The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mam niezły mętlik w głowie. Niby tylko dwie opcje. Kupić lub nie. Jedank myślę i myślę. Uważacie że nie będzie już kolejnej edycji (niby tak pisali ale jakoś nie wierzę)? Skoro gra się tak dobrze przyjęła to wątpię żeby autorzy odpuścili możliwość ponownego zarobienia.
Arius
Posty: 1425
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Arius »

Fruczak Gołąbek pisze:Mam niezły mętlik w głowie. Niby tylko dwie opcje. Kupić lub nie. Jedank myślę i myślę. Uważacie że nie będzie już kolejnej edycji (niby tak pisali ale jakoś nie wierzę)? Skoro gra się tak dobrze przyjęła to wątpię żeby autorzy odpuścili możliwość ponownego zarobienia.
Ale nie zdziw się, jak po prostu ździebko podniosą ceny :)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Daetorian »

wsparłem za 129$, mam na to taki hype , że masakra
toblakai
Posty: 1277
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 242 times

Re: The 7th Continent

Post autor: toblakai »

Jak wygląda sprawa koszulkowania kart? Warto się w to bawić czy karty nie są aż tak mocno eksploatowane, aby uzasadniać wydatek?
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 530
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: The 7th Continent

Post autor: lukwych »

karty umiejek (skill) tasujesz non stop. karty mgły tasujesz pomiędzy sejwami. do tego sporo kart ma kilka wersji (np.stany) i te też warto koszulkować. Reszta czyli pomiędzy 2/3 a 1/2 kart nie widzę sensu, ale ponieważ nie mają białej obwódki aby wyglądało ładnie na stole jako całość, mogą się odznaczać (miałem ten problem przy chowaniu kart). Z drugiej strony sama podstawka nie zmieści kart w koszulkach.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Tony23 »

ktoś organizuje jakieś grupowe zamowienie ze Śląska ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Tony23 pisze:ktoś organizuje jakieś grupowe zamowienie ze Śląska ?
Tak, AkitaInu
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: stalker7 »

prawie 20k backerów :shock: ja jednak rezygnuję bo po dłuższym przemyśleniu to taki trochę bardziej rpgowy robinson crusoe
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: The 7th Continent

Post autor: AkitaInu »

stalker7 pisze:prawie 20k backerów :shock: ja jednak rezygnuję bo po dłuższym przemyśleniu to taki trochę bardziej rpgowy robinson crusoe
Ta gra ma niewiele wspolnego z robinsonem (ktorego oceniam mocno przecietnie). Jedynie co jest podobne to feelibg tego ze musimy przetrwac :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: The 7th Continent

Post autor: elayeth »

stalker7 pisze:prawie 20k backerów :shock: ja jednak rezygnuję bo po dłuższym przemyśleniu to taki trochę bardziej rpgowy robinson crusoe
Grałem dwa razy w 7th continent i wiele razy w robinsona. Tego drugiego nie bardzo lubię, 7th continent jest świetny i z pewnością go wesprę. Mi on już bardziej mechanicznie przypomina posiadłość szaleństwa czy time stories niż robinsona...

A tak w ogóle to gra jest na tyle oryginalna, że odrzucanie jej na bazie podobieństw jest IMO nieuzasadnione.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: stalker7 »

elayeth pisze:
stalker7 pisze:prawie 20k backerów :shock: ja jednak rezygnuję bo po dłuższym przemyśleniu to taki trochę bardziej rpgowy robinson crusoe
Grałem dwa razy w 7th continent i wiele razy w robinsona. Tego drugiego nie bardzo lubię, 7th continent jest świetny i z pewnością go wesprę. Mi on już bardziej mechanicznie przypomina posiadłość szaleństwa czy time stories niż robinsona...

A tak w ogóle to gra jest na tyle oryginalna, że odrzucanie jej na bazie podobieństw jest IMO nieuzasadnione.
nie że odrzucam na bazie podobieństw, tylko wiem że wolałbym pograć w dobrą gre na kompa sam niż w to, natomiast dużo bardziej wolę pograć w dobrą planszówkę z kimś albo inaczej przeciwko komuś niż sam na kompie ;)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

mmag pisze:Kiepska wiadomość z nowego update jest taka, że pledge na podstawkę/podstawkę z dodatkiem nie obejmuje dodatków z pierwszego KS (w tym The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness, które były kiedyś wliczone w pledge). Więc jeśli dobrze patrzę, chcąc mieć wszystkie dodatki "gameplayowe" z pierwszego ks, trzeba będzie dokupić 6 dodatków... Zaczyna się to robić poważnie drogie :/
Są gdzieś ceny The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness? Przeglądam kampanię i poza info, że można je kupić nic więcej nie znalazłem.

Swoją drogą wcześniej w podstawowym pledge były 3 klątwy a w reprincie są 4.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: The 7th Continent

Post autor: Kudtacz »

xan pisze:
mmag pisze:Kiepska wiadomość z nowego update jest taka, że pledge na podstawkę/podstawkę z dodatkiem nie obejmuje dodatków z pierwszego KS (w tym The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness, które były kiedyś wliczone w pledge). Więc jeśli dobrze patrzę, chcąc mieć wszystkie dodatki "gameplayowe" z pierwszego ks, trzeba będzie dokupić 6 dodatków... Zaczyna się to robić poważnie drogie :/
Są gdzieś ceny The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness? Przeglądam kampanię i poza info, że można je kupić nic więcej nie znalazłem.

Swoją drogą wcześniej w podstawowym pledge były 3 klątwy a w reprincie są 4.
Czwarta też byłą w podstawowym boxie tylko w pierwszej kampanii była ufundowana jako SG.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1154
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 420 times
Been thanked: 261 times

Re: The 7th Continent

Post autor: mmag »

xan pisze:
mmag pisze:Kiepska wiadomość z nowego update jest taka, że pledge na podstawkę/podstawkę z dodatkiem nie obejmuje dodatków z pierwszego KS (w tym The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness, które były kiedyś wliczone w pledge). Więc jeśli dobrze patrzę, chcąc mieć wszystkie dodatki "gameplayowe" z pierwszego ks, trzeba będzie dokupić 6 dodatków... Zaczyna się to robić poważnie drogie :/
Są gdzieś ceny The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness? Przeglądam kampanię i poza info, że można je kupić nic więcej nie znalazłem.

Swoją drogą wcześniej w podstawowym pledge były 3 klątwy a w reprincie są 4.
Na razie nie, pewnie będą dodawane sukcesywnie w trakcie kampanii, tak jak to zrobili na razie z alternatywnymi kośćmi. Myślę, że należy się spodziewać, że dodatki będą trochę droższe w stosunku do pierwotnych cen z pierwszego ks.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

xan pisze:
mmag pisze:Kiepska wiadomość z nowego update jest taka, że pledge na podstawkę/podstawkę z dodatkiem nie obejmuje dodatków z pierwszego KS (w tym The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness, które były kiedyś wliczone w pledge). Więc jeśli dobrze patrzę, chcąc mieć wszystkie dodatki "gameplayowe" z pierwszego ks, trzeba będzie dokupić 6 dodatków... Zaczyna się to robić poważnie drogie :/
Są gdzieś ceny The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness? Przeglądam kampanię i poza info, że można je kupić nic więcej nie znalazłem.

Swoją drogą wcześniej w podstawowym pledge były 3 klątwy a w reprincie są 4.
Patrząc na ceny poprzednich dodatków nie liczyłbym mniej niż 19-20+$ za sztukę :/

więc "all-in" (nie licząc pomniejszych rzeczy jak kości) wyjdzie zapewne ponad 250$ ... (bez wysyłki)
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:
xan pisze:
mmag pisze:Kiepska wiadomość z nowego update jest taka, że pledge na podstawkę/podstawkę z dodatkiem nie obejmuje dodatków z pierwszego KS (w tym The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness, które były kiedyś wliczone w pledge). Więc jeśli dobrze patrzę, chcąc mieć wszystkie dodatki "gameplayowe" z pierwszego ks, trzeba będzie dokupić 6 dodatków... Zaczyna się to robić poważnie drogie :/
Są gdzieś ceny The Icy Maze, The forbidden Sanctuary i Swamp of Madness? Przeglądam kampanię i poza info, że można je kupić nic więcej nie znalazłem.

Swoją drogą wcześniej w podstawowym pledge były 3 klątwy a w reprincie są 4.
Patrząc na ceny poprzednich dodatków nie liczyłbym mniej niż 19-20+$ za sztukę :/

więc "all-in" (nie licząc pomniejszych rzeczy jak kości) wyjdzie zapewne ponad 250$ ... (bez wysyłki)
Nie jestem pewien skąd kalkulacja 19-20 USD ? Różnica z poprzedniego KS między pledge z dodatkami a bez to 34 USD. I teraz miałoby to kosztować 26 usd więcej ? Dużo, ale czy niemożliwe tego nie wiem :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Podstawka wyjdzie zapewne z 35E drożej niż wtedy licząc, że gołą wyceniono teraz na 68E a wcześniej z 3 dodatkami była za 89E.
Skoro dawniej 1 dodatek kosztował ~17E, a teraz całość jest raczej droższa niż tańsza, to spokojnie można założyć że te 19-20E policzą od sztuki. Reasumując suma cen dodatków zapewne będzie wyższa od różnicy pledgy (89-68=21)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

A czy te dodatki warte są tej ceny? Ostatnio zauważyłem że lubię kupować dodatki do gier a później nie lądują one nawet raz na stole.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

No to są 3 dodatkowe przygody po 90 kart, serce tej gry.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Rozumiem ale sama podstawka już jest bardzo rozbudowana i zawiera wiele godzin rozgrywki. Znacie kogoś kto ukończył wszystkie przygody w tej grze?
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:Podstawka wyjdzie zapewne z 35E drożej niż wtedy licząc, że gołą wyceniono teraz na 68E a wcześniej z 3 dodatkami była za 89E.
Skoro dawniej 1 dodatek kosztował ~17E, a teraz całość jest raczej droższa niż tańsza, to spokojnie można założyć że te 19-20E policzą od sztuki. Reasumując suma cen dodatków zapewne będzie wyższa od różnicy pledgy (89-68=21)
A policzyłeś, że nowa podstawka musi ufundować nam nowe SG? Goła podstawka wtedy 66 usd a teraz 80 usd (lecz co istotne nie zawiera SG z poprzedniej kampanii)

Plus różnica w euro na dodatkach to 30€ na starym KS, wiec 10€ na jeden dodatek. Pomimo, że zaczynasz mieszać waluty dokładając dodatkowa zmienną, dalej to co piszesz nie trzyma się kupy :)

P.s. Nie jestem przy kompie i nie mam czasu na wyciąganie i dokładne wyliczenia, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli sam dokładnie tego nie sprawdzisz. Pozdrawiam
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:
pan_satyros pisze:Podstawka wyjdzie zapewne z 35E drożej niż wtedy licząc, że gołą wyceniono teraz na 68E a wcześniej z 3 dodatkami była za 89E.
Skoro dawniej 1 dodatek kosztował ~17E, a teraz całość jest raczej droższa niż tańsza, to spokojnie można założyć że te 19-20E policzą od sztuki. Reasumując suma cen dodatków zapewne będzie wyższa od różnicy pledgy (89-68=21)
A policzyłeś, że nowa podstawka musi ufundować nam nowe SG? Goła podstawka wtedy 66 usd a teraz 80 usd (lecz co istotne nie zawiera SG z poprzedniej kampanii)

Plus różnica w euro na dodatkach to 30€ na starym KS, wiec 10€ na jeden dodatek. Pomimo, że zaczynasz mieszać waluty dokładając dodatkowa zmienną, dalej to co piszesz nie trzyma się kupy :)

P.s. Nie jestem przy kompie i nie mam czasu na wyciąganie i dokładne wyliczenia, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli sam dokładnie tego nie sprawdzisz. Pozdrawiam
Nie wiem jakie dokładne wyliczenia chcesz przeprowadzać i szczerze interesuje mnie tylko o ile więcej wyjdzie mnie zakup względem starego KS. I tak, doskonale rozumiem, że zmieniły się kursy. Co do SG - podstawka w nowej kampanii zawiera wszystkie stare SG, a nie zawiera nowych.

Porównuję wyłącznie cenę core + stare sg + 3 stare dodatki kiedyś vs teraz. I póki co, szacując stare ceny, wyjdzie to trochę drożej - co jest do pewnego stopnia uzasadnione (kilkoma czynnikami). Nie wiem dokładnie ile drożej, bo wciąż nie podano nam nowych cen dodatków, ale zakładam, że raczej nie zajdą poniżej tych z poprzedniej kampanii (dla małych dodatków), a jeśli tak będzie to nie ma innej możliwości - musi być ciut drożej.
PS. Nie interesuje mnie dlaczego wychodzi drożej - pisze tylko że prawdopodobnie drożej będzie za ten sam (w sensie fizycznym) produkt. I nie, nie mam o to pretensji do autorów.

Nowy KS:
Podstawka + stare SG = 80$

Stary KS
Podstawka + stare SG + 3 dodatki = 100$

Cena małych dodatków w starej kampanii (nie tych samych, ale podobnych np "Facing the Elements") = 19$ sztuka

Zakładając że tyle samo policzą za jeden z tych 3 o których mówimy mamy koszt pakietu 3 dodatków = 57$

Różnica
(80+57)-100=37$

Mogę się mylić, może wycenią te 3 dodatki taniej, może zrobią jakiś pakiet - zobaczymy ;)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 14:36 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1976
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

O jakie dodatki wam chodzi?
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

Adam,
Rozumiem, mnie też ro interesuje, ale w mojej opinii chyba źle się zabierasz do tej kalkulacji.

Czy chcąć ustalić cenę dodatków nie powinieneś liczyc na starym KS cenę Explorer - cena Survivor ?
Patrząc na stary KS mamy 100 usd vs 66 usd czyli różnica wynosi 34 USD. Daje to nam 11 usd z małym hakiem na dodatek. Faktycznie, może to być efekt bundle, że tak wyszło, ale chyba nie szedłbym w kierunku cen tych add-onów gdzie wychodziło za większe 19 usd - przynajmniej z dwóch powodów tj. W nich był plastik i mniejsza ilość kart oraz pewnie mniej ich produkowali, więc jednostkowy koszt produkcji jest większy.

Chodzi o:
Swamp of Madness
The Icy Maze
The Forbidden sanctuary

3 dodatki po 96 kart, każdy z nową klątwą.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: PawelWAW »

Czy ktoś słyszał cokolwiek o planach polskiego wydania bądź o zainteresowaniu któregoś wydawnictwa tytułem ?
ODPOWIEDZ