[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

hehe :) Pow Wow mocne odprężające ...
Nexus Ops będę kombinował
a przemyt grzechotek trwa... :)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

A jak sie nazywala ta gra o przechodzeniu pionkiem na druga strone planszy i przeszkadzaniu innym deskami ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Drachen (Dragon) Delta ?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: edrache »

Nareszcie mam chwilę, żeby opisać poniedziałkowe wrażenia :)

Zagrałem w kilka nowych gier:
Pandemic - bardzo przyjemna gra kooperacyjna, ale mam nadzieję, że źle graliśmy za drugim razem, bo poszło nam zdecydowanie za łatwo. 2 wirusy zniszczyliśmy a reszta była tylko formalnością. Graliśmy na średnim poziomie trudności.
Jakaś niemiecka gra o trudnym tytule - byliśmy chyba uczniami czarodziejów/czarodziei (?), którzy zbierali magiczny pył, jakieś szafiry. Też mam nadzieję,że źle graliśmy, bo gdybyśmy nie skończyli wcześniej to pewnie do tej pory siedzielibyśmy nad planszą ;)
Corridor (?) - to jest gra, o którą pytasz, Demnogonis, ale tytuł na pewno jest błędny :) Bardzo fajna, krótka 4-osobowa gra, w której kiedy myślisz, że zaraz wygrasz - przegrywasz... ech ;)

Po za tym zagrałem w Neuroshimę Hex!, która jak zwykle nie zawiodła (rokter przegrał :twisted: - bo niby nie zrozumiał jakiejś zasady) oraz w Micro Mutants - było lepiej niż tydzień temu, ale też bez większych rewelacji - jestem za cienki w pchełki. Niestety nie udało mi się zagrać w Pow-Wow i następnym razem nie odpuszczę. Jeszcze nie widziałem na spotkaniach ludzi wyglądających tak idiotycznie :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: mst »

edrache pisze:Corridor (?) - to jest gra, o którą pytasz, Demnogonis, ale tytuł na pewno jest błędny :) Bardzo fajna, krótka 4-osobowa gra, w której kiedy myślisz, że zaraz wygrasz - przegrywasz... ech ;)
Quoridor (jeśli to o nią chodzi: http://www.boardgamegeek.com/game/624 ) jest IMHO znacznie fajniejszy w trybie 2-osobowym. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club [rec]

Post autor: edrache »

mst pisze:
edrache pisze:Corridor (?) - to jest gra, o którą pytasz, Demnogonis, ale tytuł na pewno jest błędny :) Bardzo fajna, krótka 4-osobowa gra, w której kiedy myślisz, że zaraz wygrasz - przegrywasz... ech ;)
Quoridor (jeśli to o nią chodzi: http://www.boardgamegeek.com/game/624 ) jest IMHO znacznie fajniejszy w trybie 2-osobowym. :)
Dokładnie o to chodzi. Graliśmy dwukrotnie w 4 osoby. W 2 pewnie jest więcej myślenia, ale mniej zabawy ;) Zwłaszcza o północy.

A no tak, zagrałem jeszcze z Sabiną Cannehalową w Abalone, ale było to o godz. 1:00, więc mogłem nie pamiętać :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

last monday report:

Quoridor - jedna partyjka z demnogonisem i bardzo dobre wrażenia. kombinowanie, przeliczanie (ale na moim, dość prymitywnym poziomie) i przede wszystkim - szybkość rozgrywki. Duży plus.

Pow Wow - oczywiście, że wygląda się idiotycznie z piórkami na głowie, ale przecież właśnie dlatego tę grę kupiłem :-) A że poza debilnym wyglądem gra jest dobra i sprawia naprawdę dużo frajdy - to już bonus, na który nawet nie liczyłem...

Neuroshima Hex - moja dziewcza partia. Nie wiem czym grałem, ale to coś miało sporo jednostek, które mogły się poruszać (z taką strzałeczką), a ja dopiero na końcu dowiedziałem się/zrozumiałem, że do ich poruszania nie potrzebuję zagrywać żetonu ruchu (który zagrywa się, żeby poruszać żetony bez strzałeczki). Mimo to poziom był wyrównany i grało się całkiem miło. Do powtórzenia.

Micro Mutants Evolution - 3 cudne partyjki. Uwielbiam te robale, mimo że - wbrew opinii demnogonisa - poniosłem ostatnio moją pierwszą klęskę. A wszystko przez chciwość. Zamiast zajechać sergiusza i zniszczyć mu wszystkie 3 bazy, po dwóch pierwszych mu odpuściłem i przerzuciłem siły na inny obszar działań wojennych, bo połasiłem się na więcej punktów... I koniec końców tak gnębiony przeze mnie Sergiusz wygrał niszcząc dwie bazy dwóch różnych graczy! Gratulacje.

Hart an der Grenze - jak wszyscy wiedzą oszukiwanie jest moją drugą naturą, więc zwycięstwo przyszło właściwie samo. Mimo to (a może właśnie dlatego) nie jestem pewien, czy lubię te grę, bo naprawdę nie musiałem się starać, żeby wygrać i obawiam się, że niemal wszystko było kwestią przypadku. Jeśli wygram następnym razem z równie przytłaczającą przewagą, pokocham tę grę i znienawidzę siebie, a jeśli przegram - odetchnę z ulgą, bo okaże się, że nie jestem jednak urodzonym kłamcą i tak dwulicowym skurczybykiem za jakiego wszyscy mnie mają. Tak czy inaczej - za pomysł i wykonanie piąteczka.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Witam.
Jestem świeżynka, czyli całkiem nowy na tym forum. Trochę Was podglądałem i w końcu postanowiłem dołączyć. Mam jedno pytanie, może dziwne, ale ile macie lat? :D Chętnie bym się z Wami spotkał pograł, ale jestem osobą dość wiekową, więc moje pytanie nie całkiem jest nie na miejscu :). Pozdrawiam i sukcesów w grach.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Zapraszamy do Alibi -> bedziesz mogl sie na wlasne oczy przekonac, ze w grach planszowych nie ma zadnych ograniczen wiekowych :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Ale wiesz, ja to mógł bym Gandalfa grać bez charakteryzacji :D A tak na serio to z chęcią kiedyś wpadnę, ale właśnie czekam na potomka, więc jeszcze chwilę :) Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Itsuma Oki
Zabawne ze piszesz ze jestes osoba wiekowa - po nicku stwierdzilem ze na 100% masz otwarty umysl ( a to wg mnie swiadczy o wieku )
ja mam 18 ale wygladam na 30:P
ostatnio na spotkaniach poznalem "dziewczyne" i okazalo sie ze dalem jej 10 lat za malo :/
Wingmakers
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Dzisiaj troszkę pytanko zagwozdka :) czy ktoś może kojarzy albo pamięta takie pisemko Magia i Miecz dotyczące gier RPG. Interesuje mnie czy ktoś wie od którego roku do kiedy były dokładane wkładki i żetony do gier plaszowych chyba głównie II w.ś. Właściwie to były jakieś zadania ale jakby ktoś miał coś w domu albo kojarzył poproszę o info :) THX Do zobaczenia w poniedziałek
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pancho »

Robert (Harkonnen) pisze: czy ktoś może kojarzy albo pamięta takie pisemko Magia i Miecz dotyczące gier RPG. Interesuje mnie czy ktoś wie od którego roku do kiedy były dokładane wkładki i żetony do gier plaszowych chyba głównie II w.ś.
Znajdziesz pewnie dzięki temu archiwum:
http://free.of.pl/m/moonwolf/?chamber=arch
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1100
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Itsuma, choć podświadomie, jesteś ofiarą stereotypów - tych, że gry są dla dzieci. Skoro czytasz forum, to miałeś okazję zwrócić uwagę ilu użytkowników pisze np. o żonach, a to już znaczy, że nie są pierwszej młodości. Spójrz na zdjęcia ze spotkań w Alibi, umieszczanych w serwisie boardgamegeek.com (link w niektórych podpisach). Swoją drogą przekrój zawodowy graczy też jest bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Harun pisze:Itsuma, choć podświadomie, jesteś ofiarą stereotypów - tych, że gry są dla dzieci. Skoro czytasz forum, to miałeś okazję zwrócić uwagę ilu użytkowników pisze np. o żonach, a to już znaczy, że nie są pierwszej młodości. Spójrz na zdjęcia ze spotkań w Alibi, umieszczanych w serwisie boardgamegeek.com (link w niektórych podpisach). Swoją drogą przekrój zawodowy graczy też jest bardzo ciekawy.
... napisał Harun, który również spodziewa się potomka :)

Podpisuje się pod każdym zdaniem - gry planszowe podobnie zresztą jak - przynajmniej w pewnym stopniu - gry komputerowe nie są już obecnie rozrywką przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci (choć niestety często tak są kojarzone). Wiek stałych bywalców Alibi odzwierciedla tę prawidłowość - o ile się nie mylę, wiekszość osób na spotkaniach jest w wieku ok. 25-30 lat. A że jak wiadomo różnica wieku z wiekiem ma coraz mniejsze znaczenie, nie sądzę, że byłby problem z przyjęciem osoby bardziej zaawansowanej wiekiem. Zwłaszcza jeśli przypomina Gandalfa :wink: Zresztą przecież większość z nas grała przecież w jakieś gry z dziadkami, więc najwyżej będzie to miły powrót do dzieciństwa :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Senaszel pisze:Itsuma Oki
Zabawne ze piszesz ze jestes osoba wiekowa - po nicku stwierdzilem ze na 100% masz otwarty umysl ( a to wg mnie swiadczy o wieku )
ja mam 18 ale wygladam na 30:P
ostatnio na spotkaniach poznalem "dziewczyne" i okazalo sie ze dalem jej 10 lat za malo :/
hehe, musiała być wniebowzięta
Robert (Harkonnen) pisze:Dzisiaj troszkę pytanko zagwozdka :) czy ktoś może kojarzy albo pamięta takie pisemko Magia i Miecz dotyczące gier RPG. Interesuje mnie czy ktoś wie od którego roku do kiedy były dokładane wkładki i żetony do gier plaszowych chyba głównie II w.ś. Właściwie to były jakieś zadania ale jakby ktoś miał coś w domu albo kojarzył poproszę o info :) THX Do zobaczenia w poniedziałek
praktycznie od samego początku, potrzebne co to do czegoś? mogę pogrzebać trochę i poszukać archiwalnych numerów.

co do wieku to pjaj ma chyba rację, większość graczy to chyba pokolenie nastolatków z lat 90tych :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1100
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Longinus997 pisze:
Senaszel pisze:Itsuma Oki

ostatnio na spotkaniach poznalem "dziewczyne" i okazalo sie ze dalem jej 10 lat za malo :/
hehe, musiała być wniebowzięta
Chyba nie do końca bo cudzysłów sugeruje, że okazała się być chłopakiem :)

--------------------
Pjaju, wyślij mi pw kiedy się spotykamy, bo już dawno nie graliśmy razem, nad czym szczerze ubolewam.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Harun pisze:Chyba nie do końca bo cudzysłów sugeruje, że okazała się być chłopakiem :)
Okazala sie byc kobieta

HeHe z Longinusem nie zgadzam się takze co do wieku wiekszosci
Ostatnio przybyło trochę młodych ludzi, ale - bez obrazy - większość jest w wieku ok 30 -> Prezes, Hamanu, Pjaj,Pan Cannehal, Matuzalem Maluman :P nawet ty sam :wink:
Nawet Demnogonis ktory wydaje sie mlody pod to podchodzi.
wybaczcie :oops:
Wingmakers
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Radek »

wszystko zależy jak szeroko się "ok" potraktuje
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

No to trochę mnie uspokoiliście :) Właśnie mam około 30tki więc ok :) Chętnie któregoś dnia zawitam na spotkanie. Ale to już chyba po rozwiązaniu. Moja żona samego mnie nie puści, uwielbia grać w gry, nad Carcassone może siedzieć całą noc :D
A tak w oderwaniu, właśnie myślę nad kupnem kolejnej gry. Myślę o czymś w stylu Magii i Miecza. Może coś podpowiecie? Uprzedzam, że Talizman kupię za rok, jak pojawi się ulepszenie :)
Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Ja jestem bliżej 40-ki i teraz już wiem czemu tyle osób przyszło do Alibi gdy byłem w Poznaniu - nie co dzień można zobaczyć na żywo planszówkowego dinozaura. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Itsuma Oki pisze:Właśnie mam około 30tki więc ok :)(...)
LOL. Niektórzy z tego forum mogliby się obrazić. Bo skoro Ty jesteś stary to co powiedzieć o nich? Poza tym wciąż namawiam kolegę niedaleko przed 50-tką żeby przyszedł (pozdrawiam, jeśli czyta ;) ) i myślę że dopnę swego niebawem :)
Itsuma Oki pisze:Myślę o czymś w stylu Magii i Miecza. Może coś podpowiecie? Uprzedzam, że Talizman kupię za rok, jak pojawi się ulepszenie :)
Zalecam ostrożność. Też się zagrywałem w MiM'a, jednak obecnie mogłyby to być pieniądze wyrzucone w błoto. Poczekamy oczywiście na wersję 3.5 z Fantasy Flight Games, ale nie sądzę, aby można było wiele z tej gry wyciągnąć. Osobie, która rzewnie wspomina Magię i Miecz warto chyba polecić przyjrzenie się grom typu: Twilight Imperium III, Descent - Journey in the Dark, albo Heroscape. Tego typu gry chyba mogą się wstrzelić w ciąg ku epickości, jednak nie opierają się na mechanice "Rzuć kostką i zdecyduj czy w lewo czy w prawo" (nawiasem mówiąc mechanika wzięta z Chińczyka). Na chwilę obecną są to napewno lepsze inwestycje niż Talisman, czy Runebound.

Wymienione przeze mnie gry:
http://www.boardgamegeek.com/image/241248?size=large
http://www.boardgamegeek.com/image/90766?size=large
http://www.boardgamegeek.com/image/273115?size=original

pozdrawiam i liczę, że do zobaczenia, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Itsuma Oki pisze:Myślę o czymś w stylu Magii i Miecza. Może coś podpowiecie? Uprzedzam, że Talizman kupię za rok, jak pojawi się ulepszenie :)
Pozdrawiam
Nikt nie zaproponował Runebound? Co prawda nie grałem, ale wydaje mi się lepsza alternatywą. Ktoś u nas ma, więc daj znać jak będziesz, to myślę, że uda się załatwić na spotkanie i przetestujecie.

A jeśli chodzi o sprawy wiekowe, to aż mi się staro zrobiło. Ciekawe, czy jestem też ok. 30? Ale skoro Demnogonis tak... ech ;)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Z góry przepraszam starszych ode mnie, najważniejsze, że jesteśmy młodzi duchem :) Czy dzisiaj też się spotykacie? Czy obowiązuje jakieś hasło dzięki któremu znajdę się w środku, a nie w mrocznym lochu? :D Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Itsuma Oki pisze:Z góry przepraszam starszych ode mnie, najważniejsze, że jesteśmy młodzi duchem :) Czy dzisiaj też się spotykacie? Czy obowiązuje jakieś hasło dzięki któremu znajdę się w środku, a nie w mrocznym lochu? :D Pozdrawiam
Jak wejdziesz do Alibi idź do końca w lewo a kiedy wejdziesz do ostatniego pomieszczenia wyjmij portfel i połóż go na stole (za coś przecież musimy kupować planszówki). Potem możesz już grać ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ