Red Scare - Czerwona Panika

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1795
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 167 times

Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: Legun »

Intrygująca nowość - https://boardgamegeek.com/boardgame/224212/red-scare
Gra typu "Mafia" z świetnie się zapowiadającym trikiem - połowa graczy ma założone okulary polaryzacyjne, dzięki którym widzą na kartach informacje niewidzialne dla pozostałych, lecz za to nie widzą niektórych informacji widocznych dla tych bez okularów. Nie mam na razie czasu na wgryzanie się w instrukcję, lecz sam pomysł genialny w swej prostocie. Jeśli się sprawdzi, otwiera zupełnie nową ścieżkę rozwoju gier. Temat też niezły a oprawa graficzna bardzo klimatyczna.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: HUBertPL »

To chyba nie polaryzacyjne, tylko anaglifowe. Tak czy inaczej super pomysł, kolory szkieł pasują do tematyki.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: garg »

O rany :!: :shock:

Muszę to przetestować na moich studentach, jak tylko ukaże się na rynku. Dzięki Legun za cynk :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1795
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 167 times

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: Legun »

garg pisze:Dzięki Legun za cynk :) .
Raczej za donos (od nos do wos) ;)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: strategos Formion »

Legun pisze:(...) sam pomysł genialny w swej prostocie. Jeśli się sprawdzi, otwiera zupełnie nową ścieżkę rozwoju gier. Temat też niezły a oprawa graficzna bardzo klimatyczna.
:shock: Ewolucja w wielkim skrócie : kostki , karty do gry , plansza + pionki ,heks + żeton , ptp , cdg , wp, rondel ,wieża do gier Wallenstein " i" Szogun", katapulta w "Carcassonne" , kooperacja z aplikacjami przez telefon itd. a teraz ... okulary . :wink:
Chyba to pierwsza gra ,która ma szansę zdobyć nagrodę za "efekty specjalne". :)
Legunie jestem ogromnie ciekawy Twoich wrażeń z gry !
Ostatnio zmieniony 03 sie 2017, 21:46 przez strategos Formion, łącznie zmieniany 1 raz.
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: Szaweł »

Tematyka świetna, pomysł doskonały, czekam na relacje oraz informację, kto to w PL wyda :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Red Scare - Czerwona Panika

Post autor: Andy »

Nie wiem czy gra się już ukazała, BGG wykazuje dopiero jednego właściciela.

Bardzo interesujący mechanizm, ale dla mnie dyskwalifikujący jest wymóg co najmniej czterech graczy.

EDIT: Piszą, że będzie we wrześniu.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ