[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Niniejszym głosowanie uznaję za zakończone. Ostateczne wyniki to:


1. Najlepsza gra wstępna? Planszowa. - 15 głosów

2. Negocjuj, buduj, niszcz. Graj w planszówki. - 9 głosów

3. Nałogowy gracz planszowy - 5 głosów

4. Zagrasz? - 4 głosy

5. LOVE gry planszowe - 6 głosów

6. Najbardziej lubię na stole. Planszówki. - 4 głosy

7. Obalam rządy, buduję katedry, zwalczam zombich. Gram w planszówki. - 2 głosy

8. Planszoholik - 1 głos

9. Dowal swojemu szefowi i odbierz od niego gratulacje. Graj w planszówki. - 1 głos

10. Planszopoznaniak. - 1 głos

11. Kocham wszystkie pozycje na stole. Gram w planszówki. - 1 głos

12. Pobaw się ze mną na stole. - 1 głos

13. Planszówki - nie dla idiotów. - 1 głos

14. Lubię to robić na stole. - 2 głosy


Dwa zaznaczone hasła przekazujemy więc Eli.
W związku z pojawiającymi się głosami o zbyteczności Cyryla (dużo osób) i adresu www (zwłaszcza z przodu koszulki) proponuję, by wstępny schemat próbnych koszulek wykonanych przez Tatę Eli był następujący:
- Z PRZODU TYLKO HASŁO
- Z TYŁU TYLKO ADRES WWW
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:Niniejszym głosowanie uznaję za zakończone. Ostateczne wyniki to:
1. Najlepsza gra wstępna? Planszowa. - 15 głosów
2. Negocjuj, buduj, niszcz. Graj w planszówki. - 9 głosów
BRAWO! Gratulacje dla zwycięzców :)
Teraz z niecierpliwością czekam na przykładowe koszulki :D
mariuta
Posty: 8
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mariuta »

rokter pisze:proponuję, by wstępny schemat próbnych koszulek wykonanych przez Tatę Eli był następujący:
- Z PRZODU TYLKO HASŁO
- Z TYŁU TYLKO ADRES WWW
myślę, że to bardzo dobry pomysł :)

ja sie piszę na sobotę (ale to chyba już wiesz od Jo_Su demnogonisie :wink: )

pzdr :wink:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Hasło z przodu, www z tyłu to dobry kompromis. Chociaż być może przy produkcji koszulki będzie można wybrać, czy link ma się z tyłu pojawić. Wolałbym, aby go nie było.

Natomiast sugeruję, aby podejmując dezycję o produkcji koszulek, osoba która podejmie się zakupu "gołych" koszulek wybrała jakieś lepsze gatunkowo i stosunkowo grube, tak aby wytrzymały dłużej, nawet jeżeli miałyby być przez to trochę droższe. Czy ktoś już orientował się co do samych koszulek, jaki jest wybr i jakie ceny?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

Harun pisze:Hasło z przodu, www z tyłu to dobry kompromis. Chociaż być może przy produkcji koszulki będzie można wybrać, czy link ma się z tyłu pojawić. Wolałbym, aby go nie było.
Nie wiem, czy to wchodzi w gre, ale jesli by byla opcja kupna koszulek tylko z haslem z przodu (bez adresu www z tylu) to ja chetnie bym kilka sztuk koszulek z pierwszym haslem kupil...

A jesli to oferta tylko dla czlonkow Gramajdy to prosze moj post zignorowac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

przemawia przeze mnie pewnie zwykly regio-nacjonalizm, ale czy nie warto byloby jednak gdzies to "Poznań" wcisnac?
8) w koncu jest sie czym chwalic ;P
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Jo_Su pisze:przemawia przeze mnie pewnie zwykly regio-nacjonalizm
Nie strasz kobieto !!!!!
regio

!! :evil:

Demo bedo po 14 8)
Wingmakers
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Cannehal, złośliwcze. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

na planszowki kupe chetnych ... a na basen nikt ? ;(

no nic

a w sprawie koszulek to ile ich bedzie? dla kazdego starczy ? ja bym chcial miec napewno i taka i taka, pewnie zreszta jak kazdy ;>
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

religio- to mam fanatyzm, a planszo-nadgorliwosc


wolalabym, zeby ktos skomentowal sam pomysl, a nie jego oprawne slowna :lol:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Jo_Su pisze:przemawia przeze mnie pewnie zwykly regio-nacjonalizm, ale czy nie warto byloby jednak gdzies to "Poznań" wcisnac?
Negocjuj, buduj, zniszcz Poznań! Graj w planszówki? :wink:
Awatar użytkownika
olimpia
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:55
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: olimpia »

Mikołaju koszulki są dla członków Gramajdy:)
Po jednej sztuce dla każdego:)także trzeba dokonać wyboru, który wzór sie podoba:)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

A teraz mały offtopic - popsuł mi się telefon i straciłam wszystkie numery telefonów :( Prosiłabym o PW z numerami tych, których już miałam + ewentualnie tych którzy uważają że ich numer powinnam mieć Dziękuję!
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

wyborne Harun!! :P
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Witam Wszystkich i każdego z osobna.
Przejrzałem Wasze posty odnośnie koszulek i nieźle się uśmiałem z propozycji haseł. Fajnie, że temat znajdzie swój finał w materialnej formie, dosłownie i w przenośni. Może i ja za kilka lat będę mógł się ubiegać o taką koszulkę :). Swoją drogą widać, że wielu z Was gra w gry negocjacyjne, dyskusja była zacięta.
Powoli zbliża się moment kiedy znów chciał bym Was spotkać i poznać nowe gry. Nie obiecuję, że będzie to już ten poniedziałek (Gabrysia pozwól tacie wyjść i nie płacz cały wieczór :) ), ale przymierzam się. Chętnie bym poznał jakiegoś rpga fantasy, bo magia dawno się wypaliła, a miecz cały poszczerbiony. Pozdrawiam i do zrobaczenia :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

W rpgi raczej w alibi nie gramy poniewaz w lokalu jest czesto za glosno, i nie mowie tu o braku klimatu ale MG zdarlby sobie gardlo jesli mialby byc wogule slyszalny :twisted:
(moze przesadzam ale ini potwierdza ze nawet w Arkham Horror sie gra kiepsko)

Z planszowek w podobnym klimacie polecam Descent (ale nie pamietam kto go ma), Doom (no tak to nie fantasy, ale ja go mam), Runebound, Magia i Miecz (jak gracze beda sie bawic w odgrywanie swoich postaci). Boewulf, Haste Blok (chyba sie zagalopowalem).

---------------------------------------------------------

Dzieki wszystkim obecnym na grillu za liczne przybycie i dobra zabawe, bylo bardzo fajnie tylko teraz kto ma pozjadac te wszystkie resztki ? :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Arturius
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2007, 19:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Arturius »

W związku z burzliwym i emocjonującym bardziej niż Euro 2008 wyborem hasła koszulkowego, jako zwieńczenie tego procesu tradycyjnie, bardzo proszę o pożyczenie mi pierwszego tomu, trzeciej części, czwartego cyklu, szóstej sagi, a mianowicie: "Nawałnica mieczy-tom I. Stal i Śnieg" W zamian zobowiązuje się oddać tą pasjonującą książkę (to poważnie)w lepszym stanie niż pożyczę. Z góry dziękuję.

A nawiązując do koszulek to ja wolę polo. Może być szara i dobra gatunkowo, co by się nie rozpadła po pierwszym praniu. I pamiętajcie i kilku rozmiarach, bo nie każdy jest tak napakowany (pewnie sterydami :D ) jak nasz szacowny samozwańczy prezes Rokter. Do miłego zobaczenia.
"Mówię, bracia, czas jest krótki."
1 Kor 7,29 - 1342
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

głosowanie na koszulki wyraźnie osłabiło zdolności pismacze członków Gramajdy ;)
podciągam wątek z zapytaniem kto ma ochotę w co pograć i z obawą czy ktokolwiek sie zjawi!
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Jo_Su pisze:głosowanie na koszulki wyraźnie osłabiło zdolności pismacze członków Gramajdy ;)
podciągam wątek z zapytaniem kto ma ochotę w co pograć i z obawą czy ktokolwiek sie zjawi!
Ja mam ochotę zagrać w... Agricolę :P Chętnie też zagram (jeśli będę miał tyle czasu) w coś przygodowego z Itsuma Oki (Gabrysia, pozwól tacie), np. w Labirynt Śmierci Demnogonisa :twisted:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Arturius pisze: I pamiętajcie o kilku rozmiarach, bo nie każdy jest tak napakowany (pewnie sterydami :D ) jak nasz szacowny samozwańczy prezes Rokter.
Potwarz! To nie od sterydów - to od dygania tych ikeowych siat z grami! Dla Was! Dla Ludu! (i przyszłych wyborców... ;-) A propos - właśnie wróciłem z wyjazdu firmowego, gdzie ikeowa siata zrobiła zawrotną karierę. W przyszłym tygodniu postaram się przyprowadzić kilku nowo zarażonych :-)
A co do rozmiarów, to myślę, że jak już wybierzemy model koszulki (mam nadzieję, że na spotkaniu w przyszły poniedziałek), każdy będzie mógł określić indywidualnie jaki rozmiar go interesuje.
demnogonis pisze:
Z planszowek w podobnym klimacie polecam Descent (ale nie pamietam kto go ma),
Ja mam i na wyraźne życzenie mogę w przyszłym tygodniu przynieść (ale życzenie musi być naprawdę wyraźne, bo pudło jest wielkie i obawiam się o zakwasy w moich przepieknie wymodelowanych mięśniach ;-) )

DZIŚ MNIE NIE BĘDZIE (odpowiednie osoby prosze o uwzględnieni tego faktu w swoich planach powrotowych). Natomiast w przyszłym tygodniu mam nadzieję przynieść jakiś wzór koszulki do zbiorowego oblukania (gdyby ktoś z Was miał jakieś fajne dojścia/propozycje, byłoby super, gdyby również coś zaproponował).

Miłego wieczor wszystkim życzę (chociaż nie wiem po co, bo i tak będziecie się obrzydliwie dobrze bawić...)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

będzie ktoś dzisiaj wcześniej?
koło 18 na wstępną partyjkę czegoś (cóż za zdecydowanie)
Awatar użytkownika
Gorbacz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2005, 20:30
Lokalizacja: Festung Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Gorbacz »

Witam,

Widzę, że nareszcie jest w Posen jakaś dziupla dla planszówek, super - co prawda obecnie posiadam zaledwie Carcassonne i Arkham Horror + Dark Pharaoh, ale mam zamiar szybko rozbudować kolekcję.

Czy na poniedziałkowe spotkanie potrzebne są jakieś składki/deklaracje/papiery od psychiatry - czy może starczy po prostu wpaść ? :)
Awatar użytkownika
chaos_maker
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2008, 18:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: chaos_maker »

Gorbacz pisze:Witam,

Widzę, że nareszcie jest w Posen jakaś dziupla dla planszówek, super - co prawda obecnie posiadam zaledwie Carcassonne i Arkham Horror + Dark Pharaoh, ale mam zamiar szybko rozbudować kolekcję.

Czy na poniedziałkowe spotkanie potrzebne są jakieś składki/deklaracje/papiery od psychiatry - czy może starczy po prostu wpaść ? :)
WPADAJ i to najlepiej dzis, wiesz jak trafic?
Awatar użytkownika
Gorbacz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2005, 20:30
Lokalizacja: Festung Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Gorbacz »

OK, nigdy nie byłem w alibi ale miejsce kojarzę, więc powinienem Was znależć. Jak w knajpie zobaczycie łysiejącego dryblasa który rozgląda się dookoła, to będę to ja :)
ODPOWIEDZ