Gwent / Gwint (Damien Monnier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: vojtas »

tomb pisze:Zaglądaliśmy tylko przez folię, bo na grafice od wydawcy kartka z zasadami była pokazana między kartonikiem a pudelkiem z kartami. Na stronie wydawcy zasad nie znalazłem, a pytając tutaj polecono mi jedynie filmik. Stąd wzięło się moje przekonanie, że nie ma spisanych zasad.
Instrukcja została wydrukowana, ale CDPR nie ma łatwodostępnego linka do pedeefów; zakopali go w angielskim dziale Support. Oto i on:
http://en.cdprojektred.com/support/bewitching-extras/

Jedna karta wymaga poprawki: w talii potworów Katakan powinien mieć siłę 5, a nie, jak obecnie 4.

Papierków w pudełkach nie ma, bo prawdopodobnie się skończyły - CDPR po prostu nie zrobiło dodruku. Podobną kaszanę (tylko większą) odstawili z planszówką. Jakiekolwiek większe braki nie są uzupełniane.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: antymon »

No popatrzcie- a tak szukając można się załamać. Wszystko tylko schowane w czeluściach internetów.

Pytanie do właścicieli - w realu grywalne?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Do piwa ze fanami Wiedzmina jak najbardziej grywalne ;D na trzewzo jeszcze nie gralem.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: YuZ »

vojtas pisze:Instrukcja została wydrukowana, ale CDPR nie ma łatwodostępnego linka do pedeefów; zakopali go w angielskim dziale Support. Oto i on:
http://en.cdprojektred.com/support/bewitching-extras/

Jedna karta wymaga poprawki: w talii potworów Katakan powinien mieć siłę 5, a nie, jak obecnie 4.

Papierków w pudełkach nie ma, bo prawdopodobnie się skończyły - CDPR po prostu nie zrobiło dodruku. Podobną kaszanę (tylko większą) odstawili z planszówką. Jakiekolwiek większe braki nie są uzupełniane.
Potwierdzam. Ja dostałem taką odpowiedź od CDP.PL:

"Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta CDP.pl
Pragniemy poinformować, że na etapie produkcji wystąpił błąd, w wyniku którego do części egzemplarzy gry nie była załączona instrukcja. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
CDP.pl jako dystrybutor gry Wiedźmin 3 pragnie udostępnić cyfrową wersję instrukcji, jest ona dostępna do pobrania w załączniku niniejszej wiadomości."

I tu link do pdf'a podany wyżej przez Vojtasa.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: lesar »

Instrukcja papierowa i tak nie wyjaśnia mnóstwa zasad. Nie da się właściwie zagrać na podstawie instrukcji papierowej, trza zagrać w grze lub poczytać w necie poradniki. Instrukcja papierowa nie informuje np. o tym że na bohaterów nie działają karty specjalne czyli np. pogody oraz manekina oraz że zdolność dowódcy można użyć tylko raz na grę.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

lesar pisze:Instrukcja papierowa i tak nie wyjaśnia mnóstwa zasad. Nie da się właściwie zagrać na podstawie instrukcji papierowej, trza zagrać w grze lub poczytać w necie poradniki. Instrukcja papierowa nie informuje np. o tym że na bohaterów nie działają karty specjalne czyli np. pogody oraz manekina oraz że zdolność dowódcy można użyć tylko raz na grę.
Co do pierwszego to:
Obrazek

Co do informacji o uzywaniu umiejetnosci dowodcy raz na gre to masz racje.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: lesar »

Faktycznie nie zauważyłem. Ale mam pytanko czy bohatera liczy się do warunku związanego z zniszczeniem najsłynniejszej jednostki jeśli suma np. Walki wręcz wynosi min. 10? Przykład mam w linii walki z mieczem bohatera za 15 i jednostkę za 5, warunek spełniony bo razem mają 20 i niszczę jednostkę bo bohatera nie mogę? Czy tak samo mogę uwzględnić przy dowódcy Scoiatael Królowa dol Blathanna: zniszcz najsilniejszą jednostkę twojego przeciwnika jeśli suma jego jednostek wynosi 10 bądź więcej.?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: lesar »

I chyba jeszcze brakuje informacji że zdolność frakcji opisana na karcie pomocy tylko wtedy działa jak dana frakcja wygrała turę.

Nie jestem pewien ale czy karty jednostek mogą mieć wartość 0. Tak jest w wersji papierowej gry, nie wiem jak w grze ale w talii Scoiatael szpieg Avallach ma 0 i nic nie dodaje punktów dla przeciwnika.

Proszę o wyjaśnienie jak działa zdolność braterstwo? Po jej zagraniu przeszukuje w swojej talii karty z symbolem braterstwa i je zagrywam wszystkie? Tylko z talii szukam czy też z kart odrzuconych? Proszę o przykład
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: costi »

Wyciągasz wszystkie kopie z talii i z ręki.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Juz dawno nie gralem ale..
lesar pisze:Faktycznie nie zauważyłem. Ale mam pytanko czy bohatera liczy się do warunku związanego z zniszczeniem najsłynniejszej jednostki jeśli suma np. Walki wręcz wynosi min. 10? Przykład mam w linii walki z mieczem bohatera za 15 i jednostkę za 5, warunek spełniony bo razem mają 20 i niszczę jednostkę bo bohatera nie mogę? Czy tak samo mogę uwzględnić przy dowódcy Scoiatael Królowa dol Blathanna: zniszcz najsilniejszą jednostkę twojego przeciwnika jeśli suma jego jednostek wynosi 10 bądź więcej.?
Z tego co pamietam bohaterow nie wlicza sie do tych punktow ataku.
Jak bede mial chwile to odpale W3 na konsoli i sprawdze.
lesar pisze:I chyba jeszcze brakuje informacji że zdolność frakcji opisana na karcie pomocy tylko wtedy działa jak dana frakcja wygrała turę.

Nie jestem pewien ale czy karty jednostek mogą mieć wartość 0. Tak jest w wersji papierowej gry, nie wiem jak w grze ale w talii Scoiatael szpieg Avallach ma 0 i nic nie dodaje punktów dla przeciwnika.

Proszę o wyjaśnienie jak działa zdolność braterstwo? Po jej zagraniu przeszukuje w swojej talii karty z symbolem braterstwa i je zagrywam wszystkie? Tylko z talii szukam czy też z kart odrzuconych? Proszę o przykład
Pierwsze, z tego co pamietam, umiejetnosc ta dziala zawsze, nawet gdy przegra. Jak wyzej, jak odpale W3 to sprawdze.

Drugie, tak. Karty moga miec 0. Szpieg laduje na polu przeciwnika wiec jest to jak najbardziej korzystne dla Ciebie. W grze istnieje tez karta "Krowa", rowniez ma 0 ale zadnej funkcji.

Trzecie - Braterstwo opisane jest na karcie umiejetnosci jednostek dolaczonej do talii (wrzucalem tu skany tych kart). "Braterstwo - przejrzyj swoja talie, odnajdz karty z ta sama nazwa lub typem jednostki (Wampir, wiedzma itp.), a nastepnie zagraj kazda."
Tylko karty z talii, nie z odrzuconych.

Przyklad: Rzucasz z reki na stol Havekarskie Wsparcie, jesli masz w talii inne karty Havekarskie Wsparcie to automatycznie wszystkie je wykladasz na stol. Oczywiscie te karty musisz miec w ulozonej przez siebie talii wedlug obowiazujacych zasad.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Dodatek Krew i Wino z taliami: Nilfgaard, Krolestwo Polnocy juz w sprzedazy!

Na cdp.pl 119,99, przy platnosci PayPal kosztuje 109,99 PLN. W przedsprzedazy od cdp.pl dostajemy jeszcze Plakat Krew i Wino, Przesylke w wyjatkowym opakowaniu i 10% rabatu na produkty ze strefy Wiedzmina.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ChlastBatem »

Czyli teraz już wydali wszystkie talie i karty czy może jeszcze coś będzie?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bary »

ChlastBatem pisze:Czyli teraz już wydali wszystkie talie i karty czy może jeszcze coś będzie?
Wydali wszystkie talie (4) z podstawki, ale w drugim DLC dojdzie 5 talia- Skellige. Tej raczej nie będzie w wersji fizycznej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Sledziu_w »

Pytanie brzmi, co CDP dorzuci do edycji kolekcjonerskiej dla posiadaczy Xboxa, bo te talie do gwinta (Nilfgard i Królestwa Północy) użytkownicy tej konsoli dostali już przy okazji podstawki.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Sledziu_w pisze:Pytanie brzmi, co CDP dorzuci do edycji kolekcjonerskiej dla posiadaczy Xboxa, bo te talie do gwinta (Nilfgard i Królestwa Północy) użytkownicy tej konsoli dostali już przy okazji podstawki.
Edycji kolekcjonerskiej czego? Dodatku? Nie ma czegos takiego.

Edycja kolekcjonerska gry juz byla wydana. Xbox posmarowal i jako jedyny dostal te talie wczesniej. Nawet przez jakis czas nie bylo mowione, ze Xbox dostanie talie do Gwinta, dopiero pozniej im dolozyli.
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Sledziu_w »

ObraneOrzechy pisze:Edycji kolekcjonerskiej czego? Dodatku? Nie ma czegos takiego.
No ja taką kupiłem. Oprócz kart do limitki dorzucają plakat, kod rabatowy na 10% na produkty ze strefy Wieśka i specjalne pudełko.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Sledziu_w pisze:
ObraneOrzechy pisze:Edycji kolekcjonerskiej czego? Dodatku? Nie ma czegos takiego.
No ja taką kupiłem. Oprócz kart do limitki dorzucają plakat, kod rabatowy na 10% na produkty ze strefy Wieśka i specjalne pudełko.
To jest Edycja Limitowana a nie kolekcjonerska.
Oczywiscie niby limitowana, bo naklad tego sie nie wyczerpie. A nawet jak sie wyczerpie to dorobia (ale to dobrze), jak w przypadku dodatku Serca z Kamienia.
Co do plakatu, pudelka i rabatu - To sa dodatki za zlozenie preordera. Wspomnialem juz o tym kilka postow wczesniej.
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Sledziu_w »

Nie chcę się kłócić, ale... jaka jest różnica między edycją limitowaną a kolekcjonerską?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Sledziu_w pisze:Nie chcę się kłócić, ale... jaka jest różnica między edycją limitowaną a kolekcjonerską?
Moze faktycznie ja inaczej postrzegam te dwa okreslenia ;)
W kazdym razie uzywanie okreslenia "Edycja limitowana" w tym przypadku jest troche naduzyciem. Wystarczy zobaczyc ile jeszcze jest na rynku poprzedniego dodatku z kartami. Limit w milionach ;P

Ja tez juz zamowilem i czekam ;D lubie sobie pograc w pubie/barze przy piwie. Przyznam, ze ludzie sa bardzo zaciekawieni. Kilku ktorych sie dosiadlo zobowiazalo sie slownie do kupna dodatku dla samych kart ;P

Mam tylko nadzieje, ze poprawili instrukcje.
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Sledziu_w »

Też mam taką nadzieję. Ja grę w pełni zrozumiałem dopiero po zagraniu w Wieśka.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: vojtas »

Sledziu_w pisze:Nie chcę się kłócić, ale... jaka jest różnica między edycją limitowaną a kolekcjonerską?
Z tym jest różnie u różnych wydawców, wiele zależy od stylu marketingu. W wypadku Wiedźmina 3 kolekcjonerka była droższa i bogatsza niż edycja limitowana, a przede wszystkim - nie dodrukowują jej już. EL to po prostu edycja standardowa + kilka drobiazgów. W2 miał limitowaną edycję w Empiku - sprzedawano go w zestawie z ołówkiem, notesem oprawionym w skórę i breloczkiem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bary »

Osoby, które dokonały zakupu cyfrowej wersji dlc(s), mogą osobno zakupić talie. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Dzisiaj.premiera nowego dodatku Krew i Wino z dwoma taliami. Jak tam, juz kupione/odebrane? Ja swoj juz mam ale musialem.wybyc z domu i nie zdazylem nawet otworzyc ;<
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: grabash4u »

ObraneOrzechy pisze:Dzisiaj.premiera nowego dodatku Krew i Wino z dwoma taliami. Jak tam, juz kupione/odebrane? Ja swoj juz mam ale musialem.wybyc z domu i nie zdazylem nawet otworzyc ;<
Odebrane, rozpakowane, pobrane. Bardzo fajnie, że to są talie z ekskluzywnego wydania na XONE. Przynajmniej janusze z allegro przestaną zawyżać ceny tychże talii.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Wlasnie wrocilem i widze na szybko, ze instrukcja nie zostala poprawiona. Tyczy sie to zdolnosci dowodcy (bylo tu o tym mowione).
ODPOWIEDZ