Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Już odpowiadamy. Założenia są takie, aby w pierwszej kolejności wystartować z akcją na KS a jeżeli gra się ufunduje to zrobimy przedsprzedaż lub akcję w polskim serwisie crowdfundingowym umożliwiając zakup wersji z figurkami. Rozważamy także wariant dwujęzyczny gry.
Tak będą figurki budynków! Gra nie będzie zapewne tania w tym wariancie, bo będzie zawierała 11 budynków sporych rozmiarów.
Poniżej wstępna wizualizacja jednej z figurek, jaką będzie można umieścić na planszy do gry. ;) Cieszy oko?
Obrazek
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Banan2 »

RedImp pisze:Poniżej wstępna wizualizacja jednej z figurek, jaką będzie można umieścić na planszy do gry. ;) Cieszy oko?
Pewnie, że cieszy :) Tylko oby cena z tymi bajerami nie była 500+ :wink:. A tak na serio to z takimi figurkami gra się na pewno ufunduje na KS-ie. Także kombinujcie już teraz opcję PL, żeby nie było potem jak z TWoM-em :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: misioooo »

Albo zróbcie równolegle kampanie na KS i wspieraczce jakiejś krajowej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Zobaczymy jak to wyjdzie. Generalnie mam wrażenie, że polskie kampanie RedImp cieszyły się większą popularnością niż KS. Ale być może to specyfika tytułów, opartych na polskiej prozie. Bardziej mnie niepokoi cena, kurs $. Obawiam się, że jak nie nastąpią jakieś zmiany odnośnie kursu to tym razem nie wesprę, tylko poczekam na sklep. Swoją drogą panuje cisza w temacie Mordimera...
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Lothrain »

Tak patrząc na tę figurkę też mam wrażenie, że pójdzie na KS, ale u nas może być już słabo. Wszyscy wrzucają teraz w gry tony plastiku, co winduje cenę, ale wszystko ma gdzieś swoje granice. Mam nadzieję, że w grze będą normalne żetony, a te plastikowe zabaweczki wrzucicie jako płatne add-ony dla fanów malowania. Ja chcę pograć w dobry tytuł, a nie nurzać w plastikowym badziewiu ;) Dlatego odpuściłem Cry Havoc, nie podchodzę nawet do Cthulhu Wars. Nie wrzucajcie całego plastiku do pudła, tylko może tak jak z PLO - kto chce bajery, to kupi, ale cena podstawki nie osiągnie chorych rozmiarów.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: romeck »

Przyznam, że nakręciłem się na tę grę patrząc na planszę. A teraz, gdy wyszła sprawa tych plastikowych budynków, to mi przeszło.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

Dokładnie...mnie też plastikowy crap nie obchodzi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Lothrain pisze:Tak patrząc na tę figurkę też mam wrażenie, że pójdzie na KS, ale u nas może być już słabo. Wszyscy wrzucają teraz w gry tony plastiku, co winduje cenę, ale wszystko ma gdzieś swoje granice. Mam nadzieję, że w grze będą normalne żetony, a te plastikowe zabaweczki wrzucicie jako płatne add-ony dla fanów malowania. Ja chcę pograć w dobry tytuł, a nie nurzać w plastikowym badziewiu ;) Dlatego odpuściłem Cry Havoc, nie podchodzę nawet do Cthulhu Wars. Nie wrzucajcie całego plastiku do pudła, tylko może tak jak z PLO - kto chce bajery, to kupi, ale cena podstawki nie osiągnie chorych rozmiarów.
Dlatego rozważamy w akcji możliwość zakupu gry w dwóch wariantach z toną plastiku oraz bez.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Lothrain »

RedImp pisze: Dlatego rozważamy w akcji możliwość zakupu gry w dwóch wariantach z toną plastiku oraz bez.
To rozważcie tę kwestię pozytywnie :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

RedImp pisze:
Lothrain pisze:Tak patrząc na tę figurkę też mam wrażenie, że pójdzie na KS, ale u nas może być już słabo. Wszyscy wrzucają teraz w gry tony plastiku, co winduje cenę, ale wszystko ma gdzieś swoje granice. Mam nadzieję, że w grze będą normalne żetony, a te plastikowe zabaweczki wrzucicie jako płatne add-ony dla fanów malowania. Ja chcę pograć w dobry tytuł, a nie nurzać w plastikowym badziewiu ;) Dlatego odpuściłem Cry Havoc, nie podchodzę nawet do Cthulhu Wars. Nie wrzucajcie całego plastiku do pudła, tylko może tak jak z PLO - kto chce bajery, to kupi, ale cena podstawki nie osiągnie chorych rozmiarów.
Dlatego rozważamy w akcji możliwość zakupu gry w dwóch wariantach z toną plastiku oraz bez.
Hmm myślałem że tak postanowiliście już dawno ;) Niemożliwość kupna bez plastiku to raczej strzał w kolano tak troche :) Pamiętajcie że duża część euro graczy gardzi plastikiem i w efekcie gry nie wesprze w ogóle.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Nie zmieniamy swoich dobrych nawyków podczas tworzenia gier i tym razem chcemy Was o coś podpytać. Jak uważacie, która ilustracja jest lepsza na karcie? Ta po lewej czy prawej stronie. Na lewej karcie zostały celowo dodane piksele tworząc efekt nieostrości kamery.
Obrazek
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: hutriel »

Dobrze że wspomnieliście czym się różnią bo bym się nie doszukał :). Moim zdaniem wersja "rozpikselowana" (tak ja to wygląda teraz) nie wnosi żadnej dodatkowej wartości estetycznej.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Preferują tą z pikselami
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: hutriel »

A tak już sprowadzając dyskusję do poziomu rozważań teoretycznych - jesteśmy w stanie założyć kolonię na innej planecie i... piksele? :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: detrytusek »

ale po co wogóle rozpikselowywać? Jaką to samo w sobie ma wartość estetyczną??
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Marx »

Niższa rozdzielczość na wyświetlaczach w celu oszczędzania energii podczas kolonizacji/wypraw na Czerwoną Planetę :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: misioooo »

Ta z prawej (bez rozpikselowania) fajniejsza jak dla mnie. Na tej po lewej są jakby poziome linie - jak obraz w starym TV. Do tego piksele w prawym-górnym rogu za oknem, gdzie marsa widać to straszne piksele i ma się nijak do widoku na czerwoną planetę "na lewo" od postaci na obrazku...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kamron6 »

Piksele też trzeba umieć wykonać, więc póki co wersja po prawej :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Vester »

Bez pikseli. Nie cudujcie. Noble dostaje się za eleganckie teorie, a nie rokoko.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3372
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2041 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Ardel12 »

Dla mnie lepsza wersja z prawej. Tylko fajnie by było jakby była też przyciemniona lekka jak ta z lewej.
Pixele ostatnio wrzucają wszyscy wszędzie, więc robią się po prostu przereklamowane;p choćby na moim monitorze mam ich pare K ;p
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

RedImp pisze:Dlatego rozważamy w akcji możliwość zakupu gry w dwóch wariantach z toną plastiku oraz bez.
Ja z kolei zdecydowanie lubię plastyk. Im więcej, tym lepiej! :)

Karta, na obecnym etapie bez pikseli. Nie jest to głupi pomysł, ale jakoś tak, póki co to to nie wygląda tak jak mogłoby.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Epyon »

Tylko te ikonki sobie darujcie i dajcie porządne opisy. Ew. ikonki + opis.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: hutriel »

Epyon pisze:Tylko te ikonki sobie darujcie i dajcie porządne opisy. Ew. ikonki + opis.
Tylko jak widać to chyba przymiarki do wersji dwujęzycznej.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: magole »

Po prawej :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kamron6 »

Ikonki zrobiłbym czytane od góry w dół zamiast od lewej do prawej, za bardzo przypomina to równanie póki co.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ