Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:
DarkSide pisze:Rebelu, why???

Z wielkim smutkiem zauważyłem brak zgłoszenia "Troyes" do nagrody Zaawansowanej Gry Roku 2017. :cry:
Rozumiem, że są limity, ale czy naprawdę w swej naiwności wierzycie, że "Small World: Podziemia" lub "Via Nebula" osiągną lepszy wynik niż jedna z najlepszych gier planszowych jakie powstały ever?

Przepraszam, że tu, ale wątek o planach na 2016 zamknięty, a tu jest duża szansa że ktoś z Rebela śledzi regularnie ten wątek. :roll:
A gdzie jest lista zgłoszonych gier?
http://planszowagraroku.pl/lista-gier/
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

Ale to jeszcze nie jest finalna lista, tak? Jeszcze wydawnictwa mogą zgłaszać?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:Ale to jeszcze nie jest finalna lista, tak? Jeszcze wydawnictwa mogą zgłaszać?
To wszystkie zgłoszone do Gry Roku tytuły, wśród nich znajduje się gdzieś zwycięzca :D
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wincenty Jan »

DarkSide pisze:Rebelu, why???

Z wielkim smutkiem zauważyłem brak zgłoszenia "Troyes" do nagrody Zaawansowanej Gry Roku 2017. :cry:
Rozumiem, że są limity, ale czy naprawdę w swej naiwności wierzycie, że "Small World: Podziemia" lub "Via Nebula" osiągną lepszy wynik niż jedna z najlepszych gier planszowych jakie powstały ever?

Przepraszam, że tu, ale wątek o planach na 2016 zamknięty, a tu jest duża szansa że ktoś z Rebela śledzi regularnie ten wątek. :roll:
Faktycznie. Nie ma Troyes. Myślałem, że więcej osób ma "hopla" na punkcie tej gry :cry:
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: tomb »

To bez znaczenia. Tytuł gry roku i tak dostanie Rebel.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: KubaP »

tomb pisze:To bez znaczenia. Tytuł gry roku i tak dostanie Rebel.
O, a skad ta wiedza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: tomb »

KubaP pisze:
tomb pisze:To bez znaczenia. Tytuł gry roku i tak dostanie Rebel.
O, a skad ta wiedza?
To proste - wiem, która gra jest najlepsza. A jeśli się kapituła pomyli w wyborze, to sobie na własne pudełko przykleję znaczek z nagrodą ode mnie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: KubaP »

Szanuje to! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2454
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 273 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Markus »

Czy Rebel planuje wydać w 2017 roku dodatek do Troyes?
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: BIgBadWolf »

Rebel'ianci pytanie za 100 pkt
widziałem dziś przedsprzedaż kolejnego nowego scenariusza do TIME STORIES, czy bedzie przez Was w wersji PL ?
dziekuje za odp z góry
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

BIgBadWolf pisze:Rebel'ianci pytanie za 100 pkt
widziałem dziś przedsprzedaż kolejnego nowego scenariusza do TIME STORIES, czy bedzie przez Was w wersji PL ?
dziekuje za odp z góry
Jeśli chodzi o T.I.M.E Stories: Expedition: Endurance to jest zapowiedziany, na razie bez konkretnej daty. Generalnie myślę, że Rebel linię pociągnie :)
Markus pisze:Czy Rebel planuje wydać w 2017 roku dodatek do Troyes?
Pisali niedawno, że nie ma decyzji jeszcze.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: tomb »

Czy przy okazji dodruku Terraformacji pojawią się nowe karty promocyjne, jak to wcześniej było rozpatrywane?

Jak wygląda sprawa z TtR: Wielka Brytania? To, co jest w sklepach, to końcówka, czy będzie dodruk - obserwuję ten tytuł w sklepie Rebel, a ten pojawia się i znika?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: piton »

Panie Rebelu, uwolnij już Unlock'a
Czekamy na informację kiedy i za ile :)
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Elemele »

A ja mam pytanie, czy lepsze planszetki (takie z wycięciami na kosteczki) do Terraformacji są pewne w którymśtam wydaniu, czy będą do dokupienia osobno lub z jakimś dodatkiem? Nie wiem po prostu, czy kupować ten najbliższy dodruk, czy znów poczekać.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Banan2 »

Elemele pisze:A ja mam pytanie, czy lepsze planszetki (takie z wycięciami na kosteczki) do Terraformacji są pewne w którymśtam wydaniu, czy będą do dokupienia osobno lub z jakimś dodatkiem? Nie wiem po prostu, czy kupować ten najbliższy dodruk, czy znów poczekać.
Tego jeszcze nie wiadomo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2442
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

Elemele pisze:A ja mam pytanie, czy lepsze planszetki (takie z wycięciami na kosteczki) do Terraformacji są pewne w którymśtam wydaniu, czy będą do dokupienia osobno lub z jakimś dodatkiem? Nie wiem po prostu, czy kupować ten najbliższy dodruk, czy znów poczekać.
Ja nie wiem czy w ogóle była gdzieś informacja że takie planszetki powstaną. Takie jest marzenie graczy, ale nie było chyba oficjalnego stanowiska w sprawie planszetek rodem że Scythe.

Tapnięte | keep-disco-evil
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 13:32 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Elemele »

Jiloo pisze:
Elemele pisze:A ja mam pytanie, czy lepsze planszetki (takie z wycięciami na kosteczki) do Terraformacji są pewne w którymśtam wydaniu, czy będą do dokupienia osobno lub z jakimś dodatkiem? Nie wiem po prostu, czy kupować ten najbliższy dodruk, czy znów poczekać.
Ja nie wiem czy w ogóle była gdzieś informacja że takie planszetki powstaną. Takie jest marzenie graczy, ale nie było chyba oficjalnego stanowiska w sprawie planszetekbrodem że Scythe.

Tapnięte | keep-disco-evil
Rebel.pl pisze:Otrzymaliśmy aktualizację z fabryki. Styczniowy dodruk Terraformacji Marsa będzie posiadał tą samą zawartość co obecna gra, został zakontraktowany miesiąc temu i fabryka już wyprodukowała część elementów (w tym plansze graczy). Jedyną poprawką będzie usunięcie drobnych błędów na kartach i w instrukcji.

Grubsze planszetki graczy są w opracowaniu i albo staną się integralną częścią kolejnych edycji prawdopodobnie zwiększając koszt gry (naciskamy na Fryx Games także o przygotowanie "improve packa" do zakupienia osobno - dziękujemy za wasze głosy w tej sprawie, są dla nas dodatkowym argumentem), albo staną się integralną częścią drugiego dodatku, nad którym pracuje Fryx Games (pierwszy dodatek to tak naprawdę mini rozszerzenie, wydawca przygotowuje 2 karty, które w USA zostaną wykorzystane jako promówki, udało nam się wyprosić, aby były dostępne także dla polskich odbiorców).

Przepraszamy za zamieszanie, byliśmy pewni, że rozmawiając z fabryką o projekcie nowych plansz mówimy o ich dostępności w druku styczniowym.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2442
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

Elemele pisze:
Jiloo pisze:
Elemele pisze:A ja mam pytanie, czy lepsze planszetki (takie z wycięciami na kosteczki) do Terraformacji są pewne w którymśtam wydaniu, czy będą do dokupienia osobno lub z jakimś dodatkiem? Nie wiem po prostu, czy kupować ten najbliższy dodruk, czy znów poczekać.
Ja nie wiem czy w ogóle była gdzieś informacja że takie planszetki powstaną. Takie jest marzenie graczy, ale nie było chyba oficjalnego stanowiska w sprawie planszetekbrodem że Scythe.

Tapnięte | keep-disco-evil
Rebel.pl pisze:Otrzymaliśmy aktualizację z fabryki. Styczniowy dodruk Terraformacji Marsa będzie posiadał tą samą zawartość co obecna gra, został zakontraktowany miesiąc temu i fabryka już wyprodukowała część elementów (w tym plansze graczy). Jedyną poprawką będzie usunięcie drobnych błędów na kartach i w instrukcji.

Grubsze planszetki graczy są w opracowaniu i albo staną się integralną częścią kolejnych edycji prawdopodobnie zwiększając koszt gry (naciskamy na Fryx Games także o przygotowanie "improve packa" do zakupienia osobno - dziękujemy za wasze głosy w tej sprawie, są dla nas dodatkowym argumentem), albo staną się integralną częścią drugiego dodatku, nad którym pracuje Fryx Games (pierwszy dodatek to tak naprawdę mini rozszerzenie, wydawca przygotowuje 2 karty, które w USA zostaną wykorzystane jako promówki, udało nam się wyprosić, aby były dostępne także dla polskich odbiorców).

Przepraszamy za zamieszanie, byliśmy pewni, że rozmawiając z fabryką o projekcie nowych plansz mówimy o ich dostępności w druku styczniowym.
I gdzie tu jest informacja o planszetkach z wycięciami?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Elemele »

Jiloo pisze:I gdzie tu jest informacja o planszetkach z wycięciami?
Skoro Rebel napisał "naciskamy na Fryx Games także o przygotowanie "improve packa" do zakupienia osobno" to raczej wątpię, żeby komukolwiek opłacało się robić takiego improve'a na zasadzie zwiększenia tylko grubości kartonu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2442
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Jiloo »

Elemele pisze:
Jiloo pisze:I gdzie tu jest informacja o planszetkach z wycięciami?
Skoro Rebel napisał "naciskamy na Fryx Games także o przygotowanie "improve packa" do zakupienia osobno" to raczej wątpię, żeby komukolwiek opłacało się robić takiego improve'a na zasadzie zwiększenia tylko grubości kartonu.
Dla mnie to nadal tylko domysł. Jest mowa o grubszych planszetkach, nie o grubszych z wgłębieniami.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kamron6 »

Jeśli będzie z wgłębieniami to kupię, inaczej zbyt często by się to rozwalało żeby miało sens kupować ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Wassago »

Znana jest już dokładną data premiery dodatku do Cyklad? Luty dalej aktualny, czy już raczej marzec?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Gromb »

kamron6 pisze:Jeśli będzie z wgłębieniami to kupię, inaczej zbyt często by się to rozwalało żeby miało sens kupować ;)
Po Scythe każdy ma smaka na grubą planszetkę. Cytując klasyka kmotra: "W dupach się poprzewracało" :) Nie liczyłbym na takie cuda.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------


Unlock!

Obrazek

Unlock! to koopercyjna gra karciana, inspirowana zabawami typu Escape Room. Używając prostej mechaniki, możecie przeszukiwać pomieszczenia, łączyć ze sobą przedmioty i rozwiązywać zagadki.

Planowana data premiery: nieustalona
Sugerowana cena detaliczna: 119,95 - 129,95 zł

Link do produktu na stronie wydawnictwa: Unlock - produkt

-------------------------------------

T.I.M.E Stories: Ekspedycja Endurance

Obrazek

Co tak naprawdę wydarzyło się podczas słynnej ekspedycji transantarktycznej? Agencja wysyła tam ekipę w celu zbadania nowych tropów i poszlak, jesteście gotowi zmierzyć się z przenikliwym chłodem i nierozwikłaną tajemnicą?

Planowana data premiery: IV kwartał 2017 r.
Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł

Link do produktu na stronie wydawnictwa: T.I.M.E Stories: Ekspedycja Endurance

-------------------------------------

T.I.M.E Stories: Lumen Fidei

Obrazek

Przenieście się do średniowiecznej Hiszpanii przenikając w szeregi misji dyplomatycznej, aby ukraść pewien przedmiot niezbędny Agencji.
W tym scenariuszu duży nacisk został położony na dylematy moralne przed którymi staną gracze podczas wykonywania tej misji.

Planowana data premiery: IV kwartał 2017 r.
Sugerowana cena detaliczna: 99,95 zł

Link do produktu na stronie wydawnictwa: T.I.M.E Stories: Lumen Fidei - produkt


-------------------------------------
WAŻNE INFORMACJE:
-------------------------------------


Terraformacja Marsa - Zestaw Naprawczy do 1 edycji

Obrazek

Przygotowaliśmy zestaw naprawczy składający się z 7 kart, który trafi do nas wraz z dodrukiem poprawionej edycji (druga połowa lutego 2017 roku) i zostanie rozesłany do wszystkich osób posiadających pierwszą edycję gry.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
PawelWAW pisze:Czy wiadomo już coś więcej na temat premiery Yamatai? Czy warto będzie ją mieć posiadając Five Tribes?
W imieniu wydawcy: Ależ oczywiście, że tak! ;) (faktycznie widać w niej inspirację autora grą "Five Tribes" jednak gra się w nią inaczej).
osa1908 pisze:czy wiadomo cos na temat Sherlock holmes consulting detectiv?
Robi się :)
kamron6 pisze:Czy Rebel myślał o wydaniu polskiej wersji Unfair?
Myślał :mrgreen:
0lukasz0 pisze:Kiedy będzie Unlock? :)
Jeszcze nie znamy dokładnej daty.
DarkSide pisze:Rebelu, why??? Z wielkim smutkiem zauważyłem brak zgłoszenia "Troyes" do nagrody Zaawansowanej Gry Roku 2017. :cry:
Rozumiem, że są limity, ale czy naprawdę w swej naiwności wierzycie, że "Small World: Podziemia" lub "Via Nebula" osiągną lepszy wynik niż jedna z najlepszych gier planszowych jakie powstały ever?
"W swej naiwności"? :) W 2016 wydaliśmy sporo gier, dyskusja które 3 nominować była bardzo długa, a decyzja musiała zostać podjęta wielo-płaszczyznowo. Po burzliwych dyskusjach to są nasze typy :)
BIgBadWolf pisze:Rebel'ianci pytanie za 100 pkt
widziałem dziś przedsprzedaż kolejnego nowego scenariusza do TIME STORIES, czy bedzie przez Was w wersji PL ?
dziekuje za odp z góry
Tak, będzie :)
tomb pisze:Czy przy okazji dodruku Terraformacji pojawią się nowe karty promocyjne, jak to wcześniej było rozpatrywane?
Karty się pojawią, ale dopiero w listopadzie z uwagi na to, że obecnie Fryx Games oferuje je na prawach wyłączności jako narzędzie marketingowe dla prasy oraz serwisów o grach planszowych.
tomb pisze:Jak wygląda sprawa z TtR: Wielka Brytania? To, co jest w sklepach, to końcówka, czy będzie dodruk - obserwuję ten tytuł w sklepie Rebel, a ten pojawia się i znika?
Generalnie plan na przyszłość jest taki, aby wszystkie dodatki do Wsiąść do Pociągu wydać w pełnej polskiej wersji językowej, głównie z tego powodu, że cały czas jest problem z ich dostępnością.
TTR_1983 pisze:Dobra kawa była, spotkanie firmowe też. Teraz może coś dla fanów?: dokładnie plany na 2017 jeśli chodzi o Queen Games :)
Na chwilę obecną nie mamy jeszcze żadnych planów ani ustaleń dotyczących wydania gier Queen Games na 2017 rok.
Wassago pisze:Znana jest już dokładną data premiery dodatku do Cyklad? Luty dalej aktualny, czy już raczej marzec?
Pytaliśmy niedawno i nadal luty jest aktualny. Trochę w to wątpimy, ale pożyjemy zobaczymy :)
Jiloo pisze:
Elemele pisze:
Jiloo pisze:I gdzie tu jest informacja o planszetkach z wycięciami?
Skoro Rebel napisał "naciskamy na Fryx Games także o przygotowanie "improve packa" do zakupienia osobno" to raczej wątpię, żeby komukolwiek opłacało się robić takiego improve'a na zasadzie zwiększenia tylko grubości kartonu.
Dla mnie to nadal tylko domysł. Jest mowa o grubszych planszetkach, nie o grubszych z wgłębieniami. Tapnięte | keep-disco-evil
Domysł, ale trafny - tylko że nie tyle z wgłębieniami, co z wycięciami.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 15:05 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kamron6 »

REBEL.pl pisze:
kamron6 pisze:Czy Rebel myślał o wydaniu polskiej wersji Unfair?
Myślał :mrgreen:
:twisted:

Rebel już chyba wylądował na miejscu ulubionego wydawnictwa ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Zablokowany