Wielka Wystawa Dinozaurów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

Zagraliśmy pierwszy raz w 5 osób. Zdobyłem 170 punktów, to nie za dużo ? Do tego każdy przekroczył próg stówy i to dość sporo. Myślałem, że rzadko przejdziemy całą plansze w koło, a tu takie wyniki.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Myślę że spokojnie może się tak zdarzyć choć raczej wtedy kiedy gracze nie obniżają sobie wartości na kategoriach muzealnych tylko pchają je wyłącznie "w górę". U nas raczej gra się mocno negatywnie wiec wartości kategorii są niskie. No i pytanie ile poszło złej sławy bo generalnie im mniej tym wyniki wyższe. Czasem sprawę ułatwiają tez odpowiednie karty premiowane dinozaurów. Ale generalnie wynik ponad 150 jest już bardzo ok :-) gratulacje!
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

Tak kategorie prawie cały czas były wysoko. W ostatniej wystawie nawet 4 kategorie na maksa. A żetonów złej sławy było mało po jeden góra dwa na gracza ;) Czyli graliśmy dobrze. Ogólnie wrażenia przyjemne ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Arek B »

Ja na razie po 2 partiach 4 osobowych i jednej 2 osobowej. Na razie same wygrane :D Przy pierwszej grze 4 osobowej trochę chaosu na początku, ale od 2 partii już wszystko płynnie i szybko, w drugiej partii ewidentnie dinozaury podeszły (zdażało się robić po 2 w i wystawie) i wynik też powyżej 150 pkt
W 2 osoby póki co tylko 1 partia i tu mam trochę wątpliwości czy gra nie będzie wyglądała tak że 1 gracz podnosi wskaźniki a drugi je obniża? chyba żeby zaczaić się na kogoś, odpuścić dinozaura i wygrać w kategorii przeciwnika? jak Wasze wrażenia po grach 2 osobowych?
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Aville »

A jak w ogole chodzi na 2 osoby?
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Arek B »

Jak wspomniałem, tylko 1 partia 2-osobowa dopiero, więc głębokich analiz nie ma co robić. Ale tak na gorąco gra się fajnie, ale jednak w większym składzie lepiej. Więcej się dzieje wtedy w kategoriach muzealnych, chociaż na 2 osoby ratuje zasada że gdy różnica w kościach jest 3-4 to dostajemy pkt za trzecie miejsce a jak większa to żadnych. Do tego zmniejsza się trochę plansza więc też idzie sobie trochę poprzeszkadzać.
Na razie na 2 osoby stwierdzam: do pogrania, ale lepiej w więcej, no ale czekam na więcej partii :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Wincenty Jan »

W sobotę rozegrałem dwie partie w gronie trzy i dwuosobowym . Rozgrywka trzyosobowa bardziej przypadła mi do gustu. W swojej kategorii gier rodzinnych gra jest bardzo dobra. Nie wiem czy to mechanika, czy składanie kosteczek za zasłonką, czy bardzo przyjemne dla oka wykonanie ale gra wybitnie mi spasowała. Dawno nie pamiętam kiedy miałem tyle frajdy z gry o takim kalibrze. Po pierwszej rozgrywce, od razu zaproponowałem kolejna partie. W kategorii gier rodzinnych to mocne 9, natomiast ogólnie oceniłem na 8. Z wielką chęcią zagram jeszcze raz i będę szczesliwy kiedy gra trafi na moją półkę.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Macok »

Gra przyjemna. Budowanie dinozaurów i wymyślanie ich nazw oraz usprawiedliwianie ich dziwnych cech jest super.
Wykonanie też na duży plus. Wszystko się mieści na styk do niewielkiego pudelka. Powietrza na pewno nie kupujemy.

Na minus (i to chyba calkiem spory) to balans paleontologow. Niektórzy są śmiesznie słabi. I to widać od razu. Jak to przeszło przez testy to nigdy nie zrozumiem. Niby gra rodzinna, ale bez przesady. Co do najmocniejszych ciężko się wypowiadać po 2 partiach.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Fajnie, że się podoba :-)

Z tego co pamiętam w podstawowej wersji gry w ogóle nie było paleontologów, którzy zostali dodani na pewnym etapie kickstartera jako urozmaicenie zwiększające regrywalność. Nie znam procesu tworzenia gry więc ciężko mi powiedzieć jak wyglądało balansowanie kart, ale polecam dać im szansę, gdyż z naszych gier wynika, że każdym można wygrać choć na pierwszy rzut oka jedni wydają się silniejsi od innych. Z tego co pamiętam wyraźnie słabszy wydał nam się chyba jeden, a i tak kumpel zwykł nim wygrywać.

ps. mam nadzieję, że polscy paleontologowie, do których zasady wymyślałem ja pozwolą Wam jednak parę partii wygrać ;-)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Gdyby ktoś nie zauważył, a był zainteresowany, to Wielka Wystawa Dinozaurów trafiła właśnie do szerokiej dystrybucji :-) Polecam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: romeck »

Krwawisz pisze:3 posty wyżej wypowiadałem się w tym temacie. Niestety ze względu na specyfikę druku międzynarodowego w Chinach oraz (jak ktoś wcześniej stwierdził) niestandardowy rozmiar "kart" paleontologów, inaczej nie dało się tego przeprowadzić. Mam nadzieję jednak, że fakt iż mamy coś czego nikt inny nie ma jest na tyle fajny, że nam te rogi wybaczycie.
Kupiłem sobie zaokrąglacz do narożników za ok. 20 zł z przesyłką. O taki:
http://allegro.pl/zaokraglacz-narozniko ... 42868.html
Czekałem prawie miesiąc, bo szedł z Chin. Ale zaokrągliłem te narożniki. Co prawda promień krzywizny jest troszeczkę większy od oryginalnych kart, ale efekt jest i tak bardzo dobry, tym bardziej, że mogę sobie pozostałe karty zaokrąglić jeszcze raz. :)

A zaokrąglacz pewnie jeszcze nie raz się przyda.

P.S. Gdyby ktoś się zdecydował na takie coś, to zanim włoży karty do zaokrąglania niech najpierw troszkę potrenuje na innych karteczkach i tekturkach. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: mikeyoski »

A czy mógłbyś napisać jak to ustojstwo nazywa się po angielsku? Wolałbym bezpośrednio ściągnąć z Chin ;-)

Wysłałane z espiątki
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: kwiatosz »

Wg Google Translate będzie to: zaokrąglacz的角
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: mikeyoski »

Miało być po angielsku [emoji12]
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: kwiatosz »

:oops: Przez pośpiech nie zauważyłem. Corner cutter (i to nie żart, naprawdę po tym znajdzie takowe wynalazki).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: mikeyoski »

Senk ju ;-) Za 3 baksy można cosik takiego dorwać :-)

Można poszukać i pod corner rounder
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Gambit »

mikeyoski pisze:Senk ju ;-) Za 3 baksy można cosik takiego dorwać :-)

Można poszukać i pod corner rounder
To co...jakieś zbiorowe zamówienie? :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Ale mi tu brzydko w temacie offtopujecie ;-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: kwiatosz »

Krwawisz pisze:Ale mi tu ładnie temat windujecie
Fix'd ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Gambit »

Ile macie kart Rodzinnych Zasad w pudełku? Czy fakt, że u mnie jest tylko jedna to bug, czy feature?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: hrachubi »

Jedna, a w instrukcji jest błąd - na poprzedniej stronie:
Krwawisz pisze: Co do karty akcji rodzinnych to z tego co widzę wkradła się nieścisłość w angielskiej wersji instrukcji, której nie wychwyciliśmy przy tłumaczeniu.. karta powinna być jedna i tyle też jest w oryginalnym angielskim wydaniu , gdyż generalnie pełni ona jedynie funckję informacyjną i nie wykorzystuje jej się w żaden sposób w grze. Wybaczcie zamieszanie - jak się ogarniemy z bieżącymi rzeczami to zbadam możliwość wrzucenia pdf na strone, jeśli ktoś będzie miał ochotę sobie wydrukować i mieć ich więcej.
ODPOWIEDZ