"Duże" gry na mały stół

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

"Duże" gry na mały stół

Post autor: Patyk »

Mam już trochę gier w swojej kolekcji, ale większość z nich wymaga dużo miejsca co w moim wypadku wiąże się z koniecznością przemeblowania pokoju na czas grania. Ale że nie zawsze mam na to czas/siłę/chęci to szukam gier, które swobodnie zmieszczą się na stole 75x75 cm lub na dwóch połączonych stolikach z Ikei (łącznie 55x110 cm). Chciałbym żeby to nie były czyste karcianki, tylko raczej gry z planszą, ale jednocześnie żeby nie miały 10 dodatkowych planszetek i konieczności rozkładania masy rzeczy. Co do gatunku i typu gry to możecie proponować wszystko bo i tak będę chciał kupić 2-3 różne żeby mieć pole manewru.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: misioooo »

Pax Pamir. Gry w grze więcej niż w niejednym pudle kilogramowym.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4672
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1044 times
Been thanked: 1986 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: warlock »

Tzolk'in i Lewis & Clark praktycznie wszystkie elementy gry mają umieszczone na planszy. Caylus też zajmuje bardzo mało miejsca na stole. ;)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: Patyk »

Dzięki za dotychczasowe propozycje, na pierwszy ogień pójdzie chyba Lewis & Clark bo i tak się nad tą grą zastanawiałem, ale jestem otwarty na kolejne pomysły.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: Wontzki »

Neuroshima Hex 3.0 już posiadasz? Nie wymaga zbyt wiele miejsca, masz plansze, a sama gra wciąga na dziesiątki rozrywek.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: bukimi »

Lewis & Clark nie wydaje mi się trafioną propozycją. Plansza nie jest wielka, ale jak każdy zacznie rozkładać swoje kolejne karty i posiadane dodatkowe łodzie to miejsca potrzeba coraz więcej i więcej. A tu kart nie można sobie układać "na kupce", bo trzeba stale zerkać co już ktoś wyłożył.

Tzolkin jest OK, Caylus też powinien się sprawdzić, o ile nie ma się potrzeby posiadania stałego podglądu wszystkich dostępnych budynków.
Z lżejszych niedużych powierzchniowo:
Królestwo w budowie
Wyspa Skye (własne osady jakoś wielkie nie są nawet na koniec gry)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: pabloviega »

Wydaje mi się że Santiago (a przynajmniej to nowe wydanie od Trefla) powinno się zmieścić, ale nie wiem czy łapie się na Twoje założenie "dużej" gry :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: FortArt »

Sam dobrze określiłeś rozwiązanie: gry, gdzie gracze nie mają planszetek i posiadają tylko zasoby, sama zaś plansza jest jedna i mieści wszystko nie wymagając nadmiernej dodatkowej powierzchni stołu na ekspozycję kart czy żetonów.
Lewis & Clark nie jest taką grą co słusznie zauważył bukimi.
Unikałbym też gier kafelkowych bo nigdy nie wiadomo, czy rozwój nie zrobi się zbyt liniowy, w którąś ze stron, przekraczając granice stołu.

Assyria, Hacienda, El Grande, Carson City. CO2, Manila, Vasco da Gama, Edo (tu są planszetki, ale mają ze 2-3 cm szerokości, na tyle by kafel postawić pionowo), China, Chinatown, Raja, Tikal, Java, Mexica, Torres, Mykerinos, Murano, Brass, Cesarski Kurier.

Sugeruję by wątpliwości rozwiać oglądając zdjęcia na BGG - sporo tam fotek stołów podczas gry.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 10:32 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: magole »

To jeszcze dorzucę Troyes, też się zmieści, wszystko leży na jednej wspólnej planszy :)
A sama gra też niczego sobie i większość ją chwali.
lucky1201
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2016, 12:30

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: lucky1201 »

Sabotażysta. Musi się zmieścić :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: zioombel »

lucky1201 pisze:Sabotażysta. Musi się zmieścić :)
Tylko to nie jest "duża" gra.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: "Duże" gry na mały stół

Post autor: Tomzaq »

Graliśmy kiedyś w Bora Bora na stoliku do kawy. Da się. :P
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ