Miasta i Rycerze z Catanu

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: BloodyBaron »

bazik pisze:chcialem cos przeczytac o grze, szukam na stronie galakty, a tam ciagle nie ma zadnej sugestii na liscie wydanych przez nich gier ze cos takiego w ogole istnieje. ja nie wiem, ale trudno mi uwierzyc ze z ta rownia pochyla nie ma nic na rzeczy...
Co masz na myśli pisząc o równi pochyłej? :shock:
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: mst »

IMHO takie sobie spekulacje (patrz: post 2 i 3 tego wątku) :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: wajwa »

Na temat zmian było kilka wyczerpujących postów. Z mojego punktu widzenia , a grałem w "multipakiecie" Żeglarze+Rycerze , gra mocno zyskała na atrakcyjności w stosunku do wersji podstawowej. Co prawda nie zniknął element losowy ; najbardziej mnie irytujący ; ale pojawiło się wiele nowych możliwości czy też dróg do zwycięstwa. Rozegrałem kilka partii w których nie miałem zbyt wielkiego szczęścia jeżeli chodzi o dopływ surowców , a jednak do końca liczyłem się w rozgrywce poprzez odpowiedni rozwój nowych kart. Podsumowując Osadnicy , których miałem serdecznie dość , objawili mi się niejako na nowo. Z wszystkimi dodatkami to zupełnie inna gra.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Comodo
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2007, 15:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: Comodo »

Jestem wielkim fanem osadników i powiem szczerze, że od czasu pierwszej gry z Rycerzami nie wyobrażam sobie gry bez nich. Gra zostaje rewelacyjnie poszerzona i wprowadza masę nowych możliwości rozgrywki i zwycięstwa. Wczoraj np. prawie całą grę byłem na 3cim miejscu, a w końcu wygrałem posiadając 3 metropolie. Normalnie szok, ale gra była niezwykle emocjonująca. "Bicie lidera" poprzez skakanie złodziejem i karty rozwoju jest fantastyczne i świetnie zbalansowane.

No i jestem zmuszony zadać jedno pytanie. Obiecałem znajomym (gheh). Pytanie brzmi: czy np. 4 karty drewna można wymienić 'drogą morską' za 1 płótno. I odwrotnie, 4 płótna za 1 drewno?
comodo.digart.pl - moja mini galeria :)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: Sztefan »

W sensie jaką drogę morską? Chodzi czy mozna wymieniać towar na surowiec i odwrotnie? Tak można. Również dzięki portom w specjalnej cenie.
Awatar użytkownika
Comodo
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2007, 15:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miasta i Rycerze z Catanu

Post autor: Comodo »

Nom, o to chodziło, dziękuję :) Dla mnie to było oczywiste, ale współgracze mieli wątpliwości :)

"Droga morska" to normalny handel z bankiem. Taka nazwa użyta jest w instrukcji do Osadników :)
comodo.digart.pl - moja mini galeria :)
ODPOWIEDZ