Exoplanets

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Dawno się nie odzywaliśmy a to dlatego że mocno pracujemy na Exoplanets i The Curse of The Black Dice. Poniżej mały work in progress z prac nad nowymi kaflami do Exoplanets. Kształt nowej planety jest już finalny (i możliwy do wycięcia :) ). Grafika tez nabrała trochę detali. Poniżej widać również wstępny projekt kafelka przestrzeni kosmicznej, który zawiera cel oraz efekt, który może działać na planetę(y). A teraz wracamy dalej do pracy bo Pyrkon i Kickstarter czeka :)

Obrazek
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: SaszaPL »

Czyli kiedy będą zaczynały się KS'y?
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

SaszaPL
Chcieliśmy pod koniec kwietnia ale parę spraw jeszcze dopinamy (ciekawych :) ) dlatego pewnie początek Maja jest bardziej racjonalny - będzie updatować cyklicznie :)

tymczasem zapraszamy na Pyrkon :)
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Christoforos »

W kolejnej audycji z cyklu "Wydawca też człowiek" Irek i Filip opowiadają o wielu rzeczach w tym o ExoPlanets
Jeśli jakimś cudem nie chcecie słuchać całości a tylko fragment o ExoPlanets to mały spis treści:

[30:30] Status prac nad Exoplanets
[41:00] Nietypowe komponenty w Exoplanets a cena gry

http://boardtime.pl/2015/04/15727.html
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: margielm »

Cześć,

dzięki serdecznie za audycje, bardzo fajnie się was słuchało i muszę przyznać, że zaskarbiliście sobie moją sympatię i zainteresowani.
Bardzo dobrze, moim zdaniem, że zdecydowaliście się w końcu ujawnić cenę gry (miałem wrażenie, że była tam przerwa na naradę, ale może się mylę). Po tym jak mówiliście o tych niestandardowych komponentach, kryształach i, że musi będzie to miało wpływa na cenę, spodziewałem się, że będzie ona oscylować w okolicach 200zł. A tu przyjemna niespodzianka. Graficzna strona jest tak intrygująca, że gra trafia na mój radar.

Poza treścią, fajna też była forma, idealna długość (dokładnie na cały mój bieg). Tylko jedna uwaga do prowadzącego, troszkę za długie były Twoje wypowiedzi. Miałem wręcz wrażenie, że goscie czasami musieli Ci się wcinać aby je trochę skrócić. Oprócz tego jednego mankamentu to ekstra.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

margielm pisze:Cześć,

dzięki serdecznie za audycje, bardzo fajnie się was słuchało i muszę przyznać, że zaskarbiliście sobie moją sympatię i zainteresowani.
Bardzo dobrze, moim zdaniem, że zdecydowaliście się w końcu ujawnić cenę gry (miałem wrażenie, że była tam przerwa na naradę, ale może się mylę). Po tym jak mówiliście o tych niestandardowych komponentach, kryształach i, że musi będzie to miało wpływa na cenę, spodziewałem się, że będzie ona oscylować w okolicach 200zł. A tu przyjemna niespodzianka. Graficzna strona jest tak intrygująca, że gra trafia na mój radar.

Poza treścią, fajna też była forma, idealna długość (dokładnie na cały mój bieg). Tylko jedna uwaga do prowadzącego, troszkę za długie były Twoje wypowiedzi. Miałem wręcz wrażenie, że goscie czasami musieli Ci się wcinać aby je trochę skrócić. Oprócz tego jednego mankamentu to ekstra.
Cześć,

Dziękujemy za miłe słowa :)
Jeśli chodzi o cenę gry, to faktycznie od samego początku mocno walczymy aby nie przekroczyła wartości wskazanej w wywiadzie. Natomiast przerwy na ustalenia nie było - tutaj była lekka konsternacja, czy to już czas na odkrycie tej karty, ale doszliśmy do wniosku, że nie ma co dalej czekać i gracze powinni już w pełni poznać konkrety.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na Pyrkon, gdzie będziemy z EgzoPlanets i nie tylko :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 08:35 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: pkajak »

margielm pisze: Poza treścią, fajna też była forma, idealna długość (dokładnie na cały mój bieg). Tylko jedna uwaga do prowadzącego, troszkę za długie były Twoje wypowiedzi. Miałem wręcz wrażenie, że goscie czasami musieli Ci się wcinać aby je trochę skrócić. Oprócz tego jednego mankamentu to ekstra.
Dzięki za komentarz. Musiałem uśpić ich czujność i rozkojarzyć - inaczej pewnie nie chlapnęliby ile będą sobie życzyć za ExoPlanets :wink: .
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Grałem na Pyrkonie. Rewelacja. Najlepsza gra pokazana na tym festiwalu. Troche większościowa, troche ukryte cele. Urocze grafiki, nasuwające skojarzenie z Machi Koro. Kilka rodzajów zasobów, interakcja. Średnio-lekka gra do zagrania w 30 min. Rozżalony wstawałem od stołu ze nie można było kupić. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa w tej kategorii gier. Gdzie ten kickstarter?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

rattkin pisze:Grałem na Pyrkonie. Rewelacja. Najlepsza gra pokazana na tym festiwalu. Troche większościowa, troche ukryte cele. Urocze grafiki, nasuwające skojarzenie z Machi Koro. Kilka rodzajów zasobów, interakcja. Średnio-lekka gra do zagrania w 30 min. Rozżalony wstawałem od stołu ze nie można było kupić. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa w tej kategorii gier. Gdzie ten kickstarter?
Cześć,
Dzięki za komentarz i wspólną grę.
Kickstartera odpalamy w połowie maja, więc już całkiem niedługo ;)

A wszystkich chętnych zapraszamy jeszcze dzisiaj na stoisko na Pyrkonie - będzie okazja pograć w ExoPlanets, The Curse of The Black Dice, czy Dice Brewing.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Dzięki bardzo wszystkim za odwiedzenie stoiska PPL i rozegranie partii w Exoplanets. Praktycznie nie mieliśmy okazji aby odejść na chwilę od stolika ale wcale na to nie narzekaliśmy :).

Pozdrowienia od Filipa dla wszystkich, którzy rozegrali naszą nową produkcję :)!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: MonsterCookie »

Graliśmy na Pyrkonie, świetnie się bawiliśmy, gra ma dość proste zasady ale oferuje całkiem sporo możliwości i kombinowania, a przy tym jest dynamiczna. Z tłumaczeniem graliśmy 40 minut, więc przypuszczam że przy opanowaniu symboli i oznaczeń celów rozgrywka będzie trwała około 30 minut. Z moich odczuć- gra skojarzyła mi się z Suburbią z poprawionymi mankamentami tej gry, ale nie sugerujcie się tym za bardzo bo skojarzenie jest dość luźne. ExoPlanet jest szybkie, ze sporymi możliwościami negatywnej interakcji, ale dalej mamy indywidualne cele, chociaż te rozliczamy w trakcie gry. Dzięki Filip za wytłumaczenie i wspólną rozgrywkę, czekamy na akcję na KS :).
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Rafalm »

EgzoPlanety to dla mnie największe zaskoczenie Pyrkonu i to zdecydowanie na plus! Po partyjce moja żona chciała od razu kupować prototyp ze stolika :lol: Ruszajcie ze wsparciem dla tej gry, ja już rezerwuję na nią kasę i zaczynam ją promować wśród znajomych :wink:

Filip, wielkie dzięki za wytłumaczenie zasad gry i "asystę" przy partii. Miło było Cię poznać!
Filipozo
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2013, 22:55

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Filipozo »

Rafalm pisze:EgzoPlanety to dla mnie największe zaskoczenie Pyrkonu i to zdecydowanie na plus! Po partyjce moja żona chciała od razu kupować prototyp ze stolika :lol: Ruszajcie ze wsparciem dla tej gry, ja już rezerwuję na nią kasę i zaczynam ją promować wśród znajomych :wink:

Filip, wielkie dzięki za wytłumaczenie zasad gry i "asystę" przy partii. Miło było Cię poznać!
Hahahah tak było :) fajna rozgrywka i musiałem bronić prototypu albowiem mamy na razie tylko ten jeden :)

Dzięki bardzo - również było miło poznać :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Ogromna prośba od kosmicznych graczy Pyrkonu o odwiedzenie naszego profilu Exoplanets na BGG i pozostawienie śladu na naszym profilu w postaci dołączenia do fanów, zalajkowania, wystawienia rejtu bądź innej akcji, którą uznacie za słuszną - z pewnością pomoże to nam w promocji tytułu :)

Exoplanets

Z góry dziękujemy :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: espresso »

Mnie również gra bardzo przypadła do gustu. Na blogu umieściłam wrażenia z rozgrywki i skrót zasad.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

espresso pisze:Mnie również gra bardzo przypadła do gustu. Na blogu umieściłam wrażenia z rozgrywki i skrót zasad.
Dzięki bardzo, że do nas zajrzałaś! Miło było pozytywnie zaskoczyć Exoplanetami :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Kick-star-ter! Kick-star-ter! No już, już :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Post na BGG - przydałaby mu się korekta, bo po angielsku to trochę bełkot wyszedł. Mało to profesjonalnie wygląda. Filip, daj to komuś do przeczytania zanim wyślesz :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Będziemy poprawiać - podczas Kampanii wszystko będzie sprawdzane przed wypuszczeniem aktualizacji więc będzie zgodnie ze sztuką :)

dzięki za czujność
Red Dice
Posty: 90
Rejestracja: 26 lut 2014, 12:29

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Red Dice »

Mnie również ExoPlanets bardzo przypadło do gustu. Bardzo fajny, optymalizacyjny tytuł z negatywną interakcją. Jej obecność jest zależna od graczy, więc może jej nie być wcale, może być mało lub całkiem sporo. My akurat graliśmy bardzo pokojowo, tzn. każdy rozwijał życie na innych planetach. Kafelki ładnie zilustrowane a kryształkami bardzo dobrze się operuje. Podoba mi się również dwie opcje wykorzystania kafelka. Generalnie polecam i czekam na KS. Jest co prawda jedna mała rzecz, dzięki zmianie której (tak myślę) gra zyskałaby na czytelności. Chłopaki mają to mailu, więc decyzja należy do nich. ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Board&Dice »

Witajcie,

Czas na mały update:

- W przyszłym tygodniu startuje kampania na Kickstarterze (teraz wszystkie nasze siły skupiamy na przygotowaniu kampanii)
- Mamy już finalny cover pudełka gry! Przemek spisał się świetnie!
- mamy też listę komponentów jaką znajdziecie w pudełku z grą:
- 30 kafli planet
- 38 kafli przestrzeni kosmicznej
- 12 drewnianych znaczników gatunku (cylindry)
- 24 drewnianych znaczników życia (kostki)
- 56x kryształków zasobów (woda, gaz, energia)
- 12 kart gracza (3 języki)
- 1 kafelek gwiazdy
- 3 kafelki efektów specjalnych
- 3 instrukcje (Polska, Angielska, Niemiecka)
- Żetony efektów

Obrazek
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: magole »

Świetna okładka.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: rattkin »

Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Dexterus »

Gratulacje dla grafika, okładka idealnie w duchu modnego teraz eleganckiego minimalizmu. Aż miło na nią patrzeć!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: ExoPlanets (tytuł roboczy, wcześniej: Planety)

Post autor: Piehoo »

Mi chyba trochę bardziej podobała się grafika którą prezentowaliście na Pyrkonie. (3 planety ?) Bardziej epicko było, ale faktycznie ta nowa może trochę bardziej pasować do gry. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
ODPOWIEDZ