T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: uyco »

nikt przecież nie zabija kury znoszącej złote jaja, a TS sprzedaje się przecież świetnie i tania nie jest. może będzie jakiś nowy cykl, ale w koniec zupełny nie wierzę.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

uyco pisze:nikt przecież nie zabija kury znoszącej złote jaja, a TS sprzedaje się przecież świetnie i tania nie jest. może będzie jakiś nowy cykl, ale w koniec zupełny nie wierzę.
Mi również jest ciężko w to uwierzyć. No chyba, że autor ma już inszy projekt również w podobnym stylu. Zawsze lepiej sprzedać X nowych podstawek + X nowych dodatków niż samo X dodatków :) Pożyjemy, zobaczymy. Póki co, jest w co grać. A w razie co, zawsze można będzie grę odsprzedać... Tia, jasne, kogo ja oszukuję... :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

Też wydaje mi się, że po serii dodatków może da komuś innemu robić kolejne, albo sam stworzy "drugi sezon", bo w totalny koniec nie wierzę ;)

Arius pisze:
Co, gdzie, jakie info?
Tutaj masz wszystko:
Spoiler:
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

uyco pisze:nikt przecież nie zabija kury znoszącej złote jaja, a TS sprzedaje się przecież świetnie i tania nie jest. może będzie jakiś nowy cykl, ale w koniec zupełny nie wierzę.
Z drugiej strony może się wydawać, że ta kura wymaga wielkich nakładów pracy. Na Expedition Endurance czekamy już baaardzo długo. Przygotowanie, grafiki, testowanie... to wszystko jest bardzo czasochłonne. Może zbyt czasochłonne dla SC?
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: olo6353 »

kamron6 pisze:Czyli oficjalna gra będzie się składać tylko z podstawki i 7 dodatków? Słabo ...
W załączonym wywiadzie mówi wyraźnie, że "zaplanowane są 3-4 dodatki ROCZNIE". Na przyszły rok mają już plan wykonany, a za rok kolejne. Tak to rozumiem.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 791 times
Been thanked: 1237 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: mat_eyo »

Miałem wczoraj okazję pierwszy raz zagrać w TIME Stories. Cóż za fatalna gra, ciężko to nawet nazwać grą. Chodzę w kółko, robię bezsensowne testy polegające na rzutach kostkami i zbieram kolorowe znaczki. To już chyba nawet Talizman jest mniejszą stratą czasu. Tak, słyszałem, że to gra powinna ratować się fabułą. Fabuła jest miałka, pełna dziur i posiada jedną, banalną zagadkę. Gra przygodowa z jedną zagadką? Brrr.
Więcej nie zagram, choćby mi ktoś zapłacił. Na nieszczęście spodobała się kumplowi, który chce kupić dodatki. Mam więc pytanie w jego imieniu:
Spoiler:

EDIT:

Pytanie dotyczy dodatków i jedyny mały spoiler dotyczy samej podstawki ;)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2016, 14:14 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wajdzik83 »

Ja puki co czytając instrukcję nie mogę jej za bardzo zrozumieć :/ Do osób grających mam pytanie czy to tylko takie złudzenie i podczas gry pójdzie gładko czy ta gra jest po prostu trudna ? Mamy zagrać w 4 osoby i obawiam się trochę tłumaczenia zasad znajomym :/ czy po 15 minutach nie będą zniechęceni :/
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

wajdzik83 pisze:Ja puki co czytając instrukcję nie mogę jej za bardzo zrozumieć :/ Do osób grających mam pytanie czy to tylko takie złudzenie i podczas gry pójdzie gładko czy ta gra jest po prostu trudna ? Mamy zagrać w 4 osoby i obawiam się trochę tłumaczenia zasad znajomym :/ czy po 15 minutach nie będą zniechęceni :/
W grze prawie nie ma zasad do wytłumaczenia. Odkrywacie karty, czytacie, podejmujecie decyzje na podstawie tego, co zobaczycie. Jedyne bardziej skomplikowane zasady dotyczą wyłącznie testów - ale to możesz im pokazać gdy wyjdzie pierwszy test do zrobienia. Generalnie jest to gra, w którą siadamy i zaczynamy grać BEZ tłumaczenia zasad przed grą, bo nie ma takiej potrzeby.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Akurat instrukcja dość mętnie tłumaczy wygląd tury, testy same w sobie są proste, tak jak zasady. Jak się raz zobaczy wygląd tury wraz ze zmianą lokacji to gra staje się bardzo prosta i intuicyjna ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

mat_eyo pisze:Mam więc pytanie w jego imieniu:
Spoiler:
Ten mechanizm występuje tylko w podstawce.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ChlastBatem »

wajdzik83 pisze:Ja póki co czytając instrukcję nie mogę jej za bardzo zrozumieć :/ Do osób grających mam pytanie czy to tylko takie złudzenie i podczas gry pójdzie gładko czy ta gra jest po prostu trudna ? Mamy zagrać w 4 osoby i obawiam się trochę tłumaczenia zasad znajomym :/ czy po 15 minutach nie będą zniechęceni :/
Gra jest bardzo prosta. Jeśli Ty nie rozumiesz zasad to znaczy, że gra nie jest dla Was. Jeśli prowadzący grę będzie mieć luki w zasadach i źle je wytłumaczy to można popsuć sobie całą zabawę. Radzę obejrzeć wideo-instrukcję albo przeczytać instrukcję na spokojnie, ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

ChlastBatem pisze: Jeśli Ty nie rozumiesz zasad to znaczy, że gra nie jest dla Was.
Niekoniecznie. Gra jest prosta ale czysto teoretyczne ogarnięcie jej, na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Ideałem byłoby gdyby ktoś Ci wytłumaczył główną mechanikę gry, a resztę już byłoby łatwiej doczytać w instrukcji. Nie poddawaj się.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Bea pisze:
ChlastBatem pisze: Jeśli Ty nie rozumiesz zasad to znaczy, że gra nie jest dla Was.
Niekoniecznie. Gra jest prosta ale czysto teoretyczne ogarnięcie jej, na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Ideałem byłoby gdyby ktoś Ci wytłumaczył główną mechanikę gry, a resztę już byłoby łatwiej doczytać w instrukcji. Nie poddawaj się.
TS brakuje jakiejś krótkiej misji szkoleniowej, która pozwoli przetestować wiedzę przeczytaną w instrukcji w praktyce.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: charlie brown »

zgadzam się z przedmówcami. Mechanika gry jest prosta i wystarczy jak jeden uczestnik zna ją dobrze, ale instrukcja jest napisana dosyć chaotycznie. Ja na przykład początkowo nie zauważyłem, że pierwsza eksploracja w nowej lokacji jest darmowa.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pattom »

Czołem,

jak widzicie granie z dzieckiem (12 lat, ograna)? Czy jednak scenariusze są zbyt dramatyczne/straszne/nieodpowiednie ?
Jak się gra w 2 osoby ?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 371 times
Been thanked: 264 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

pattom pisze:Czołem,

jak widzicie granie z dzieckiem (12 lat, ograna)? Czy jednak scenariusze są zbyt dramatyczne/straszne/nieodpowiednie ?
Jak się gra w 2 osoby ?
Z dzieckiem pominąłbym pierwszy scenariusz (szpital dla psychicznie chorych, nosiciele mają schorzenia typu erotomania czy kanibalizm) i nie wiem jak drugi (zombie). Pozostałe są jak najbardziej ok.

Zdecydowanie odradzałbym grę w dwie osoby - cztery to optimum, trzy jeszcze w miarę rozsądne minimum.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Deem pisze:
pattom pisze:Czołem,

jak widzicie granie z dzieckiem (12 lat, ograna)? Czy jednak scenariusze są zbyt dramatyczne/straszne/nieodpowiednie ?
Jak się gra w 2 osoby ?
Z dzieckiem pominąłbym pierwszy scenariusz (szpital dla psychicznie chorych, nosiciele mają schorzenia typu erotomania czy kanibalizm) i nie wiem jak drugi (zombie). Pozostałe są jak najbardziej ok.

Zdecydowanie odradzałbym grę w dwie osoby - cztery to optimum, trzy jeszcze w miarę rozsądne minimum.
To jest oszczerstwo, ja wspaniale bawiłem się w dwie osoby.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Co kto lubi, ale dzielenie się na więcej osób tymi zagadkami, wskazówkami i historiami jest naprawdę bardzo przyjemne. Zwłaszcza jak ktoś się wczuwa w postać, odgrywa i takie tam.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: charlie brown »

jak widzicie granie z dzieckiem (12 lat, ograna)?
Też się nad tym zastanawiałem (u mnie dziewczynki mają 10, 11), bo gra jest mechanicznie bardzo prosta, ale postanowiłem zagrać najpierw z dorosłymi.
Po rozegraniu partii mój wniosek jest taki, że pierwszy scenariusz (ten z podstawki) jest nieodpowiedni dla dzieci w tym wieku, przy czym żeby wdać się w szczegóły musiałbym trochę zaspoilerować :)
Spoiler:
Natomiast mam plan, żeby przejść z nimi jakiś scenariusz z Posiadłości Szaleństwa 2 i kazać im obsługiwać aplikację podczas gry. Może się wciągną.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

A kiedy dostaniemy namiar na drukarnię, w której będzie można zamówić fanowski scenariusz?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Banan2 pisze:A kiedy dostaniemy namiar na drukarnię, w której będzie można zamówić fanowski scenariusz?
Pozdrawiam
Jak tylko scenariusz będzie gotowy w języku polskim. A to się niestety wydłuża, ponieważ "finalna" wersja Pariah Missouri zawiera masę błędów, które musieliśmy wyłapać i poprawić :-(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Nataniel pisze:
Banan2 pisze:A kiedy dostaniemy namiar na drukarnię, w której będzie można zamówić fanowski scenariusz?
Pozdrawiam
Jak tylko scenariusz będzie gotowy w języku polskim. A to się niestety wydłuża, ponieważ "finalna" wersja Pariah Missouri zawiera masę błędów, które musieliśmy wyłapać i poprawić :-(
Pracujcie ile trzeba, żeby błędów nie było.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: sipio »

Wobec powyższych opinii na temat pominięcia pierwszego scenariusza chciałem się spytać,
na ile można wskoczyć w grę grając od drugiego czy trzeciego scenariusza. Czy nieznajomość pierwszego w jakiś sposób psuje zabawę w kolejnych scenariuszach?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

sipio pisze:Wobec powyższych opinii na temat pominięcia pierwszego scenariusza chciałem się spytać,
na ile można wskoczyć w grę grając od drugiego czy trzeciego scenariusza. Czy nieznajomość pierwszego w jakiś sposób psuje zabawę w kolejnych scenariuszach?
Pierwszy scenariusz jest z lekka tutorialowy, a późniejsze w drobnych smaczkach się do niego odnoszą, ale spokojnie można go pominąć i grać dalej.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: charlie brown »

W grze najbardziej irytowało mnie ponowne przechodzenie tego samego scenariusza. Po komentarzach widzę, że nie jestem w tym odosobniony. Wobec tego pozwoliłem sobie wrzucić post do działu "modyfikacje zasad", w którym proponuję jak rozwiązać ten problem.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=46900
ODPOWIEDZ