SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

refresh pisze:Dostałem klucz na Steama z 5 minut temu, działa, śliczne dzięki!

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Cała przyjemność po naszej stronie :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: tomuch »

Klucze były rozsyłane do wszystkich jednocześnie? Jeżeli nie dostałem (a ustawiłem wszystko w Pledge Managerze dopiero wczoraj), to mam coś z tym robić czy cierpliwie czekać?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Mogę komuś swój odstąpić, ja już mam grę dawno.

Edit: zalało mnie ponad 10 requestów. Nie lubię wybierania "kto pierwszy". Proszę mnie jakoś do siebie przekonać, opowiedzieć żart, ciekawostkę, łzawą historię, dlaczego się nie wsparło gry planszowej (chora babcia, 10km do szkoły, itd.) czy coś w tym rodzaju :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

tomuch pisze:Klucze były rozsyłane do wszystkich jednocześnie? Jeżeli nie dostałem (a ustawiłem wszystko w Pledge Managerze dopiero wczoraj), to mam coś z tym robić czy cierpliwie czekać?
Cierpliwie czekać.
Listę wyciągnęliśmy z Pledge Managera przed UKGE.
Kolejny eksport i wysyłka do końca tygodnia (do niedzieli).
Jeśli do tego czasu klucz nie dojdzie, napisz do nas irek@boardanddice.com i rozwiążemy temat :)

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Nie wiem czy instrukcja, którą można ściągnąć ze strony Board&Dice jest ostateczna i taką znajdę w pudełku z grą, ale chciałbym zwrócić uwagę, że całkowicie pomylony jest opis czynności ze s.13 (przejście do kolejnego poziomu, punkt 3). Jak powinien wyglądać ten punkt, widać w angielskiej wersji reguł.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Andy pisze:Nie wiem czy instrukcja, którą można ściągnąć ze strony Board&Dice jest ostateczna i taką znajdę w pudełku z grą, ale chciałbym zwrócić uwagę, że całkowicie pomylony jest opis czynności ze s.13 (przejście do kolejnego poziomu, punkt 3). Jak powinien wyglądać ten punkt, widać w angielskiej wersji reguł.
Faktycznie, okazało się, że jest niezbędna korekta do wersji Polskiej.
Wszyscy, którzy otrzymają od nas grę, dostaną naklejkę na stronę w instrukcji ze skorygowaną treścią.

Dzięki za czujność.
Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

DO WSZYSTKICH KICKSTARTER'owiczów z Wrocławia (jak również osób które zakupiły swoją kopię gry w przedsprzedaży).

Zapraszamy po odbiory osobiste.
W dni robocze od 8 do 16.

Biuro Board&Dice
ul. Buforowa 34
(klatka schodowa 'po prawej' zaraz na przeciw bramy)
pierwsze piętro, pierwsze drzwi z lewej z szyldem Board&Dice.

Weźcie ze sobą dowody osobiste lub jakiś dokument potwierdzający Waszą tożsamość i to tyle :)

Pozdrawiam,
Irek
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: poket »

Board&Dice pisze:DO WSZYSTKICH KICKSTARTER'owiczów z Wrocławia (jak również osób które zakupiły swoją kopię gry w przedsprzedaży).

Zapraszamy po odbiory osobiste.
...
Czy to oznacza że już gry są u was i w następnym tygodniu będą wysyłane?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

poket pisze:
Board&Dice pisze:DO WSZYSTKICH KICKSTARTER'owiczów z Wrocławia (jak również osób które zakupiły swoją kopię gry w przedsprzedaży).

Zapraszamy po odbiory osobiste.
...
Czy to oznacza że już gry są u was i w następnym tygodniu będą wysyłane?
I tak i nie :)
ale po kolei:
1. Gry są u nas.
2. Proces wysyłek wystartował.
3. Czy zakończy się w PL w następnym tygodniu - trudno powiedzieć, ale taki mamy cel, po PL jest na początku listy :)

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Board&Dice pisze:Faktycznie, okazało się, że jest niezbędna korekta do wersji Polskiej.
Wszyscy, którzy otrzymają od nas grę, dostaną naklejkę na stronę w instrukcji ze skorygowaną treścią.
Szczerze mówiąc to tylko najbardziej rzucający się w oczy przykład. Instrukcji w ogóle przydałaby się porządna korekta!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 115 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Andy pisze:
Board&Dice pisze:Faktycznie, okazało się, że jest niezbędna korekta do wersji Polskiej.
Wszyscy, którzy otrzymają od nas grę, dostaną naklejkę na stronę w instrukcji ze skorygowaną treścią.
Szczerze mówiąc to tylko najbardziej rzucający się w oczy przykład. Instrukcji w ogóle przydałaby się porządna korekta!
Jest aż tak źle :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Wygląda to kiepsko. Błędy różnego rodzaju, pomyłki w oznaczeniach na ilustracji, niejasności w opisie. Grać prawidłowo zapewne się da, zwłaszcza po zastosowaniu obiecanej naklejki, ale tak krótką i nieskomplikowaną instrukcję należało przygotować o wiele lepiej.

Zwłaszcza że gra tania nie jest.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Andy pisze:Wygląda to kiepsko. Błędy różnego rodzaju, pomyłki w oznaczeniach na ilustracji, niejasności w opisie. Grać prawidłowo zapewne się da, zwłaszcza po zastosowaniu obiecanej naklejki, ale tak krótką i nieskomplikowaną instrukcję należało przygotować o wiele lepiej.

Zwłaszcza że gra tania nie jest.
Sama instrukcja poddawana była pod korekty 3 niezależnych osób.
Więc jeśli udało Ci się znaleźć coś jeszcze, poza tym błędem, o którym napisałeś, bylibyśmy wdzięczni za wskazanie konkretnego miejsca - może być również via PM.

Pozdrawiam,
Irek
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Niestety wydawca nie założył wątku w dziale finansowanie społecznościowe więc pozwolę sobie trochę pomarudzić tutaj.
Warto się przygotować na pewne zmiany które zaszły w wyglądzie zawartości wersji ks ostania aktualizacja. Tyko dla osób o silnych nerwach ;)
Spoiler:
Czyli by mieć to co było obiecane i pokazane to trzeba:
- nakleić naklejkę na instrukcję (widzę że nie tylko Portal daje naklejki jako sg),
- dorobić żetony lub oszlifować te co przyjdą (spoko dam radę) bo te są, według mnie, bardzo brzytkie. Wolałbym już ładnie wydrukowane żetony z kartonu albo może faktycznie (jak sam wydawca pisał w komentarzu na ks) drewniane kosteczki czy krążki,
- wydrukować matę na jakimś papierze - gdyby był pliczek w dobrej jakości dostępny (może wydawca udostępni?),
- przemalować wypraskę ;) Akurat mi kolorek nie przeszkadza choć wolałbym czerwony.
Wyszedł taki ekstra dodatkowy pakiet sg w postaci zajęć praktyczno-technicznych. Dodając do tego jeszcze "kontrowersyjną" instrukcję to delikatnie mówiąc mogło być lepiej. Wiem że to są drobiazgi i tak naprawdę liczy się gra, cieszę się że została wydana i życzę sukcesów wydawnictwu, jednak skoro sg mają zachęcać do udziału w akcji (i zachęciły) a potem część tych sg znacznie odbiega od tego co było pokazane, to proszę nie mieć pretensji że czuję się trochę zawiedziony.
A teraz czekam na grę by obsmarować jej mechanikę ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

O ile reszta to jak dla mnie jojczenie (instrukcja, wypraska, mata etc.) to faktycznie pociski są całkowicie nieprzemyślane: trudne do wyjęcia i nie pasują do kart jako znacznik.

Sama gra mi się podoba choć grałem tylko solo: jest za łatwa bez utrudniania sobie, ale jest na to dużo sposobów; dodatkowo już widzę masy ludzi którzy nie będą widzieli celowości zagrań i będą się o to wkurzali (ta gra to przekładanie kart między dwoma taliami, taki ekosystem i spełnianie losowych celów, nie ma rozwoju postaci czy innych magii).

Ogromny plus za poczucie "spowolnienia czasu" kiedy leci pocisk a ty zaczynasz kombinować jak się go pozbyć.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

kamron6 pisze:O ile reszta to jak dla mnie jojczenie (instrukcja...
A porównywałeś już wersję polską i angielską?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

Andy pisze:
kamron6 pisze:O ile reszta to jak dla mnie jojczenie (instrukcja...
A porównywałeś już wersję polską i angielską?
Tak i poza typowym rzucającym się w oczy błędem kopiuj wklej nie ma nic szczególnego. Trudno nie zrozumieć gry po przeczytaniu instrukcji.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: TomaszB »

Kiedy możemy spodziewać się wysyłki gier?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

kamron6 pisze:
Andy pisze:
kamron6 pisze:O ile reszta to jak dla mnie jojczenie (instrukcja...
A porównywałeś już wersję polską i angielską?
Tak i poza typowym rzucającym się w oczy błędem kopiuj wklej nie ma nic szczególnego.
Chyba robiłeś to bardzo pobieżnie. To zresztą podobnie jak ja, ale już takie szybkie przejrzenie zaowocowało około 15 uwagami, które przesłałem B&D na privie. Część pomyłek występuje seryjnie, niektóre niestety wprowadzają w błąd co do przebiegu rozgrywki, większość to błędy gramatyczne, stylistyczne, interpunkcyjne itp. Mam nadzieję, że powstanie nowa wersja polskiej instrukcji, prawidłowo przetłumaczona i zredagowana i zostanie udostępniona online.
TomaszB pisze:Kiedy możemy spodziewać się wysyłki gier?
Mój egzemplarz ruszył dziś do mnie z Planszostrefy.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

Błędy językowe samemu popełniam non stop (choćby w tej krótkiej wypowiedzi), więc ich w instrukcji najpewniej bym nie zauważył nawet gdybym szukał. Logicznych jednak sobie nie przypominam, oprócz tego oczywistego.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: olsszak »

Jak to jest, że sklepy już mają na stanie wersje KS, a ja nic nie wiem na temat wysyłki do mnie (jakiś numer przesylki czy cos ?).

Obejrzałem unboxing i niestety cieszę się, że nie wziąłem maty - o ile ta "szmatka" z unboxingu to była ta mata ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

kamron6 pisze:Błędy językowe samemu popełniam non stop (choćby w tej krótkiej wypowiedzi), więc ich w instrukcji najpewniej bym nie zauważył nawet gdybym szukał.
To może nie trzeba było nazywać jojczeniem merytorycznego zwrócenia uwagi na błędy w polskiej instrukcji?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: TomaszB »

Andy pisze:Mój egzemplarz ruszył dziś do mnie z Planszostrefy.
Do mnie jako wspierającego na KS niestety jeszcze nic nie wyruszyło, stąd moje pytanie do kolegów z B&D dotyczące przewidywanego terminu wysyłki do wspierających indywidualnie w kraju.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kamron6 »

Zdecydowana większość osób nie zwraca na nie uwagi i/lub w praktyce w żaden sposób nie zmienia odbioru gry tak długo jak nie są to błędy zmieniające zasady. Już widzę te recenzje, gdzie gra dostaje 5/10 bo "gra świetna, wykonanie świetnie, ale błędy interpunkcyjne w instrukcji zabiły radość z jej czytania".

Na błędy powinno się zwracać uwagę (powinni poprawić oczywiście), ale tu widziałem nieproporcjonalne narzekania na instrukcję, gdzie jest ona powyżej średniej (a czytałem setki instrukcji) i spokojnie spełnia swoją funkcję, wyolbrzymione sugerowanie nieczytelności instrukcji jest dla mnie jojczeniem.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RUNner »

Hmmm, gra trafiła na mój celownik (niech Cię szlag Panie Gambit! ;) ). Lubię deckbuilding i tyle. Tutaj mechanika i wygląd kart przypadły mi do gustu. Cena też znośna więc pewnie w to wejdę! Mam tylko małą wątpliwość o liczbę kart... nie za mało ich?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ