Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Oranyoranyorany!
Wygląda na to, że FFG wyda nowe kooperacyjne LCG w moim ulubionym settingu: Arkham Horror: The Card Game. Wyciekł obrazek z prezentacji, a wydawca, zapytany o tę grę, odpowiedział: "Our official statement is 'no comment'." Ale okładka z obrazka wygląda jak najbardziej autentycznie.

Z opisu wynika, że każdy gracz wciela się w jednego badacza i buduje talię najlepiej wykorzystującą jego zdolności.
Ja się oficjalnie jaram!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 10:35 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 2 razy.
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Cthulhu »

Kupuję jak tylko wyjdzie, LotR jest fajny, ale nie jestem aż tak wielkim fanem tego settingu jak Lovecrafta. A tu pewnie to samo, tylko świat dla mnie ciekawszy :D
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Samanar »

Cthulhu pisze:Kupuję jak tylko wyjdzie, LotR jest fajny, ale nie jestem aż tak wielkim fanem tego settingu jak Lovecrafta. A tu pewnie to samo, tylko świat dla mnie ciekawszy :D
Dokładnie tak samo pomyślałem, że biorą LOTR i wstawiają w nowy setting. Czyli jednak nie wrócili do pomysłu co-op Star Wars LCG... Warto śledzić 8)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Dwntn »

Przez planszówki byłem zmuszony znaleźć drugą pracę... Teraz chyba trzeba będzie znaleźć jeszcze trzecią :twisted:

- K.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Maxxx76 »

O ile to nie podpucha :P
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: tomb »

Fchodzewto!
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Toomek »

Jeżeli nie będzie to 1:1 (bo jestem w stanie wyobrazić sobie np zamianę punktów zagrożenia na obłędu etc.) Lotr to pewnie w to wejdę.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: sqb1978 »

j.w. jeśli choć trochę ta mechanika będzie inna to chcę to :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Trolliszcze »

Na pewno nie będzie 1:1, bo z opisu wynika, że ma być tylko jeden "bohater" (badacz), wokół którego tworzymy talię. Osobiście spodziewam się zupełnie nowej mechaniki.
Ciekawe tylko, co to oznacza dla Władcy pierścieni - koniec serii, czy jednak FFG zamierza prowadzić dwa kooperacyjne LCG jednocześnie? Czytałem tu i tam, że ponoć w 2017 roku tracą licencję na WP. Być może nie chcą jej odnawiać, tylko pójść w zupełnie nowy tytuł.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Ayaram »

Wiedziałem, że to musi nastąpić :) (tzn, że kolejne solo LCG, nie że akurat arkham, ale może być :) ). I u mnie to samo. Jak będzie się całkiem całkiem różnić od Lotra to wchodzę. Chociaż znowu raczej nie będe kupować wszystkiego... Lotr już mnie nauczył, że wszystko to spoooooro więcej niż potrzeba do solo gierek. Tak czy siak, nadzieje spore :)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: marcin8509 »

Matko aż mi się ciepło zrobiło :D:D CHCĘĘĘĘĘ, DAAWAAAAĆ MI TO JUUUUŻŻŻ !!!
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Wallenstein »

Ciekawe, ale jeżeli tak jak w LoTR, każdy scenariusz będzie złożony z dokładnie takich samych kart to sobie odpuszczę. Nie potrzebna mi jest jednorazowa łamigłówka.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Ayaram »

Ciekawe, ale jeżeli tak jak w LoTR, każdy scenariusz będzie złożony z dokładnie takich samych kart to sobie odpuszczę. Nie potrzebna mi jest jednorazowa łamigłówka.
w8 what? :D Przecież każdy scenariusz w LOTR składa się z innych kart, po to dodają karty przeciwności do każdego dodaktu :D

Z takiego czepielstwa - jak będzie w AH coś w rodzaju talii przeciwności (a pewnie będzie, skupiające się na danym Bogu czy coś) to mam nadzieje, że nie wpadną na pomysł dawania małego pudła (po screenie chyba jednak wpadną... ;) ) owszem do zwykłych LCGów wszelkiego segregatory na karty wymiatają, ale w przypadku zestawów karty do gry, to nie ma to jak stare dobre pudło :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Wallenstein »

Chodziło mi o to, że dany scenariusz jest zbudowany zawsze z tych samych kart, czyli jak już raz go zagrałeś to efekt zaskoczenia mija, znasz prawie wszystkie karty z nim związane. Nie ma zaskoczenia typu: jak graliśmy ostatnio to atakowały nas wilki a teraz hordy orków.
A wystarczyło zwiększyć pulę kart przeciwności dla danego scenariusza i część z nich dobierać losowo.

LoTR to taka łamigłówka. Pod każdy scenariusz budujesz inną talię po to by go przejść, a nie po to żeby przeżywać przygody (choś dla niektórych to będzie to samo). Mam nadzieję, że nowe Arkham nie jdzie tym samym tropem.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: tomb »

Z tą jednorazowością scenariuszy to bym nie przesadzał - ja przez rok czaiłem się z zakupem, bo obawiałem się tej jednorazowości. Niepotrzebnie, bo gra jest na tyle losowa, że raczej winno bawić się w tworzenie zawsze skutecznej talii przeciwko danemu scenariuszowi, a nie w jednorazowe jego pokonanie. No, ale co tam kto lubi...

O Arkham Horror LCG chyba nic nie wiadomo poza powyższą grafiką i opisem. Sam oczywiście chciałbym, żeby tytuł różnił się od Władka (i nie wątpię, że tak będzie - w samym Władcy wiele się zmieniło od czasu premiery, więc mam nadzieję, że jego błędów i szczegółów mechaniki nie powielą) i dobrze działał solo.

Zastanawia mnie tylko jedno - powielony tytuł Arkham Horror. Co innego "Gra o Tron" planszowa i karciana, bo to tytuł pierwowzoru, ale tutaj? Dziwne to, może jednak kit? Ale jakiż przyjemny.. Mam nadzieję, że projekt nie przepoczwarzy się nagle w kolejnego warhammera, czy inne elfy albo zombi.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Cthulhu »

tomb pisze:Zastanawia mnie tylko jedno - powielony tytuł Arkham Horror. Co innego "Gra o Tron" planszowa i karciana, bo to tytuł pierwowzoru, ale tutaj? Dziwne to, może jednak kit? Ale jakiż przyjemny.. Mam nadzieję, że projekt nie przepoczwarzy się nagle w kolejnego warhammera, czy inne elfy albo zombi.
Chyba chodzi o to, że FFG tej licencji nie nazywa Call of Cthulhu, tylko Arkham Horror Files.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Trolliszcze »

Ja myślę, że to zabieg marketingowy - tytuł AH wciąż budzi w ludziach spory sentyment, a ponadto AH był kooperacją i tak też będzie tutaj. Chociaż warto pamiętać o tym, że to jest tylko przeciek. Nie wiadomo, na jakim etapie są prace ani kiedy gra ujrzy światło dzienne. Pamiętamy przecież, że np. Star Wars LCG też miał być kooperacją, a ostatecznie koncepcję zmieniono. Dla mnie to jest jedynie sygnał, że FFG pracuje nad nową kooperacyjną karcianką w uniwersum Lovecrafta - szczegóły mogą ulec zmianie. Ba, nawet więcej niż szczegóły, patrząc na w/w Star Warsa :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Ayaram »

Ja tam o kooperacyjny charakter AH się nie martwił. Wygląda na to, że po prostu FFG (całkiem słusznie zresztą) chcę mieć na rynku ciągle jakiegoś kooperacyjnego LCGa i spodziewałbym się, że AH ma po prostu zamienić LOTRa. SW LCG dalej wychodzi, więc pewnie dlatego na razie nie zdecydowano się na kooperacyjnego LCGa w klimatach SW, więc poszło 3cie z najpopularniejszych uniwersów z zasobów FFG.

PS: ma ktoś jakieś dane jak lotr się sprzedawał w porównaniu do pozostałych "normalnych" LCGów?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: RUNner »

Wallenstein pisze:Chodziło mi o to, że dany scenariusz jest zbudowany zawsze z tych samych kart, czyli jak już raz go zagrałeś to efekt zaskoczenia mija, znasz prawie wszystkie karty z nim związane. Nie ma zaskoczenia typu: jak graliśmy ostatnio to atakowały nas wilki a teraz hordy orków.
Przecież dany scenariusz rozgrywa się według maksymalnie losowej sekwencji, a że z czasem pozna się wszystkie jego karty? To tyczy się każdej gry i gracz z czasem i tak na wszystko będzie się starał przygotować. Poza tym w WP każda karta spotkania może odegrać rolę karty cienia, co też dodaje grze uroku. Nie ma tak, że wspomniane wilki nas zaatakują za każdym razem, bo przecież mogą pojawić się jako efekt cienia. Kolejna sprawa jest taka, że w grze solowej raczej rzadko zdarza się przewinąć całą talię spotkań, a to oznacza że część kart w ogóle się nie pojawi na stole.

Moim zdaniem WP LCG jest świetną grą kooperacyjną, absolutna czołówka światowa. Żadna wydana do tej pory gra w klimatach Cthulhu nie jest w stanie rywalizować z WP pod względem konieczności współpracy graczy. Mam nadzieję, że faktycznie pojawi się karciany coop który zmieni ten stan rzeczy. Lubię świat Lovecrafta i na pewno bym się skusił na zakup takiej gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Bary »

W sumie od jakiegoś czasu zastanawiałem się, czy aby FFG nie będzie powoli zamykać WP LCG. Samo ukazanie się rozszerzenia Szara Przystań dało do myślenia, wszak to ostatni etap wędrówki bohaterów ze Śródziemia. Pozostało wydać ostatni element sagi, kilka małych rozszerzeń i można elegancko zamknąć udany produkt. Natomiast doświadczenie z WP i klimat Lovecrafta, który FFG umiejętnie potrafi uchwycić, może sprawić, że kolejna kooperacja LCG będzie dla wielu tym, czego szukali w karciankach, a czego nie byli w stanie dotąd znaleźć... :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Odi »

Jeeeeezuuuuniuuuu :D :D :D

[wiem, mało merytoryczny post ;)]
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: TTR_1983 »

Ciekawe co na to Galakta...raczej się nie oprze, no nie?:D
Mam nadzieję, że wzorem WP- jedna podstawka styknie!
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: gaseki »

Mam tylko nadzieję, że będą nadal Władcę drukować, bo się dopiero za niego zabieram
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: Helga »

Jeśli rzeczywiście to wyjdzie, to ja chyba się skuszę na wersję ENG. Obawiam się, że PL nie wytrwa do końca.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG?)

Post autor: siekan »

Mój portfel już płacze :/
Czekam z niecierpliwością i chyba wezmę angielską wersję
ODPOWIEDZ