Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Curiosity »

Piehoo pisze:
Vinter pisze:Niech ktoś zagra z botem i powie jak było w 3 os :P
Na 3 osoby z botem jest bardzo przyzwoicie. Fajnie można kombinować z zabieraniem przewag dzięki jednej akcji gracza widmo. (first blood, przewagi itd.) Bez bota jednak trochę policzalnie, blisko punktowo. Na 4 z botem również spoko, tak samo na 5.
Z mojej strony:
Przykładowa rozgrywka
Recenzja
Piehoo, obejrzałem sobie twoje nagrania i niestety na filmiku tłumaczącym zasady popełniasz kilka błędów. Wszystkie dotyczą widzenia się przez graczy na planszy.

3:38 "Sytuacja jest taka, że jeśli on się ruszy o 1, widzi już jego, bo jest na wprost".

Nie ma czegoś takiego jak "widoczność na wprost". Co widzą postacie?
a) widzą wszystkich w swoim pomieszczeniu
b) jeśli pole, na którym stoi figurka ma drzwi, to postać widzi też wszystkie postaci z pomieszczenia, łączącego się z danym polem drzwiami. Z Twojego przykładu: Zielony widzi szarego przez drzwi, szary nie widzi zielonego.

4:01 "W sytuacji np. takiej obydwoje się nie widzimy"
W tej sytuacji, zielony widzi szarego, szary nie widzi zielonego

7:09 "Na żółtym bylibyśmy tutaj i moglibyśmy zielonego od razu dorwać"
8:30 "Widzę zielonego, więc zadam mu obrażenia"
9:18 "Zielonego widzę"
(...i kolejne)
Nie ma co się dłużej rozpisywać o tej sytuacji, bo ani przez chwilę żółty ani szary nie widzą zielonego.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: kwiatosz »

Ortoda pisze:
kwiatosz pisze:RRP tej gry to prawie 50 funtów, jak chcesz w dobrej cenie to trzeba czekać na polskie wydanie. Ja czekam, z wysyłką do UK będzie taniej niż kupować międzynarodową wersję.
Sprawdź meeplescorner.co.uk Tam jest w cenie £36, przy tak niskim kursie funta to cena raczej nie jest wysoka
http://meeplescorner.co.uk/Board-Games/Adrenaline-CGE
To jest preorder, który, obstawiam, pojawi się razem z polską wersją - polska powinna być 5-10 funtów tańsza, twardo czekam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: pattom »

kwiatosz pisze: To jest preorder, który, obstawiam, pojawi się razem z polską wersją - polska powinna być 5-10 funtów tańsza, twardo czekam :)
Rebel zapowiedział oficjalnie wydanie? Jakaś data?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Piehoo »

Curiosity pisze:
Piehoo pisze:
Vinter pisze:Niech ktoś zagra z botem i powie jak było w 3 os :P
Na 3 osoby z botem jest bardzo przyzwoicie. Fajnie można kombinować z zabieraniem przewag dzięki jednej akcji gracza widmo. (first blood, przewagi itd.) Bez bota jednak trochę policzalnie, blisko punktowo. Na 4 z botem również spoko, tak samo na 5.
Z mojej strony:
Przykładowa rozgrywka
Recenzja
Piehoo, obejrzałem sobie twoje nagrania i niestety na filmiku tłumaczącym zasady popełniasz kilka błędów. Wszystkie dotyczą widzenia się przez graczy na planszy.

3:38 "Sytuacja jest taka, że jeśli on się ruszy o 1, widzi już jego, bo jest na wprost".

Nie ma czegoś takiego jak "widoczność na wprost". Co widzą postacie?
a) widzą wszystkich w swoim pomieszczeniu
b) jeśli pole, na którym stoi figurka ma drzwi, to postać widzi też wszystkie postaci z pomieszczenia, łączącego się z danym polem drzwiami. Z Twojego przykładu: Zielony widzi szarego przez drzwi, szary nie widzi zielonego.

4:01 "W sytuacji np. takiej obydwoje się nie widzimy"
W tej sytuacji, zielony widzi szarego, szary nie widzi zielonego

7:09 "Na żółtym bylibyśmy tutaj i moglibyśmy zielonego od razu dorwać"
8:30 "Widzę zielonego, więc zadam mu obrażenia"
9:18 "Zielonego widzę"
(...i kolejne)
Nie ma co się dłużej rozpisywać o tej sytuacji, bo ani przez chwilę żółty ani szary nie widzą zielonego.
Dzięki wielkie, dodałem zbiorczą erratę przy nieprawidłowym zadawaniu obrażeń przez żółtego. Pytaliśmy dokładnie o taką sytuację autora gry na Essen i w całym zamieszaniu musiał źle nam to pokazać. Jako mechanizm balansujący w grze rozumiem dlaczego tak jest, jednak klimatycznie powinienem mieć możliwość strzału do takiej osoby! ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Curiosity »

Szczerze mówiąc, to tak właśnie pomyślałem, że grasz w oparciu o to co Ci wyjaśniono w Essen :)

A co do widzenia się przez drzwi (jeden widzi, drugi nie), to w instrukcji jest napisane, że pola są duże i postać gracza nie zajmuje całego pola. Czyli np. chowa się przy ścianie i jedynie spogląda raz na jakiś czas przez drzwi. Dla mnie to trzyma klimat.
Zazdroszczę Ci karty "Chainsaw", bo ja jej od Planszomanii nie dostałem. Muszę czekać aż pojawi się w BGG Store.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Piehoo »

Jak tak to się opisze to faktycznie, łatwiej można sobie wyobrazić.
Żeby nie było, instrukcja również przeczytana od deski do deski. Myślałem że jak to bywa w pierwszych wersjach kart/instrukcji drukowanych na szybko, pojawiły się braki.
Nie jestem fanem promo kart, mam nadzieję że w pudle z wydaniem PL będzie dostępna. Może Rebel będzie tak miły i podrzuci ci samego Chainsaw'a... Ewentualnie pościemniaj że kupiłeś, a nie dostałeś. (mam nadzieję że Rebel tego nie czyta... :lol: )
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: REBEL.pl »

Piehoo pisze:Jak tak to się opisze to faktycznie, łatwiej można sobie wyobrazić.
Żeby nie było, instrukcja również przeczytana od deski do deski. Myślałem że jak to bywa w pierwszych wersjach kart/instrukcji drukowanych na szybko, pojawiły się braki.
Nie jestem fanem promo kart, mam nadzieję że w pudle z wydaniem PL będzie dostępna. Może Rebel będzie tak miły i podrzuci ci samego Chainsaw'a... Ewentualnie pościemniaj że kupiłeś, a nie dostałeś. (mam nadzieję że Rebel tego nie czyta... :lol: )
Ekhm... ;)
pattom pisze:
kwiatosz pisze:To jest preorder, który, obstawiam, pojawi się razem z polską wersją - polska powinna być 5-10 funtów tańsza, twardo czekam :)
Rebel zapowiedział oficjalnie wydanie? Jakaś data?
Produkcja startuje na koniec listopada. Jej SCD powinna wynosić ok. 180-200 zł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: rattkin »

BUSTED! :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Curiosity »

A ja mam jeszcze przemyślenia dotyczące setupu, a konkretnie - ilości dostępnej na starcie amunicji.
Za pierwszym razem grałem tak, że każdy miał komplet, czyli 9 "magazynków", po 3 w każdym kolorze. Później graliśmy już prawidłowo, ale dochodzę do wniosku, że "mój" wariant jest warty rozważenia, bo wtedy początek gry bardzo zyskuje na dynamice. Skoro gramy i tak do 8 zgonów, to czemu chociaż na początku nie pozwolić sobie na radosną kanonadę? 2-3 tury walenia ze wszystkiego co się ma, a potem możemy się bawić w szukanie amunicji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: kwiatosz »

Produkcja na koniec listopada? To mi się coś ubzdurało, że to ma dotrzeć do sklepów pod koniec listopada. Przykrota :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: buhaj »

A ja się nawet cieszę. Spokojnie ogram inne nowości.
Ortoda
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: UK
Has thanked: 3 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Ortoda »

kwiatosz pisze:
Ortoda pisze:
kwiatosz pisze:RRP tej gry to prawie 50 funtów, jak chcesz w dobrej cenie to trzeba czekać na polskie wydanie. Ja czekam, z wysyłką do UK będzie taniej niż kupować międzynarodową wersję.
Sprawdź meeplescorner.co.uk Tam jest w cenie £36, przy tak niskim kursie funta to cena raczej nie jest wysoka
http://meeplescorner.co.uk/Board-Games/Adrenaline-CGE
To jest preorder, który, obstawiam, pojawi się razem z polską wersją - polska powinna być 5-10 funtów tańsza, twardo czekam :)
Tak, to preorder, który powinien dotrzeć w listopadzie, zapytam sie kiedy dokładnie będzie
Poniewaz mieszkam w UK to jednak wolę kupic na miejscu, wysyłka z PL tez trochę kosztuje.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Ink »

Krótka przypowieść o dysonansie ludonarracyjnym i czy można sobie z nim poradzić, czyli recenzja Adrenaline na Games Fanatic.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Curiosity »

Jeśli więc naprawdę poszukujecie rozwałki i prawdziwie ameritrashowego podejścia do interakcji to chyba lepiej szukać gdzie indziej, a od Adrenaliny zachować bezpieczny dystans.
Serio? Gra oparta na strzelankach FPS nie jest dla ameritrashowców, którzy chcą sobie postrzelać?
Nie, dla nich jest Doom.
(...)
A skoro euro, to liczenie i optymalizacja, a nie wpadanie z wrzaskiem do pomieszczenia i sianie granatami na prawo i lewo.
Ink, chyba się trochę przesadziłeś. Wychodzi na to, że jeśli ktoś na co dzień pogrywa w Descenta, to Adrenaline mu się nie spodoba. Gdybym przeczytał Twoją recenzję, to na pewno bym nie chciał zagrać w najnowszą grę od CGE.

A tymczasem jest zgoła inaczej. Z jednym wyjątkiem (kobieta), gra podobała się każdemu, kto w nią zagrał (różne składy, w sumie około 10 osób). I większość z tych osób to zatwardziali ameritrashowcy (o ile taki podział ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: misioooo »

Taki wariant... Klepsydra 15s na wykonanie obu akcji :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Ink »

Curiosity pisze:
Jeśli więc naprawdę poszukujecie rozwałki i prawdziwie ameritrashowego podejścia do interakcji to chyba lepiej szukać gdzie indziej, a od Adrenaliny zachować bezpieczny dystans.
Serio? Gra oparta na strzelankach FPS nie jest dla ameritrashowców, którzy chcą sobie postrzelać?
Nie, dla nich jest Doom.
(...)
A skoro euro, to liczenie i optymalizacja, a nie wpadanie z wrzaskiem do pomieszczenia i sianie granatami na prawo i lewo.
Ink, chyba się trochę przesadziłeś. Wychodzi na to, że jeśli ktoś na co dzień pogrywa w Descenta, to Adrenaline mu się nie spodoba. Gdybym przeczytał Twoją recenzję, to na pewno bym nie chciał zagrać w najnowszą grę od CGE.
Możliwe, że ująłem to zbyt mocno. Nie chodziło oczywiście o to, że nie może się podobać ameritrashowcom (bo z faktu, że ktoś lubi A nie wynika przecież, że nie lubi B), ale że spotka przy niej zawód ludzi, którzy będą w niej szukać ameritrashu. Bo poza tematyką nie ma go tam ani trochę. Przynajmniej w moim odczuciu.

Ja tam lubię i Dooma, i Adrenalinę. Ale nigdy nie potraktowałbym ich jako podobne do siebie alternatywy.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: yosz »

To ja dołożę swoje trzy grosze... znaczy trzy minuty: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... y-dobra-4/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: mat_eyo »

Co tu tak cichutko? Ostatnio miałem okazję zagrać i od razu poleciałem szukać sobie egzemplarza. Udało się kupić, więc przy świątecznym stole powinno być jeszcze więcej adrenaliny niż zwykle. </suchar>
Do gry siadałem z nadzieją na szybką, emocjonującą rozrywkę, która jednak będzie miała miejsce na taktykę i myślenie. Nie zawiodłem się ani trochę. Od razu jednak zaznaczę, że grałem w 4 osoby w wariant treningowy (do pięciu czaszek). Bawiłem się przednio, grał z nami kolega ogólnie niegrający, a zasady złapał bez problemu. Jak dla mnie jedna z najprzyjemniejszych gier tego roku.
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Arius »

Miałem okazję zagrać. Taki euros po prostu. Idziesz, walisz z broni tak akurat jak najlepiej to w tym momencie pasuje. Grało się sympatycznie, ale 4 liter nie urwało.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Bogenhafen »

Grałem na razie raz (ale od razu jechaliśmy do ośmiu czaszek, a co!) i cała czwórka graczy bawiła się przednio. Uwielbiam gry, w których kolorowe kosteczki zamienia się na punkty STRZELAJĄC KOMUŚ RAKIETNICĄ W TWARZ ;-)

Urzekła mnie elegancja mechaniki i różnorodność broni (każda jest inna, ale dzięki naprawdę zgrabnie pomyślanej ikonografii nie przytłacza to - po kilku turach nikt nie miał problemu ze zrozumieniem, jak działają).
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Komimasa »

Tak coś czułem, Curiosity, że się w nią zaopatrzyszXD Kurczę, chętnie bym zagrał.

CGE to sprytnie przemyca to euro do gier, które mogą się spodobać graczom, którzy w tego typu rozgrywce nie gustują, nie ma co. Z wideorecenzji, trochę zawiodło mnie to, że w mechanice tyle w tym jest euro, ale pewnie podczas rozgrywki tego się nie czuje.

Modne się w ogóle ostatnio to stało. Podobnie przecież jest z kosą, która tak naprawdę jest dobrze zrobionym euro i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie aspirowała do gry strategicznej, czy nawet przygodowej, czym zdecydowanie nie jest.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4048
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: AkitaInu »

Moge potwierdzić że gra jest bardzo przyjemna.

Na razie tylko dwie rozgrywki (6 osób łącznie) - każdemu się podobało, gra trwała krótko a ogarnięcie giwer nie było problemem :) Jest troche emocji, jest miejsce na ciekawe zagrania (ostatnio wszedł podwójny overkill, jaka radocha :D ), jest troche optymalizacji - wszystko polane sosem a'la unreal :)

Moge polecić każdemu, nawet osoba nie grająca w FPS'y dobrze się bawiła i bardzo się jej podobało :)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Epyon »

Ostatnio takich gier szukam - proste reguły, troche kombinowania, szybka rozgrywka. Super tytuł, a dodatkowo każdy frag cieszy mordę. :)
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Ravn »

AkitaInu pisze: Moge polecić każdemu, nawet osoba nie grająca w FPS'y dobrze się bawiła i bardzo się jej podobało :)
Pewnie dlatego, ze prawdziwe fpsy maja niewiele wspolnego z lekkimi euro :)
StanleyStone
Posty: 248
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 25 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: StanleyStone »

Z Waszych wypowiedzi wynika, że gra jest dobra, ale szału nie ma - dobrze rozumiem? A jak z regrywalnością? Chce się siadać kolejny raz do stołu czy z każdą kolejną partią czuje się, że gra już nie zaskoczy?
ODPOWIEDZ