T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

Musiałem ostatnio mocno upaść na głowę, bo postanowiłem wesprzeć i to od razu zakupiłem komplet :shock:

Jedyna moja uwaga, to to że kolejne SG d... nie urywają. :| To chyba lepiej ustawić jeden SG na okolice 80k-90k zł i od razy wydać komplet 8 zamienników. Podkreślę zamienników, a nie nowych unikalnych kart. Ciułanie po jednej od SG do SG to trochę takie za przeproszeniem "dziadowanie". Mnie obejdzie czy będą czy nie, ale sam pomysł z takimi progami i taką nagrodą jest po prostu słaby. (Bynajmniej nie oczekuję cudów na kiju, mi wystarcza to co jest)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Jak dla mnie fakt, że udało im się cokolwiek wymyślić / wywalczyć jest oszołamiający.

Mam nadzieję, że SC przyśpieszą z wydawaniem dodatków poprzez współprace z np. takim REBELem ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ObraneOrzechy »

DarkSide pisze:Musiałem ostatnio mocno upaść na głowę, bo postanowiłem wesprzeć i to od razu zakupiłem komplet :shock:

Jedyna moja uwaga, to to że kolejne SG d... nie urywają. :| To chyba lepiej ustawić jeden SG na okolice 80k-90k zł i od razy wydać komplet 8 zamienników. Podkreślę zamienników, a nie nowych unikalnych kart. Ciułanie po jednej od SG do SG to trochę takie za przeproszeniem "dziadowanie". Mnie obejdzie czy będą czy nie, ale sam pomysł z takimi progami i taką nagrodą jest po prostu słaby. (Bynajmniej nie oczekuję cudów na kiju, mi wystarcza to co jest)
To jest watek o grze, nie o kampanii.
Prosze, nie mylcie tematow. Po co ktos chcacy kupic gre, szukajac informacji ma sie przedzierac przez posty o kampanii na w.to
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

A ja mam nadzieję że kolejne będę kupował w wersji pl Nie czekając na nie rok czasu ;). Trzymam kciuki za dobra sprzedaż

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się jaka postać z pierwszego scenariusza "Azyl" najbardziej pasuje do niego (a przypominam, że są to pacjenci wariatkowa), zapraszam:
http://www.quizme.pl/q/rebel/time_stories__roboczy
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gromb »

Nataniel pisze:Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się jaka postać z pierwszego scenariusza "Azyl" najbardziej pasuje do niego (a przypominam, że są to pacjenci wariatkowa), zapraszam:
http://www.quizme.pl/q/rebel/time_stories__roboczy
Eh... myślałem, że pogram z żona i dzieckiem, a tutaj:
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: lynwith »

Gromb pisze:Eh... myślałem, że pogram z żona i dzieckiem, a tutaj:
Spoiler:
Mi o dziwo (biorąc pod uwagi udzielane odpowiedzi) wyszło to samo xD
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Gromb pisze:Eh... myślałem, że pogram z żona i dzieckiem, a tutaj:
Asylum nie nadaje się dla dzieciaków - tak na oko to 16+ i prawie każda recenzja to podkreśla.
Inne scenariusze są lepsze: Pod Maską albo Przepowiednia Smoków. Sprawa Marcy jest trochę krwawa (rysunki) i też raczej się nie nadaje.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Gromb pisze:Eh... myślałem, że pogram z żona i dzieckiem, a tutaj:
Z żoną nadal możesz :-)

Na GRAMY robiłem prezentacje TIME Stories z Azylem, mój starszy syn (9 lat) przysłuchiwał się z ciekawością i oczywiście parę minut po prezentacji musiałem tłumaczyć co oznacza erotomania :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Nataniel pisze:
Gromb pisze:Eh... myślałem, że pogram z żona i dzieckiem, a tutaj:
Z żoną nadal możesz :-)

Na GRAMY robiłem prezentacje TIME Stories z Azylem, mój starszy syn (9 lat) przysłuchiwał się z ciekawością i oczywiście parę minut po prezentacji musiałem tłumaczyć co oznacza erotomania :-)
Time stories- bawi i uczy. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kwiatosz »

E, rotomania to klasyczna przypadłość planszówkowiczów goniących za każdą nowością i finansujących zakupy ze sprzedaży starszych gier, to przecież jasne ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pan_K »

kwiatosz pisze:E, rotomania to klasyczna przypadłość planszówkowiczów goniących za każdą nowością i finansujących zakupy ze sprzedaży starszych gier, to przecież jasne ;)
Prawie dobrze, ale to nowo zdiagnozowane schorzenie: e-rotomania. Właściwie to samo, ale cały obrót odbywa się za pomocą internetu... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: detrytusek »

Pan_K pisze:
kwiatosz pisze:E, rotomania to klasyczna przypadłość planszówkowiczów goniących za każdą nowością i finansujących zakupy ze sprzedaży starszych gier, to przecież jasne ;)
Prawie dobrze, ale to nowo zdiagnozowane schorzenie: e-rotomania. Właściwie to samo, ale cały obrót odbywa się za pomocą internetu... 8)
Czyli to chodzi o tych co grają w planszówki online? A Ci co grają analogowo to mają an......manie? Wychodzi coś bardzo brzydkiego z tej zbitki słownej ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Zastanawiam się głęboko nad kupnem kompletu T.I.M.E. Stories na wspieram.to. Mam pytanie do osób, które już grały - na ile można porównać tę grę do escape roomu? Czy jednorazowa w zasadzie gra dostarczy podobnych wrażeń? Czy historie koncentrują się bardziej na zagadkach, czy na testach?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

kmd7 pisze:Zastanawiam się głęboko nad kupnem kompletu T.I.M.E. Stories na wspieram.to. Mam pytanie do osób, które już grały - na ile można porównać tę grę do escape roomu? Czy jednorazowa w zasadzie gra dostarczy podobnych wrażeń? Czy historie koncentrują się bardziej na zagadkach, czy na testach?
Jakiś czas temu poruszyliśmy tę kwestię.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gambit »

Jestem po Under the Mask. Pozamiatało mną. Jestem ciekaw jak długo będą w stanie wymyślać nowe mechanizmy oparte na tych samych żetonach. I ile jeszcze są w stanie dorzucić rzeczy z zewnątrz :) Mechanicznie i fabularnie świetny scenariusz :)
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mori »

O wlasnie, pytanie do osob, ktore przeszly juz wszystko: ktory scenariusz jest najlepszy (a ktory najgorszy)?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Gambit pisze:Jestem po Under the Mask. Pozamiatało mną. Jestem ciekaw jak długo będą w stanie wymyślać nowe mechanizmy oparte na tych samych żetonach. I ile jeszcze są w stanie dorzucić rzeczy z zewnątrz :) Mechanicznie i fabularnie świetny scenariusz :)
To jak już masz 4 za sobą to może pokusiłbyś się o ułożenie ich od najlepszego do najsłabszego Twoim zdaniem? :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

kmd7 pisze:Zastanawiam się głęboko nad kupnem kompletu T.I.M.E. Stories na wspieram.to. Mam pytanie do osób, które już grały - na ile można porównać tę grę do escape roomu? Czy jednorazowa w zasadzie gra dostarczy podobnych wrażeń? Czy historie koncentrują się bardziej na zagadkach, czy na testach?
W skrócie - wrażenia mogą być stosunkowo podobne. Scenariusze rozmieniają się na trzy rzeczy: zagadki, testy i historię. Czasem większy nacisk jest na jedno czasem na inne.
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Bary pisze:
kmd7 pisze:Zastanawiam się głęboko nad kupnem kompletu T.I.M.E. Stories na wspieram.to. Mam pytanie do osób, które już grały - na ile można porównać tę grę do escape roomu? Czy jednorazowa w zasadzie gra dostarczy podobnych wrażeń? Czy historie koncentrują się bardziej na zagadkach, czy na testach?
Jakiś czas temu poruszyliśmy tę kwestię.
Dziękuję, przeczytałem. I nic mi to nie pomogło :D. W zasadzie większość stwierdziła, że można porównać. Ale czego jest więcej - szperania w historii, czy rzutu kostkami? Pytam, bo o ile wśród moich współgraczy np. opowiadanie historii w Dawno, dawno temu sprawdziło się znakomicie, to już Znak Starszych Bogów niespecjalnie podszedł. Głównie przez ciągłe rzuty kostkami. Krótko: czy opowieść nie zostanie zabita turlaniem?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gambit »

Bary pisze:
Gambit pisze:Jestem po Under the Mask. Pozamiatało mną. Jestem ciekaw jak długo będą w stanie wymyślać nowe mechanizmy oparte na tych samych żetonach. I ile jeszcze są w stanie dorzucić rzeczy z zewnątrz :) Mechanicznie i fabularnie świetny scenariusz :)
To jak już masz 4 za sobą to może pokusiłbyś się o ułożenie ich od najlepszego do najsłabszego Twoim zdaniem? :)
Ciężko to zrobić moim zdaniem. Każdy ze scenariuszy miał fajne unikatowe twisty, które sprawiały, że wyróżniał się na tle innych. Można porównywać liczbę zagadek, czy czystej akcji. Jako całość dla mnie cała czwórka trzyma dość równy poziom, ewentualnie nieco wystaje (na plus) Prophecy of the Dragons.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: palladinus »

Gambit pisze:
Bary pisze:
Gambit pisze:Jestem po Under the Mask. Pozamiatało mną. Jestem ciekaw jak długo będą w stanie wymyślać nowe mechanizmy oparte na tych samych żetonach. I ile jeszcze są w stanie dorzucić rzeczy z zewnątrz :) Mechanicznie i fabularnie świetny scenariusz :)
To jak już masz 4 za sobą to może pokusiłbyś się o ułożenie ich od najlepszego do najsłabszego Twoim zdaniem? :)
Ciężko to zrobić moim zdaniem. Każdy ze scenariuszy miał fajne unikatowe twisty, które sprawiały, że wyróżniał się na tle innych. Można porównywać liczbę zagadek, czy czystej akcji. Jako całość dla mnie cała czwórka trzyma dość równy poziom, ewentualnie nieco wystaje (na plus) Prophecy of the Dragons.
Wczoraj skończyliśmy Under the Mask i też byliśmy pod wrażeniem, ale co do podsumowania dotychczasowych dodatków to mam spostrzeżenie, że wszystkie scenariusze trzymają poziom poza A Prophecy of Dragons, ale jak dla mnie - na minus.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Dla mnie podobnie. Prophecy of Dragons było istotnie odstające na minus, bez sensownej fabuły i jakiejś takiej ciągłości, ot dungeon crawler na kartach. Niemniej jednak scenariusze w TS ogólnie trzymają tak wysoki poziom, że "na minus" w tym otoczeniu to w ogólności wciąż conajmniej "dobrze".
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

De gustibus... Dla mnie Under the Mask jest najsłabszym dodatkiem i nie powalił ani klimatem ani fabułą. Jedynie mechanizm płynnych zmian nosicieli był interesujący.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

kmd7 pisze:Pytam, bo o ile wśród moich współgraczy np. opowiadanie historii w Dawno, dawno temu sprawdziło się znakomicie, to już Znak Starszych Bogów niespecjalnie podszedł. Głównie przez ciągłe rzuty kostkami. Krótko: czy opowieść nie zostanie zabita turlaniem?
Od turlania jak w ZDB jest tutaj bardzo daleko. Trzeba trochę porzucać kostkami, ale jeśli już to wiąże się to z jakimś opisanym tekstem i obrazem zadaniem czy kawałkiem historii, który faktycznie uzasadnia wykonanie testu, a nie jest jedynie pretekstem do poturlania.
ODPOWIEDZ