Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: ceville »

Maxxx76 pisze:To jest LCG. Kupisz dodatek, 6 paczek przygód i zapomnisz o problemie. Albo drugą podstawkę, jeżeli nie interesują Cię dodatki :-)
Tylko, że w każdym innym LCG, które mam sytuacja ma się dużo lepiej. W każdym można się pobawić, w jednych mniej w drugich bardziej Ale zawsze, a tu praktycznie wcale bo talie używają wszystkich kart poziomów zerowych.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

No niestety, tak to już jest z karciankami kooperacyjnymi, w których połowa kart nie jest kartami gracza.
We Władcy pierścieni sytuacja wyglądała ciut lepiej, bo drużyna składała się z trzech bohaterów i można było dowolnie łączyć kolory, więc zawsze coś tam się zbudować dało. A tutaj prowadzi się tylko jednego bohatera i jesteśmy całkowicie uzależnieni od kolorów jego klasy (głównej i dodatkowej). Brak możliwości deck-buildingu bardziej wynika tu z mechaniki niż ze złośliwości twórców. Na pocieszenie powiem, że z dwoma podstawkami zabawa w budowanie jest już dużo fajniejsza.
Arius
Posty: 1423
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 302 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

W kolejnych dodatkach bohaterowie maja jeden kolor plus resztę kart dowolnych.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Arius pisze:W kolejnych dodatkach bohaterowie maja jeden kolor plus resztę kart dowolnych.
Az tak kolorowo nie jest bo tylko 5 kart innego koloru i tylko z 0 lvlu a to robi sporo roznice :-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1423
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 302 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Arius »

Zorak pisze:
Arius pisze:W kolejnych dodatkach bohaterowie maja jeden kolor plus resztę kart dowolnych.
Az tak kolorowo nie jest bo tylko 5 kart innego koloru i tylko z 0 lvlu a to robi sporo roznice :-)
Tak, ale daje to całkiem fajne możliwości.
Ja widzę w tym ciekawy potencjał.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: gocho »

sam mam 1 CS i byłem nieco przerażony opiniami że w grając w domu na 1CS gra będzie zupełnie niegrywalna. Uf.
Na pocieszenie powiem, że z dwoma podstawkami zabawa w budowanie jest już dużo fajniejsza.
Wszystkie postacie mają swój potencjał i to widać już na jednej podstawce. Każda postać czymś ciekawym się charakteryzuje (Roland jako archetyp uzbrojonego detektywa).
Najmniej wyrazista/przekonująca była dla mnie jednak Agnes Baker i jej połączenie klas mistyk/ survivor.
Na kartach z jednej podstawki ma chyba najbardziej pod górkę (przy słabym dociągu ani nie walczy ani nie odkrywa). Po podwojeniu kart mistycznych wreszcie ma sens i potrafi namieszać. Wtedy dopiero czuć jaki potencjał tkwi w magii.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1239
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 59 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: poooq »

Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Wieści od Galakty:
Carnevale of Horrors, Curse of Rougarou - Chcemy przygotować oba te dodatki i mamy mieć zapewnioną taką możliwość. Jednak po ostatnich, kolejnych już problemach z Drukiem na Żądanie wolałbym nie podawać nawet przybliżonych dat, dopóki nie zostaną one na 100% potwierdzone przez FFG. Z racji tego, że wiemy, że Horror w Arkham LCG spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem z Waszej strony zrobimy co w naszej mocy, aby dodatki te pojawiły się jak najszybciej.

Dziedzictwo Dunwich, czyli pierwsze duże rozszerzenie do gry, powinno pojawić się u nas na przełomie stycznia i lutego.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Zastanawia mnie, że wątek MoM-2ED tętni komentarzami a AH:LCG powoli zaczyna przygasać. Chyba to "zasługa" modelu LCG i tego, że bardzo rzuca się w oczy jak ograniczonym produktem jest Zestaw Podstawowy AH.

Coś FFG tego nie przemyslało, że po Angielsku scenariusze "standalone" wydają a my czekamy na pierwszy dodatek. Myślałem, że na dniach będzie Dunwich a tu dostajemy info o przełomie Styczeń/Luty. Za wolno się ten AH rozkręca :/
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: marcin8509 »

Nie ma co płakać i marudzić, czy tylko AH LCG mamy/macie do ogrania ? Inne gry płączą że w nie nie gracie xD

Cóż począć jak nie co się lubi to się lubi co się ma :)

W końcu będę mógł dzisiaj rozegrać drugi scenariusz w AH LCG :P, mi nie przeszkadza mała obsuwa w wydaniu, taka jest taktyka FFG, wiadomo, że chcą sprzedać jak najwięcej anglojęzycznych gier to ich zarobek.
:), ach ta cenzura.
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_slaw »

Zawsze można spróbować ten scenariusz

https://boardgamegeek.com/thread/169810 ... nt-and-pla
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: vinnichi »

Dokładnie, portfele trochę odsapną a gry z półek zejdą na stoły :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

marcin8509 pisze:taka jest taktyka FFG, wiadomo, że chcą sprzedać jak najwięcej anglojęzycznych gier to ich zarobek.
Z taktyką to nie ma nic wspólnego - po drodze zdarzyły się jakieś nieprzewidziane obsuwy, bo przecież duży dodatek był początkowo zapowiadany na grudzień. To samo tyczy się produktów z DnŻ; to nie kwestia jakiejś świadomej strategii biznesowej, tylko realia tego trybu przygotowania dodatkowej zawartości. Dodatki DnŻ nie drukują się w jednym wielkim rzucie w Chinach, robi to u siebie FFG, które ma ograniczoną przepustowość, a i chęć inwestowania w te dodatki przez wydawców jest mniejsza. Galakta cały czas ma problemy z zamówieniami innych produktów z DnŻ, dlatego obsuwy są nieuniknione i będą spore.

Jedyne, co może stanowić pocieszenie (dla posiadaczy wersji polskiej), to że jak już to wszystko wyjdzie, zawartości będzie sporo (bo zakładam, że Galakta będzie chciała ściągnąć jednocześnie wszystkie przygody standalone, które ukażą się do czasu druku). Niestety, to może równie dobrze być za jakiś rok... (tfu, tfu).
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Valarus »

Jak wam ludziska idzie z kampanią solo? Udało się komuś zakończyć ją z "najlepszym" finałem na standardowym poziomie trudności?
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Helga »

Mi na 3 podejścia dopiero Agnes udało mi się normalnie zakończyć na Z3... pozostałe dwie (Rolandem i Wendy) to cierpienie i szaleństwo :P.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Z1 na dwóch graczy (z jednym core setem) wymknęło nam się dosłownie w ostatniej chwili... Solo do Z1 na razie mi daleko, ale grałem wyłącznie na jednym core secie, i to jeszcze tymi trudnymi postaciami, które bardziej mi pasują tematycznie (przede wszystkim Daisy). Wydaje mi się, że w rozgrywce dwuosobowej najlepsze zwycięstwo jest jak najbardziej do osiągnięcia, jeśli postaci się uzupełniają. Na solo dużo, dużo trudniej. Dotarł już do mnie drugi core set, ale akurat mam zapiernicz w pracy i pewnie pobuduję coś dopiero w przyszłym tygodniu - zdam wtedy relację, jak radzi sobie Daisy na dwóch core setach ;)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Valarus »

No ja na dwóch core setach solo, nie byłem nawet blisko z1 i zastanawiałem się, czy to tylko moja ułomność czy rzeczywiście jest tak trudno :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Ja się już zastanawiam, jak sobie z Daisy poradzę z
Spoiler:
W zielonej i czerwonej talii są karty pozwalające uniknąć wszystkich wrogów jednocześnie i uciec (np. genialny Cat Burglar, nie znam nazwy polskiej), ale Daisy nie ma do nich dostępu... Dynamit też odpada. Niestety, ani w talii żółtej, ani fioletowej nie ma żadnych "masówek", co oznacza, że prawdopodobnie trzeba będzie kosić pojedynczo... To chyba dla niej największa przeszkoda.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Ja na 2 cory ale kieruje 2 postaciami.

1sze podejscie Agnes i Roland zabraklo 1h do ubicia
2gie podejscie Agnes i Skid dzis planuje.

Ogolnie w 2 scenariuszu max 3-4 kultystow mam. Nie wiem jak wiecej zrobic. Mozliwe ze problemem jest fakt ze nie gram Daisy.

Co do DnZ to mam nadzieje ze max luty marzec Galakta zalatwi. W styczniu Dunwitch no ale 2 scenariusze na dlugo nie starcza :-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ragathol »

Daisy to genialna postać a jak masz 2 core sety to dopiero wymiata. Jeśli masz 2 "encyklopedie" to nie ma bata na ciebie. W 2 scenariuszu pierwsze co robię to idę na Uniwersytet i przeszukuje talie aż nie znajdę chociaż jednej encyklopedii.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zorak »

Wlasnie tez mnie kusi tyle ze jakos Agnes bardziej mi podchodzi a dzieli z nia karty mistyka. Dokoncze kampania i moze z skidem ja sparuje.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Quba40 »

Na grupie facebookowej Horror w Arkham: Gra karciana otrzymaliśmy informację, że jednak Dziedzictwo Dunwich ma wyjść jeszcze w styczniu, macki w górę :D
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sarseth »

Gra przyszła wczoraj i jest mega =)

Ale jedno pytanie które mnie męczy - 'szybkie' o attack of opportunity (przepraszam że z angielskiego, ale taką wersję kupiłem, a jak zacznę tłumaczyć sam na polski, to jeszcze wprowadzę w błąd, bo słowa kluczowe się nie będą zgadzać). Wiem, że potwór go robi, jak mamy go engaged i zrobimy coś poza (cytat z angielskiej instrukcji)
"Each time an investigator is engaged with one or more ready enemies and takes an action other than to fight, to evade, or to activate a parley or
resign ability, each of those enemies makes an attack of opportunity against the investigator, in the order of the investigator’s choosing."
No i teraz mam broń, którą żeby załadować muszę użyć akcji, rewolwer Rolanda np. Jest to akcja użycia assetu (czyli nie fight czy evade, ani ability parley ani resign) wiec czy przeciwnik w tym czasie mnie uderzy? Bo jest tam słówko kluczowe "Fight" przy assecie, ale nie jest to akcja "fight", tylko chodzi raczej wyłącznie o skill test fightu, tylko "action triggered ability" czyli oddzielna akcja, ale nie jest to akcja resign czy parley.

Grałem za pierwszym razem testowo, że w tym czasie przeciwnik mnie nie atakował, bo wydawało mi się to bardziej klimatyczne (trochę.. bo może wyjęcie broni i odbezpieczenie jej i wycelowanie w sumie też zajmuje czasu), gdyż cały czas postać była zajęta walką, nie zbierała resourców czy dobierała karty. Ale nie ma w instrukcji "activate a parley, resign or fight" ability".


Dobra, widzę że sporo osób o to samo tam pytało :P Dzięki @Maxxx76 ;)
Aktywacja karty - od razu atakuje przeciwnika (1 akcja a ja robiłem dwie). Nie mogę skasować postu, więc zostawiam już :(
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017, 18:44 przez Sarseth, łącznie zmieniany 1 raz.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

Dział zasad zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

@Sarseth: odpowiedziałem we właściwym dziale.
ODPOWIEDZ