(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

Upomniany przez Westwooda - przypominam, ze dzis siedzimy w Caffe Latte od ok. 17.
Mam ze soba:
- Cube
- Fliegen Klatschen
- Lost Valley
Kolejnosc checi do grania, tym niemniej nie wiadomo, co z tego wyjdzie. :)
Z tego co wiem, Westwood wezmie pewnie Caylusa Magna Carta i kto wie, czy nie Louisa XIV.
Zapraszam.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

dwie sprawy:
1. - moje wrażenia z Cuby - to bardziej skomplikowane Filary Ziemi - może ja jestem jakaś mało kumata i miałam gorszy dzień, ale pierwszy raz zdarzyło mi się, że od połowy gry nie wiedziałam co robić, nie miałam żadnego pomysłu na zdobywanie punktów, na jakąkolwiek strategię (i tak do końca gry nie zajarzyłam o co chodzi z ustawami i prawami)
2. - co się stało ze spotkaniami w YMCA?
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

salmunna pisze:moje wrażenia z Cuby(...)(i tak do końca gry nie zajarzyłam o co chodzi z ustawami i prawami)
No prosze, a czytalas instrukcje:)
Spoko, zagramy jeszcze, choc nie wiem czy w tym gronie akurat;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

aswiech pisze: Spoko, zagramy jeszcze, choc nie wiem czy w tym gronie akurat;)
Niechętnie, ale dam jej jeszcze jedną szansę
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: mst »

salmunna pisze:i tak do końca gry nie zajarzyłam o co chodzi z ustawami i prawami
W pozaplanszówkowym życiu też nie jest o to łatwo. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: piterek »

aswiech pisze: Spoko, zagramy jeszcze, choc nie wiem czy w tym gronie akurat;)
Jesli grono sie nieznacznie zmieni, i ja z przyjemnoscia z Wami zasiade do Cuby.
Pozdrawiam,
piterek
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: morciba »

salmunna pisze: 2. - co się stało ze spotkaniami w YMCA?

Spotkania w YMCA zawieszone do odwołania, nastąpiły podobno jakieś problemy lokalowe. Uiek jest osobą bardziej zorientowaną w temacie. Jeśli dowiem się coś więcej to dam znać.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

salmunna pisze: Niechętnie, ale dam jej jeszcze jedną szansę
Wiesz, nikt Cie nie zmusza. Wiem, ze Ty preferujesz gry troche bardziej familijne:)
Spokojnie - nie Cuba, to co innego.
Generalnie jednakowoz, korzystajac z okazji - nie bedzie mnie na pewno w piatek w Caffe Latte.
I to najprawdopodobniej jakis czas...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

aswiech pisze: Generalnie jednakowoz, korzystajac z okazji - nie bedzie mnie na pewno w piatek w Caffe Latte.
I to najprawdopodobniej jakis czas...
Zatem będziemy oczekiwać na twój powrót - oby rychły :)
Ja natomiast w piątek będę i parę gier przyniosę (pewnie wezmę Shoguna). Zatem proszę się nie krępować i przychodzić śmiało :D
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

Ja tylko przypominam o spotkaniu jutro w Caffe Latte :) Ja bedę jak zwykle ok. 17:30
Robespierre
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Robespierre »

Ma któs ochotę zagrać w: A Victory Lost, Battles of Waterloo lub 1806: Rossbach Avenged?
Poza tym kiedy w Shoguna, wpadłbym zobaczyć.
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Constar

Post autor: rag »

Ktos sie wybiera na Constar?
Ja będę w piątek od rana (może nawet od 7.00, jeśli mnie wpuszczą) do ok. 17.00.
Mogę coś przywieźć, jeśli ktoś ma ochotę zagrać w coś, czego w games roomie nie będzie.
Może nawet uda mi się skończyć na czas moją samoróbkę Acquire (wersja w stylu euro), jeśli ktoś byłby chętny.

Moja kolekcja:
http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... leryview=1

GamesRoom na Constarze:
http://constar.polter.pl/gry-planszowe2008.html

rag
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Red Baron »

Zapraszam jutro do imperium gier - kto bedzie, w co gramy?
Awatar użytkownika
FilipK
Posty: 34
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FilipK »

Red Baron pisze:Zapraszam jutro do imperium gier - kto bedzie, w co gramy?
Ech, mnie po raz kolejny nie bedzie - dopoki nie zmecze magisterki ograniczam poza-naukowe rozrywki :/ Na szczescie duzo juz nie zostalo...
Awatar użytkownika
farmfrit
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2008, 10:32
Lokalizacja: Opole

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: farmfrit »

Hej, był ktoś wczoraj (9 maj) w Caffe Latte? Bo byłem wczoraj ok 17-17.30 i raczej nikogo nie było. Chyba nie zrezygnowałem za szybko? P.s. Mapka z Zumi to totalna porażka.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

Jak na razie to chyba jedynymi stałymi miejscówkami są sklep Imperium (wtorki) i sklep Numenor (czwartki)
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

farmfrit pisze:Hej, był ktoś wczoraj (9 maj) w Caffe Latte? Bo byłem wczoraj ok 17-17.30 i raczej nikogo nie było. Chyba nie zrezygnowałem za szybko? P.s. Mapka z Zumi to totalna porażka.
Niestety spotkania w Caffe Latte aktualnie sie nie odbywają. Miejmy nadzieję, że zostaną reaktywowane :)
salmunna pisze:Jak na razie to chyba jedynymi stałymi miejscówkami są sklep Imperium (wtorki) i sklep Numenor (czwartki)
Jako, że Numenor zostanie zamknięty (od teraz będzie tylko sklepem internetowym), spotkania w nim przestaja być aktualne. Czyli pozostaje tylko Imperium.
Kraków staje sie planszówkową pustynią :cry: W najbliższym czasie powinna sie jednak pojawić nowa miejscówka.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

A moze po prostu zalozmy klub i sie spotykajmy w wynajetym lokalu?
Chyba 10 na miesiac kazdy moze wylozyc?
Kiedys tak wlasnie powstala knajpa TAM - chlopaki spotkali sie, wynalezli miejscowke (swietna, bo na rogu Anny i Wislnej), wyremontowali i zrobili sobie knajpe.
Wiem, cale mnostwo problemow z tym - statut, wladze, zalozenie... Ale moze warto sie zastanowic?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: piterek »

aswiech pisze:A moze po prostu zalozmy klub i sie spotykajmy w wynajetym lokalu?
Chyba 10 na miesiac kazdy moze wylozyc?
Z Ujkiem 'wybieramy' sie na Strych, by wybadac mozliwosci i ewentualnie wynegocjowac jakies ludzkie warunki. Wowczas nie musielibysmy ograniczac sie tylko do jednego dnia w tygodniu. Niestety, z mojej winy, nie udalo nam sie jeszcze wybrac, i obawiam sie, ze przed urlopem nie zdaze :(
aswiech pisze: Wiem, cale mnostwo problemow z tym - statut, wladze, zalozenie... Ale moze warto sie zastanowic?
No wlasnie nie wiem czy jest sens sie meczyc. Towarzystwo krakowskie jest dosc... specyficzne, i nie mamy co marzyc o jego integracji. Na poczatek sprobowalbym podzialac w ramach jakiegos Klubu, a jesli poczujemy sie silni i efektowni, moze wowczas zabierzemy sie za ogranizacje wlasnego klubu. Moze... Poki co nie porywalbym sie z motyka na slonce, bo ilu tak naprawde nas jest? 5? ;)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

Od pół roku nie byłem na Strychu, ale kiedy wpadłem tam kilka razy na potyczki wargamingowe, to sytuacja była dobra. Szefowa przyjazna i nie tworząca problemów. Składka wynosiła 5 zł/mies.
Kilka dużych stołów i ogólnie sporo miejsca do zabawy. Zdaje się, że potem był jakiś remont.
Jeżeli sytuacja nie zmieniła się, to pewnie dałoby się pogadać z figurkowcami i dostosować terminy spotkań.
Forum "Strychowe": http://www.konfederacja.org/

Zajrzałbym tam, ale w obecnej chwili też nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy miałoby to nastąpić. Na razie więc tylko sygnalizuję chęć uczestnictwa w ewentualnej zabawie.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

westwood pisze:Czyli pozostaje tylko Imperium.
Kraków staje sie planszówkową pustynią :cry: W najbliższym czasie powinna sie jednak pojawić nowa miejscówka.
Chyba wszyscy zapomnieli (ze mną włącznie) o spotkaniach w Bardzie. Na forum nie są popularne, ale chyba się odbywają jeszcze....
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

Tak, w każdą środę po 18:00 można w "Bardzie" poplanszówkować. Nie wiem tylko, czy wyremontowali już tę salkę obok.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

aswiech pisze:A moze po prostu zalozmy klub i sie spotykajmy w wynajetym lokalu?
Chyba 10 na miesiac kazdy moze wylozyc?
(...)
Wiem, cale mnostwo problemow z tym - statut, wladze, zalozenie... Ale moze warto sie zastanowic?
Pomysł mi sie podoba. Jestem nawet gotów przyłożyć rękę do realizacji (pod warunkiem, że znajdą się jeszcze inne jelenie, które na ochotnika zadziałają dla dobra ogółu, bo sam walczył nie będę :D ) Właściwie problemem moze byc tylko znalezienie lokalu w ludzkiej cenie... Chociaz wymagań raczej wielkich nie mamy, może poza istnieniem dojazdu :) Co do problemów: a to musi tak formalnie być? Zresztą nawet jeśli musi, to przecież klub nie obracałby pieniedzmi (ani nie przyznawał nagród :twisted: ) więc raczej zażartych dyskusji na tematy formalne bym sie w tym wypadku nie obawiał.
piterek pisze:Z Ujkiem 'wybieramy' sie na Strych, by wybadac mozliwosci i ewentualnie wynegocjowac jakies ludzkie warunki.
Jakoś nie jestem entuzjasta Strychu (przyznaję, że nie bylem tam dawno). Zresztą chyba nie tylko ja.
piterek pisze:No wlasnie nie wiem czy jest sens sie meczyc. Towarzystwo krakowskie jest dosc... specyficzne, i nie mamy co marzyc o jego integracji. Na poczatek sprobowalbym podzialac w ramach jakiegos Klubu, a jesli poczujemy sie silni i efektowni, moze wowczas zabierzemy sie za ogranizacje wlasnego klubu. Moze... Poki co nie porywalbym sie z motyka na slonce, bo ilu tak naprawde nas jest? 5? ;)
piterek, nie siej proszę defetyzmu, bo to od zawsze jest moje zadanie i nie pozwolę, żeby ktos ot tak sobie przyszedł i mi to odebrał :lol:
Towarzystwo krakowskie jest specyficzne, bo krakusy w ogóle są specyficzne. Ale na tym polega nasz niezaprzeczalny urok :D
Wbrew swej naturze nie bylbym w kwestii zaistnienia mniej lub bardziej formalnego klubu pesymistą. Ludzi od ręki będzie ze 20 osob, a przeciez (jak widac choćby w tym watku) wciąż pojawiają sie nowi. Ja osobiście odczuwam niechęć do jakiegokolwiek zrzeszania się, ale dla was mogę zrobić wyjątek :wink:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: aswiech »

westwood pisze:Właściwie problemem moze byc tylko znalezienie lokalu w ludzkiej cenie... Chociaz wymagań raczej wielkich nie mamy, może poza istnieniem dojazdu :) Co do problemów: a to musi tak formalnie być? Zresztą nawet jeśli musi, to przecież klub nie obracałby pieniedzmi (ani nie przyznawał nagród :twisted: ) więc raczej zażartych dyskusji na tematy formalne bym sie w tym wypadku nie obawiał.
Ale tu chodzi o skladke na lokal. Zobaczylbys, ile jest problemow w momencie gdy mielibysmy statut. Bez tego - kompletna masakra:)
Sam po sobie wiem - bo placilem za SKF rocznie - tylko dlatego ze bylem na konwencie i skarbnik mnie dopadl:)
westwood pisze: Wbrew swej naturze nie bylbym w kwestii zaistnienia mniej lub bardziej formalnego klubu pesymistą. Ludzi od ręki będzie ze 20 osob, a przeciez (jak widac choćby w tym watku) wciąż pojawiają sie nowi. Ja osobiście odczuwam niechęć do jakiegokolwiek zrzeszania się, ale dla was mogę zrobić wyjątek :wink:
Ja na pewno czasu miec nie bede na takie rzeczy, jak zakladanie klubu, pisanie statutu i szukanie lokalu. Ledwo wyrywam pare godzin w tygodniu na granie, a i to od czasu do czasu...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

A moze knajpka z planszowkami?
Od bardzo dawna po glowie chodzi mi taka mysl. Pytanie czy to ma jakies szanse w Krakowie?
Zwlaszcza, ze (gdybym to ja prowadzil) bylaby 100% bez dymu.
Ciekawe ile kasy trzeba na start...
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
ODPOWIEDZ