Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: dgd79 »

pójdź do numizmatycznego z żetonem, wzbudź powszechne zdziwienie dopasowując jakiś karton do kapsla, wyjdź z wiedzą 32 vs 32,5 ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: pan_satyros »

dgd79 pisze:pójdź do numizmatycznego z żetonem, wzbudź powszechne zdziwienie dopasowując jakiś karton do kapsla, wyjdź z wiedzą 32 vs 32,5 ;)
gdybym miał czas na takie zabawy ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Gromb »

A może tak koledzy zdjęcie żetonu w kapslu i będzie wszystko jasne:)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 950
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 129 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Koshiash »

Mówisz, masz. Kapsel 32,5 mm - na moje oko wystarczyłby 32 mm.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bary »

Ja mam 32,5 i jestem happy. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Jak już tak głosujemy to 32,5 i koniec! Imperator tylko takie akceptuje. Orkowie i Prorocy też. A Chaos cóż... Kto by się nimi przejmował.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: nightrunner »

Te 0.5 milimetra nie ma znaczenia moim zdaniem, ale osobiście jestem zadowolony z moich kapsli 32mm ;)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 950
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 129 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Koshiash »

Jako posiadacz żetonów grzechoczących w zbyt dużych kapslach 32,5 mm rekomenduję nieprzetestowany przeze mnie wariant 32 mm. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Gromb »

Bardzo dziękuję za zdjęcie. Zatem 32mm.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Niesamowite, jak bardzo FS jest niedoceniane na tle SW:Rebelia (w pierwszej piątce na BGG) czy Blood Rage (pierwsza dwudziestka).
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

ptf pisze:Niesamowite, jak bardzo FS jest niedoceniane na tle SW:Rebelia (w pierwszej piątce na BGG) czy Blood Rage (pierwsza dwudziestka).
Kwestia hype. Mam wrażenie, że w przypadku BR to głównie hype. Tak samo Scythe znalazło się przebojem w TOP 10, gdzie też moim zdaniem gra jest mocno przehypowana (ale przynajmniej dobra, w porównaniu do tego co czułem grając w BR). :) FS był tytułem, który moim zdaniem szedł dość cicho i recenzentom nie przypadł do gustu tak bardzo, żeby zamieszczać go w swoich topkach.
Fojtu
Posty: 3384
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1263 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Fojtu »

Błysk pisze:
ptf pisze:Niesamowite, jak bardzo FS jest niedoceniane na tle SW:Rebelia (w pierwszej piątce na BGG) czy Blood Rage (pierwsza dwudziestka).
Kwestia hype. Mam wrażenie, że w przypadku BR to głównie hype. Tak samo Scythe znalazło się przebojem w TOP 10, gdzie też moim zdaniem gra jest mocno przehypowana (ale przynajmniej dobra, w porównaniu do tego co czułem grając w BR). :) FS był tytułem, który moim zdaniem szedł dość cicho i recenzentom nie przypadł do gustu tak bardzo, żeby zamieszczać go w swoich topkach.
Jak dla mnie FS po prostu nie jest aż tak dobre.
Większość osób, z którymi grałem ma opinie takie sobie, głównie ze względu na czas gry. Mechanicznie i klimatycznie gra jest bardzo fajna (szczególnie walka jest miodna), ale to wszystko razem zajmuje bardzo dużo czasu, przez co nie trafia do dużej rzeszy odbiorców. Dodatkowo większość osób nie zna klimatów 40k (a na pewno więcej zna SW), co dodatkowo obniża wrażenia z gry (a raczej po prostu nie ma plusika za klimacik).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Marx »

Mam podobne odczucia. Gra ślicznie wykonana i mechanicznie przemawia do moich gustów, tak samo jak cała tematyka i styl rozgrywki. Jednak długość rozgrywki stanowi problem, a potyczki pomiędzy graczami swoje trwają, nie zawsze przyciągając uwagę i angażując innych graczy. Z tego powodu więcej przyjemności czerpię z rozgrywek w Blood Rage.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: pan_satyros »

Marx pisze:Mam podobne odczucia. Gra ślicznie wykonana i mechanicznie przemawia do moich gustów, tak samo jak cała tematyka i styl rozgrywki. Jednak długość rozgrywki stanowi problem, a potyczki pomiędzy graczami swoje trwają, nie zawsze przyciągając uwagę i angażując innych graczy. Z tego powodu więcej przyjemności czerpię z rozgrywek w Blood Rage.
Oj tak, dlatego traktuję FS głównie, jako świetną grę dwuosobową.
Fojtu
Posty: 3384
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1263 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Fojtu »

pan_satyros pisze:
Marx pisze:Mam podobne odczucia. Gra ślicznie wykonana i mechanicznie przemawia do moich gustów, tak samo jak cała tematyka i styl rozgrywki. Jednak długość rozgrywki stanowi problem, a potyczki pomiędzy graczami swoje trwają, nie zawsze przyciągając uwagę i angażując innych graczy. Z tego powodu więcej przyjemności czerpię z rozgrywek w Blood Rage.
Oj tak, dlatego traktuję FS głównie, jako świetną grę dwuosobową.
Grałem na 2 osoby i niestety mam wrażenie, że gra ma dość mocny snowball z racji umieszczenia przychodu na planetach. Najczęściej jak jedna osoba przejmie trochę więcej terenu to potem bardzo ciężko tej drugiej nadrobić, więc trochę gra decyduje się przy pierwszej bitwie/pierwszym dobrym zagraniu a potem jest męczenie tematu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: pan_satyros »

a w 3 osoby kingmaking, heh tak można z większością kręcących się wokół podboju gier robić ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Hoh, mi tak BR nie podpasował, że nigdy już do niego nie usiądę i nie zrozumiem fenomenu tej gry. Wolę jednak poświęcić to 5 godzin na kawał dobrej gry raz w miesiącu niż co tydzień grać w BRa. ;) Ale fakt, pewnie jestem w mniejszości i większość osób woli zagrać coś w godzinę. Czas jest ceną za "styl rozgrywki i mechanikę".

EDIT: Na 2 osoby gra jest równie dobra co na 3 i 4. :)
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Błysk pisze:Hoh, mi tak BR nie podpasował, że nigdy już do niego nie usiądę i nie zrozumiem fenomenu tej gry. Wolę jednak poświęcić to 5 godzin na kawał dobrej gry raz w miesiącu niż co tydzień grać w BRa. ;) Ale fakt, pewnie jestem w mniejszości i większość osób woli zagrać coś w godzinę. Czas jest ceną za "styl rozgrywki i mechanikę".

EDIT: Na 2 osoby gra jest równie dobra co na 3 i 4. :)
O to to - też zagrałem w BR i kompletnie mnie nie ruszył. Mam tak samo - wolę raz w miesiącu zagrać w FS albo GoT, niż co tydzień w średniaka. Dodatkowo w FS trzeba sobie naprawdę wypracować sytuację, po której uzyskujesz taką przewagę, że do końca gry masz już spokój. Ta gra jest trochę jak piłka nożna (której nie oglądam ;) ), wynik 1:0 albo remis i rozstrzygnięcie poprzez kontrolę planet na dwóch graczy nie jest niczym nienormalnym. Zdobyć punkty / przewagę jest trudno, trudno jest odrobić straty (choć nie jest tak dramatycznie jak czasem w GoT) - ale cały urok polega na wypracowaniu sytuacji, w której to się dzieje.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Muttah »

No po prostu nie wierzę w to co czytam - czyli jednak nie jestem osamotniony w tym co myślę o BR 8) Kupiłem to coś ze wszystkimi dodatkami - bo niby takie super, o boże jaka rewelacja... I sprzedałem po 5 rozgrywkach ani trochę nie żałując (no, może trochę tego zachodu i straty parudziesięciu złotych - ale przynajmniej sam się przekonałem).

Natomiast jeśli chodzi o FS, to pomimo faktu, że bardzo mi się podoba, jednak nie udało mu się zdetronizować Starcrafta... Choć głównie ze względu na moją żonę, która SC uwielbia i mając obie gry do wyboru nigdy nie wybierze FS ;) Tak więc mimo że chętnie bym pograł, to za każdym razem żona agituje za SC, bo już ma Protossami wszystko rozkminione, a w FS musiałaby się uczyć grać od nowa :p

Ehh, granie z dziewczynami ;)
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Potwierdzam, że cuda się zdarzają, w sobotę mam zaplanowaną kolejną rozgrywkę w FS ze swoją piękniejszą połówką i jeszcze jedną osobą. Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć na półce grę dostarczającą podobnych wrażeń, ale trwającej 60-90 min.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: szutek »

ptf pisze:Potwierdzam, że cuda się zdarzają, w sobotę mam zaplanowaną kolejną rozgrywkę w FS ze swoją piękniejszą połówką i jeszcze jedną osobą. Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć na półce grę dostarczającą podobnych wrażeń, ale trwającej 60-90 min.
Nexus Ops :)
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

szutek pisze:
ptf pisze:Potwierdzam, że cuda się zdarzają, w sobotę mam zaplanowaną kolejną rozgrywkę w FS ze swoją piękniejszą połówką i jeszcze jedną osobą. Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć na półce grę dostarczającą podobnych wrażeń, ale trwającej 60-90 min.
Nexus Ops :)
rozważałem, ale jak zobaczyłem zdjęcia rozłożonej gry to dostałem oczopląsu ;)

Na razie w ramach szybkiej naparzanki z synem niezastąpiona jest Neuroshima Hex na tablecie
Ostatnio zmieniony 08 gru 2016, 10:40 przez ptf, łącznie zmieniany 1 raz.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

szutek pisze:
ptf pisze:Potwierdzam, że cuda się zdarzają, w sobotę mam zaplanowaną kolejną rozgrywkę w FS ze swoją piękniejszą połówką i jeszcze jedną osobą. Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć na półce grę dostarczającą podobnych wrażeń, ale trwającej 60-90 min.
Nexus Ops :)
Tez myslalem ze nexus bedzie fajny ale nie zdal egzaminu

Wysłane z telefonu
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Macie jakieś przemyślenia na temat wprowadzania nowych graczy do FS? Z moich obserwacji wynika, że osobom grającym pierwszy raz dobrze jest dać:

1. Space Marines: ponieważ początkujący i tak przeważnie nie gra agresywnie, frakcja z najlepszymi zdolnościami obronnymi pomaga. Dodatkowo wykorzystuje bastiony jako fabryki, co znacznie ułatwia grę.

2. Orków: tu z kolei mocne jednostki lądowe i oczywista strategia + możliwość budowy jednostek rozkazem dominacji. Świetne karty rozszerzeń rozkazów "werk fasta" i "green tide".

+ uświadomić cele i pokazać, które karty ulepszeń rozkazów powinni brać najpierw.

CSM wymagają dużego kombinowania, podobnie Eldarzy (btw tymi ostatnimi jeszcze nimi grałem, piszę patrząc na charakterystyki oddziałów i karty) dlatego nie wydaje mi się, żeby były dobrymi rasami dla początkujących.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Macok »

Ja bym dal Orkow. Miedzy innymi przez to o czym piszesz, ale glownie przez Kamienie.
To chyba najbardziej ulatwiajace rozgrywke ulepszenie.
Spoiler:
Owned
ODPOWIEDZ