Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: SirSowa »

To chyba jeden z niewielu KS'ów, gdzie Polska jest na równi uznawana z Europą Zachodnią :) Czemu wszyscy wydawcy tak nie postępują? :(
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: xavier5 »

SirSowa pisze:To chyba jeden z niewielu KS'ów, gdzie Polska jest na równi uznawana z Europą Zachodnią :) Czemu wszyscy wydawcy tak nie postępują? :(
Mało tego, jak sobie z ciekawości z drop down'a wybrałem Niemcy to wysyłka wychodziła 35$ :D Ale to był chyba bug w formularzu, nie mniej miło było popatrzeć, że raz to my chociaż przez chwilę mamy taniej 8)
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bigbluedragon »

xavier5 pisze:
SirSowa pisze:To chyba jeden z niewielu KS'ów, gdzie Polska jest na równi uznawana z Europą Zachodnią :) Czemu wszyscy wydawcy tak nie postępują? :(
Mało tego, jak sobie z ciekawości z drop down'a wybrałem Niemcy to wysyłka wychodziła 35$ :D Ale to był chyba bug w formularzu, nie mniej miło było popatrzeć, że raz to my chociaż przez chwilę mamy taniej 8)
Ta jest w FAQ napisane, że jest błąd i żeby zmniejszać do 1$ :P

Swoją drogą wygląda na to, że wysyłka jest po 10$ od kopii bez wyjątku ile ich zamawiasz i nie spada, a szkoda nie ma sensu zamówienia zbiorowego :)
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Amholen »

Pytanie do grajacych - warto?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Moniczka.s »

Warto!
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: sqb1978 »

No i zainteresowałem się :)

W tym reprincie są figurki bohaterów w coreboxie? Doczytałem, że box je zawiera, ale nie rozumiem dlaczego w takim razie sprzedają osobno standy i figurki.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

sqb1978 pisze:No i zainteresowałem się :)

W tym reprincie są figurki bohaterów w coreboxie? Doczytałem, że box je zawiera, ale nie rozumiem dlaczego w takim razie sprzedają osobno standy i figurki.
Standy, bo box ich nie posiada a może wolisz tekturowe postacie, a boxy jakbyś chciał kupić znajomemu, który miał edycję bez figurek np. ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Pan_K »

No to mam pytanie. Gra jest od 1 gracza wg BGG. W kampanii można dokupić za 10$ "17 Solo Scenarios and Item Cards". To jakieś ekstra scenariusze, czy bez nich gra nie chodzi solo?
No i druga kwestia: na BGG piszą, że najlepiej chodzi na 3-4 graczy. A jak wrażenia z rozgrywki solo?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Drakonin
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:05
Lokalizacja: Szczecin/Kraków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Drakonin »

Odnośnie solo scenariuszy to są dostepne online:
Tu jest napisane co i jak
https://boardgamegeek.com/thread/173796 ... s-released
A tu bezpośredni link to wyżej wymienionych
https://drive.google.com/drive/mobile/f ... sp=sharing
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Sarseth »

Hmm, pytanie. Bo gra kusi mocno. Ale w tym miesiącu kupiłem stanowczo za dużo gier. Najszybciej kupiłbym to w maju :( Czerwcu. Czyli nie uda się.
Dlaczego oni to KSem lecą? Nie chcą inwestować pieniędzy w produkcję tak? Chcą dostać z góry? Przecież FFG nie wystawia każdej nowej gierki na KS. Nie mówiąc już o 'reprintach' :D Dziwne, no ale nie o to chodzi.

Będą robić trzeciego reprinta? Bo używanych gier nie lubię kupować :P Kiedy był pierwszy druk? Bo zastanawiam się jaka może być przerwa do następnego druku.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

Sarseth pisze:Hmm, pytanie. Bo gra kusi mocno. Ale w tym miesiącu kupiłem stanowczo za dużo gier. Najszybciej kupiłbym to w maju :( Czerwcu. Czyli nie uda się.
Dlaczego oni to KSem lecą? Nie chcą inwestować pieniędzy w produkcję tak? Chcą dostać z góry? Przecież FFG nie wystawia każdej nowej gierki na KS. Nie mówiąc już o 'reprintach' :D Dziwne, no ale nie o to chodzi.

Będą robić trzeciego reprinta? Bo używanych gier nie lubię kupować :P Kiedy był pierwszy druk? Bo zastanawiam się jaka może być przerwa do następnego druku?
Co do dodruki - niewiadomo czy i kiedy będzie. Ten dodruk w zasadzie też nie był planowany, po prostu zainteresowanie przerosło twórcę.
Nie robią jej dużo bo jest tak wielka i droga że samo magazynowanie i wysyłka są problematyczne.

Dodam, że w sklepach gra będzie kosztować koło 600 zł.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: SirSowa »

Sarseth pisze:Hmm, pytanie. Bo gra kusi mocno. Ale w tym miesiącu kupiłem stanowczo za dużo gier. Najszybciej kupiłbym to w maju :( Czerwcu. Czyli nie uda się.
KS kończy się za 26 dni, więc o maj zahacza, konkretnie 1 maja :)
Sarseth pisze: Dlaczego oni to KSem lecą? Nie chcą inwestować pieniędzy w produkcję tak? Chcą dostać z góry? Przecież FFG nie wystawia każdej nowej gierki na KS. Nie mówiąc już o 'reprintach' :D Dziwne, no ale nie o to chodzi.
Puszczają przez KS, bo pewnie dopiero co zaczynają i, tak jak FFG, nie mają wyrobionej marki, a co za tym idzie znacznie większe ryzyko zadłużenia i niepowodzenia. Dzięki KS mają zabezpieczenia i dokładny ogląd tego, jakie jest zapotrzebowanie :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

Było wyżej czy warto, a ja bym chciał by grający napisali: dla kogo nie warto? Oczywiście chodzi o mechaniki, preferencje itd... a nie cenę. Byłbym wdzięczny, bo ja akurat jestem sceptyczny pomimo tego całego hypu... po prostu uważam, że tego typu gra nie jest dla mnie. Więc ponawiam nieco inaczej. Kto nie powinien kupować tej gry, gdyż może być zawiedziony? ;)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Sarseth »

SirSowa pisze:KS kończy się za 26 dni, więc o maj zahacza, konkretnie 1 maja :)
Puszczają przez KS, bo pewnie dopiero co zaczynają i, tak jak FFG, nie mają wyrobionej marki, a co za tym idzie znacznie większe ryzyko zadłużenia i niepowodzenia. Dzięki KS mają zabezpieczenia i dokładny ogląd tego, jakie jest zapotrzebowanie :)
Łatwo mówić, ale Mage Knight i MoM swoje zrobił w portfelu. Gdybym wcześniej o tej grze przeczytał, to MoMa bym chyba ominął. No ale mleko rozlane.

Prawda to, jak zaczynają. Bo w sumie szukam może drugiego dna, taki Zombicide, z tego co się orientuję, z edycji na edycję tak startuje. Może i jest w tym coś więcej niż mi się wydaje :P
Kurczę no, zostało mi sprawdzić Gloomhaven 1 scenarisuz na tabletop simulatorze i czekać i mieć nadzieję, że się uda kupić asap :)

Chociaż wielkość pudła mnie przeraża szczerze mówiąc. Nie jest to łatwa gra w noszeniu do znajomych ^^
Rebel 6% (trójmiasto)
Drakonin
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:05
Lokalizacja: Szczecin/Kraków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Drakonin »

Sarseth pisze: Chociaż wielkość pudła mnie przeraża szczerze mówiąc. Nie jest to łatwa gra w noszeniu do znajomych ^^
Znajomi mogą przyjść do Ciebie :D
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: SirSowa »

elayeth pisze:Więc ponawiam nieco inaczej. Kto nie powinien kupować tej gry, gdyż może być zawiedziony? ;)
Ktoś kto nie lubi:
1. ameritrashy;
2. dużej ilości contentu;
3. rozbudowanych scenariuszy;
4. długiej kampanii;
5. RPG;
6. "kartowych RPG" (jak D&D czy Warhammer - w grze zapisuje się na kartach postaci XP i całą resztę oraz na kartce śledzi się postępy drużyny);
7. ciężkich pudeł.

Jak o czymś zapomniałem to proszę dodać lub poprawić :P
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: agulanka »

Nie zgadzam się że to nie jest gra dla osób nie lubiących ameritrashy. Ja nie lubię, a gra bardzo mi się podoba:)
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Amholen »

Jak jest z wiekiem graczy, bo na bgg społeczność sugeruje 14+ Jaki jest sensowny próg wiekowy dla tego tytułu?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Vester »

Mała firma, 100$/sztukę, 10 kg gry. Z drugiej strony taki High Frontier 3 ed., też 100$, a w pudełku 120 kart, plansza i parę garści drewienek. Albo pierwszy autor to frajer, albo drugi chapacz.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: bimberoman »

Mam takie jedno pytanie - patrząc na FAQ projektu i odpowiedzi na pytania o miniaturki w pudełku wynika, że w pudle już są te figurki z dodatkowego pledga za 20$ i że w sumie jest ich 18.
Do I need the extra minis and standees?
Absolutely not. The miniature box contains the exact same minis that are already included in the game. The standee add-on is not included in the game, but they are also not needed. They just replace the miniatures already included, so you should only order it if you prefer to play with character standees instead of character minis.

Last updated: Wed, April 5 2017 10:54 PM CEST
Is all of this extra stuff included in the main $99 pledge level?
The main pledge includes everything EXCEPT the solo scenarios and the character standees. If you want those, you will have to add on to your existing pledge (see question 2). I will also just reiterate that the standees add nothing to the game, as the game already includes miniatures for all the characters.

Last updated: Thu, April 6 2017 5:52 PM CEST
Why does the mini add-on graphic say 18 miniatures when above it says there are 17 classes?
Both are correct. There are 17 character classes and 18 character class miniatures. One class comes with two separate miniatures. I will say again that the miniature add-on is an exact duplicate of what is already in the box. It contains nothing new.
Z tym że w pierwszym wydaniu w pudełku było chyba tylko 6 miniaturek, tak? Bo nie mogę nigdzie znaleźć ich zdjęć.
Podsumowując - w pudle będzie 18 figurek plastikowych, bo wyraźnie jest różnica pomiędzy słowem miniatures - figurka - a słowem standees - kartonik z podstawką.
Drakonin
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:05
Lokalizacja: Szczecin/Kraków

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Drakonin »

bimberoman pisze:Mam takie jedno pytanie - patrząc na FAQ projektu i odpowiedzi na pytania o miniaturki w pudełku wynika, że w pudle już są te figurki z dodatkowego pledga za 20$ i że w sumie jest ich 18.

Z tym że w pierwszym wydaniu w pudełku było chyba tylko 6 miniaturek, tak? Bo nie mogę nigdzie znaleźć ich zdjęć.
Podsumowując - w pudle będzie 18 figurek plastikowych, bo wyraźnie jest różnica pomiędzy słowem miniatures - figurka - a słowem standees - kartonik z podstawką.
Z tego co można wyczytać z 1 kickstartera to jest napisane, że było od początku było 12 figurek i dodatkowo 5 się ufundowało zatem razem było ich 17. Jedynie zależy czy ktoś wybierał wersję z figurkami czy też z kartonikami z podstawką. A teraz jest 18 bo 1 klasa ma 2 figurki. Ale czy ta druga zawiera się w 1 edycji tego już nie wiem.
I will say again that the miniature add-on is an exact duplicate of what is already in the box. It contains nothing new.
Ale jak widać nie masz o co sie martwić :)
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 392 times
Been thanked: 330 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: cactusse »

bimberoman pisze:Mam takie jedno pytanie - patrząc na FAQ projektu i odpowiedzi na pytania o miniaturki w pudełku wynika, że w pudle już są te figurki z dodatkowego pledga za 20$ i że w sumie jest ich 18.

...

Z tym że w pierwszym wydaniu w pudełku było chyba tylko 6 miniaturek, tak? Bo nie mogę nigdzie znaleźć ich zdjęć.
Podsumowując - w pudle będzie 18 figurek plastikowych, bo wyraźnie jest różnica pomiędzy słowem miniatures - figurka - a słowem standees - kartonik z podstawką.
W pierwszym druku jest 18 miniaturek - sześć z nich reprezentuje postacie dostępne na starcie, pozostałe reprezentują postacie, które odnajduje się w trakcie kampanii (nie ma ich na zdjęciach, by była miła niespodzianka).
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Moniczka.s »

cactusse pisze:
bimberoman pisze:Mam takie jedno pytanie - patrząc na FAQ projektu i odpowiedzi na pytania o miniaturki w pudełku wynika, że w pudle już są te figurki z dodatkowego pledga za 20$ i że w sumie jest ich 18.

...

Z tym że w pierwszym wydaniu w pudełku było chyba tylko 6 miniaturek, tak? Bo nie mogę nigdzie znaleźć ich zdjęć.
Podsumowując - w pudle będzie 18 figurek plastikowych, bo wyraźnie jest różnica pomiędzy słowem miniatures - figurka - a słowem standees - kartonik z podstawką.
W pierwszym druku jest 18 miniaturek - sześć z nich reprezentuje postacie dostępne na starcie, pozostałe reprezentują postacie, które odnajduje się w trakcie kampanii (nie ma ich na zdjęciach, by była miła niespodzianka).
Jeśli ktoś lubi spojlery, to może wejść na stronę Isaaca: Wchodzicie na własną odpowiedzialność. :twisted:
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
michalku

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: michalku »

A dzisiaj, wchodzac na strone jednego ze sklepow nieco sie zdziwilem:

http://plan-sza.pl/gloomhaven-druga-edycja-p-1831.html

pzdr
mk
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: yac00b »

Dobra Drodzy Państwo, to jak to jest z tym Gloomhaven?

Niestety, ale zainteresowałem się gierką. Przeczytałem sobie instrukcję, zainteresowanie wzrosło. Chciałbym prosić o jakieś opinie tych, którzy mają za sobą kilka partii. Z wcześniejszych wstępnych opinii wynikało, że walka potrafi się bardzo rozwlec - czy tak bywa permanentnie? Czy faktycznie wraz ze zwiększeniem doświadczenia graczy przebiegają one sprawniej?

Czy scenariusze głównie polegają na tym żeby wybić wszystkich/zabić bossa, czy jest jakaś ciekawa różnorodność? Czy po kilku partiach jest przesyt, czy chce się ciągnąć kampanię dalej? Jak wygląda sprawa z angielskim? Z tego co widzę po przeczytaniu instrukcji to najbardziej zależne językowo są karty akcji oraz ukryte Battle Goals. Z tymi pierwszymi nie powinno być dużego problemu ponieważ widziałem, że pojawiło się fanowskie tłumaczenie (przynajmniej dla początkowych klas) oraz zawsze można przejrzeć te karty i ewentualnie wytłumaczyć wątpliwości. Czy w takim razie Battle Goals bywają mocno skomplikowane?

Na ten moment tyle, z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ