formula de mistrzostwa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

hej,
szukałem w necie ale nie znalazłem, a interesuje mnie temat organizacji mistrzostw w grze formula de.
czy są organizowane gdzies w polsce?
jeśli nie to w ogóle czy ma to sens?
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: kolderek »

raczej na pewno nie są takie mistrzostwa organizowane. rozumiem, że jesteś chętny do organizacji takich mistrzostw? to imho tylko na jakimś konwencie gier planszowych, takich jak pionek, coś takiego mogłoby wypalić. chociaż podobno (nie grałem) gra jest dość długa. osobiście zagrałbym w 'formula de' i nawet mógłbym wziąć udział w mistrzostwach. :)

jest jakaś francuska strona z tą grą on line - ale teraz jej nie znajdę :/
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: dasilwa »

Raczej w Polsce słabo dostępna jest Formula De żeby mogły odbyć się mistrzostwa. 2h to raczej nie jest aż tak długo. Ja byłbym chętny na takie mistrzostwa ale niestety jakoś słabo to widzę na razie no i chętnych jakoś pewnie nie dużo się znajdzie.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: macike »

kolderek pisze:jest jakaś francuska strona z tą grą on line - ale teraz jej nie znajdę :/
Jest na forum wątek z tą informacją.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

kolderek pisze:...rozumiem, że jesteś chętny do organizacji takich mistrzostw? to imho tylko na jakimś konwencie gier planszowych, takich jak pionek, coś takiego mogłoby wypalić....
ja bym chętnie wziął udział w takiej imprezie, ale raczej to nie wypali. Chyba że lokalnie, w jednym mieście uda się wszystkich zebrać i rozgrywać co tydzień jeden tor. No ale największy problem to cotygodniowe spotkania w niezmienionym składzie. Różnie to bywa i nie wszyscy byli by tak dyspozycyjni.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: macike »

Zorganizuj mistrzostwa na necie.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

macike pisze:Zorganizuj mistrzostwa na necie.
chodzi ci o wersję gry online?
nie sprawdzałem jej, wiec nie wiem jak by się to sprawdziło.
ale z drugiej strony nie ma to jak spotkanie się i podotykanie prawdziwej planszówki :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: dasilwa »

Na necie jednak nie to samo. Grałem już kilkakrotnie na tym programie i nie ma aż takiej frajdy jak na żywo.
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

to w takim razie zobaczmy ile byłoby osób chętnych do rozegrania mistrzostw w warszawie (1 tor raz na tydzień lub dwa tygodnie).
info moze do mnie na priv zeby nie zasmiecac tego wątku, a ja bedę podawał juz tutaj ilu jest chętnych.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: kolderek »

no to ja odpadam, nie przyjade do warszawy tylko po to by zagrać we formule de :)

ale czemu nie na pionku tego zrobić? i tak ludzie z warszawy przyjeżdżają by pograć w planszówki to i jeden czy dwa tory można by rozegrać - a pionek jest co 3 miesiące to na rok mamy 12 wyścigów :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: dasilwa »

kolderek pisze:no to ja odpadam, nie przyjade do warszawy tylko po to by zagrać we formule de :)
Właśnie o to mi chodziło mówiąc że nie widzę na razie żeby mozna było zorganizować mistrzostwa. Zbyt mało entuzjastów mamy Formula De a jeśli są to za bardzo rozsiani po Polsce.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: macike »

No i ...
dasilwa pisze:Na necie jednak nie to samo. Grałem już kilkakrotnie na tym programie i nie ma aż takiej frajdy jak na żywo.
zaliczyło dzwona z ...
dasilwa pisze:
kolderek pisze:no to ja odpadam, nie przyjade do warszawy tylko po to by zagrać we formule de :)
Właśnie o to mi chodziło mówiąc że nie widzę na razie żeby mozna było zorganizować mistrzostwa. Zbyt mało entuzjastów mamy Formula De a jeśli są to za bardzo rozsiani po Polsce.
Czyli "nie mieć aż takiej frajdy" vs "nie pograć".
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

kolderek pisze:no to ja odpadam, nie przyjade do warszawy tylko po to by zagrać we formule de :)
ale czemu nie na pionku tego zrobić? i tak ludzie z warszawy przyjeżdżają...
można zrobić mistrzostwa lokalne można i ogólnopolskie. łatwiej zorganizować i spotykać się lokalnie,
więc takie mnie interesują. A na pionku ciężko było by się spotykać regularnie przez rok w niezmienionym składzie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: dasilwa »

mikka ktoś już się zgłosił z Warszawy do Ciebie?
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: mikka »

Chętni [Warszawa]: 1 osoba

Śpieszcie się! zostało już tylko 9 wolnych miejsc :)
SKUTER DE
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:17

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: SKUTER DE »

witajcie. razem z kolegami już od roku toczymy zaciętą rywalizację w mistrzostwach Formula de. Jesteśmy z Wawy, jest nas pięciu i posiadamy 22 tory. Lubimy modyfikować przepisy i design gry. Obejrzyjcie moje dzieło - panele do gry wykonane na fotograficznej folii samoprzylepnej, do którrej można urzyć markerów WHITE BOARDER. wówczas znaki zchodzą po ruchu palca! oto link na którym znajdziecie 6 kierowców, łącznie z Kubicą!
http://www.boardgamegeek.com/images/game/173
oczywiście piszemy się na te mistrzostwa!
skuter
SKUTER DE
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:17

Re: formula de mistrzostwa

Post autor: SKUTER DE »

posiadam już 26 torów. dodatkowo informuję, że można już ściągnąć Valencję z BoardGame Geek.
I co z tymi mistrzistwami w wawie. Ja mampięciu chętnych
ODPOWIEDZ