Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szpiglas88
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2016, 13:58

Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Post autor: Szpiglas88 »

https://gamedot.pl/news,riot-games-twor ... of-legends

Jesteście zainteresowani? Co by nie mówić o Lolu to ma taką bazę graczy, że i zapewne planszówka będzie absolutnym hitem sprzedażowym
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

Nie. Mało tam napisali, ale widać gołym okiem, że temat dopisany na siłę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

LOL jest akurat teraz w decline, a gracze komputerowi nie będą zainteresowani planszówką (inny skillset).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

rattkin pisze:LOL jest akurat teraz w decline, a gracze komputerowi nie będą zainteresowani planszówką (inny skillset).
Gracze, którzy są fanami gry komputerowej kupią planszówkę choćby dlatego by mieć kolejny gadżet z nią związany :). O samej grze w sumie jeszcze mało wiadomo, więc nie wiem czy wzbudzi moje zainteresowanie. Ciekawi mnie na ten moment tylko to jak bardzo bałwochwalcze są wypowiedzi twórcy (albo wydawcy?), że gra będzie najlepiej wydaną planszówką w historii.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

Może i se być. Bardziej mnie zastanawia czy to w ogóle ma jakiekolwiek szansę na bycie grywalną tak jak gry za 80$. Szczerze wątpię.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Błysk pisze:
rattkin pisze:LOL jest akurat teraz w decline, a gracze komputerowi nie będą zainteresowani planszówką (inny skillset).
Gracze, którzy są fanami gry komputerowej kupią planszówkę choćby dlatego by mieć kolejny gadżet z nią związany :)
To może i miało by pokrycie, gdyby gra była oryginalnym gadżetem i nazywała się League of Legends The Boardgame. A nie nazywa się.

A poza tym i tak by nie kupili.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ariser »

Właśnie ta nazwa mnie dziwi. Nijak nie kojarzy mi się z LOLem (chociaż może temu, że w niego nie grałem). Riot niby oficjalnie wspiera, ale tytułu nie dają - boją się/wstydzą? :roll:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

No ale to nie będzie LoL the board game. Postacie związane z mechami i technologią jako taką to był maluśki malucieńki % postaci w lolu. Jeśli to gra o programowaniu robotów to nie jest gra o Lolu tylko wykorzystująca popularność LoL-a.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 387
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 142 times
Been thanked: 82 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Backero »

Oj tam, ja w planszówkowy świat wkręciłem się właśnie dzięki grom komputerowym, zwałaszcza M&M Duel of Champions i Cywilizacja. W branży gier komputerowych upada lub ewoluuje w niedobrym kierunku gatunek gier strategicznych (mój ulubiony), który jak się przekonałem w świecie planszówkowym ma się bardzo dobrze :)

Sam tytuł na pewno będę obserwował, ale deklaracja Riotu, że "Mechs vs. Minions będzie najlepiej wydaną grą planszową w historii" jakoś tak mnie zniechęca, nie wiedzieć czemu. Wygląda okej, ale "najlepiej" to dość mocne słowa.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

rattkin pisze:
A poza tym i tak by nie kupili.
Owszem, kupiliby.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ghostartur »

Sam bym kupił :lol: .
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Błysk pisze:
rattkin pisze:
A poza tym i tak by nie kupili.
Owszem, kupiliby.
Nie kupiliby.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Trolliszcze »

Może idźcie po lekcjach załatwić to na boisku?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

To teraz bardziej merytorycznie: nie kupiliby, bo obecny target LoL to głównie gracze w przedziale 16-20 lat, a sama gra już raczej traci graczy, niż zyskuje (decline, tendencja opadająca). Gra jest za darmo. Polega na dynamicznym zarządzaniu jednostkami, gdzie istotny jest czas i skill motoryczny, a gra się przeciwko sobie. Target tej gry to nie są osoby, które wydadzą $80 na planszowego coopa od czapy.

Jeśli ktoś miałby kupić, to raczej starzy wyjadacze, jeśli gra rzeczywiście okaże się dobra. Quinns z SU&SD (który pomagał w designie / był konsultantem) i Vasel ponoć wyrażali się pozytywnie. "Robo Rally meets Descent, with a few fun Legacy-style surprises as you advance through each of the campaign’s missions".

Swoją drogą, gdzieś są dostępne dane, jak sprzedał się Witcher Board Game?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

rattkin pisze:To teraz bardziej merytorycznie: nie kupiliby, bo obecny target LoL to głównie gracze w przedziale 16-20 lat, a sama gra już raczej traci graczy, niż zyskuje (decline, tendencja opadająca). Gra jest za darmo. Polega na dynamicznym zarządzaniu jednostkami, gdzie istotny jest czas i skill motoryczny, a gra się przeciwko sobie. Target tej gry to nie są osoby, które wydadzą $80 na planszowego coopa od czapy.

Jeśli ktoś miałby kupić, to raczej starzy wyjadacze, jeśli gra rzeczywiście okaże się dobra. Quinns z SU&SD (który pomagał w designie / był konsultantem) i Vasel ponoć wyrażali się pozytywnie. "Robo Rally meets Descent, with a few fun Legacy-style surprises as you advance through each of the campaign’s missions".

Swoją drogą, gdzieś są dostępne dane, jak sprzedał się Witcher Board Game?
W LoLu kieruje się akurat jednym bohaterem. Fakt, gra traci graczy, ale stale jest pierwszą lub drugą co do popularności MOBĄ i to, że jest darmowa nie znaczy, że ludzie nie wydają na nią pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na to ile potrafią wydać gracze na skiny do postaci, koszulki czy pulę nagród w DOTA 2, która jest zbierana z wydatków graczy (a to gra o tej samej specyfice). w 2014 roku LoL zarabiał ponad 100 milionów dolarów miesięcznie przy bazie graczy około 70 milionów. Warto wspomnieć, że w grach f2p mały odsetek graczy często generuje większość zysku, więc to dosyć zamożni gracze.

W LoLu gra się przeciwko sobie, ale w drużynie, więc akurat coop jest tam bardzo ważny i nie wiem dlaczego element gry przeciwko drugiej drużynie traktujesz jako dominujący. Nie mam danych co do wieku graczy LoLa, więc się do tego nie odniosę.

A i tendencja zniżkowa z prawie 90mln aktywnych graczy to dalej spora baza graczy, którzy potencjalnie byliby zainteresowani posiadaniem gry planszowej (a jeszcze gdyby RIOT dorzucił jakieś wirtualne i unikalne bonusy do LoLa to ho ho).

A i jeszcze z argumentów zupełnie niemerytorycznych, kiedyś wydano grę World of Warcraft the Board Game i powiem Ci, że to chyba była pierwsza nowoczesna gra planszowa, którą nabył (lub dostał w prezencie) jeden z moich znajomych, który lubi uniwersum, grał w nią regularnie, chociaż do teraz nie ma kolekcji planszówek.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 15:22 przez Błysk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ariser »

Z 'darmowością' LOLa bym uważał. Z tego co wiem cześć (większość?) postaci i innego contentu jest niby darmowa, ale ilość grindu, żeby je zdobyć jest b. duża. W praktyce trzeba za nie zapłacić i tyle.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

ariser pisze:Z 'darmowością' LOLa bym uważał. Z tego co wiem cześć (większość?) postaci i innego contentu jest niby darmowa, ale ilość grindu, żeby je zdobyć jest b. duża. W praktyce trzeba za nie zapłacić i tyle.
Jak grałem (w becie i potem trochę po wyjściu gry dla wszystkich) to nie było z tym tak źle. Wszystkie postacie można wygrindować i to faktycznie trwa wieki, z tym, że zazwyczaj nie chcesz nawet 1/3 z tych wszystkich postaci, bo Ci się nie podobają. Skiny natomiast są płatne tak jak jakieś boosty do zdobywanej waluty w grze (na postacie). Wtedy grało się za darmo bardzo przyjemnie i stosunek czasu/ nagrody był całkiem przyzwioty. Od 2 lat nie mam styczności z grą, więc nie wiem jak jest teraz. Na pewno gra generuje spore zyski, dlatego "darmowość" nie jest dla mnie wyznacznikiem tego, że gra w to biedota :D
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ghostartur »

@rattkin
Widać, że wypowiadasz się na temat lola, chociaż nie masz absolutnie pojęcia o grze. Coraz większe eventy z ogromnymi nagrodami, gigantyczne zyski. Faktycznie gra umiera, dlatego ostatnio otworzyli sklep z ciuchami, figurkami, kubkami. Średnia cena figurek to 30 euro, większe 50...ostatnio rzucili specjalne figurki, wydane specjalnie z okazji pewnego eventu za 50 euro. Rozeszły się w kilka dni :) . Chociaż po przeczytaniu "Polega na dynamicznym zarządzaniu jednostkami" chyba powinienem darować sobie odpowiedź, bo widać, że bierzesz się za temat o którym nie masz pojęcia. 80 dolarów to tak dużo dla "targetu"? Ludzie potrafią wydawać znacznie więcej na wirtualne dobra. Myślę, że gra tak czy inaczej osiągnie sukces z metką "planszówka o lolu".

Co do grindu i teoretycznego p2w. Nie, w lolu jako taki grind nie występuje. Co tydzień dostępna jest pula bohaterów do spróbowania, dodatkowo w lolu kierujemy tylko jednym bohaterem, najczęściej gracze mają około 4-5 ulubionych bohaterów na 1 z 5 pozycji, więc spokojnie można kupić i przypisać do konta bohaterów którzy są nam potrzebni. Ostatnio wprowadzili system skrzynek i kluczy, więc za darmo możemy zdobyć także skórki do postaci/totemów/avatary. Dlatego też absolutnie nie ma potrzeby na grind, wydawania pieniędzy. Ta gra na tym nie polega.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Oj, cwaniaki, cwaniaki. Zrobiłem skrót myślowy, ok najwyraźniej zbyt duży. Dynamiczne zarządzanie jednostkami w skali drużyny, koordynacja, management, ustawienie w czasie. W obrębie jednej jednostki - pozycjonowanie i używanie skilli.

Decline popularności jest ze względu na Overwatcha, do którego odpłynęła część młodszej widowni.

Moim zdaniem, gra sprzeda się tylko jak będzie dobra - bo wtedy kupi i rozreklamuje ją głównie segment graczy planszówkowych, nie growych. Czas pokaże, kto miał rację. Być może nie doceniam siły "kupienia, bo gadżet", szczególnie w US.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

LOL jest grą jak najbardziej f2p, nie wydając ani złotówki bawimy się tak samo. Mało kto gra tam codziennie inną postacią (bo po co grać codziennie inną postacią jak Anivia daję najwięcej funu :mrgreen: ). Nie wiem jak to tam jest teraz, bo też z 2 lata nie grałem, ale generalnie tam kasę się wydaje prawie jedynie na skiny. I generalnie tak. Gra się na pewno sprzeda, ale też na pewno nie u nas (zwyczajnie jest na to za droga, a nie oszukujmy się gracze lola to nie osoby dorosłe), tylko no... LOL monopoly też by się dobrze sprzedał, więc tego ;)

Ogólnie szkoda. Są już gry planszowe, które są faktycznie próbą przeniesienia gry MOBA na planszę. I można i by zrobić naprawdę dobrą grę z LOLa. Ale widać twórcy wolą się bawić w "najładniej wydane gry" niż dobre gry. Generalnie nie wiem co by musieli zrobić, bym poczuł że warto dać 80$ za grę w stylu Robo Rally.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: ghostartur »

@Ayaram
Jak wspominałem wcześniej. Wprowadzili kilka miesięcy temu skrzynki i klucze, które można zdobyć w normalnej grze, więc także wszystkie wydane skiny można zdobyć za darmo :) .
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Błysk »

Z tego wszystkiego rodzi mi się pomysł, żeby zainstalować LoLa i zagrać z ludźmi z forum. Zwłaszcza, że mam dostęp do kanału mumble, gdzie spokojnie moglibyśmy się pobawić :D Chociaż nie wiem czy po 2 latach to nie będzie powrót pełen rozczarowań ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

@Błysk

Mid or Feed :mrgreen:
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Azriel »

Myślałem, że to będzie gra w stylu MOBA, a tu jakieś wybijanie minionów w coopie. I jeszcze te mechy xD Ciekawe, jak wyjdzie jakościowo.
Błysk pisze:Zwłaszcza, że mam dostęp do kanału mumble, gdzie spokojnie moglibyśmy się pobawić :D
Polecam wypróbować aplikację Discord (można też używać przez przeglądarkę, ale chyba brakuje wtedy części funkcjonalności). Wszystko darmowe, wliczając w to serwery, które użytkownicy mogą tworzyć (hostowane przez Discord).
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Keo »

ghostartur pisze:@rattkin
Coraz większe eventy z ogromnymi nagrodami, gigantyczne zyski.
Się uśmiałem z tymi ogromnymi nagrodami, proponuję spojrzeć jaka nagroda była w Dota 2 (również moba) International 2016 ;) - jakieś 20mln dolarów pula.

I faktycznie, gracze niektórzy Lola kupią grę planszowa - tak jak gracze WoWa kupują książki mimo że zazwyczaj nie czytają, czy karty którymi nigdy nie zagrali ;). Miejmy nadzieję że wyjdzie im z tego dobra gra która zachęci graczy lola do sięgnięcia po kolejne gry planszowe
ODPOWIEDZ