BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tomaz866
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:30

BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: tomaz866 »

Niedługo będę szczęśliwym posiadaczem podstawki do gry BattleLore, słyszałem że niektóre dodatki do tej gry są bardzo kiepskie, czy może ktoś kto gra i ma tą grę może napisać jakie dodatki są najlepsze i które warto mieć??

I od razu drugie pytanie, czy jeszcze istnieje jakaś aktywna strona fanowska o grze Battlelore ??

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: Hiu »

Aktywne strony fanowskie sa na etapie pisania, ze szkoda, ze gry juz sie nie wydaje.

Co do zrodla - BGG ma kupe materialu na temat gry i dodatkow. Jest tam tez kupa watkow odnosnie dodatkow.
Polecaja generator scenariuszy oraz jeden z dodatkow figurkowych (duzych).

Koniec koncow - najlepiej miec wszystkie :)

Sa sklepy w EU gdzie mozna dodatki dostac - BE oraz NL (poza 100 years war - tak to prawie wszystko jest do dostania nowe).
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: marioosh »

posiadając Call to Arms, posiądziesz wszystkie dodatki, nie będzie potrzeba nic innego, bo mechanika wprowadzona w tym dodatku czyni każdą rozgrywkę niepowtarzalną (nie potrzeba misji, bo CtA wprowadza mechanizm rozkładania jednostek na początku gry). Do tego Heroes -> dodaje kartę bohatera, możesz grać w trybie kampanii i bohater się rozwija, na planszy są skarby i artefakty, które czynią go mocniejszym.

Reszta dodatków to dodatkowe jednostki (i w jednym jest dodatkowa plansza aby grać większe bitwy). Wszystko to przydatne, ale nie niezbędne. Te dwa dodatki, które wymieniłem czynią grę grywalną na dłuuuugi czas.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
tomaz866
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:30

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: tomaz866 »

Dzięki za wszystkie info i porady :) a w którym dodatku jest najwięcej nowych figurek :D
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: skolo »

zerknij na BGG, tam masz opisane jaki dodatek co zawiera
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: drapichrust7 »

Też stanąłem kiedyś przed wyborem najlepszych dodatków. Po przestudiowaniu BGG padło na:
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... ll-to-arms
i
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... bows-polea

Pierwszy ze względu na nowy system rozstawiania armii.
Drugi wybrałem ze względu na nowe (klasyczne) jednostki - kawaleria na wołach i strusiach, którą można spotkać w innych dodatkach mi nie podeszła.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: maciejo »

mam kilkadziesiąt oryginalnych scenariuszy ściągniętych jeszcze za dawnych czasów z rodzimej strony gry.jak chcesz moge Ci podesłać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
tomaz866
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:30

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: tomaz866 »

Dzięki za pomoc, widzę że parę osób w wawie grywa w BattleLore, dobrze wiedzieć :) Czy poza jednym dodatkiem w Planszomani i jednym w Grallu, to gdzieś w Polsce są jeszcze dostępne dodatki??

I oddzielne pytanie, osoby które grają : wolicie aspekt historyczny czy część fantasy tej gry ?? jak oceniacie grę z kartami Lore ??
Batgp
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2016, 08:41

Re: BattleLore dodatki - jakie najlepsze ?

Post autor: Batgp »

Cześć! :-)

Od tygodnia zacząłem grać intensywnie w BL i się wciągnąłem dlatego odświeżam temat chcąc Was spytać czy macie godny polecenia sklep z dodatkami do BL 1. Edycja? :-)
ODPOWIEDZ