Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

schizofretka pisze:Serce może mieć, ale z powodu osobistych sympatiii korpo nie przedłuży licencji.
Wg internetu, FFG odnowiło licencję w 2015 lub w 2016, a jest ona na 5 lat. Z kolei inne źródła mówią, że mają licencję do końca 2017, ale będą się starać o przedłużenie, a Tolkien Estate nie ma raczej podstaw, by się nie zgodzić.
schizofretka pisze:Jaką popularność ma LCG na świecie? Chyba najniższą ze wszystkich ciągniętych, n'est pas?
Zdecydowanie nie. FFG od lat mówi, że sprzedaż dodatków jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Zresztą wystarczy spojrzeć na statsy BGG. LOTR own - 23K, AH - 10K. Netrunner - 32K, Game of Thrones (2d) - 4.4K.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: schizofretka »

Dobrze wiedzieć. Ciekawe, kiedy zrobią z nią coś nowego. Bo pewnie pierwsza w kolejce będzie jakaś kolekcjonerska kościanka... Ja łyknąłbym nawet retheme Imperial Assault. Wyprawa Balina do Khazad-Dum byłaby epicka! Wiem, że MEQ nie był królem sprzedaży, ale to było dawno, był ciężki i nie bez wad.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Jeżeli tylko utrzymają licencję to gra się powinna utrzymać. Co prawda AH podkradło trochę graczy z LotRa ale dzięki temu FFG nie będzie musiało angażować aż tak dużych zasobów w utrzymanie gry. Do tej pory wychodziły kolejne dodatki, dodruki, znowu dodatki i znowu dodruki, itd. Mniej graczy oznacza mniej dodruków. Częstotliwość wydawania dodatków tez się zmniejszy ale źródełko kart nie wyschnie.
Graczy jest mniej ale na BGG cały czas widać pytania od świeżych właścicieli LotRa, więc sprzedaż gry dalej można obserwować gołym okiem bez badań statystycznych, a sprzedaż to jest główny element utrzymujący grę przy życiu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Mam wrażenie, że główny koszt utrzymania gry to jest koszt jej rozwoju (design, opłacenie artworku, testy), a nie zakolejkowania do druku i logistyki już dawno przygotowanych elementów.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

rattkin pisze:Mam wrażenie, że główny koszt utrzymania gry to jest koszt jej rozwoju (design, opłacenie artworku, testy), a nie zakolejkowania do druku i logistyki już dawno przygotowanych elementów.
Fabryka ma jakieś max limit produkcji także np. zamiast robienie teraz kolejnego dodruku polowania na golluma bardziej im się opłaca spamowac nowymi dodatkami do AH które się rozchodzą jak ciepłe bułeczki.
Jeżeli chodzi o aspekty o których piszesz to tez się z nimi zgodzę. W LotR już dawno nie widziałem rysunków mojej ulubionej graficzki, za to z dostępnych grafik w AH widać, że tam ją przenieśli.
Tak samo jest z rozwojem gry, FAQa chyba dalej nie ma nowego, a ostatni był ponad rok temu.
Ewidentnie zasoby firmy poszły w inne tytuły, ale też LotR ma szerokie grono wiernych graczy i likwidacja tytułu zostawi niszę.
Póki co jestem umiarkowanym optymistą. Szacuję, że LotR się jeszcze parę lat może utrzymać jeżeli tylko będą mieć licencję. Dodatków będzie coraz mniej i będą się pojawiać coraz rzadziej tak żeby nie przeinwestowywać zasobów, które jak widać, są pakowane w AH i niedługo L5R.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Czy istnieją jakieś połączone zasady (może być po angielsku) uwzględniające słowa klucze itp. z kolejnych dodatków? Mam takie coś z bgg do Legendary Marvel. Dużo łatwiej ogarniać takie zasady, Szczegolnie jak się rzadziej gra.

Nie udało mi się znaleźć na bgg :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Czy ktoś jest w stanie porównać cykle Twórca Pierścienia, Przebudzenie Angmaru i Ścigacz Snów? Chodzi mi konkretnie o takie aspekty:
- warstwa fabularna
- klimat poszczególnych przygód
- regrywalność przygód
- odczuwalny poziom trudności
Karty gracza mnie nie interesują. Wiem że mało jest osób, które dotarły do takiej kolekcji, a jeszcze mniej aktywnie grających, choć może się mylę. Posiadam cykl Twórca Pierścienia, który dopiero ogrywam i zastanawiam się co dalej? Warto kupować dalej? Znajdę coś ciekawego w kolejnych cyklach?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ACIM »

Jakie są szanse zakupu wszystkich dodatków, jakie wyszły po polsku? Warto w ogóle się brać za kompletowanie, czy może część to już białe kruki?
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

ACIM pisze:Jakie są szanse zakupu wszystkich dodatków, jakie wyszły po polsku? Warto w ogóle się brać za kompletowanie, czy może część to już białe kruki?
Wysokie. Nawet jesli kilku pozycji nie ma to będzie dodruk zapewne.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ACIM »

Dziękuję.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

ACIM pisze:Jakie są szanse zakupu wszystkich dodatków, jakie wyszły po polsku? Warto w ogóle się brać za kompletowanie, czy może część to już białe kruki?
W normalnym druku niektórych małych dodatków już nie kupisz. Pozostaje tryb DnŻ, jeśli Ci nie przeszkadza zawyżona cena i gorsza jakość kart.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

ACIM pisze:Jakie są szanse zakupu wszystkich dodatków, jakie wyszły po polsku? Warto w ogóle się brać za kompletowanie, czy może część to już białe kruki?
Na ile Cię interesuje angielska wersja, to też często jest problem. Od stycznia czekałem na dwa dodatki z pierwszego cyklu. Udało mi się zamówić w zeszłym tygodniu, bo FFG dość długo robiło dodruk, co prawda z UK, ale cenowo tak samo wyszło :P
Więc jak pytasz się o polską wersję, ale jesteś otwarty na angielską (gdyby np polskiej nie było), to był świeżo dodruk zrobiony angielskiej, więc jakiś czas nie powinno być problemów. Tylko nie wiem czy jakieś polskie sklepy sprowadziły.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Z angielską może być pewien problem bo sam szukałem dodatków do cyklu Angmar Awakened i pierwszych dwóch w Polsce nie znalazłem. Galakta nie planuje ich sprowadzić w najbliższym czasie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

RUNner pisze:Galakta nie planuje ich sprowadzić w najbliższym czasie.
W takich wypadkach trzeba męczyć sklepy, które nie korzystają z Galakty jeśli chodzi o te dodatki. Np 3Trolle angielskie wersje sami ściągają zza granicy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Sarseth pisze:Udało mi się zamówić w zeszłym tygodniu, bo FFG dość długo robiło dodruk, co prawda z UK, ale cenowo tak samo wyszło :P
A gdzie zamawiałeś?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Trolliszcze pisze:A gdzie zamawiałeś?
Wayland Games
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Dzięki, rzeczywiście niezłe ceny - ciekawa alternatywa dla polskich sklepów.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze:
Trolliszcze pisze:A gdzie zamawiałeś?
Wayland Games
Spoiler:
I niech mi ktoś powie, że nie warto przeglądać forum.
Może w końcu uzupełnię braki których nikt nie chce sprowadzić : )
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ChandlerBong »

ten sklep w UK też ma w dobrych cenach LOTR LCG

http://www.boardgameextras.co.uk/search ... &Go=Search
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Jakiś czas temu postanowiłem wymieszać moją kolekcję i mam wszystko w wersji polskiej, ale tylko w normalnym druku. Resztę chcę skompletować po angielsku, bo nie mam zamiaru przepłacać za śmierdzące i brzydkie karty z DnŻ :) Widać, że warto będzie kupić cały cykl za granicą, bo u nas chyba nikt tego nie sprowadzi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Ja właśnie zamówiłem w www.boardgameextras.co.uk cały cykl Angmar Awakened, przesyłka do Polski to 7£ wiec tragedii nie ma :-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ogrywam Głos Isengardu i jednak nie podoba mi się mechanizm kar dla gracza, który ma ileś tam kart na ręku. To sprawia że gra staje się mega losowa i bardzo nerwowa. Oczywiście można się przygotować na to odpowiednio zbudowaną talią, ale mam już swoje przyzwyczajenia i jest mi ciężko je zmienić :D Fabularnie bez zarzutu i myślę, że cały cykl będzie pod tym względem fajny!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

RUNner pisze:Oczywiście można się przygotować na to odpowiednio zbudowaną talią
W jaką grę grałeś do tej pory? :) Cała rozgrywka polega na dostosowaniu talii pod scenariusz. W tym cyklu zaczęto karać za card draw, bo przed nim gracze budowali talie oparte na mocnym dociągu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ale teraz muszę dużo pozmieniać w talii, która przechodziła do tej pory 90% scenariuszy :) I to mi się nie podoba! :P
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Wziąłem bohaterów: Glorfindel (Duch), Dunhern i Eowina (Taktyka), zbudowałem naprędce talię która zawierała aż 60 kart i dwa razy pod rząd zaliczyłem Brody na Isenie. Zagrożenie startowe 19! Talia gruba, więc myślałem że będzie zamulać, ale nic z tych rzeczy. Niskie zagrożenie daje spore możliwości taktyczne, zwłaszcza mając w składzie Dunherna, który zaopatrzony we włócznię, ściągał wrogów z SP. Efekty odnoszące się do liczby kart na ręku też nie bardzo mi szkodziły, bo już w pierwszej rundzie zagrywałem 2-3 karty, a później w ogóle nie było problemu. Ogólnie, grało mi się dość komfortowo, choć nie było aż tak łatwo. Niemniej nie czułem się przytłoczony i nie było takiego naporu ze strony przygody.
Dziś zabieram się za polowanie na Mugasha! Spróbuję grać tą samą talią, zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ