Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

aaxxee pisze:
malekith_86 pisze:
rafaelus pisze:A jak to jest z tymi figurkami? Jak przekroczone zostaną odpowiednie progi to dostanę je w ramach wsparcia, a jak nie to muszę dokupić za 110 zł?

z progów masz tylko figurki 3D zastępujące żeton pierwszego gracza i żeton maszyny wydobywczej i one się już ufundowały
dostajesz też zastępstwo meepli i jeszcze 4 figurki uchodźców
ten zestaw za 110 zł to budynki w 3D i one są tylko do kupienia, nie są celem do odblokowania [SG]

Przy niektórych celach jest znaczek "exclusive content", przy niektórych nie. Wygląda to tak, jakby niektóre cele były dodatkami do dodatku za 110zł.

"exclusive content" to po prostu elementy ekskluzywne dla egzemplarzy kupionych poprzez kampanie KS
i w retailowych egzemplarzach ich nie będzie

cytat z KS
To keep things simple - your Kickstarter edition will be far richer then the one that will be available in retail.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Progi oznaczone tym znaczkiem są dostępne dla wszystkich nagród.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 533
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: lukwych »

To może posadźcie kogoś nad recenzjami ENG i doklejcie napisy PL. Wiem, że to półśrodek, ale dla większości może być rozwiązaniem pozwalającym na szybką decyzję.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Kosternik pisze:Oj tam oj tam... wszak jesteśmy pionkami w porównaniu z kasą jaką robi się na KS. Co jest faktem niezaprzeczalnym, szkoda tylko że pionków nie traktuje się poważnie (nawiązując do poprzedniego mojego posta). Za stary chyba jestem bo nie rozumiem takiej komunikacji między wydawcą a klientem :)
Pisałeś o recenzji/instrukcji, ta pierwsza będzie (później bo później ale będzie) ta druga już jest. To chyba całkiem niezła komunikacja :) W kwestii recenzji domyślam się, że ilość prototypów jest ograniczona i pierwszeństwo mieli recenzenci anglojęzyczni co wcale mnie nie dziwi. Zwróć uwagę, że gro 'polskich' akcji startujących na KS ma swoje odzwierciedlenie milion lat później na W.T (albo i nie) z czasami dość wysokimi progami wejścia. W przypadku Marsjan masz wszystko w tym samym czasie co też powoduje opóźnienia w recenzjach/instrukcji (przypominam, że ta druga to niecałe 24h opóźnienia). Osobiście wolę takie podejście niż mieć akcję na wspieram.to z bardzo wysokim progiem wejścia, bo trzeba zmienić treść gry, jako że rok 2030 już minął i misji rzeczywistej nie było także zmieniamy treść gry na 2045 ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

RedImpie - coś czuję że będziecie musieli więcej streczy dorobić :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

aaxxee pisze:Przy niektórych celach jest znaczek "exclusive content", przy niektórych nie. Wygląda to tak, jakby niektóre cele były dodatkami do dodatku za 110zł.
Tak sobie myślę, że jest pewnie "exclusive content" miast "KS exclusive" żeby uniknąć pytań o to czy KS będzie również w WT :) Jak widać i tak nie pykło i pytania są ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

RedImp
jak w końcu robicie z tą dwustronną planszą?
pomysł z kilkoma językami to dość dziwny pomysł
to przecież tylko nazwy budynków po których i tak widać co mniej więcej reprezentują
braliście może pod uwagę coś w stylu dwie różne mapy ? np na drugiej mapie złoża surowców są podzielone na 2 mniejsze obszary i jeden jest dostępny od początku a drugi dopiero przy odpowiednim rozwoju technologicznym ?
albo jedno złoże jest bezpieczne, a drugi jest oddalone od bazy i korzystanie z niego jest bardziej czasochłonne i niebezpieczne ale dające dożo więcej zasobów ?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

Jak to jest z odbiorem na essen? Bo na kicku widze early birda z odbiorem na essen :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

orzeh pisze:RedImpie - coś czuję że będziecie musieli więcej streczy dorobić :D
Taki jest plan.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: wajdzik83 »

Jak Wam się wydaje po obejrzeniu angielskich recenzji. Czy ta gra jest bardzo trudna ? Czy próg wejścia jest dość wysoki czy jednak nie jest to gra bardzo w swoich zasadach zagmatwana ?? Pytam bo nie wiem czy moi współgracze nie będą "przytłoczeni" mnogością zasad :/ dzięki z góry za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

malekith_86 pisze:RedImp
jak w końcu robicie z tą dwustronną planszą?
pomysł z kilkoma językami to dość dziwny pomysł
to przecież tylko nazwy budynków po których i tak widać co mniej więcej reprezentują
braliście może pod uwagę coś w stylu dwie różne mapy ? np na drugiej mapie złoża surowców są podzielone na 2 mniejsze obszary i jeden jest dostępny od początku a drugi dopiero przy odpowiednim rozwoju technologicznym ?
albo jedno złoże jest bezpieczne, a drugi jest oddalone od bazy i korzystanie z niego jest bardziej czasochłonne i niebezpieczne ale dające dożo więcej zasobów ?
Pomysł jest taki, że wywalamy nazwy budynków z planszy a drugą stronę robimy w stylu retro coś w deseń okładki. Zamiast nazw będziesz miał symbole a ten jest wytłumaczony na pomocy. Będą bardzo intuicyjne(rakieta chyba kojarzy się z lądownikiem) a poza tym są to tylko nazwy dla klimatu [kto kupuje gry dla klimatu ;) ] a najistotniejsze jest to, co robisz w danym budynku. Tak naprawdę to te nazwy mogą klimat zepsuć zwłaszcza dwa języki obok siebie.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

wajdzik83 pisze:Jak Wam się wydaje po obejrzeniu angielskich recenzji. Czy ta gra jest bardzo trudna ? Czy próg wejścia jest dość wysoki czy jednak nie jest to gra bardzo w swoich zasadach zagmatwana ?? Pytam bo nie wiem czy moi współgracze nie będą "przytłoczeni" mnogością zasad :/ dzięki z góry za odpowiedź ;)
ktoś już wcześniej zaznaczył, że gdyby warianty były opisywane osobno, a nie wszystkie na raz to by było dużo przejrzyściej i łatwiej wszystko za pierwszym razem załapać
jednak jeśli sam już wszystko rozkminisz to nie będziesz miał problemu wytłumaczyć innym
zasady nie są przesadnie zawiłe - jednak wydaje mi się, że kombinowanie będzie przede wszystkim kręciło się wokół ograniczonych zasobów i sporo będzie mącił aspekt trwania akcji [koszt w czasie] oczywiście mącił w pozytywnym tego słowa znaczeniu - będzie to dodatkowym wyzwaniem żeby to wymóżdżyć
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

wajdzik83 pisze:Jak Wam się wydaje po obejrzeniu angielskich recenzji. Czy ta gra jest bardzo trudna ? Czy próg wejścia jest dość wysoki czy jednak nie jest to gra bardzo w swoich zasadach zagmatwana ?? Pytam bo nie wiem czy moi współgracze nie będą "przytłoczeni" mnogością zasad :/ dzięki z góry za odpowiedź ;)
Gra może wydawać się trudna dla ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z grami planszowymi. Na jednym z testów zostało to aż nadto udowodnione :)

Moja żona która z gier to preferuje Ticket To Ride - nie miała problemu z załapaniem zasad - których wytłumaczenie trwało jakiś 15min :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: AkitaInu »

Ok a ja mam kilka pytań.

Czy jest coś w tej grze jakiś twist ciekawy? Oprócz kilku trybów. Czy jest to po prostu euro z krótką kołderką ?

Co w niej jest takiego że chciałbym ją wesprzeć ? ;)

Plus - czy granie competitive ma zawsze jakiś scenariusz czy jest to gra na punkty/cele po prostu?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Dobrze liczę że suma to już ponad 100k$?
TTR_1983
Posty: 3945
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: TTR_1983 »

orzeh pisze:Dobrze liczę że suma to już ponad 100k$?
dobrze liczysz :)
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: aaxxee »

Witam.
Po lekturze instrukcji mam jedno skojarzenie: Robinson. Mamy karty pogody i wydarzeń, jest faza produkcji w której otrzymujemy energie. Wykonujemy akcje by zaopatrzyć kolonistów bo w innym przypadku zginą marnie. Do tego wykonujemy misje w celu ukończenia gry.
Są pomocnicy i pomocne technologie. Przecież to czysty Robinson na Marsie. Dodano tryb rywalizacji.
Ciekawe czy gra osiągnie taki sukces jak Robinson:-)
bieniu
Posty: 62
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: bieniu »

Czy RTG nie będzie miało swojego odpowiednika 3D? Wygląda na budynek a wśród miniaturek go brak.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

bieniu pisze:Czy RTG nie będzie miało swojego odpowiednika 3D? Wygląda na budynek a wśród miniaturek go brak.
Są figurki budynków gdzie gracze wykonują akcje a RTG nie jest takim budynkiem.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

Ostatnie 20 min, aby kupić taniej "kota w worku" tj. nasza nową grę Martians: A Story of Civilization w akcji na wspieram.to
https://wspieram.to/Martians
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

Mam trzy pytanka do RedImp.

1. Na wspieram.to napisaliście, że wysyłka na terenie Polski jest wliczona w cenę - będzie opcja wysyłki za granicę z dopłatą?
2. Chcę się upewnić - gra jest od razu w dwóch językach PL i EN?
3. Figurki budynków będą później dostępne?
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: okon »

to jest czysta kooperacja z dodatkiem trybu w którym się rywalizuje ??? jak te gre traktować bo osobiście lubię rywalizację ??

Nie lubię kooperacji czy warto mi ją wspierać ???
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

okon pisze:to jest czysta kooperacja z dodatkiem trybu w którym się rywalizuje ??? jak te gre traktować bo osobiście lubię rywalizację ??
Nie lubię kooperacji czy warto mi ją wspierać ???
Trzy oddzielne tryby gry ;)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: RedImp »

giker pisze:Mam trzy pytanka do RedImp.

1. Na wspieram.to napisaliście, że wysyłka na terenie Polski jest wliczona w cenę - będzie opcja wysyłki za granicę z dopłatą?
2. Chcę się upewnić - gra jest od razu w dwóch językach PL i EN?
3. Figurki budynków będą później dostępne?
1. Przykro nam ale tylko wysyłka PL. Z wysyłka za granicę jest KS:https://www.kickstarter.com/projects/17 ... n/comments
2. Tak w dwóch językach
3. Trudno powiedzieć. Na pewno nie będzie to dostępne w sklepach.
giker
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2016, 16:16
Lokalizacja: Dublin

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: giker »

Dzięki wielkie! :)

1. Teraz zauważyłem, że w przeliczeniu na € wychodzi na to samo, więc zamówię z KS.
2. Bosko! Będę mógł grać i w pracy z kolegami i z żoną 8)
3. Troszkę nie jasna odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ