Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Dominant Species

Post autor: Tony23 »

apropo długości rozgrywki można wyrzucić 3 karty dominacji: te 3 karty dające dodatkowe piony akcji -> mniej pionów akcji, szybsza rozrywka, mniej kart szybsza rozgrywka.
mi długość nie przeszkadza i zwykle gramy z kompletem kart
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Dominant Species

Post autor: Guduś »

w instrukcji jest opisany wariant krótszej rozgrywki my w 6 osób w 3h zawsze się mieścimy i też uważam że gra wyrywa z kapci wincej takich :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Dominant Species

Post autor: GrzeL »

Wincenty Jan pisze:Tak tylko dodam, że przy kolejnym dodruku mogliby zastąpić czymkolwiek te pająki... :( jest tyle mniej odstraszających stworzeń!
W grze występują pajęczaki, a nie pająki.
Tony23 pisze:apropo długości rozgrywki można wyrzucić 3 karty dominacji: te 3 karty dające dodatkowe piony akcji -> mniej pionów akcji, szybsza rozrywka, mniej kart szybsza rozgrywka.
Oficjalny wariant zawarty w instrukcji mówi o czterech kartach, poza wymienionymi należy usunąć jeszcze Imigrantów.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Dominant Species

Post autor: kastration »

Czy uważacie, że tylko 4th printing to must have czy spokojnie można iść na 1 edycję przy DS? Jest spora różnica w komforcie i wzroście poziomu/estetyki gry?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominant Species

Post autor: bukimi »

kastration pisze:Czy uważacie, że tylko 4th printing to must have czy spokojnie można iść na 1 edycję przy DS? Jest spora różnica w komforcie i wzroście poziomu/estetyki gry?
Między kolejnymi edycjami jest spora różnica w wykonaniu graficznym. Całkiem pierwsze "komercyjne" DS było koszmarkiem na poziomie jakiegoś prototypu.
Nadal nie jest to gra wybitna pod względem grafiki, ale jest już o niebo lepiej niż było.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dominant Species

Post autor: Valarus »

kastration pisze:Czy uważacie, że tylko 4th printing to must have czy spokojnie można iść na 1 edycję przy DS? Jest spora różnica w komforcie i wzroście poziomu/estetyki gry?
Ja bym powiedział tak - jak możesz kupić starszą edycją super tenio, powiedzmy 50% ceny lub mniej, to nie powinieneś być super stratny. Ta gra się broni w każdej oprawie graficznej.

Natomiast czwarta edycja wygląda jednak dużo lepiej, więc jeżeli nie masz super okazji, to lepiej brać z poprawionym wyglądem.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Dominant Species

Post autor: harrison »

Czy jest możliwość pozyskania informacji jak będzie wyglądał 5-print? Czy to raczej dowiemy się post factum po wydruku?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dominant Species

Post autor: Valarus »

harrison pisze:Czy jest możliwość pozyskania informacji jak będzie wyglądał 5-print? Czy to raczej dowiemy się post factum po wydruku?
Tak samo jak poprzednia - wygląd nie zmienia się z każdą edycją, do tej pory była tylko jedna zmiana graficzna. A przynajmniej GMT niczego nowego nie zapowiadało.
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominant Species

Post autor: Dominik Pietrzak »

Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Dominant Species

Post autor: Tolis »

Pierwsza edycja DS jest rewelacyjna, na planszy wszystko widać, jest to czytelne. Jak widziałem plansze z następnych edycji stwierdziłem, że można dostać oczopląsu podczas grania.
Ale wiadomo ja lubię Splottery, więc pewnie się nie znam.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominant Species

Post autor: Bea »

harrison pisze:Czy jest możliwość pozyskania informacji jak będzie wyglądał 5-print? Czy to raczej dowiemy się post factum po wydruku?
Szykuje się piąta edycja?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1218
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Dominant Species

Post autor: Deem »

Bea pisze:
harrison pisze:Czy jest możliwość pozyskania informacji jak będzie wyglądał 5-print? Czy to raczej dowiemy się post factum po wydruku?
Szykuje się piąta edycja?
W GMT niemalże zawsze szykują się kolejne edycje (a konkretniej printy, które często nie różnią się od poprzednich) w systemie P500 :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Dominant Species

Post autor: Vester »

Gra jest tak jadowita i wciągająca, że nikt nie zwraca uwagi na grafikę.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 365 times
Kontakt:

Re: Dominant Species

Post autor: Sir_Yaro »

Zwraca, zwraca. Dlatego właśnie zmienili pierwszą wersję. Bo dla masy ludzi była graficznie za sucha.
Ludzie kupują oczami i tego się niestety nie zmieni.

Wysłane z nogi przy użyciu stonogi.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Dominant Species

Post autor: Vester »

Nie wyraziłem się precyzyjnie.

To coś jak z kolejką górską. Gdy oglądamy ją z dołu, czekając po bilety, nie podoba się nam, że jest stara, obrzęchana, skrzypiąca, a tapicerka w wagoniku wygryziona. No i obsługujący wygląda na menela. ALE gdy już machina ruszy, to wszystkie obiekcje nie mają znaczenia. Nie ma czasu oglądać tapicerki, bo żołądek podjeżdża do gardła. I tak jest z Dominant Species - gdy już w nią grasz, to czacha dymi i iskrzą emocje. Tak wartka jest akcja.

Dla odmiany w takim COIN-ie na 4 osoby jest czas, by podłubać w nosie, zerknąć przez okno, przyjrzeć się gramaturze kart. Inne tempo, choć gra zacna.

Tyle moim zdaniem.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Dominant Species

Post autor: stalker7 »

http://www.gmtgames.com/p-621-dominant- ... nting.aspx

pytanie ile stoi wysyłka do Polandii?
ew jakieś zamówienie zbiorowe?::P
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominant Species

Post autor: Bea »

stalker7 pisze:http://www.gmtgames.com/p-621-dominant- ... nting.aspx

pytanie ile stoi wysyłka do Polandii?
ew jakieś zamówienie zbiorowe?::P
Czym to się w ogóle różni od czwartego wydania?
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominant Species

Post autor: rafaelus »

Chyba niczym, to wciąż zbieranie chętnych na dodruk w ramach P500 :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Dominant Species

Post autor: stalker7 »

4 druk był 2 edycją 5 druk jest 3 edycją nowe grafiki poprawione to i owo (wizualnie) poprawiona instrukcja generalnie mechanicznie z tego co wiem to jest to samo tylko(lepiej/łatwiej wytłumaczone poprawione słownie)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Dominant Species

Post autor: Trolliszcze »

stalker7 pisze:http://www.gmtgames.com/p-621-dominant- ... nting.aspx

pytanie ile stoi wysyłka do Polandii?
ew jakieś zamówienie zbiorowe?::P
Tu sobie zobacz orientacyjnie, bo są różne opcje wysyłki:
http://www.gmtgames.com/t-GMTShippingTable.aspx
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Dominant Species

Post autor: stalker7 »

widziałem ale w opcji zamówienia jest jeszcze jakieś EU friendly a nie ma tego w tej tabelce i jak wygląda cena na kilka egzemplarzy czy ew się opłaca grupowo
dave8
Posty: 747
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 94 times

Re: Dominant Species

Post autor: dave8 »

Może jakieś sklepy w Polsce będą to miały?
Ja jak coś też jestem wstępnie chętny chociaż jeszcze daleka droga bo dopiero 220 osób jest zapisanych.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dominant Species

Post autor: Valarus »

stalker7 pisze:4 druk był 2 edycją 5 druk jest 3 edycją nowe grafiki poprawione to i owo (wizualnie) poprawiona instrukcja generalnie mechanicznie z tego co wiem to jest to samo tylko(lepiej/łatwiej wytłumaczone poprawione słownie)
Skąd taka informacja? Na stronie GMT są przykładowe grafiki nowej edycji i wyglądają tak samo jak poprzednia, zmian nie widać.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Dominant Species

Post autor: stalker7 »

Valarus pisze:
stalker7 pisze:4 druk był 2 edycją 5 druk jest 3 edycją nowe grafiki poprawione to i owo (wizualnie) poprawiona instrukcja generalnie mechanicznie z tego co wiem to jest to samo tylko(lepiej/łatwiej wytłumaczone poprawione słownie)
Skąd taka informacja? Na stronie GMT są przykładowe grafiki nowej edycji i wyglądają tak samo jak poprzednia, zmian nie widać.
Na bgg wyczytałem, ale teraz jak popatrzyłem na to jak wyglądał 4 druk to rzeczywiście to samo co 5... może ktoś się pomylił bo jest napisane że grafiki są 3-5 priting więc te same od 3 a komus się poje.. myliło i puścił że to jako niby 3 edycja bo 1 i 2 była inna ale 3 druk nie edycja taki sam jak 4 i 5 jednak z tego co widzę
ee to wolę poszukać uzywanej 4 edycji :roll:
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominant Species

Post autor: rafaelus »

Skoro od jakiegoś dłuższego czasu czekają na zebranie 500 chętnych i średnio im to idzie, to nie sądzę, by inwestowali w nowe grafiki ;) 5 druk to będzie dokładnie to samo, co 4.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
ODPOWIEDZ