Skup żywca od Fox Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Alman »

Xth pisze:A co złego napisał?
Ty też?
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Xth »

Nie wiem co ja też.
Za to Ty bardzo szybko i jednoznacznie oceniasz rozwój człowieka po jednym poście. Trafnym zresztą.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

Xth pisze:A co złego napisał?
ja bym się zapytał co napisał dobrego?

może zapomniał wspomnieć rozhisteryzowanych fundamentalistów katolickich, wściekłych górników, kiboli patridiotów, homofobów i mizoginów i jeszcze klika innych grup które są znacznie liczniejsze i bardziej agresywne od ekologów, feministek i mniejszości seksualnych...
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Xth »

Być może zapomniał co nie znaczy, że nie napisał prawdy.
Ale jak to zawsze punkt widzenia ...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

Xth pisze:Nie wiem co ja też.
Za to Ty bardzo szybko i jednoznacznie oceniasz rozwój człowieka po jednym poście. Trafnym zresztą.
gdzie trafnym? napadła cię jakaś feministka albo zgwałcił transwestyta ? a może ekolodzy ci kiszką uwolnili z lodówki...

jak ktoś pisze takie rzeczy to powinien wyłączyć fb i telewizor i się przespacerować bo żyje w jakimś nierealnym świecie ...


t
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Xth »

Oczywiście. Bo realny świat to taki gdzie gra o zwierzątkach powoduje teksty o deprawacji i niszczeniu wrażliwości u dzieci.
Mi nikt krzywdy nie zrobił. I taki bełkot w internecie też na mnie wrażenia nie robi.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Rune »

rastula pisze:rozhisteryzowanych fundamentalistów katolickich
rastula wielkie dzięki! nareszcie ktoś o mnie wspomniał :lol:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

Rune pisze:
rastula pisze:rozhisteryzowanych fundamentalistów katolickich
rastula wielkie dzięki! nareszcie ktoś o mnie wspomniał :lol:

należy się chyba Bóg Zapłać :P


a jak łączysz podłą profesję piracką z przesłaniem miłości?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: karawanken »

Czytam komentarze na profilu i nie wierze co ludzie potrafią wymyślić opierając się jedynie na nazwie i okładce. Nazwa faktycznie moim zdaniem nietrafiona ale do glowy by mi nie przyszło, że jest to gra o mordowaniu niewinnych świnek. Równie dobre powinni oprotestować Pupile podziemi tam przecież kiedy zwierzątka nikt nie kupi znika z planszy, a na straganie z mięsem pojawia sie towar ;) Skandal bestialstwo i propagowanie nieodpowiednich zachowań. To mięso nie jest ze sklepu tylko ze zwierząt. Masakra i ręce opadają.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sorfal »

Zaciekawiony widomym znakiem żywej dyskusji, zajrzałem z na ten wątek - a tu zwierz grubszy i temperatura brazylijskiego lata :D
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 346 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: tomb »

Xth pisze:Oczywiście. Bo realny świat to taki gdzie gra o zwierzątkach powoduje teksty o deprawacji i niszczeniu wrażliwości u dzieci.
Mi nikt krzywdy nie zrobił. I taki bełkot w internecie też na mnie wrażenia nie robi.
Czyli potwierdzasz - lepszy protest ekologów w internecie, niż górników na ulicy. I ja się z tym zgadzam. Piąteczka.

Rację miał Yavi w tym miejscu:
Yavi pisze:Efekt akcji będzie pewnie podobny do głośnego niedawno medialnie bojkotu piwa Ciechan - wiele krzyku, wylewanie przez przeciwników kupowanie przez zwolenników i suma sumarum nic się nie zmieni. Planszówkowicze zainteresowani grą i tak ją kupią, przeciwnicy - o ile grają - zignorują. Nikt swojego zdania nie zmieni i nagle nie zacznie/przestanie gustować w mięsie.
choć każda zadyma słowna, która prowokuje do dyskusji, a nie tylko jest prowokacją, rodzi szanse, że ktoś jednak coś tam pokombinuje, a nie tylko będzie obstawał przy swoim.
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Xth »

Nie tomb. Chodziło mi o internetowe osobiste wycieczki o gwałceniu, napaściach itp.
Pozwolę sobie zaprzestać dalszej wymiany poglądów, nie na temat zresztą. Ewentualnie pw.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Poochacz »

kaimada pisze:Ta akcja jest po prostu przykładem, że walczący wegetarianie są na podobnym poziomie co szalone feministki i udręczeni LGBT.
rastula pisze:ja bym się zapytał co napisał dobrego?

może zapomniał wspomnieć rozhisteryzowanych fundamentalistów katolickich, wściekłych górników, kiboli patridiotów, homofobów i mizoginów i jeszcze klika innych grup które są znacznie liczniejsze i bardziej agresywne od ekologów, feministek i mniejszości seksualnych...
Właśnie problemem jest to że wszystkie grupy społeczne/zawodowe chciałyby rządzić nie biorąc jednak za to żadnej odpowiedzialności. Nie jestem ani homofobem ani moherem - raczej bardzo neutralnie podchodzącym do spraw ateistą - ale kiedy strajkują nawet przemytnicy na granicach bo prawo zostało zaostrzone to znak że coś poszło nie tak. Z bardzo wielką swobodą wszyscy chcą sobie nawzajem narzucać własne rozwiązania. Z jednej strony FoxGames podchodzi nieco dziecinnie wdając się w pyskówki, z drugiej jednak rozumiem że tak absurdalne oskarżenia można ignorować tylko do pewnego stopnia - żaden człowiek nie jest z żelaza

EDIT: Wiadomo że ludzie nie są jednakowi i największy zamęt robią ci którzy już i tak swoje osiągnęli ale niesmak i tak pozostaje
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

ja tych grup nie wymieniłem dlatego, że mam tzw. lewicowe poglądy (bo nie mam) - wybrałem je celowo - bo wyraźnie widzę, że ktoś nagle zaczął nie z gruszki nie pietruszki wyciągać jakieś środowiska lgtb , feministki i tym podobne - czyli po prostu ordynarnie "rzeźbić" w światopoglądzie - tak jakby bycie lewakiem czy prawakiem miało wpływ na naszą wrażliwość wobec przyrody ...


a jak już słyszę o "osobistych wycieczkach" to tylko facepalm pozostaje...proponuję zabrać zabawki i wynieść się do innej piaskownicy...


gra to błahostka - i naprawdę nie wierzę że ona jakoś wpłynie na świadomość - ale to piekiełko jedzie na "dwa paleniska" i po tym co czytam również tutaj wcale nie jestem pewien, że a) problemu nie ma b) to ci "walczący ekolodzy" są prawdziwym problemem

a na koniec życzę wszystkim smacznego :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

zauważcie, że gra o kontrowersyjnym tytule (źle dobranym) wywołała lawinę emocji i jakie żywe dyskusje!
Zastanawiam się jakie problemy z przeszłości i współczesnego świata zostały pominięte w dyskusji tu u nas na forum i na fb.
Ta gra to współczesna Puszka Pandory!
żadna gra planszowa nie wywołała tyle skandalu co losowa i maksymalnie prosta gra dla dzieci, gdzie "temat" nie ma nic wspólnego z tytułem, ale o tym sza! GMT wydaje te gry o konfliktach i tak słabo ludzie o tym mówią...
Istnym fenomenem jest ta gra.

czemu nikt z rzucających kamieniem nie przeczytał o co w grze chodzi?? Ocenianie książek po okładce, eh.
w jaki sposób dziecko lub dorosły gracz np. zza granicy (nie znający polskich realiów) dojdzie do wniosku, że ta gra mówi o znęcaniu się nad zwierzętami, tego właśnie uczy, do tego zachęca i z takim zamiarem została wydana.

Ktoś się zastanowił jakie pytania może mieć dziecko do tej gry, czy w ogóle będą pytania? co to jest skup, co to jest żywiec? - to może wystarczy powiedzieć, że chodzi o kupowanie żywych zwierzątek, bo ludzie kochają zwierzątka i tyle. grajmy, nauczysz się dodawać, podejmować decyzje. Może taki był cel gry?
Bzdura, bo przecież ta gra ma w instrukcji napisane, że trzeba dzieciom zapewnić wycieczkę do rzeźni, pokazać filmiki z dręczeniem zwierząt, mówić o uprzedmiotowieniu zwierząt itd. No ktoś ma źle w głowie naprawdę i to nie tylko jedna osoba. Ktokolwiek z Was podjąłby z kilkuletnim dzieckiem tematy poruszane przez dorosłych(?) ludzi walczących o prawa zwierząt (na fejsie) po zagraniu w taką grę...
Zarzuty nie są tylko o fatalny tytuł, ale o przekaz gry! Ale protestujący nie przeczytali nawet o czym jest gra! Jak sensownie rozmawiać i wymieniać argumenty w takiej sytuacji?
najbardziej rozwalił mnie wpis pani "psycholog", która stwierdziła, że ta gra zryje psychikę dziecku, bo czego ona może nauczyć...
Fanatyzm w każdej postaci jest bardzo niebezpieczny.

Nostradamus nie zapowiedział apokalipsy po wydaniu "skupu żywca"?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1134
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 129 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kaimada »

Ale mi wlasnie o to chodzilo. O realne zycie. Walczacy wegetarianie internetowi nie maja nic wspolnego z moimi znajomymi wegeterianami. Robia jakies dziwne akcje typu powyzsza, wypisuja "dziwne" rzeczy w internecie i robia z miesozercow mordercow i bandytow.
Piszac o szalonych feministkach. No coz tutaj takie osoby w realnym swiecie spotykalem. I ivh metoda dzialania jest podobno. A skrytykujesz i zostaniesz zaatakowany ;).
Zwariowane srodowiska LGBT to ci co chca wszystkiego i nawet nie wiedza o co im chodzi. Ci ktorych spotykalem na zywo byli czesto naprawde ok. Nie popieram ich sposobu zycia ale szanuje wybor. A ci krzyczacy w internetach, opowiadajacy glupoty w mediach to znow szkodliwy margines, ktory wymaga niby tolerancji a sam jej nie okazuje.
I to samo ortokatolicy na pokaz. Tutaj opowiadaja rozne rzeczy a sami Bibli nie znaja. I tez szkodza "normalnym".

A ja jak czytam takie rzeczy to jednak sie odezwe i skomentuje.

I sorry ale caly temat jest swiatopogladowy.
I odrzuce z gory zarzuty: psa mam, kobiety zasluguje na te same prawa co faceci, gej w firmie szwagra to najlepszy szef o jakim slyszalem a katolicy sa ok ;).
A temat do offtopu.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 22:38 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: rastula »

ale pitonie - dyskusja już dawno o grze jako takiej nie jest ( i moim zdaniem powinna w całości zostać wykasowana / przeniesiona ) do offtopu


dyskusja jest już dawno o reakcji i o naszym stosunku do otoczenia - zwierząt, innych ludzi, poglądów

wnioski - przynajmniej dla mnie - są raczej przykre
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1547
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Furan »

Ech, wracają wspomnienia o starych dobrych Pnączach. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4059
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: AkitaInu »

Hmm skoro padło pytanie co myślimy o grze i tytule to jako aktywny uczestnik forum też się wypowiem ;)

Gra - normalna gra planszona, tyle...

Tytuł - owszem, może troche nietrafiony, ale tak naprawde każdy widzi co chce a nie to mamy tak naprawde w pudle.
I tu leży problem. Sam osobiście komentowałem (z przekąsem) bo bawiły mnie klapki na oczach niektórych ludzi, którzy jak szara masa podążają za jednym postem (z memem ! czy jak to się nazywa) jakiejś fundacji, która nie o czym pisze. Wyzwiska, straszenie, jedna osoba (mój faworyt) nawet pytała fundacji czy nic jej nie grozi ze strony prawnej jeżeli założy fanpage hejtujący fox games. Dodatkowo złośliwe komentarze na stronie empika i fb fox games ... ciekawe ile z tych osób pomagało np. schroniskom lub stajniom :/

i bardzo ciężko jest prowadzić dyskusję z takimi osobami bo

1. napiszą komentarz i tyle ich było widać
2. mają klapki na oczach i nie da im się nic powiedzieć
3. mała grupa która zrozumie że czepia się bezpodstawnie (ale tam takiego posta niestety nie widziałem)

Jak na początku denerwowało mnie to że ludzie mogą naprawde takie głupoty wymyślać to mam nadzieje, że zostawią lisie wydawnictwo w spokoju i się skończy cała sprawa :)

EDIT:

A najbardziej mnie ktoś np. kto ma w polubionych strone man vs. wild (z bearem gryllisem, moge pomieszać pisownie, przepraszam) a potem komentuje że stawiamy się wyżej niż zwierzęta itp itd ...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: piton »

rastula pisze:ale pitonie - dyskusja już dawno o grze jako takiej nie jest ( i moim zdaniem powinna w całości zostać wykasowana / przeniesiona ) do offtopu
dyskusja jest już dawno o reakcji i o naszym stosunku do otoczenia - zwierząt, innych ludzi, poglądów
wnioski - przynajmniej dla mnie - są raczej przykre
offtop zdecydowanie
Gra dla dzieci, a poszło to o jeden skup za daleko...
...i dlatego chciałem skierować dyskusję znowu na temat gry, już za późno masz rację ;)
ale naprawdę to istny fenomen i własność Pandory :)

naciągane czy tam wyssane z palca zarzuty i się zaczęło... od nieszczęsnych zwierząt poprzez wszystkie nieszczęścia i plagi tego świata. "Skup żywca" jako temat pracy doktorskiej z psychologii, socjologii i zoologii.
Naprawdę mam wrażenie, że co było przedmiotem gorących sporów na świecie przez wieki wieków zostało skutecznie wplecione w kłótnie. Wszystko zasługa małej gry :)
(katastrofy samolotu nie było albo nie doczytałem)

dobrej nocy ;) nadal jestem -i będę- pod wrażeniem jak z iskierki spłonęła dżungla Amazońska
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Yavi »

AkitaInu pisze:jedna osoba (mój faworyt) nawet pytała fundacji czy nic jej nie grozi ze strony prawnej jeżeli założy fanpage hejtujący fox games.
Mówisz i masz: https://www.facebook.com/groups/3167562 ... 7/?fref=ts
Nie do końca fanpage, ale zawsze coś ;)

e: Może i hatepage'u się doczekamy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4059
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: AkitaInu »

Yavi pisze:
AkitaInu pisze:jedna osoba (mój faworyt) nawet pytała fundacji czy nic jej nie grozi ze strony prawnej jeżeli założy fanpage hejtujący fox games.
Mówisz i masz: https://www.facebook.com/groups/3167562 ... 7/?fref=ts
Nie do końca fanpage, ale zawsze coś ;)

e: Może i hatepage'u się doczekamy.
Tragedia ... :)

Ale zaakceptowali moją kandydaturę ;)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: sillue »

Yavi pisze:
AkitaInu pisze:jedna osoba (mój faworyt) nawet pytała fundacji czy nic jej nie grozi ze strony prawnej jeżeli założy fanpage hejtujący fox games.
Mówisz i masz: https://www.facebook.com/groups/3167562 ... 7/?fref=ts
Nie do końca fanpage, ale zawsze coś ;)

e: Może i hatepage'u się doczekamy.

a taka była fajna trzy koty temu... :mrgreen:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1134
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 129 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kaimada »

Yavi pisze:
AkitaInu pisze:jedna osoba (mój faworyt) nawet pytała fundacji czy nic jej nie grozi ze strony prawnej jeżeli założy fanpage hejtujący fox games.
Mówisz i masz: https://www.facebook.com/groups/3167562 ... 7/?fref=ts
Nie do końca fanpage, ale zawsze coś ;)

e: Może i hatepage'u się doczekamy.
Mamy tam takie kwiatki:
B**d L**d: a ja nie wiem, o co chodzi?
B**d L**d i 49 innych osób należy do tej grupy.
W skrócie nie mam pojęcia o co chodzi ale wezmę udział w facebookowym bojkocie :lol:
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: syd3r »

AkitaInu pisze:Ale zaakceptowali moją kandydaturę ;)
Może zasugeruj rozszerzenie bojkotu o skandaliczne gry komputerowe:
Bulwersujaca cena skupu żywca w grze Farming Simulator
Tego nie można tak zostawić! W to grają dzieci (pegi 3)!
ODPOWIEDZ