The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

AkitaInu pisze:A tak na poważnie, u nas to wygląda zgoła inaczej, na 7 gier tylko jedna wygrana bohaterów. Albo masz takich dobrych przeciwników, albo źle grzech np. wybierasz do scenariusza (choć np. w pierwszym można brać chyba każdy tak naprawde), albo coś z zasadami pomieszaliście i bohaterowie mają łatwiej przez to :)

U mnie akurat podobny problem czyli na 4 albo 5 gier zero wygranych bohaterów, dlatego czekam na kolejną grę, bo chciałbym w końcu spróbować swoich sił po stronie FAITH...
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Piehoo »

Jakby ktoś szukał dodatkowych informacji o grze:
Przykładowa rozgrywka
Subiektywnie o The Others
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Arius
Posty: 1440
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 170 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

Wczoraj kolejna gra (3 graczy vs grzech).
Wygrał grzech, ale rzutem na taśmę. W ostatniej misji scenariuszu mieliśmy zabić 3 stwory. Grzech wyznaczył avatara (7dice) i dwa inne stwory (4 i 5 dice), czyli generalnie sami milusińscy do zabicia.
I po zabiciu avatara i kontrolera (z 4 kostkami) został ostatni stwór do zabicia i polegliśmy.
Przy czym na avatara wykonałem samobójczy atak laską z mackami (nie pamiętam jej nazwy) bez żadnego eq, dopaliłem korupcję na 7 poziom, a więc rzucałem 4 kostkami(bazowo ma 2) i wyrzuciłem łącznie 6 krytyków. Co ewidentnie było mega fartem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
Portal ruszył z przedsprzedażą: http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz-the-others/
Można wyrwać bardzo dobrego exclusivea!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:Obrazek
Portal ruszył z przedsprzedażą: http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz-the-others/
Można wyrwać bardzo dobrego exclusivea!
I to nawet całkiem spoko ceny ma na to wszystko :) Biorą pod uwagę te exclusives.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Recenzja Piotrka jednakże za nic nie zachęca :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

- minus bo gra jest czystym ameri .. naprawde ? :)
- liczba kości - fakt mogło by być więcej ale to niestety już się standard zrobił że kostek w wielu grach brakuje :/ Ale tu się zgadzam
- NAPRAWDE MINUS ZA BRAK KLIMATU? No nie moge :) Z tej gry klimat się wylewa wiadrami ...
- backstory postaci jest w artbooku, tak samo jak i miasta itp itd - to minus że trzeba dopłacić, ale tak czy siak jest.
- podobne scenariusze - mamy ich 3 rodzaje w które gra się całkiem inaczej. Minus za to że są podobne jest bez sensu.
- grzech zawsze będzie miał przewagę :) Ta gra tak działa, jeżeli komuś to nie pasuje to generalnie ciężko grę polubieć. Podobnie jest np. z rebelionem od FFG, Rebelia zawsze ma gorzej ale wygrać sięda :)

Coś mi się wydaje jednak że Panowie nie ogarnęli tej gry do końca ;) Postać tutaj jest "zasobem" bardziej niż "naszym bohaterem"

Ale fakt faktem, 7 sins nie jest grą dla każdego. Z resztą widać to po tym jak opowiada o Descencie, Imperialu i Zombicide. - Czemu taka osoba recenzuje taką grę ? :) Przecież Imperial i Descent mają też mase klimatu...

Dla mnie 7 sins jest bardzo dobry, naprawde dobry
Ostatnio zmieniony 16 gru 2016, 11:55 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:Recenzja Piotrka jednakże za nic nie zachęca :D
Naprawdę? Ja jestem zachwycony (taki spoiler z mojej strony). Ameri pełną gębą. Wiadra kostek. Klimat horroru akcji. Nie ma kampanii, ale to dla mnie plus. Od kampanii mam Descenta. The Others zaspokaja mnie na polu "rozłóż i zagraj". Chcę więcej grzechów i więcej teamów...
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Gambit pisze:
Carmash pisze:Recenzja Piotrka jednakże za nic nie zachęca :D
Naprawdę? Ja jestem zachwycony (taki spoiler z mojej strony). Ameri pełną gębą. Wiadra kostek. Klimat horroru akcji. Nie ma kampanii, ale to dla mnie plus. Od kampanii mam Descenta. The Others zaspokaja mnie na polu "rozłóż i zagraj". Chcę więcej grzechów i więcej teamów...
Nie lubię Cię xD To teraz wypadałoby sprawdzić, który ma rację :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:
Gambit pisze:
Carmash pisze:Recenzja Piotrka jednakże za nic nie zachęca :D
Naprawdę? Ja jestem zachwycony (taki spoiler z mojej strony). Ameri pełną gębą. Wiadra kostek. Klimat horroru akcji. Nie ma kampanii, ale to dla mnie plus. Od kampanii mam Descenta. The Others zaspokaja mnie na polu "rozłóż i zagraj". Chcę więcej grzechów i więcej teamów...
Nie lubię Cię xD To teraz wypadałoby sprawdzić, który ma rację :D
Mam The Others w domu :) Zapraszam do gry :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: misioooo »

Gambit pisze:Wiadra kostek.
No właśnie wiadra kostek są potrzebne, a w pudełku jest ich za mało ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

misioooo pisze:
Gambit pisze:Wiadra kostek.
No właśnie wiadra kostek są potrzebne, a w pudełku jest ich za mało ;P
Niby racja. Ale hartowałem się na Descencie i Arkhamie/Eldritchu. Tak, wiem że w Arkhamie/Eldritchu są zwykłe k6, które można wziąć skądkolwiek, a tu customowe, ale uczuci podobne. Mi jednak nie przeszkadzało ani trochę. Kiedy gra się podoba, tego typu "ułomności" łatwo się ignoruje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

misioooo pisze:
Gambit pisze:Wiadra kostek.
No właśnie wiadra kostek są potrzebne, a w pudełku jest ich za mało ;P
FFG każe sobie kostki dokupić, tu są dodatkowe komplety w pakiecie z dodatkami, które i tak KUPISZ ;)
Również posiadam Others z KS, i po 4 partiach, zgadzam się z każdym wnioskiem przedstawionym przez kolegę AkitaInu.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Carmash pisze:
Gambit pisze:
Carmash pisze:Recenzja Piotrka jednakże za nic nie zachęca :D
Naprawdę? Ja jestem zachwycony (taki spoiler z mojej strony). Ameri pełną gębą. Wiadra kostek. Klimat horroru akcji. Nie ma kampanii, ale to dla mnie plus. Od kampanii mam Descenta. The Others zaspokaja mnie na polu "rozłóż i zagraj". Chcę więcej grzechów i więcej teamów...
Nie lubię Cię xD To teraz wypadałoby sprawdzić, który ma rację :D
Jeden i drugi ma rację, bo mówią w zasadzie to samo tylko mają inny punkt widzenia i preferencje :wink:

Ja tu jestem z Gambitem i Akitainu, osobiście pokochałem tę grę. Uważam, że faktycznie brakuje klimatu w samych scenariuszach, ale sama gra jest bardzo klimatyczna i mocna wizualnie, a grzechy grają tak, jak się nazywają - umiejętności i karty grzechów są REWELACYJNIE dopasowane do nich (umiejętność grzechu zazdrości? 10/10!). Wiadra kości? tak :twisted: Balans? u mnie praktycznie każda gra się kończy 'o krok' (Arius wyżej opisał ostatnią rozgrywkę tak samo) i jak dla mnie to jest świadectwo balansu... ale jeden powie, że gra jest przez to emocjonująca, a drugi, że w zasadzie można rzucić kością kto wygrał zamiast grać :D

a co do przedsprzedaży - bardzo mnie cieszy, może skończą się żydowskie oferty na Man of Faith :lol:
Ostatnio zmieniony 16 gru 2016, 12:24 przez Musza, łącznie zmieniany 5 razy.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Dawno nie miałem tak różnych odczuć względem jakiejkolwiek gry przed jej zagraniem. Niesamowicie ciągnie mnie do figurek potworów i samej tematyki, z drugiej coś mnie odrzuca w mechanicznych założeniach (a raczej w samej teorii). Któregoś dnia muszę faktycznie wprosić się do Gambita i zobaczyć tytuł w akcji. Póki co rozsądek na siłę zamyka portfel :D
Arius
Posty: 1440
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 170 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

pan_satyros pisze:
misioooo pisze:
Gambit pisze:Wiadra kostek.
No właśnie wiadra kostek są potrzebne, a w pudełku jest ich za mało ;P
FFG każe sobie kostki dokupić, tu są dodatkowe komplety w pakiecie z dodatkami, które i tak KUPISZ ;)
Również posiadam Others z KS, i po 4 partiach, zgadzam się z każdym wnioskiem przedstawionym przez kolegę AkitaInu.
Również się zgadzam. Gra ma klimat. W recenzji mowa, że postać może wyjść i zginąć bardzo łatwo.
Nie jest tak do końca. Jeśli (z akcentem na jeśli) gracz waży sobie lekce zagrożenia i zrobi głupi ruch, to owszem zostanie skarcony.
Ale żeby w pierwszej rundzie zginąć (jeśli się gra rozważnie) to trzeba mieć naprawdę wyjątkowego pecha.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:Dawno nie miałem tak różnych odczuć względem jakiejkolwiek gry przed jej zagraniem. Niesamowicie ciągnie mnie do figurek potworów i samej tematyki, z drugiej coś mnie odrzuca w mechanicznych założeniach (a raczej w samej teorii). Któregoś dnia muszę faktycznie wprosić się do Gambita i zobaczyć tytuł w akcji. Póki co rozsądek na siłę zamyka portfel :D
Rozsądek jest przereklamowany.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Gambit pisze:
Carmash pisze:Dawno nie miałem tak różnych odczuć względem jakiejkolwiek gry przed jej zagraniem. Niesamowicie ciągnie mnie do figurek potworów i samej tematyki, z drugiej coś mnie odrzuca w mechanicznych założeniach (a raczej w samej teorii). Któregoś dnia muszę faktycznie wprosić się do Gambita i zobaczyć tytuł w akcji. Póki co rozsądek na siłę zamyka portfel :D
Rozsądek jest przereklamowany.
Przywołuję Cię do porządku! :D Wpierw zagram, wpierw zagram, wpierw zagram... :D

Masz samą podstawkę, czy nabyłeś także jakieś dodatki do niej?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: ernin »

Portal udostępnił już gdzieś polską instrukcje?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

ernin pisze:Portal udostępnił już gdzieś polską instrukcje?
https://www.dropbox.com/s/uo2x1108iiieu ... t.pdf?dl=1
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:
Gambit pisze: Rozsądek jest przereklamowany.
Przywołuję Cię do porządku! :D Wpierw zagram, wpierw zagram, wpierw zagram... :D

Masz samą podstawkę, czy nabyłeś także jakieś dodatki do niej?
Sama podstawka...na razie....
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Gambit pisze:
Carmash pisze:
Gambit pisze: Rozsądek jest przereklamowany.
Przywołuję Cię do porządku! :D Wpierw zagram, wpierw zagram, wpierw zagram... :D

Masz samą podstawkę, czy nabyłeś także jakieś dodatki do niej?
Sama podstawka...na razie....
Ja polecam wszystkie dodatki, naprawde.

Wysłane z telefonu
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Wraz z moją ekipą doskonale bawiliśmy się przy Imperium Atakuje. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje nas przed ponownym zagraniem jest długość kampanii. Pełnym składem gramy z reguły co dwa tygodnie, stąd też czas potrzebny na jej ukończenie jest dla nas niezwykle długi. Nowa gra Langa niby skutecznie rozwiązuje ten problem. Czy The Others również stawia na zmysł taktyczny?

PS: Jak patrzę na jedną figurkę z Hell Club, to widzę cenobitów z Hellraisera... a ja uwielbiam tę serię...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Carmash pisze:Wraz z moją ekipą doskonale bawiliśmy się przy Imperium Atakuje. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje nas przed ponownym zagraniem jest długość kampanii. Pełnym składem gramy z reguły co dwa tygodnie, stąd też czas potrzebny na jej ukończenie jest dla nas niezwykle długi. Nowa gra Langa niby skutecznie rozwiązuje ten problem. Czy The Others również stawia na zmysł taktyczny?

PS: Jak patrzę na jedną figurkę z Hell Club, to widzę cenobitów z Hellraisera... a ja uwielbiam tę serię...
Graj w kampanie z malych dodatkow, sa dosc dobre

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Cena świetna i exclusivy biją na głowę to co Portal oferował przy okazji Blood rage..
ODPOWIEDZ