Avalon (Don Eskridge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Avalon

Post autor: Komimasa »

Te co do wymiany to tak.... Ale ja pytam o pakieciki prosto od wydawnictwa^^ Te nie były wtedy jeszcze zafoliowane, więc może byłyby o ironio losu szybciejxd
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Avalon

Post autor: Lubel »

Czy są juz jakieś wieści kiedy z powrotem gra trafi do sprzedaży ?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

W przyszłym tygodniu Avalon z poprawionymi kartami trafi do sprzedaży. Będziemy informowali dokładnie, gdy będzie wiadomo dokładnie jaki to będzie dzień.
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: calisto1411 »

Czy będzie można wymienić talię na Portalkonie?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Tak, będzie taka możliwość.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Avalon

Post autor: MsbS »

I jak postępy? Mój preorder skompletowany parę tygodni temu czeka już tylko na Avalon :-)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Z przyjemnością informujemy, iż dotarły do nas poprawione egzemplarze gry Avalon. Jeszcze raz chcielibyśmy przeprosić fanów gier za wynikły wcześniej problem produkcyjny. W dniu jutrzejszym rozpocznie się wysyłka gry do sklepów oraz poprawionych talii do klientów.

Życzymy wszystkim jak najlepszej zabawy z Avalonem i udanych wakacji w cieniu spisków i zdrad ;)

Ze względu na bardzo intensywne wykorzystywanie kart z grze (nieustanne tasowanie, rozdawanie, szuranie po stole) zachęcamy do korzystania z koszulek - intensywnych wakacyjnych partii mogłyby nie przetrwać nawet plastikowe karty do pokera ;)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Avalon

Post autor: Hipke »

Portal, wielki SZACUNEK dla Was za sposob w jaki traktujecie swoich klientow.
Jestescie wzorem do nasladowania w tej kwestii, brawo!
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4077
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 286 times
Been thanked: 171 times

Re: Avalon

Post autor: lacki2000 »

nom, Hipke dobrze gada, w ramach docenienia jego komentarza warto mu podarować ze dwa egzemplarze Avalona z autografem króla Artura (Hipke, jeden z nich to wiesz komu podesłać... ;) )
A tak z innej beczki to co się stało/stanie z tymi kiepsko zrobionymi egzemplarzami? Bo chyba zamiast je palić/mielić, to lepiej rozdać, jak nie mi ;P to może chociaż placówkom dydaktycznym. Jak sobie zalaminują czy zakoszulkują to karty mogą długo posłużyć w słusznej sprawie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Dziękujemy za dobre słowo.

Talie, które wymieniamy będą zniszczone. Są źle pokryte lakierem, nie powinny trafić do graczy - budują niewłaściwy obraz gry Avalon (poza tym do gry potrzebne są jeszcze plansze i żetony, tak więc sama talia i tak nie wystarczy do zabawy).
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: Jelithe »

Wrócę jeszcze do pytania o koszulki, a raczej o ich rozmiar. Powinny być Standard American czy Standard European? Jakie wymiary mają te karty?
trzewik

Re: Avalon

Post autor: trzewik »

Karty mają wymiar - o ile pamiętam - 58x88.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: Jelithe »

Jednak pytanie nieaktualne - obejrzałam obrazek z komponentami gry Portalu i już wiem, że 58x88 (to tak jakby ktoś się jeszcze zastanawiał) ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Zapraszamy jutro (29.06.2013) na PORTALkon, gdzie odbędą sie pokazy i rozgrywki Avalonu (oraz innych gier wydawnictwa Portal Games).

http://portalgames.pl/pl/program-portal ... apraszamy/
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Avalon

Post autor: MsbS »

Szybkie pytanko do Portala o poprawione talie.

Dostałem wczoraj Avalona (z 3trolli) i oprócz pudełka z grą, była dodatkowa zafoliowana talia. Rozumiem, że ta talia w pudełku jest źle polakierowana, a ta dodatkowa to talia 'właściwa'?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Avalon

Post autor: Hipke »

Portal Games pisze:W dniu jutrzejszym rozpocznie się wysyłka gry do sklepów oraz poprawionych talii do klientów.
Jeszcze do mnie nic nie dotarło. Co moze byc przyczyna? :roll:
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Avalon

Post autor: qman »

Do mnie też nie, a minęły dwa tygodnie od wysyłki i na maile nie odpisują...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Portal Games »

Wysyłki zostały zrealizowane. Proszę o kontakt, jeśli talie nie doszły, natychmiast wyjaśnimy w czym problem.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Avalon

Post autor: Hipke »

Potwierdzam otrzymanie przesyłki. Bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Avalon

Post autor: embi04 »

Ja tez dzisiaj dostalem :)
i chcialem sie z wami podzielic informacja o fajnej aplikacji na androida ktora czyta skrypt startowy :)
https://play.google.com/store/apps/deta ... lontracker
http://boardgamegeek.com/article/12876748

niestety po angielsku ale mysle ze moze to byc wielu osobom pomocne
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: jolietjake »

embi04 pisze:Ja tez dzisiaj dostalem :)
i chcialem sie z wami podzielic informacja o fajnej aplikacji na androida ktora czyta skrypt startowy :)
https://play.google.com/store/apps/deta ... lontracker
http://boardgamegeek.com/article/12876748

niestety po angielsku ale mysle ze moze to byc wielu osobom pomocne
Koniec argumentów przeciwko graczowi pełniącemu rolę mistrza gra, pt. "Za długo milczał gdy źli mieli otwarte oczy, pewnie tyle się rozglądał!", "Zająknął się, pewnie jest zły!" :mrgreen:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kwiatosz »

Polecam plik z maksymalnie wypranym z emocji nagraniem pełnej wersji dla narratora (po polsku) i polecam wpis na temat przyczyn jego powstania :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: jolietjake »

kwiatosz pisze:Polecam plik z maksymalnie wypranym z emocji nagraniem pełnej wersji dla narratora (po polsku) i polecam wpis na temat przyczyn jego powstania :mrgreen:
Rozumiem, że nagranie jest uniwersalne i nieważne jakie postaci biorą udział to zawsze można go używać i ignorować poprostu wzmianki o nieużytych postaciach?

Nie wiem czy mam radiowy głos, ale postaram się coś z mikrofonem pobawić, może wyjdzie choc trochę lepiej niż syntezator mowy :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kwiatosz »

My grywamy z wariantem, że losujemy postacie ze wszystkich dostępnych - więc nie zawsze wiadomo co wchodzi do gry i w takim wariancie to nagranie też się sprawdza. Jeżeli gra się bez żadnych dodatkowych postaci to nagranie jest za długie i wtedy lepiej jednak samemu prowadzić, to raptem ze 2 komendy. Ale ja tak praktycznie nie grywam, więc nie miałem potrzeby robić innego nagrania :) Niemniej - jest uniwersalne, dla każdego wariantu da się je stosować.

Co do nagrania własnego głosu - tak się za to zabrałem, ale nerwowo nie wytrzymałem męczenia się z buczeniem nagrania, ze złą jakością, z jakimś jełopem puszczającym disco polo z samochodu na cały regulator - no co podejście to coś było nie tak, po piątej próbie przystosowałem Ivonę i jakoś poszło :)

Na początku jest kilka sekund ciszy - to zabieg celowy, żeby był czas odejść od komputera i spokojnie usiąść przy stole :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: jolietjake »

Naprawde losujecie? Przecież np Morgana nie działa bez Parsifala, nie? Fajne jest to, że w niektórych wariantach Źli mają przewagę, a doborem odpowiednich postaci (Oberon, Parsifal) można to właśnie dobalansować.

Dobra, postaram się coś nagrać, jeśli wyjdzie coś wartego dzielenia to się podzielę :wink:
Joliet Jake na BGG
ODPOWIEDZ