[Skawina] Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jarosz
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2009, 17:21
Lokalizacja: Skawina / Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: jarosz »

My dzisiaj nie damy rady, ale śledzimy już ten wątek i na pewno będziemy wpisywać się na listę przy najbliższych okazjach :)

Udanej zabawy na dwóch stołach.
- jarosz -
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

Ja awaryjnie mogę zabrać Cytadelę (jest na 8 os osób) i Sabotażystę (chyba na 10 osób) oraz Netrunnera (na wszelki wypadek ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

Tuż przed 15.00 wyjeżdżamy. Ktoś ze Skawiny chce się z nami zabrać?
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Pograne :D
Oczywiście w inne gry niż było pierwotnie planowane :wink:

Na tapecie byli Agenci Molocha, 7 Cudów i Cytadela.
Gry typu Agenci nie są w moim typie, ale za to Cytadela zagrana w 7 osób - rewelacja :!:
7 Cudów już wcześniej grane, ale nie w aż tak dużym gronie. Również rewelka. Zaliczam to grę do jednej z lepszych.

Podziękować :D
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

Dzięki za świetne spotkanie! I do zobaczenia na kolejnym :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

mr.big pisze: Na tapecie byli Agenci Molocha, 7 Cudów i Cytadela.
Gry typu Agenci nie są w moim typie, ale za to Cytadela zagrana w 7 osób - rewelacja :!:
D
Również dziękuję :) Z każdym spotkaniem jest coraz weselej. :mrgreen:
U mnie jest odwrotnie, bardzo mi się spodobała wczorajsza partia Agentów! Oczywiście można go traktować jako "rozruch" przed kolejną grą. A Cytadela faktycznie o wiele lepiej się spisała niż kiedy graliśmy w nią w cztery osoby :) miło zaskoczyła, trzeba powtórzyć :)
(Podobno ten autor wydał teraz podobną grę - Maskarada, ciekawe jak działa?)
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Oj, szkoda ze ostatecznie nie sprawdziłęm w niedzielę tego wątku :(
Cóż, może następnym razem :)

Pozdrawiam
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Obrazek SPOOOOOOOOOOOOKÓÓÓÓÓÓÓÓJ!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

arshenik! pisze:Obrazek SPOOOOOOOOOOOOKÓÓÓÓÓÓÓÓJ!
No nie! :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

Bea pisze:
arshenik! pisze:Obrazek SPOOOOOOOOOOOOKÓÓÓÓÓÓÓÓJ!
No nie! :twisted: :wink:
Ta Cytadela to chyba jednak nie był dobry pomysł...
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Ogłaszam że rozpoczyna się nabór na jutrzejsze planszogranie przy ul. Zakopiańskiej :D

Jeśli chętnych będzie dużo, zagramy kilka razy w taką ciekawą grę, do której akcesoria zakupiłem na bazarze od dziwnego sprzedawcy mówiącego z ewidentnym ukraińskim akcentem. Gra nazywa się "Russian roulette". Myślę że po kilku partiach sytuacja z ilością graczy się wyklaruje i będziemy mogli zagrać w 6 osób w Eclipse :wink:


A tak serio jeśli chętnych będzie więcej niż 6, to zagramy na 2 stoły :D
Start godz. 15.00


1.Ania
2.Ja
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

Ja zgłaszam chęć wzięcia udziału w tym że spotkaniu.

Ta nowa i egzotyczna gra brzmi bardzo ciekawie. Na pewno warto wypróbować ;)
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Będę rzecz jasna:) I wezmę Barana ze sobą jeśli nie ma przeciwwskazań
Awatar użytkownika
jarosz
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2009, 17:21
Lokalizacja: Skawina / Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: jarosz »

Marek i Monika - dopisujemy się do listy, tylko nie znamy adresu :) Możemy też zabrać kogoś po drodze ze Skawiny.
- jarosz -
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

A chętnie się dołączę :) Czas się poznakomić z towarzystwem :)
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

My jedziemy autobusem 235 - 14:25 odjeżdża z przystanku Popiełuszki; można się umówić 14:15 pod Lewiatanem, kto się zmieści to pojedzie autem. Jakby co do mnie nr 792098062

Pozwalam sobie edytować listę:
1.Ania
2.mr.big
3.Reid666
4.arshenik!
5.jarosz
6.Monika
7.Benedetto XVII
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Baran zbaraniał zapominając, że przecież na ślub dzisiaj idzie więc go nie będzie.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Dzięki za bardzo fajne spotkanie :mrgreen: Ten asgard do doczytania, chyba ma pewien potencjal, ino instrukcja kiepska.
BTW, zostawilem okulary przeciwsłoneczne brązowe :( Odebrałbym przy najbliższej okazji lub jutro (będę przejeżdzał obok) :)

Pozdrawiam
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Uf, Asgard - tak to jest, gdy maluczcy mieszają się w walkę bogów. Przeczytałem angielską instrukcje, pojaśniło mi się w końcu:
http://www.whatsyourgame.eu/games/asgar ... &id=asgard
Główny szkopuł w tej źle napisanej instrukcji jest taki:
1)bitwy normalne swoją drogą,
2)a Ragnarok (ostateczne rozwiązanie kwestii światów Yggdrasila) swoją.

ad1)Gracz może wziąć udział w bitwie po stronie światła lub mroku umieszczając żeton na slocie bitwy - w światach 1-3 po stronie mroku czerpiąc za to od razu korzyść w postaci żetonów magii, w światach 4-6 tylko po stronie światła biorąc za to żeton broni). W świecie 7 może po stronie mroku lub światła wybierając odpowiedni bonus, ale i tak może tam brać udział w bitwie tylko jeden gracz. Zależnie czy są bogowie, bóg vs populacja czy sama populacja to się biją tak jak graliśmy; jak gracz wygra, to żeton idzie na pole zwycięstwa za strzałką - drugi raz już nie może wziąć udziału w bitwie w tej krainie aż do Ragnarok, ale mogą inni. Jeżeli przegra, to jego żeton wpływów wędruje na środek planszy i będzie mógł go zagrać w następnej turze zagrywając żeton wpływó do Asgardu - wtedy wszystkie pokonane wojska może rozdysponować po światach by wesprzeć bitwy, ale takim pokonanym żeton nie bierze bonusu (broni lub magii)!
*Asgard - wykonując akcję asgardu można zrobić wszystkie 3 akcje: gracz MUSI wybrać jeden z żetonów (jeśli jest jeszcze dostępny) Asgard i go zakryć rewersem (choć nie musi korzystać z jego umiejętności) i dodatkowo MOŻE wykupić żeton z listwy i dodatkowo MOŻE kupić rekrutów za cenę podaną w Asgardzie - można wykonać kilka tych akcji, o ile cię stać.
Jeżeli gracz ma dwa dyski w Asgardzie to może rozpatrzeć akcje za każdy dysk poedynczo (czekając na swoją kolejkę) lub wykorzystać jednorazowo oba dyski - wykonuje wszystkie akcje (bierze żeton asgardu, rusza pokonanymi wojskami do nowych bitwe, kupuje rekrutów i bierze jeden żeton z listwy na rękę ALE bez płacenia jego kosztu w pieczęciach - bierze wtedy oba dyski z Asgardu na rękę a dysk z listwy może dać do bitwy w jednym ze światów lub też wziąć na rękę).

Zwycięskie dyski w światach zostają do końca gry, i co turę przynoszą zyski w punktach - im więcej, tym większe.

ad2) Wspieranie danego boga przez wybudowanie mu świątyni pozwala doraźnie wysłać go na jeden ze światów, by zyskać bonus od populacji, a w perspektywie Ragnaroku pozwala nam się opowiedzieć po stronie boga w ostatecznej bitwie. Po 5 turze zbiera się dyski wpływów pokonanych i zwycięskich armii i usuwa poza planszę! Dopiero wtedy odbywa się bitwa między bogami lub bogiem a ludnością w każdym ze światów - każdy z graczy przydziela na nowo dyski wpływów temu bogowi, którego wsparł budową świątyni. Np. jeżeli Thora wsparł budową świątyni żółty a potem czerwony, a Thor jest obecny w dwóch światach np 3 i 7, to żółty i czerwony dają do Thora do obu światów po jednym dysku wpływów. Jeżeli Lokiego wsparł niebieski i żółty budową świątyni, a walczy on w 3 i 4 świecie, to to niebieski i żółty wysyłają do obu światów po żetonie wpływów - wychodzi, że żółty w 3 świecie walczy jednocześnie po stronie Thora i Lokiego - kto nie wygra, i tak dostanie punkty. Punkty przy światach oznaczone I i II dostaje się tylko przy Ragnarok - jeżeli wygra bóg którego wsparł tylko jeden gracz, gracz ten dostaje obie nagrody I i II; jeżeli bóg którego wsparło dwóch graczy, I nagrode dostaje gracz który wybudował świątynię jako pierwszy, II ten jako drugi. Dodatkowo, można wtedy (i dopiero wtedy) zagrywać bronie i magie wspierające bitwę danego boga (w magii są dodatkowe punkty - zrealizujemy je dopiero, gdy zagramy je jako wsparcie boga, który wygra; możemy wspierać magią/bronią tylko boga, po którego stronie jesteśmy).
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Acha, i fajnie było generalnie - dziękuję Ani i Krzyśkowi za gościnę, we wrześniu postaram się odwdzięczyć:)

Agricola, mam nadzieję że mnie nie minie bo wyglądaliście na zadowolonych. Dominiona też dawno nie grałem.
King of Tokyo na rozgrzewkę, ja kocham tą grę niezmiennie. Spartakusowi dam z chęcią szansę kolejną, ale w większym gronie niż 3 graczy. Asgard mimo męczarni jestem już przekonany, że wytłumaczę kompleksowo i może się okazać dobrą grą mimo braków wydawniczych. Do następnego!
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Podziękować za kolejne planszogranie :D
I znowu poznałem kolejne nowe gry. Tym razem 2
1.
Agricola wypas. Coś jak Stone Age albo Magnum Sal tylko bardziej rozbudowane. Lubię takie gry.

2.
Dominion mnie oczarował :D
Genialnie prosta i dynamiczna karcianka :D

Grana już kiedyś
King of Tokyo - nie przekonuje mnie. Być może z powodu oprawy graficznej która kojarzy mi się z japońskimi bajkami których nigdy nie trawiłem. Mechanika jest bardzo fajna.

ps
okulary czekają na odbiór :D
zadzwoń jak się będziesz wybierał zeby ktoś byl w domu
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

Wielkie podziękowania dla Mr.Big i Ani za udostępnienie lokalu (kolejny już raz)!
Jak zwykle grało się świetnie i jak zwykle poznaliśmy kilka nowych tytułów.

Tym razem 2 duże niespodzianki:

1. Agricola - po raczej negatywnych wrażeniach ze Stone Age i Puerto Rico, starałem się unikać tego typu gier. Agricoli jednak dałem szansę i mega pozytywnie mnie zaskoczyła, prosty i elegancki mechanizm + sporo kombinowania. Z chęcią zagram w pełną wersję!

2. Asgard - tutaj niestety porażka na całej linii. Oprawa graficzna sugerowała w miarę lekki i przyjemny tytuł. Niestety okazało się że jest to euro-potworek z masą mechanizmów, drobnych zasad i wyjątków.
Gra niezależna językowo, więc brak opisów, zamiast tego zastosowano nieintuicyjną i wręcz mylącą symbolografię. Sama plansza i komponenty, o ile śliczne to jednak mało przejrzyste. Gwoździem do trumny była jednak instrukcja, tragiczny układ, brak precyzji a zastosowana terminologia pozostawiała ogromne pole do interpretacji. Po 2 godzinach nawet ogromny entuzjazm Arshenika! się wypalił...

King of Tokyo - Szybka i przyjemna partyjka. Mnie ta gra zawsze relaksuje. Idealna na początek wieczoru.

Eclipse - po raz kolejny nie udało się rozegrać partii. No cóż, może kolejnym razem....
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

A ma ktoś ochotę na spotkanie u nas, jutro (sobota) koło 18.00? Moglibyśmy zagrać w Nową Erę, Dominiona lub Stone Age. Gdyby było nas więcej to w 7 Cudów, Cytadelę lub Sabotażystę.
Są chętni?
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Dam znać jutro, jest szansa ze będę mógł i będe chętny :) Aczkolwiek w w/w gry też nie mozna kłamać :mrgreen:
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Jestem weekendową nianią więc odpadam.
ODPOWIEDZ