(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 2009
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 254 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Scarlet pisze:Dwie-trzy osoby na tak i rezerwuję salę :P
pierwsza na tak.

pozdrowienia dla wszystkich kaszlących.
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Ja też na tak :d
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

Scarlet pisze:Dwie-trzy osoby na tak i rezerwuję salę :P
nie wiem jak to będzie ze mną w następnym tygodniu. Ale chcę ;)

60% na tak
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

procenty widzę w modzie:
DarkBogas pisze:Na 90% mnie w środę NIE będzie :(
...
Dobrze że zostawiłem sobie te 10%, jednak będę, rezerwuje sobie miejsce przy KOSIE!
wollny pisze:60% na tak
ja podobnie jak Kadrowicze na 40% jestem zawsze gotów ;) (a w karty też pogram)

WTOREK --> to ja na 10% jestem! i zostawiam sobie te 90% w rezerwie jakby coś się zmieniło...

DZISIAJ --> jadę autem, ale zostanę tylko na Scythe i potem spadam. Proszę to uwzględnić przy ewentualnej jeździe "na stopa"
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Witam wszystkich

Odp. - Do Opola "przenoszę" się z przymusową aneksją.

W przyszłym tygodniu może i moglibyśmy się przyłączyć, tylko gdzie i kiedy. Na pewno nie pasuje mi wtorek 22listopada.
Ostatnimi czasy najczęściej gramy w "51 stan MS" "Terraformację marsa" "tajniacy obrazki" i "Wsiąść do pociągu".
A gdzie się spotykacie na granie ? Jest możliwość, żeby przyjść z dzieckiem (5lat) ?

Jeżeli ktoś z okolic Dobrzenia Wlk. byłby chętny pograć, to u nas jest sporo miejsca i też możnaby się umówić na jakiś wieczorek.

pozdrawiam, Shantall
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ODPADAM Z GRANIA
gorączka mnie złapała i autentycznie zdycham :/ sorry, nie dam rady fizycznie i jeszcze Was pozarażam.
Przepraszam bo naprawdę chciałem sobie pokosić

i odpiszcie proszę koleżance wyżej
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Dobra, załatwiłem przed chwilą egzemplarz Scythe, więc będziemy grać ale bez Pitona (tak przy okazji ja też na antybiotyku, ale ja raczej nie zarażam).
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Shantall pisze:Witam wszystkich

Odp. - Do Opola "przenoszę" się z przymusową aneksją.

W przyszłym tygodniu może i moglibyśmy się przyłączyć, tylko gdzie i kiedy. Na pewno nie pasuje mi wtorek 22listopada.
Ostatnimi czasy najczęściej gramy w "51 stan MS" "Terraformację marsa" "tajniacy obrazki" i "Wsiąść do pociągu".
A gdzie się spotykacie na granie ? Jest możliwość, żeby przyjść z dzieckiem (5lat) ?

Jeżeli ktoś z okolic Dobrzenia Wlk. byłby chętny pograć, to u nas jest sporo miejsca i też możnaby się umówić na jakiś wieczorek.

pozdrawiam, Shantall
A to dziecko to ile ma lat? 5 i coś czy np 4,9 ? Chłopak czy dziewczynka?

Ten wtorek 22 listopada, to akurat wyjątkowo. Standardowo spotykamy sie w środy u mnie prywatnie w domu w Opolu, lub nie prywatnie na WSB (Wyższa Szkoła Bankowa) w środy (jeśli odpada spotkanie u mnie) lub czwartki od około 17:00. Ale zawsze jest wcześniej info tutaj na forum.
Ja zawsze zapraszam po wcześniejszej wizycie na WSB :-)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

cezner pisze:
Shantall pisze:Witam wszystkich

Odp. - Do Opola "przenoszę" się z przymusową aneksją.

W przyszłym tygodniu może i moglibyśmy się przyłączyć, tylko gdzie i kiedy. Na pewno nie pasuje mi wtorek 22listopada.
Ostatnimi czasy najczęściej gramy w "51 stan MS" "Terraformację marsa" "tajniacy obrazki" i "Wsiąść do pociągu".
A gdzie się spotykacie na granie ? Jest możliwość, żeby przyjść z dzieckiem (5lat) ?

Jeżeli ktoś z okolic Dobrzenia Wlk. byłby chętny pograć, to u nas jest sporo miejsca i też możnaby się umówić na jakiś wieczorek.

pozdrawiam, Shantall
A to dziecko to ile ma lat? 5 i coś czy np 4,9 ? Chłopak czy dziewczynka?

Ten wtorek 22 listopada, to akurat wyjątkowo. Standardowo spotykamy sie w środy u mnie prywatnie w domu w Opolu, lub nie prywatnie na WSB (Wyższa Szkoła Bankowa) w środy (jeśli odpada spotkanie u mnie) lub czwartki od około 17:00. Ale zawsze jest wcześniej info tutaj na forum.
Ja zawsze zapraszam po wcześniejszej wizycie na WSB :-)
Mój synuś ma 5 lat i 4 m-ce. Ulubiona gra to "Tajemnica zamku".
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Tak sie pytałem, bo mam córkę w wieku 4,25 ale to dla twojego chłopaka to będzie chyba za smarkata żeby się razem bawiły.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

Shantall
Odbyły się też dwa spotkania na WSB dla rodziców z dziećmi... pewnie jeszcze się zdarzą ale nie cyklicznie. Nie informowaliśmy o nich tutaj na forum tylko przez Facebook'a. Jeśli korzystasz to polub, będziemy tam zapraszać na tego typu imprezy.
j_g
Posty: 2009
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 254 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziękuję serdecznie za pomoc i towarzystwo w dzisiejszych zmaganiach. Gospodarzom pokłony. Wszelkim niedomagającym i pochłoniętym nieplanszowo życzymy, odpowiednio, powrotu do zdrowia i planszoaktywności.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Czy ktoś z Naszych będzie robił zamówienie w planszomanii? Ma jakieś zniżki? Jeśli tak to poproszę to:

http://www.planszomania.pl/karciane/117 ... ition.html

Jesli nie to se sam zamówię. Może darmową dostawę na dniach zrobią?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Czy ktoś z Naszych będzie robił zamówienie w planszomanii? Ma jakieś zniżki? Jeśli tak to poproszę to:
http://www.planszomania.pl/karciane/117 ... ition.html
Jesli nie to se sam zamówię. Może darmową dostawę na dniach zrobią?
w planszomanii wszystkie rabaty mi zdechły raczej, ja już odpuściłem zakupy u nich.

Za ponad tydzień "dzień darmowej dostawy" - dokładnie 29 listopada
Rebel z tej okazji wysyła kod rabatowy na 7%, razem ze stałym rabatem na moim koncie jest 15% na rebelu i będzie darmo.
Można coś wyhaczyć w naprawdę fajnych cenach. U nich akcja trwa 26-29 listopada

@wczoraj
zdechłem wczoraj totalnie po robocie...
Napiszcie proszę jaki SKŁAD grał w kosę i ewentualne wrażenia z gry w tym składzie.Dzięki
(bardziej mi chodzi o potencjał gry w różnym składzie)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Napisze Ci coś na PW a propos kosy.
Grana była jeszcze Terraformacja. Skończyliśmy mniej więcej w podobnym momencie.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

piton pisze:
gafik pisze:
Napiszcie proszę jaki SKŁAD grał w kosę i ewentualne wrażenia z gry w tym składzie.Dzięki
(bardziej mi chodzi o potencjał gry w różnym składzie)
Graliśmy w piątkę: Czarek-Saksonia, Pudel-Nordycy, Arletta-Polacy, Wollny-Krym i ja ruskimi (a pierwsze co powiedziałem przy stole to że nie gram ruskimi...).
Grałem dobrze ale koncowke zagralem jak, to mawiasz, parowa... Zakonczylem gre zdobywajac 6ta gwiazdke ale za bardzo sie "skompresowalem" w pozycji obronnej i stracilem duuuzo punktow za kontrolowane terytoria (skonczylem z 4ma). O wrazeniach juz pisalem i potrzymuje. Przy planszy oczywiscie lepiej niz online (trashtalk przy planszy rulezz). Wyniki: Wollny 60, Czarek 59?, Arletta-56, ja-55, Pudel-49 (popraw mnie Pudel jak cos pomieszalem).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki za relacje prywatne i publiczne :D
A macie jeszcze ochotę zagrać więcej, zapytam przewrotnie ;)

dalej nie mam zdania... przy takim hypie, to człowiek spodziewa się naprawdę wysokiego konia, dostaje kucyka, ale spada z niego na deskę z gwoździami

(parówa myślała o sobocie?)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja miałem 58 punktów.
Ja mam ochotę zagrać, aczkolwiek tak jak Ci pisałem dziwnie ta gra wyglądała. I to mnie bardzo niepokoi. Może tak akurat mi sie tak złożyła: czyli taka planszetka gracza + początkowe zasoby.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Zagram chętnie jeszcze bo gra jest dobra, tylko dobra wg mnie.
Z sobota jeszcze nic nie mogę potwierdzić.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

piton pisze:Dzięki za relacje prywatne i publiczne :D
A macie jeszcze ochotę zagrać więcej, zapytam przewrotnie ;)

dalej nie mam zdania... przy takim hypie, to człowiek spodziewa się naprawdę wysokiego konia, dostaje kucyka, ale spada z niego na deskę z gwoździami

(parówa myślała o sobocie?)
Ja w to jeszcze raz chętnie zagram, ale nie wiem czy w sobotę... odezwę się jutro.

Sama gra bardzo fajna ale obawiam się rozgrywek w 3-4 osoby.... częściej patrzyłem na swoją planszetkę niż na planszę główną. Rozumiem recenzentów, którzy nie potrafią określić czy im się ta gra podoba. To jest bardzo fajny multipasjans. Bardzo fajny. Plansza główna, która służy tylko do pozyskiwania surowców (potrzebne mi były tylko przez 1/3 gry) jest moim zdaniem zbędna... a na pewno zbędna w tej formie. Ja bym ją zrobił modułową by zawsze - niezależnie ile osób gra - było ciasno.

Druga sprawa punktacja... muszę to sobie kiedyś na spokojnie policzyć ale wydaje mi się, że totalnie nie opłaca się wpijać na wyższe poziomy popularności. Maksymalna kontrola terytorium i gwiazdki załatwiają wszystko.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No właśnie, bo pytanie czy akcje poświęcone na zwiększenie popularności nie przyniosą więcej korzyści użyte w inny sposób.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wollny pisze:Druga sprawa punktacja... muszę to sobie kiedyś na spokojnie policzyć ale wydaje mi się, że totalnie nie opłaca się wpijać na wyższe poziomy popularności. Maksymalna kontrola terytorium i gwiazdki załatwiają wszystko.
jak graliśmy ostatnio to sobie to policzyłem :D nie opłaca się...
jak każdy kuma grę i szybko stuka gwiazdki, to nie ma czasu na popularność. Poza tym gdyby te poziomy były bardziej zróżnicowane cenowo, wtedy by można zrekompensować sobie powiedzmy hexy serduszkami.
Trzecia rzecz - serduszka każdy moze mieć takie same, ale hexy i surowce juz ciężej mieć w tej samej ilości ;)

z tym przeliczeniem, to właśnie zrobiłem to co Czarek napisał - jak mam robić 3 akcje na 7 serduszek, to wolę w tym czasie zając terytoria, wyprodukować surowce, albo i jeszcze drewienko na planszy przemieścić w inne miejsce...
Pudelek
Posty: 649
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Na 5 graczy jest niby ciekawiej niż na 4-ech, bo wymusza to większe przeciskanie się i wojny (a tych było sporo). Jednak czas oczekiwania na swój ruch zaczyna się wydłuuuużać niebezpiecznie, jeśli oni to zrobią rzeczywiście na 7 graczy to między jednym a drugim ruchem pójdzie rąbnąć pół flaszki ;)

Ja swoje zdanie podtrzymuję - przerost formy nad treścią. Zagrać można, ale jakoś za bardzo nie ciągnie do kolejnej partii...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Bo moim zdaniem tura gracza trochę za długo trwała w naszej grze. Ja też trochę zamulałem ale już pod sam koniec, jak kapnąłem się, że zostało do końca 1, max 2 tury.
Natomiast wcześniej , jeśli nikt nie atakuje to gracz powinien doskonale wiedzieć co chce zrobić w swojej turze. No chyba, że jakoś bardzo dynamicznie zmienia się sytuacja na planszy. Ale póki większość grzebie we własnym ogródku, to powinno to iść naprawdę bardzo szybko.
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Graszki »

hej!

Chciałam zaprosić na Opolcon, od dziś do niedzieli (18-20.11)
Macie ochotę przyjść i pogadać i nawet pograć, bo Phalanx będzie w gamesroom to zapraszam :)

https://www.facebook.com/events/527739267427188/
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
ODPOWIEDZ