Simurgh (Pierluca Zizzi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Yavi »

DarkSide pisze:Pytanie do Baldara: jak się ma kwestia rozsyłania poprawionej karty "ŁOTR INTRYGANT" dla osób które nie były na imprezach planszówkowych w listopadzie, ani nie wsparły "Orleanu"?
Próbowałem podpytać ludzi z Poznania, ale nikt ze znajomych nie wsparł więc niestety zapytuję o kwestię dosłania tej karty. :roll:
O, a co jest nie tak z kartą? :>
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Simurgh

Post autor: hrachubi »

Dokładnie nie pamiętam - albo jako jedyna nie jest przetłumaczona albo ma mieszany tekst polsko-angielski.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Simurgh

Post autor: Gromb »

Na wspieram.to Baldar miał zaproponować rozwiązanie, jak przekazać poprawioną kartę. Samemu nie usmiecha mi się włóczyć po konwentach i ich szukać. Do tej pory cisza.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Simurgh

Post autor: Yavi »

Już wszytko wiem, dzięki! :)
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Simurgh

Post autor: Gry w Bibliotece »

Po kolejnej rozgrywce muszę powiedzieć, że Simurgh mnie strasznie rozczarował. To zdecydowanie najbardziej sucha gra w mojej kolekcji. Początkowo byłam bardziej na "tak", ale obecnie powoli gra zaczyna przegrywać z konkurencją - worker placement to jedna z moich ulubionych mechanik, ale jednak wolę, jak w grze dzieje się więcej niż suche ciułanie punkcików...

Moja recenzja: http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/20 ... enzja.html
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Simurgh

Post autor: Leszy2 »

A dla mnie jedna z bardziej ulubionych.
Bardzo dużo możliwości działania, bez presji znanej np. z Agricoli, fajne kombosy można montować. Duża, ładna, nie droga.
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Simurgh

Post autor: DragonWolff »

Gra mnie zawsze interesowała. Super tematyka (niewiele jest chyba gier planszowych gdzie smoki odgrywaja tak ważna rolę, poza byciem maszynką do zabijania/ubicia). Ale...

Niestety trochę zniechęciła mnie oprawa. Sama grafika jest ładna, piękna wręcz, ale jako figurkowiec uważam, że aż prosiło się o porządniejsze figurki, zwłaszcza że gra nie jest znowuż taka tania. Dodało by to też pewnie klimatu, bo jego brak jest częstym zarzutem wobec tejże gry. A był taki potencjał! Mechanika też ma chyba zbyt dużo liczenia dla mnie, zauważyłem ze gry ekonomiczne (jak Agricola, Epoka Kamienia itd) średnio mi podchodzą więc staram się znajdować albo typowe rpg albo gry gdzie elementy ekonomiczne są wyważone z akcją. Tu własnie jest coś takiego, ale z tego co czytałem liczenia wciąż jest sporo.

Jeżeli kiedyś wyjdzie jakaś bogatsza reedycja to może sie zastanowię...
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Simurgh

Post autor: Leszy2 »

Gra nie jest tania? Co ty mówisz? Za 120 zł można znaleźć.
To EURO. A z tego co widzę bardziej podchodzą ci gry innego typu - rozumiem. Uważam, że inne figurki niepotrzebnie podrożyłyby grę, niewiele poprawiając. Klimat faktycznie zatraca się, ale za to gra jest dość bezstresowa, zawsze łatwo zmontować jakieś kombo, ugrać jakieś punkty, zdobyć smoka.... Pasmo małych sukcesów. Wygrywa ten kto lepiej wykorzystuje okazje. Za wiele tu nie nakalkulujesz, bo ten kto realizuje konsekwentnie swój plan, zamiast go bezustannie modyfikować dostosowując do sytuacji - nie wygra.
Proponuje odrzucić zasadę, że w swojej kolejce można wykorzystać ograniczoną ilość zdolności smoków. Daje to możliwość kombinowania naprawdę satysfakcjonujących komb i to cała radość gry.

Ostatnio były u mnie na wakacjach dwie dziewczynki 10 i 11 lat. Graliśmy w K2, Zamki szalonego króla, Agricolę i Simurgha. Simurgh zdecydowanie najbardziej im podszedł.


Bogatsza reedycja? Jest dodatek. Ale pewnie chodzi ci o te figurki. Dodatek jest fajny, ale niestety drogi.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Simurgh

Post autor: Arek001 »

Oj, coś mi się wydaje, że Simurgh graczom nie podszedł, w jednym sklepie znalazłem go za 95 zł oraz dodatek za 70 zł, przypominam, że na wspieram.to był po 159 zł i dodatek za 115 zł. Zatem trzeba się dwa razy zastanowić, co wspierać.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Simurgh

Post autor: Muad'Dib »

Wydaje mi się, że podszedł, generalnie głosy są pozytywne.Tylko, że gra na wspieram.to była bardzo popularna i raczej wszyscy zainteresowani tam ją zakupili. Z różnych rozmów wynika, że właściwie od samego początku zalega na sklepach, właśnie ze względu na popularność kampanii na wspieram.to.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Simurgh

Post autor: bartekb8 »

Hmm...Tłumaczysz zaleganie gry na półkach dużą popularnością gry? Dziwne tłumaczenie, chyba że chodzi ci o przeszacowanie się wydawcy który po prostu wypuścił za dużo kopii Simurgha na raz. Ale bardzo dobra gra powinna się w miarę szybko rozprzedać, zwłaszcza że ceny są od dłuższego czasu bardzo atrakcyjne.
Ja dorzucę swoje 3 grosze bo trzeba o tym pisać: gra jest piękna ale figurki wycięte z pleksiglasu i to w kolorach odbiegających zupełnie od oprawy gry to dla mnie chyba najdziwniejsza decyzja w historii gier planszowych. Nie tylko się to gryzie z resztą gry ale jest po prostu paskudne. Można było zaoszczędzić na wiele innych sposobów jeśli w ogóle mówimy o próbie zaoszczędzenia na komponentach, bo generalnie Simurgh wyszedł "na bogato" i jeśli na wspieraczce zaproponowano by normalne figurki nawet za cenę dopłacenia paru złotych to ludzie zdecydowaliby się i na to. Z tym że figurki nie były potrzebne, lepiej estetycznie sprawdziłyby się nawet zwykłe różnokolorowe drewniane tokeny z naklejkami. Natomiast jeśli innym podobają się obecne figurki to dobrze, mnie one odwiodły od zakupu mimo że bardzo cenię wszelkiej maści worker placementy a Simurgh oferuje kilka ciekawych pomysłów i bardzo ładną planszę.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Simurgh

Post autor: duulamon »

Obniżki na Simurgha (oraz dodatek) są w aktualnym okresie ogromne. Jak dzisiaj oceniacie tę grę?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 932
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 70 times

Re: Simurgh

Post autor: louiscyphre »

Dalej lubię w nią grać choć Najeźdźców oceniam ciut wyżej.
slawslom
Posty: 75
Rejestracja: 06 kwie 2010, 09:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times

Re: Simurgh

Post autor: slawslom »

Ja grałem tylko raz więc moja opinia jest raczej mało wartościowa ;) Grę kupiłem na wspieram.to z dodatkiem. Zagraliśmy raz w 4 osoby i od razu szybko sprzedałem (dodatku nawet nie otworzyłem). Było to dawno temu i jedyne co pamiętam to to, że strasznie nie podobała mi się mechanika końca gry. Ogólnie wspominam tą grę jako takie 5-6/10 w miare ok ale konkurencja jest miażdżąca. Nikt z grupy (łącznie ze mną) nie miał ochoty tracić czasu żeby próbować grać drugi raz (mamy dużo gier i brak czasu zeby wszystko ograć) - mimo to pamiętaj, że to tylko opinia po 1 rozgrywce.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Simurgh (Pierluca Zizzi)

Post autor: Jiloo »

Grę można lubić lub nie – worker placement ze zmiennymi polami. Ma to swoje wady i zalety - wg mnie gra nie była bardzo zła, ale z kolekcji wypadła. Ja z tą grą mam inny duży problem – beznadziejnie zaplanowana plansza. Jest ogromna, ledwie mieściła się u nas na stole (a nie jest jakiś mały), a co gorsza zupełnie niepotrzebnie, bo spokojnie mogłaby być o połowę mniejsza. W dodatek nigdy nie zagrałem, bo już by się na moim stole nie zmieścił.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ