Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

maciejo pisze:Każdą kartę odkrywasz zawsze jak już spadnie,chyba że wcześniej ją odkryłeś przez skanowanie 8)
Co do przesuwania Stationary przez inne karty to nie wydaje mi się aby to było możliwe.
Nawet Runner nie jest w stanie tego zrobić.Nie wiem czy istnieje wogóle taka opcja.
Z tego co kojarzę to jest karta która zamienia miejscami karty obcych.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

raiden25 pisze:
maciejo pisze:Każdą kartę odkrywasz zawsze jak już spadnie,chyba że wcześniej ją odkryłeś przez skanowanie 8)
Co do przesuwania Stationary przez inne karty to nie wydaje mi się aby to było możliwe.
Nawet Runner nie jest w stanie tego zrobić.Nie wiem czy istnieje wogóle taka opcja.
Z tego co kojarzę to jest karta która zamienia miejscami karty obcych.
Bardzo możliwe,trochę ich jest :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Final Enemy - The Winged Queen.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem 2 Ongoing.
Jeśli królowa wpada do Combat Zone i czy była zakryta lub czy była odkryta w powietrzu to zadaje rane a następnie jeśli nie zdąże jej ubijć w tej rundzie to wraca ponownie do Ventilation Shafts.
Czy tak jest ok ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

maciejo pisze:Final Enemy - The Winged Queen.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem 2 Ongoing.
Jeśli królowa wpada do Combat Zone i czy była zakryta lub czy była odkryta w powietrzu to zadaje rane a następnie jeśli nie zdąże jej ubijć w tej rundzie to wraca ponownie do Ventilation Shafts.
Czy tak jest ok ?
Sadze ze odrazu po tym jak zada Strike'I wraca do Ventilation Shafts, wiec nie masz szansy na kontratak. Jedyny sposob aby moc ja zaatakowac to uziemic ja metal net w kompleksie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

13thcaesar pisze:
maciejo pisze:Final Enemy - The Winged Queen.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem 2 Ongoing.
Jeśli królowa wpada do Combat Zone i czy była zakryta lub czy była odkryta w powietrzu to zadaje rane a następnie jeśli nie zdąże jej ubijć w tej rundzie to wraca ponownie do Ventilation Shafts.
Czy tak jest ok ?
Sadze ze odrazu po tym jak zada Strike'I wraca do Ventilation Shafts, wiec nie masz szansy na kontratak. Jedyny sposob aby moc ja zaatakowac to uziemic ja metal net w kompleksie.
Jak najbardziej masz rację, już do tego doszedłem.
Dzięki :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
A ja myślałem, że Narrow Confines może być tylko Event :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

maciejo pisze:
13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
A ja myślałem, że Narrow Confines może być tylko Event :cry:
Narrow Confines to efekt odkrycia Event'u w trzecim Objective, jednak w Hive Deck'u masz ogólnie 6 Event'ów (+1 jeśli trafi wam się z Drone Deck'u). I jeśli z dwóch pierwszych Objective "przetrwają" one nieodkryte do trzeciego Objective (o co nie trudno, sam grałem Ripley No.8 i dzięki karcie I Can Smell It podglądałem karty w kompleksie i jak "wyczułem" Event lub Hazard to unikałem skanowania ich i pilnowałem aby nie wlazły do Combat Zone), to następuje bolesna kulminacja dzięki której Winged Queen funduje nam nieskonczone "naloty".
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

13thcaesar pisze:
maciejo pisze:
13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
A ja myślałem, że Narrow Confines może być tylko Event :cry:
Narrow Confines to efekt odkrycia Event'u w trzecim Objective, jednak w Hive Deck'u masz ogólnie 6 Event'ów (+1 jeśli trafi wam się z Drone Deck'u). I jeśli z dwóch pierwszych Objective "przetrwają" one nieodkryte do trzeciego Objective (o co nie trudno, sam grałem Ripley No.8 i dzięki karcie I Can Smell It podglądałem karty w kompleksie i jak "wyczułem" Event lub Hazard to unikałem skanowania ich i pilnowałem aby nie wlazły do Combat Zone), to następuje bolesna kulminacja dzięki której Winged Queen funduje nam nieskonczone "naloty".
No to przecież wiedząc, że kiedyś królowa wylezie nie grasz w ten sposób :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
Też to rozkminialiśmy i doszliśmy do tego samego wniosku. (ratuje jedynie wcześniejsze zarażenie chestbursterem) Co więcej, "prawie" taką sytuację mieliśmy w grze, bo szybko zrobiliśmy 2 objective, by nie zabijać sobie postaci i potem jak królowa wyszła miała w górze 4 Narrow Confines... Atakowała co turę i team poooszedł... :mrgreen:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Najemnik pisze:
13thcaesar pisze:Mnie zastanawia jedno, co jeśli nad Kompleksem znajduje się 5 kart Narrow Confines - If an Alien is ever on a Narrow Confines space, it moves to the space to the left, i wyjdzie The Winged Queen - wygląda na to że poruszy się do Combat Zone zada Strike'i, wróci do Ventilation Shaft, i znowu poruszy się do Combat Zone, zada Strike'i i tak w nieskończoność aż do śmierci (graczy).
Też to rozkminialiśmy i doszliśmy do tego samego wniosku. (ratuje jedynie wcześniejsze zarażenie chestbursterem) Co więcej, "prawie" taką sytuację mieliśmy w grze, bo szybko zrobiliśmy 2 objective, by nie zabijać sobie postaci i potem jak królowa wyszła miała w górze 4 Narrow Confines... Atakowała co turę i team poooszedł... :mrgreen:
Ten scenariusz jest trudny (ale to zaliczam na plus), do Hard Mode nawet nie podchodze.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

To nie wiem jak ja gram ze wszystko rozwalam bez zająknięcia. Solo to wszystko jest łatwe, myślenie trudniej jest w 4-5 osób.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

W 2 osoby wczoraj nawet do 3 objectivu nie doszliśmy :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Zaliczyłem The Aviary solo na jednego Avatara. W głównym wątku wrzuciłem opisz przebiegu rozgrywki: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=825
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Alwirin »

raiden25 pisze:To nie wiem jak ja gram ze wszystko rozwalam bez zająknięcia. Solo to wszystko jest łatwe, myślenie trudniej jest w 4-5 osób.
Solo faktycznie Alien jest łatwiejszy, niż w 3-5 osób. Poza tym my gramy zawsze z losowanymi avatarami i kompletnie losowanymi Barrackami (4 postacie z wszystkich) - jak wyjdą same postacie bez leczenia np. to już nie jest tak różowo :wink:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Mam takie pytanie.
Grałem w 4 scenariusz z podstawki i tam w 3 Obj.trzeba ubić dwóch Finali.
Jak zabiłem pierwszego skończył mi się Hive i musiałem przetasowac zabite karty Wrogów aby utworzyć nowy Hive.
Pech chciał, że pierwszą zeskanowaną kartą była karta juz zabitego Finala :o .
Jak myślicie czy tego zmartwychwstałego Finala musze zabić jeszcze raz czy traktować go już jako normalnego wroga ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze:Mam takie pytanie.
Grałem w 4 scenariusz z podstawki i tam w 3 Obj.trzeba ubić dwóch Finali.
Jak zabiłem pierwszego skończył mi się Hive i musiałem przetasowac zabite karty Wrogów aby utworzyć nowy Hive.
Pech chciał, że pierwszą zeskanowaną kartą była karta juz zabitego Finala :o .
Jak myślicie czy tego zmartwychwstałego Finala musze zabić jeszcze raz czy traktować go już jako normalnego wroga ?
o.O dobre pytanie
Sam nie miałem jeszcze takiej sytuacji.
Ogólnie instrukcja nakazuje po wyczerpaniu talii HIVE złożyć nowy deck ze wszystkich zabitych do tej pory wrogów. Nie wydaje mi się jednak, żeby konieczne było ponowne zabicie "Bossa". Ja bym tego Finala nie wtasowywał do nowego decka - tak byłoby bardziej "fabularnie", chociaż to nadal jest "Enemy" i wg. ww. zasady powinno się go uwzględnić w nowym decku. Tylko wówczas może wyskoczyć właśnie taka głupota, że zabita Alien Queen pojawia się po raz drugi.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sidmeier »

Mam dwa pytania do 3 filmu:

1. Trzeci hazard zabija mi postacie z hq - czyli juz na zawsze i gram do konca z talia, którą mam?
2. Karty z napisem: "strike" i dalej efekty. Np. Losujesz na końcu tury jedną kartę mniej. Na końcu tej tury po ujawnieniu karty z tym napisem, na końcu tury gdzie ta karta będzie leżeć dopiero w combat zone, czy na końcu każdej tury?

Ogólnie film nr 3 wydał mi się bardzo łatwy w porównaniu do innych.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

sidmeier pisze:Mam dwa pytania do 3 filmu:

1. Trzeci hazard zabija mi postacie z hq - czyli juz na zawsze i gram do konca z talia, którą mam?
2. Karty z napisem: "strike" i dalej efekty. Np. Losujesz na końcu tury jedną kartę mniej. Na końcu tej tury po ujawnieniu karty z tym napisem, na końcu tury gdzie ta karta będzie leżeć dopiero w combat zone, czy na końcu każdej tury?

Ogólnie film nr 3 wydał mi się bardzo łatwy w porównaniu do innych.
1. Hazard 3 zabija HQ, a nie Baracks, czyli na dead characters pile odkładasz tylko 5 odkrytych kart z HQ, po czym ciągniesz z Barracks nowe 5 kart do HQ z nadzieją, że nie wyciągniesz któregoś z wtasowanych po Hazard 1 Facehuggerów ;)
2. Strikes, które nakazują coś zrobić na koniec tury odnoszą się do "nowej ręki", czyli do 6 kart które dociągasz na końcu obecnej tury. Jeżeli np. Strike nakazuje na końcu tury, gdy dociągniesz 6 kart, odrzucić wszystkie karty z symbolem USCM, to dotyczy to tylko kart z ręki, czyli z tych właśnie dobranych 6 kart.

Też tak miałem na początku - 3 rozgrywki i wszystkie wygrane z minimalną ilością ran. A później kolejne 5 rozgrywek (wszystkie przegrane z kretesem) zmieniło mój światopogląd ;)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sidmeier »

Breżniew pisze:
sidmeier pisze:Mam dwa pytania do 3 filmu:

1. Trzeci hazard zabija mi postacie z hq - czyli juz na zawsze i gram do konca z talia, którą mam?
2. Karty z napisem: "strike" i dalej efekty. Np. Losujesz na końcu tury jedną kartę mniej. Na końcu tej tury po ujawnieniu karty z tym napisem, na końcu tury gdzie ta karta będzie leżeć dopiero w combat zone, czy na końcu każdej tury?

Ogólnie film nr 3 wydał mi się bardzo łatwy w porównaniu do innych.
1. Hazard 3 zabija HQ, a nie Baracks, czyli na dead characters pile odkładasz tylko 5 odkrytych kart z HQ, po czym ciągniesz z Barracks nowe 5 kart do HQ z nadzieją, że nie wyciągniesz któregoś z wtasowanych po Hazard 1 Facehuggerów ;)
2. Strikes, które nakazują coś zrobić na koniec tury odnoszą się do "nowej ręki", czyli do 6 kart które dociągasz na końcu obecnej tury. Jeżeli np. Strike nakazuje na końcu tury, gdy dociągniesz 6 kart, odrzucić wszystkie karty z symbolem USCM, to dotyczy to tylko kart z ręki, czyli z tych właśnie dobranych 6 kart.

Też tak miałem na początku - 3 rozgrywki i wszystkie wygrane z minimalną ilością ran. A później kolejne 5 rozgrywek (wszystkie przegrane z kretesem) zmieniło mój światopogląd ;)
To sobie utrudniłem z tym nr 1, a i tak wygrałem.

Ale czegoś nie rozumiem do pytania nr 2. Czy to raz tylko Strike obowiązuje czy za każdym razem jak ciągnę rękę, a potwór nie jest zabity z tym napisem Strike i leży na planszy, to muszę skracać rękę przy dociąganiu?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

Chyba piszecie o 2 różnych rzeczach. :wink:
Breżniew pisze o kartach z talii Strike, które zmieniają rękę (np. Fallen Friend), natomiast sidmeier pisze chyba o Alienach, które w zdolnościach mają słowo kluczowe Strike (a dokładniej chodzi chyba o Xenomorph Screecher).
Jeżeli u wroga jest słowo kluczowe Strike, to oznacza, że jego zdolność działa wtedy, gdy postać gracza obrywa Strike od tego wroga, u tego Xenomorpha akurat oznacza to, że jeżeli od niego oberwiesz, to w danej turze dociągasz o 1 kartę mniej na rękę na koniec swojej tury. Dopóki Cię bije, mniej kart dociągasz. :wink:
A co do trudności 3 filmu, to końcowy boss faktycznie jest najłatwiejszy, problematyczne (przynajmniej dla mojej ekipy) jest nieraz przeżycie Runnerów (szybko biegają i mają dużo życia jak na 1 Objective). Potem zazwyczaj jest już z górki.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Najemnik pisze:Chyba piszecie o 2 różnych rzeczach. :wink:
Breżniew pisze o kartach z talii Strike, które zmieniają rękę (np. Fallen Friend), natomiast sidmeier pisze chyba o Alienach, które w zdolnościach mają słowo kluczowe Strike (a dokładniej chodzi chyba o Xenomorph Screecher).
Jeżeli u wroga jest słowo kluczowe Strike, to oznacza, że jego zdolność działa wtedy, gdy postać gracza obrywa Strike od tego wroga, u tego Xenomorpha akurat oznacza to, że jeżeli od niego oberwiesz, to w danej turze dociągasz o 1 kartę mniej na rękę na koniec swojej tury. Dopóki Cię bije, mniej kart dociągasz. :wink:
Pełna zgoda :) dodam tylko , że efekt może się kumulować, jeśli w Combat Zone znajdzie się więcej, niż jeden Screecher :) jeśli obaj zadają strike, to dociągasz o jedną kartę mniej za każdego z nich.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sidmeier »

Dziś znów łatwa wygrana, ale inna wątpliwość. Jest ta karta wyciągnięta z Hive, co pozwala wydać 5 kupującej i zabić wszystkich odkrytych (jak sądzę) enemies. Mam nadzieję, że nie dotyczy to również The Beast, bo to by było zbyt banalne. Ja grałem, że wszystkich odkrytych oprócz the Beast i siedzących pod nim Eventów. Jak myślicie?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

Działa na niego, ale The Beast traci wtedy tylko jeden Event. (chyba że już ich nie ma, to ginie)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Zagrałem w Alien Incursion i wygrałem, ale mam pewne wątpliwości co do kilku spraw i byłbym wdzięczny za ich rozwianie:

Hazard 3
Wszystkie karty z HQ wpadają z powrotem do Barracks, po czym kartę Hazard kładziemy do HQ na pole najbardziej z prawej strony (najbliżej Barracks deck). Na początku każdej tury dokładamy jedną kartę z Barracks do HQ w taki sposób, że Hazard przesuwa się na kolejne licząc od prawej pole w HQ (analogicznie jak karty Hive w Complex). Gdy Hazard musiałby wskutek dołożenia kolejnej karty Barracks "spaść" z planszy, przegrywam, ale mogę karty z HQ kupować na normalnych zasadach, zwalniając przy tym miejsce w HQ i odwlekając nieuchronny koniec.
Czy to jest prawidłowa interpretacja?

Metal Net - tutaj mam dwie wątpliwości:
1. Ile razy można jej użyć? Nigdzie na tej karcie nie ma informacji, że jest jednorazowego użytku, więc grałem tak, że można jej użyć ile razy się chce.
2. Czy Flying Aliens po zastosowaniu Metal Net może znów wzbić się do lotu, czy już permanentnie pozostaje w Complex?

The Winged Queen
Czy Królowa z zarzuconą na nią siatką, gdy wejdzie do Combat Zone w ogóle zadaje strike?
ODPOWIEDZ