Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Blue pisze:Duzo zalezy od kosci- np mam takie jak do labiryntu czarnoksieznika z q-worshop... kompletna poracha, wogole sie to toczyc nie chcą[trzeba naprwade sie natrudzic przy rzucie zeby to sie obrocilo kilka razy] :/.
Nie wiem po czym Ty rzucasz, mnie się toczą bez problemu. :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Porównujac do innych ktore mam, te to naprawde wielka porazka.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

cash and guns

Post autor: charlie brown »

Zrobiłem sobie wersję testową cash and guns. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Poniżej dwie próbki kart. Trzy postacie gangsterów i karta: bang, bang, bang.

Obrazek

Obrazek

Jeśli kogoś interesują pozostałe karty (for free), niech pisze: charlie_brown@wp.pl
Ostatnio zmieniony 12 cze 2007, 13:31 przez charlie brown, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jako, że dawno nic nie zamieszczalem, to wrzucę fotki mojego that`s life :). Zrobilem samorobke z ciekawosci, gra nie przypadla mi zbytnio do gustu. Obrazki na zetonach to psy/czasem koty. Straznicy to jak widac kostki drewniane, a pionki graczy to mepple stylizowane na te z carcassonne[troche mniejsze]. Wykonane jest to z balsy. Widoczny pojemnik na fotkach to 8smiokątne drewniane pudeleczko zamykane na wcisk. Wieko bardzo fajnie sluzy za postawkę do rzucania kośćmi ;). A kosteczki są aż 3... bo tak ;) zeby bylo wygodniej. W planach jest pare produkcji, ale niestety czas nie pozwala :/{najbadziej sie pale na drewnianego EiT,ale cos nie moge sie zabrac ... za duzo z tym roboty}.

Oto fotki:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Słaba widocznosc co do szczegółów kafalkow spowodowana jest blyskiem flasha. Dlatego nie sugerujcie sie tym, kafelki sa czytelne nawet w slabym swietle. Druga sprawa są hexy zamiast osmiokątów z prozaicznego powodu- latwiej je bylo ulozyc tak zeby mniej miejsca zajmowaly w balsie, a za duzo jej nie mialem ;).

PS. Normlanie ten czerwony jest czerwony anie rozowy ;).
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Pomyslalem, ze troche zreaktywuje sprawe watku. Zrobilem ostatnio dla kumpla "Um Krone und Kragen" - jako ze wersja byla z jego zdjeciami - nie wrzucam.
W zamian:
http://www.bang.cz/index.php?op=gen4bang&lang=en
Jesli kogos interesuje latwo zrobiona wlasna wersja "Banga":)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

mam prosbe zwiazana z Cytadela. Mam wersje angielska. Probowalem namowic znajomych na gre ale jak tylko dochodzi do proby przekonania by w nia zagrac to 2 albo 3 osoby z 6 zglaszaja akces ze moze w co innego bo trzeba tlumaczyc. czy znalazl by sie jakis chetny i zeskanowal albo zrobil zdjecia kart "akcji" z opisami i tylko z opisami polskimi. wydrukowalbym opisy i zakleil angielskie opisy.
przyczym jeszcze raz podkreslam nie chodzi mi bynajmniej o nazwy kart. (te nie sa problemem).
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Piterek ma Cytadele.
A ja sobie wlasnie kupilem Kabale und Hiebe:) Zaczynam wlasnie zasady tlumaczyc:) Tzn. za mnie zaczynaja:)
Mniam:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

tylko ze Piterek sie zwinal do Rumuni a ja planowalem to wziasc na kajaki. przy piwku po calodniowym machaniu wioslem bylo by w sam raz.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Kolego, K&H Cie w zupelnosci zadowoli. Cytadela to nie jest, tym niemniej wyglada rownie, jesli nie bardziej szalenie. :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

ale ja to chcialem zrobic przed tym weekendem, splyw zaczynam w weekend, ale widze ze mi sie nie uda - zero pozytywnego odzewu.

a tak przy okazji to widze ze bardzo dobry watek juz umarl. szkoda bo naprawde duzo ciekawych sposobow na samorobbki mozna bylo tu wyczytac.

pozd. dla wszystkich majsterkowiczow. !!!
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

cash & guns

Post autor: charlie brown »

Zrobiłem dodatek "policjant" do C&G. Poniżej parę fotek.

Obrazek

Obrazek

No i żeby się grało klimatyczniej, waluta wzorowana na dolarach z 1934:

Obrazek
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

mam pytanie gdzie moge znalesc kraine czterech koron do wydrukowania
na stronie oficjalnej juz nie ma
mialem to na kompie ale dysk mi sie wysypal :(
ma ktos u siebie bede wdziczny
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Blue, to powinno cię zainteresować - wydawnictwo Blue Panther (zbieżność nazw przypadkowa? :) ). Wymyślają gry i robią elementy twoim sposobem.

http://www.bluepantherllc.com/catalog.htm
yahu
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2007, 08:55
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: yahu »

Niedawno zastanawiałem się nad zakupem Eufrat i Tygrys ale cena około 140 zł mnie troszkę zniechęciła więc postanowiłem zrobić samoróbke do celów testowych. Zwłaszcza że nie miałem pewności czy moim współgraczom ta pozycja przypadnie do gustu (bardzo wybredna ekipa :) ). A nie chciałem wyrzucać kasy w błoto.
Musiałem poświęcić trochę czasu na wykonanie ale teraz przynajmniej wiem że dobrze zrobiłem nie kupując tej gry. Mi się gra podoba ale sam w nią nie zagram :(
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

yahu pisze: ale cena około 140 zł mnie troszkę zniechęciła
Jeszcze rok temu taka cena była jak marzenie....
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: rag »

Ponieważ Power Grid: Atolla Modulis wygląda dość ciekawie, zacząłem mu się dokładniej przyglądać i trafiłem na taki artykuł, w którym opisują, jak go sobie zrobić:

http://boardgamegeek.com/thread/99843

No i tak mi wygląda, że to byłby dobry sposób na wiele samoróbek (micropul, Triles, Mozaika Numernabisa, może Acquire...). Tyle, że jako człowiek kompletnie zielony w temacie, nie mam pojęcia, jak się te wszystkie urządzenia po polsku nazywają i gdzie je można kupić.
Może ktoś dopomóc?

white cardstock paper
20#/#80 card stock
To jest chyba grubszy papier do drukarki, może karton, #20 i #80 to pewnie grubości?

illustration board
matte board
Mounting board
matboard
posterboard
To są chyba wszystko zbliżone rzeczy, takie podkłady pod fotografie albo obrazki. Ale jak się to nazywa po polsku, nie mam pojęcia.

metalic/metalic copper/blue metalic spray paint
Farba w sprayu w różnych metalicznych kolorach?

ruler
To jest linijka, chyba chodzi o metalową, do przycinania przy użyciu noża.

utility knife
Nóż, ale jaki?

a straight-edge roller cutter
Rotary trimmers
Xacto knife
To są jakieś urządzenia do cięcia, ale jakie? To pierwsze jest najbardziej istotne, bo gorąco je polecają.

crystal clear coats
Krylon UV protectant (glossy)
Krylon Crystal Clear Top Coat
To jakiś spray do pokrycia. Lakier?

spray adhesive
3M '77' glue
Klej w sprayu?

wallpaper-seem roller
To jest chyba wałek do tapetowania?

self-healing mat
Taka mata, której nożem nie można przeciąć. Podkład przy cięciu, żeby stołu nie zniszczyć.

laser/inkjet label sheets
Papier do drukarki z klejem pod spodem. Etykiety samoprzylepne?

self adhesive vinyl floor tiles
Samoprzylepne klepki podłogowe?

To chyba tyle, jak ktoś ma pomysł, jak to się wszystko nazywa i w jakim sklepie to kupić (papierniczy, budowlany, itd.), bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Van »

Ja trilesa zrobiłem na prostszy sposób (chyba) a efekt bardzo zadowalający osiągnąłem. Otóż na papierze samoprzylepnym wydrukowałem szablon, na to nakleiłem folię przezroczystą samoprzylepną a to całe nakleiłem na podkładkę pod mysz i wszystko wyciąłem nożykiem do tapet. Wycina się łatwo i co najważniejsze nożyk nie szarpie podkładki tak jak to lubi robić z kartonem. Całość wyszła taniutko bo podkładka kosztuje 2 zł, papier i folię już miałem ale jakbym miał kupować to spokojnie w 10 zł bym się zmieścił. Efekt można zobaczyć tutaj: http://www.boardgamegeek.com/image/307206.
Myślę, że tak samo można z power gridem zrobić tylko więcej podkładek będzie potrzebnych bez kupowania tego wszystkiego wymienionego powyżej co pewnie tanio by nie wyszło.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Maras »

Wielki szacunek. Prawdziwe cuda domowej roboty, aż miło popatrzeć ale jednak wolę zapach farby drukarskiej :D
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: rag »

OK, brak odpowiedzi znaczy, że chyba zbyt kompleksowo podszedłem do problemu. Spróbujmy skromniej.

Wykonanie Power Grid: Atolla Modulis przez Tatsu wygląda tak:
Najpierw wydrukował kafelki na "basic white cardstock paper". Potem powycinał (przy użyciu "straight-edge roller cutter"), zostawiając wąskie białe krawędzie. Następnie potraktował je "crystal clear coats" w sprayu.
Jako podkłady użył "Illustration board", które od spodu pomalował farbą w sprayu w różnych metalicznych kolorach.
Przykleił wydruki do podkładów przy użyciu "spray adhesive" i wyrównał przy użyciu wałka do tapet.
Zostawił na noc do wyschnięcia i potem przyciął (znowu przy użyciu "straight-edge roller cutter").

Może teraz ktoś będzie umiał mi powiedzieć, jak się nazywają te wszystkie rzeczy po polsku (bądź czego sugerujecie użyć w zamian) i w jakich sklepach można je kupić?
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Yatzek »

Rag - w sumie w poprzednim poscie sam sobie odpowiedziałeś co znaczy co.
Szkoda strzępić klawiatury :)
Poza tym od czego inwencja i pomysłowość.

ale skoro nalegasz:

fragment o którym piszesz:
Gość wydrukował to na zwykłym białym kartonie (blok techniczny) (ja bym drukował od razu na samoprzylepnym)
Potem (? nie za szybko? ) pociął "nozykiem do papieru z ostrzem obrotowym" (http://www.decoupage.art.pl/product_inf ... cts_id=765 - równie dobrze mozna to zrobić nozyczkami (scissors ? ;) ) lub nożem do tapet (Xacto knife :))
Potem potraktował to werniksem w sprayu - chroni akwarele, wydruki z plujki i pewnie tez z laserówki)
Podkład ... to tektura introligatorska: gruba, ale miękka i nadająca się do cięcia np nożyczkami.
Sprzedawana w duzych arkuszach za 4PLN/szt (szara)
spryskał klejem w sprayu, zostawił do wyschnięcia i znowu pociął....

ja bym zrobił to tak :
Wydruk na samoprzylepie (a4)
przyklejenie do tektury,
cięcie np. nozyczkami
- jak pod ręką jest werniks to psik ... a jak nie - to olał :)

ale ja jestem minimalistą :)

życzę udanej produkcji :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mst »

Yatzek pisze:- jak pod ręką jest werniks to psik ... a jak nie - to olał :)
Olanie może być mocno destrukcyjne zarówno dla tektury jak i dla wydruku. :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: rag »

Dzięki za odpowiedź. Papier do wydruku i tekturę już namierzyłem, teraz czeka wyprawa po farby, kleje i werniksy.
"nozykiem do papieru z ostrzem obrotowym" (http://www.decoupage.art.pl/product_inf ... cts_id=765
Hmmm... Mimo wszystko to chyba nie to. Na zdjęciu:
http://boardgamegeek.com/image/116325
widać, że 'straight-edge roller cutter' to takie coś wielkie gilotyno-podobnego, chyba z jeżdżącym ostrzem(?).
Chodziło mi tylko o polską nazwę tego czegoś.

I jeszcze chciałem spytać, czy ktoś ma może jakieś typy odnośnie marki werniksu i kleju?
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gigi »

I jeszcze chciałem spytać, czy ktoś ma może jakieś typy odnośnie marki werniksu i kleju?
moim zdaniem najlepiej uzywac wikolu ,jest to bardzo dobry klej do papieru jak i drewna
woocash
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2005, 17:20
Lokalizacja: Montreal, Kanada

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: woocash »

Straight-edge roller cutter - to cos podobnego do noza do krojenia pizzy.

http://www.strima.com/item/161627/en/
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vappor »

Tak żeby nieco odświeżyć ten temat, postanowiłem pochwalić się moimi samoróbkami. :D


Puerto Rico (plansze są aktualnie zlaminowane, na zdjęciach jeszcze nie były):
Obrazek
Obrazek

Ticket to Ride:
Obrazek

Mam jeszcze Power Grida i Street Soccera, jak będę miał okazję to jeszcze wrzucę jakieś fotki.

P.S. Ale i tak robota wc to prawdziwe mistrzostwo.... :)
ODPOWIEDZ