gry dla 5 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: gry dla 5 latka

Post autor: an0mander »

U nas ostatnio króluje Red7, ale chyba syn (5,5l) ma smykałkę do gier i nawet nas ogrywa :) Dodatkowo możesz spróbować warcaby lub szachy.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: gry dla 5 latka

Post autor: olo6353 »

Zdecydowanie Santorini. Jeszcze u nas nie ma, ale podejrzewam że się pojawi.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: gry dla 5 latka

Post autor: garg »

an0mander pisze:U nas ostatnio króluje Red7, ale chyba syn (5,5l) ma smykałkę do gier i nawet nas ogrywa :) Dodatkowo możesz spróbować warcaby lub szachy.
olo6353 pisze:Zdecydowanie Santorini. Jeszcze u nas nie ma, ale podejrzewam że się pojawi.
Wy tak poważnie? :shock:

Mówimy o pięciolatku? Dziecko w tym wieku może grać, ale do świadomego rozgrywania partii potrzebny jest długotrwały i konsekwentny trening w jeden tytuł (jak to jest np. z szachami). Jeszcze Red7 jest mocno taktyczne (choć bardzo abstrakcyjne), ale Santorini wymaga nieco więcej planowania...

Przeszukaj wątki, bo było już sporo na temat gier dla 3-, 4- i 5-latków.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: gry dla 5 latka

Post autor: Quille »

Grałam ostatnio z pięciolatką w Dobble (te normalne, nie Kids) i bardzo się podobały. Bardzo fajnie sprawdziła się też gra z mojego dzieciństwa - Sombrero czy melonik, ale to pewnie dziewczynki bardziej lubią, bo to takie ubieranie lalek :wink:
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: gry dla 5 latka

Post autor: ozon »

Mój syn ma 5 lat, jego ulubioną grą jest "Zwierzak na zwierzaku" - niektórzy narzekają, że droga, ale moim zdaniem warto!

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ