Mistfall (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Muad'Dib »

Kurak pisze:
michalw pisze:Czy istnieje jakaś procedura reklamacyjna, która pozwoliłaby zwrócić grę wydawcy? Czuję się wprowadzony w błąd, bo gdyby nie zapewnienia, że wszystko będzie ładnie przetłumaczone, to gry bym nie kupił. Komentarz, że krytykowanie jakości tłumaczenia i korekty jest akademicką dyskusją, jakoś nie skłania mnie do zachowania dobrej woli przy rozwiązywaniu problemu.

Sprawa ma się tak, że wydałem 169 zł na wybrakowany produkt (brakuje w nim m. in. poprawnie przetłumaczonej instrukcji i wielu poprawnie przetłumaczonych kart), a nie jestem w stanie odzyskać tych pieniędzy. Pozostaje rynek wtórny, ale sporo stracę, o ile ktokolwiek chciałby taki Mistfall odkupić.
Wspieram.to pisze: Wszystkie akcje na wspieram.to oparte są o polskie prawo handlowe sprzedaż przedpłaconą. Oznacza to, że możesz zwrócić towar w przeciągu 14 dni tak jakbyś kupował w każdym innym sklepie internetowym.
Przy czym dotyczy to tylko egzemplarzy co najwyżej rozfoliowanych. Jeśli odpakowywanie przeszło w kolejny etap jak wyjmowanie rzeczy z wypraski itd to już jest kwestia rozpatrywana raczej indywidualnie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kurak »

Jeśli kupiłeś w sklepie stacjonarnym to prawo zwrotu w 14 dni nie przysługuje Ci ale masz 2 inne możliwości:
- niezgodność towaru z umową (za co odpowiada sprzedawca),
- reklamacja towaru (za co w tym wypadku odpowiada dystrybutor).
Zawarłeś umowę w myśl, której miałeś otrzymać pełnowartościową lokalizację gry jednak w Twojej ocenie otrzymałeś zupełnie coś innego. Jeżeli błędy w tłumaczeniu mają istotny wpływ na rozgrywkę to zasadnym są Twoje roszczenia.
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kal-El83 »

Najbardziej w tym wszystkim uwiera mnie to, że zapowiadany był udział autora gry w procesie tłumaczenia gry. W którymś momncie dyskusji na forum bylo to poruszone, i było to dla mnie (jak widać na wyrost) zapewnienie że gra wyjdzie wolna od problemów lokalizacji ... :/
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Acaraje »

Jeśli mam być szczery do instrukcja do Mage Knight to pikuś w stosunku do instrukcji do Mistfall. Jeszcze w życiu nie czytałem tak zawilego tłumaczenie a zasad do gry...
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kal-El83 »

Generalnie instrukcja do mage knighta jest bardzo dobrze napisana, a jedyny problem tej instrukcji to skomplikowanie samej gry.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Azazelek pisze:Generalnie instrukcja do mage knighta jest bardzo dobrze napisana, a jedyny problem tej instrukcji to skomplikowanie samej gry.
Ubiegłeś mnie. :D

Problemem instrukcji do Mistfalla jest jej chaotyczne rozpisanie.
O pewnych rzeczach jest napisane po kilka razy, a o innych gdzieś tam, delikatnie wspomniane (np. po trzecim przeczytaniu instrukcji załapałem kiedy dobiera się karty z Talii na rękę, min. przez to, że nie ma tej informacji w Karcie Pomocy).

Obawiam się, że GFP mocno tym tytułem nadszarpnęło swoją reputację.

Aczkolwiek uważam, że pozbywanie się gry bez próby przebicia się przez instrukcję, bądź poczekania na erratę jest grubą przesadą.
Ja nie rezygnuję, bo widzę, że gra ma naprawdę duży potencjał.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gromb »

Też bym nie demonizował całej sytuacji, oczywiście pod warunkiem, że GFP będzie chciało naprawić Instrukcje i ewentualnie błędnie wydrukowane karty i dośle do wspierających poprawiona wersję wraz z obiecanym pozostałymi dodatkami z kampanii ze wspieram.to.
Podobną wpadkę zaliczył kiedyś Bard z Zimną Wojną bodajże IV edycją, jednak bezproblemowy dosyłali błędnie wydrukowane karty.
Czytając wypowiedzi Trolliszcze, jestem w stanie zrozumieć co się wydarzyło. Kwestią natomiast jest, co się jeszcze wydarzy w tym temacie i jakie działania zostaną podjęte przez wydawcę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Acaraje »

Jasna sprawa, instrukcja do Mage Knight zrecznie tłumaczyła skomplikowane zasady, raczraczej chodziło mi o próg wejścia. Przeczytalem wiele instrukcji do gier, ta ( do Mistfalla) pod kątem beznadziejnosci zajmuje pierwsze miejsce.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Marx »

Też nie urządzajmy nagonki i dajmy szanse wydawcy, który chyba jest zagranicą, na naprawienie błędu. Trochę cierpliwości. Ja jestem przekonany, że wszystko zostanie załatwione pozytywnie. Poczekajmy :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Acaraje »

Żeby nie było, gra jest niebywale zajawkowa Tylko trzeba przejść przez nieszczęsna instrukcję...
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Acaraje »

Żeby nie było, gra jest niebywale zajawkowa Tylko trzeba przejść przez nieszczęsna instrukcję...
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Marx pisze:Też nie urządzajmy nagonki i dajmy szanse wydawcy, który chyba jest zagranicą, na naprawienie błędu. Trochę cierpliwości. Ja jestem przekonany, że wszystko zostanie załatwione pozytywnie. Poczekajmy :-)
Już od wczorajszego bardzo późnego wieczora w Polsce. ;)
Pracujemy, zgodnie z informacją z piątku. O formie i sposobie poinofrmujemy, jak tylko uzyskamy komplet danych.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Mori »

Azazelek pisze:Najbardziej w tym wszystkim uwiera mnie to, że zapowiadany był udział autora gry w procesie tłumaczenia gry. W którymś momncie dyskusji na forum bylo to poruszone, i było to dla mnie (jak widać na wyrost) zapewnienie że gra wyjdzie wolna od problemów lokalizacji ... :/
O to to. Też mnie to boli - już pomijając fakt, że NSKN nieco "załatwił" GFP, jeśli faktycznie wysłali stare, nieaktualne pliki - że autor miał uczestniczyć w produkcji polskiej wersji, a z opinii to wygląda tak, jakby w tym procesie nie uczestniczył nikt poza tłumaczami. Może Błażej sam by jakoś sprawę skomentował? W końcu pracuje także w rzeczonym NSKN.
akahoshi pisze:Obawiam się, że GFP mocno tym tytułem nadszarpnęło swoją reputację.
No właśnie. Teraz się dziesięc razy zastanowię, czy wesprzeć następną kampanię wydawcy, gdy mogę się obawiać, że dostanę produkt z większą ilością błędów niż oryginał. Ja wiem, że zawsze jest nadreprezentacja komentarzy negatywnych, ale trochę się rzeczy kumuluje w ostatnim czasie: opóźnienia w dostawach, narzekania na uszkodzenia przy wysyłce, teraz jeszcze jakość tłumaczenia...
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Mori pisze:narzekania na uszkodzenia przy wysyłce
100% zgłoszonych reklamacji dotyczących uszkodzeń w wysyłce została rozpatrzona na korzyść klientów.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Trolliszcze »

Ja bym nie chciał całej winy zwalać na NSKN. Owszem, nie wszystko w ich plikach zostało poprawione, ale tłumaczom też się zdarzyły błędy i tutaj trzeba uderzyć się w pierś. To był wielki projekt (ponad 500 kart!), a czasu nie za wiele. Na pewno będą wnioski wyciągnięte na przyszłość. Niestety tak to jest, że jeden tłumacz zrobi dwa-trzy błędy, drugi też, jakiś drobiazg sypnie się w składzie, pliki nie wszędzie aktualne i nagle tych błędów się mnoży. Nie próbuję się usprawiedliwiać i dziękuję za wszystkie dobre rady przekazywane z pewnością w dobrej wierze (szczególnie użytkownikowi michalw), ale przy takiej liczbie kart i zamieszaniu z plikami/produkcją niestety kilka baboli się trafiło. Będziemy się starać, żeby w przyszłości było lepiej, a teraz pracujemy nad erratą.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: xelos80 »

A czy są może plany żeby podczas wydawania kiedyś dodatku wydrukować poprawione karty?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: zioombel »

Piettrucha pisze:
Mori pisze:narzekania na uszkodzenia przy wysyłce
100% zgłoszonych reklamacji dotyczących uszkodzeń w wysyłce została rozpatrzona na korzyść klientów.
Tylko jeśli po pierwszych narzekaniach przy Rollu dalibyście folię bąbelkową zamiast kawałka tektury z jednej strony i pudełka od dodatku z drugiej to nawet jeśli gra przyszłaby uszkodzona to każdy zwaliłyby na paczkomaty/kuriera, że się źle obchodzili z paczką bo przecież wydawnictwo porządnie zapakowało. A tak całe narzekanie poszło na Was.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

Ktoś mi powie kiedy mają być dosłane te koszulki + promki + erraty? Wszystko około 14 lipca?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: TTR_1983 »

kamron6 pisze:Ktoś mi powie kiedy mają być dosłane te koszulki + promki + erraty? Wszystko około 14 lipca?
Tak, ok 6 tygodni od wysyłki gier.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: jamers »

Dla odskoczni od smutnych komentarzy w tym wątku - naszła mnie dzisiejszego poranka taka refleksja:
- jak dobra musi być to gra, która pomimo ciężkiej do analizy instrukcji, licznych błędów na kartach i na pomocach dla graczy - nadal sprawia, że chce mi się w nią grać! :)

Może wystarczającym remedium byłoby przetłumaczenie i wydrukowanie porządnej karty podsumowania rundy.
Np. takiej: https://boardgamegeek.com/filepage/1214 ... ips-1-page
Sam z niej korzystam i uważam, że jest prawie idealna (prawie - bo brak na niej informacji na temat odrzucania z ręki nadwyżki kart na koniec tury).
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: dariusz »

jamers pisze:Sam z niej korzystam i uważam, że jest prawie idealna (prawie - bo brak na niej informacji na temat odrzucania z ręki nadwyżki kart na koniec tury).
Tej informacji nie ma bo nadmiarowych kart się nie odrzuca. Jeżeli na koniec tury masz np. 3 karty to dobierasz do 5. Jeżeli masz 5 lub więcej to nie robisz nic.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: jamers »

dariusz pisze:Tej informacji nie ma bo nadmiarowych kart się nie odrzuca. Jeżeli na koniec tury masz np. 3 karty to dobierasz do 5. Jeżeli masz 5 lub więcej to nie robisz nic.
Wiem, że nie ma jej w angielskiej wersji instrukcji. Niemniej w polskiej jest (w tekście na strona 11, akapit "Dobieranie kart i Limit Dobierania") :D

Przy okazji chciałem Ci Dariusz podziękować za wszystkie Twoje wyjaśnienia dotyczące wątpliwości związanej z tą grą, zarówno w tym wątku jak i równoległym w dziale z zasadami. To na prawdę duża pomoc - dzięki!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Trolliszcze »

jamers pisze:Może wystarczającym remedium byłoby przetłumaczenie i wydrukowanie porządnej karty podsumowania rundy.
Np. takiej: https://boardgamegeek.com/filepage/1214 ... ips-1-page
Sam z niej korzystam i uważam, że jest prawie idealna (prawie - bo brak na niej informacji na temat odrzucania z ręki nadwyżki kart na koniec tury).
Myślę, że dałoby się zrobić, w ramach zadośćuczynienia za błędy ;) Pogadam z chłopakami.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Ja właśnie dla własnej wygody tworzę sobie coś takiego:
Obrazek
dariusz jak skończę, to mogę Ci wysłać do sprawdzenia, czy nic nie spartoliłem?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: dariusz »

akahoshi pisze:Ja właśnie dla własnej wygody tworzę sobie coś takiego:
Obrazek
dariusz jak skończę, to mogę Ci wysłać do sprawdzenia, czy nic nie spartoliłem?
Jasne. Zaraz Ci napiszę maila na pw.
ODPOWIEDZ