Munchkin Panic (Black Monk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Barney
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2016, 13:53

Munchkin Panic (Black Monk)

Post autor: Barney »

Niedawno premierę miał Munchkin Panic - gra, która z Munchkinem ma wiele wspólnego pod kątem humoru i klimatu, ale mechanicznie różni się już kolosalnie. Tym razem to przygodowa planszówka w stylu tower defense. Na dodatek pół-kooperacja, w której bez współpracy zwycięstwo jest niemal niemożliwe.
Mieliście już okazję zagrać? Jak podoba Wam się taka odskocznia od Munchkinowej serii?
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Munchkin Panic (Black Monk)

Post autor: Adar »

Barney pisze:Niedawno premierę miał Munchkin Panic - gra, która z Munchkinem ma wiele wspólnego pod kątem humoru i klimatu, ale mechanicznie różni się już kolosalnie. Tym razem to przygodowa planszówka w stylu tower defense. Na dodatek pół-kooperacja, w której bez współpracy zwycięstwo jest niemal niemożliwe.
Mieliście już okazję zagrać? Jak podoba Wam się taka odskocznia od Munchkinowej serii?
Miałem okazję zagrać. Nie przemawia do mnie połączenie Munchkina i serii Panic niestety. O ile co do klimatu munchkinowego nic nie mam (potwory, skarby itp), to o tyle przeszkadzanie sobie i podkladanie świń w grze kooperacyjnej jest tu dla mnie dołozone na siłę. Jako pełna kooperacja było w miarę ok, ale wybór pomiędzy "albo komuś zabiorę skarb albo wygramy grę" jest dla mnie oczywisty. Kompletnie mi się ten element nie kleił. Nie jestem jednak wielkim fanem Munchkina, a chyba ten produkt jest skierowany własnie do nich. W teorii kooperacja, w której tylko jeden może być zwycięzcą brzmi fajnie, w praktyce niestety się nie sprawdza, przynajmniej tutaj.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Munchkin Panic (Black Monk)

Post autor: donmakaron »

Trochę zbyt prosta ta gra jest, żeby się dało wykorzystać element "gramy razem, ale wygrywamy osobno". Nawet przyjemne, przystępniejsze chyba nawet niż sam Munchkin, który jest jak szkolne gry karciane - co ekipa, to kapkę inne zasady i zwyczaje. Z drugiej strony banalne zasady, monotonna, powtarzalna rozgrywka i dowcipy, które przerabialiśmy już w Munchkinie... Mnie nie kupiło, choć przy Munchkinie potrafię się dobrze bawić.
ODPOWIEDZ