Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4082
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: lacki2000 »

Ja również się dorzucam.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Ortoda
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: UK
Has thanked: 3 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Ortoda »

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół, ja rownież dorzucam sie do wieńca
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Stan »

proszę o dopisanie mnie do listy
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: yosz »

Mnie też dopisz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: TTR_1983 »

też bardzo chętnie się dorzucę.
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: skadam »

Ja również chciałbym się dołączyć do akcji.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Yavi »

Dopiero teraz trafiłem na temat - jeśli jest jeszcze możliwość, to też proszę mnie dolicz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Curiosity »

Przed chwilą wróciłem do domu i pora na małą relację oraz podsumowanie całej akcji.

Zacznę może od przeprosin, ale nie dysponuję żadnym zdjęciem zakupionego przez nas wieńca. :( Powód bardzo prozaiczny - ponieważ do Konina jechałem "na doczepkę" niewielkim samochodem w 5 osób, skorzystałem z propozycji Adama i to on odebrał wieniec z kwiaciarni. Zobaczyłem go dopiero w momencie, gdy Adam składał go na grobie, a wtedy już było trochę za późno na jakiekolwiek akcje z fotografowaniem. Wieniec był naprawdę piękny - duży, z wielkich białych róż (takie zresztą dominowały).

W kościele - szok. Miałem wrażenie, że na pogrzeb przyszła połowa miasta. Pewnie wielu z nas kojarzyło Michała jako po prostu spoko kolesia z forum, a tymczasem brakuje słów, żeby opisać to, czym się zajmował, z czego był znany: był m.in. radnym, społecznikiem, harcerzem, udzielał się w związku żołnierzy AK, był związany z Kościołem. Istny człowiek renesansu. Na mszy był obecny prezydent miasta Konina, przedstawiciele straży miejskiej, weterani Armii Krajowej, mnóstwo harcerzy, cała rzesza zwykłych ludzi. Po uroczystości w kościele, Michał został pośmiertnie odznaczony medalem zasłużonych dla miasta Konina. Od jednej osoby usłyszałem, że dla wielu osób był kimś w rodzaju guru. Byłem w szoku.

Na koniec obejrzeliśmy zmontowane wideo ze zdjęciami Michała i głos zajęła Asia, jego żona. Podziękowała wszystkim, a w swoim przemówieniu poruszyła kilkukrotnie m.in. temat gier planszowych. Mówiła, jakie były ważne dla Michała i jak ważni dla niego byliśmy my, gracze, forumowicze.

Na cmentarzu przekazałem jej kondolencje w imieniu całego forum. W krótkiej rozmowie powiedziała mi, że będzie chciała osobiście zajrzeć na nasze forum i napisać nam kilka słów. Czekamy.

Serdecznie dziękuję Piotrowi i Adamowi za nieocenioną pomoc logistyczną.

Odnośnie zbiórki na wieniec:
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2016, 21:07 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Bea »

Curiosity pisze:Przed chwilą wróciłem do domu i pora na małą relację oraz podsumowanie całej akcji (...)
Dzięki Curiosity, wruszyłam się. :( Życie jest kruche i czasem krótkie, starajmy się żyć jak najlepiej.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: vinnichi »

Fajnie było dowiedzieć się o koledze czegoś więcej, szkoda tylko że w takich okolicznościach. Przelew zrobiony jeszcze raz dzięki chłopaki że byliście w naszym imieniu.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: WRS »

Dziękuję za tych parę ważnych słów o niezwykłym człowieku.
Raz jeszcze wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy Go znali i był im bliski.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Maxxx76 »

I tacy ludzie odchodzą... Ale żal... Dzięki Curiosity za organizację wienca (dla Adama również) i szczere kondolencje dla rodziny raz jeszcze...
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Zwieżak »

Bardzo dziękuję za pomoc w tym, byśmy i my choć w minimalnym stopniu uczestniczyli w pożegnaniu dobrego Człowieka.
Najbliższym MIGA przesyłam słowa wsparcia, życzenia siły i wytrwałości
Awatar użytkownika
Pauly
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2013, 22:17
Lokalizacja: Radom

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Pauly »

Po przeczytaniu tej relacji po prostu brak słów, niesamowicie przykro, gdy tacy ludzie odchodzą. Kiedy mieliśmy Michała aktywnie działającego na forum, chyba większość z nas nie zdawała sobie sprawy z wielkości tego człowieka. Szkoda, że dowiadujemy się o tym dopiero po jego śmierci...

Serdecznie dziękuję Curiosity i wszystkim, którzy pomogli za organizację i zaangażowanie. Serce rośnie, że wciąż na forum jest mnóstwo dobrych ludzi.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Odi »

Curiosity (i wszyscy, którzy Ci pomagali) wielkie dzięki za reprezentowanie naszej forumowej społeczności na pogrzebie miga.
Z pewnością wielu na pogrzeb chciało pojechać, ale wiadomo: sprawy dnia codziennego, odległość... Poprzez ten wieniec i Twoją relację byliśmy poniekąd obecni.

Możemy tylko się cieszyć, że tak ciekawy, fajny człowiek, dzielił z nami nasze hobby. Szkoda, że tak krótko.
Spoczywaj w pokoju, Kolego.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: detrytusek »

Po pierwsze dziękuję Ci Curiosity za to, że nas reprezentowałeś. Po drugie zdjęć nie musimy oglądać bo wierzymy na słowo i nie to jest tutaj najważniejsze. Po trzecie też mnie przytkało jak przeczytałem o Nim to wszystko. Niesamowity człowiek i strasznie mi przykro, że muszę pisać w czasie przeszłym.
Przelew poszedł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: KubaP »

Pozwolę sobie dodać kilka słów.
Część oficjalną pięknie opisał już Curiosity, więc nie będę się zbytnio nad nią rozwodził. Powiem tylko tyle, że nigdy w życiu nie byłem na takim pogrzebie.

Po uroczystościach na cmentarzu pojechaliśmy jeszcze z Adamem na spotkanie, na którym rodzina, przyjaciele i znajomi Michała wspominali przeżyte z nim chwile. Wspominali, a nie opłakiwali. Było granie na gitarze, śpiewanie piosenek, rozmowy, wzruszenia i wspominki.

Miałem też okazję porozmawiać chwilę z Asią, za pozwoleniem której przekazuję Wam kilka słów:

Planszówki, koledzy z nad planszy, forumowicze - to wszystko było dla Michała niezwykłym, drugim światem, do którego wchodząc, zrzucał szaty chorego. Tu nikt go nie pytał "Jak się czujesz?", "Jak Twój nowotwór?", "Kiedy przeszczep?". Tu pytano go o drobiazgi zasad Food Chain Magnate, o to, czy w Brassie można budować na raz kilka torów, czy miał może już okazję rzucić okiem na instrukcję do Murano i czy będzie ją tłumaczył. Tu czuł się ważny, potrzebny, ale przede wszystkim nienaznaczony chorobą. Daliśmy mu wszyscy mnóstwo radości, pocieszenia i wytchnienia i dawaliśmy mu je do końca. Gdy ruszała akcja #gramydlamichala, on o niej wiedział, widział i cieszył się z niej.

Co ważniejsze, Asia powiedziała, że czuje siłę myśli, uczuć, modlitw tych wszystkich, którzy są z nią i jej dzieciakami tu, na forum, składając wyrazy współczucia, tych, którzy grali dla Michała 11 listopada i całej społeczności.

Zostawiłem Asi wydruk - kolaż z 330 zdjęć, które nadesłaliście do nas 11 listopada.

Ale to nie wszystko. Coś się kończy, coś się zaczyna. Asia została zponad 600 grami po Michale i nie chce, żeby się zmarnowały. Razem z konińskimi planszówkowiczami będą chcieli stworzyć ludotekę im. Michała Gościniaka i sprawić, by jego pasja dalej krążyła po Wielkopolsce Wschodniej.

Ba! Skoro już ludoteka, to czemu by się raz do roku nie spotkać i nie pograć w dobre gry, pamiętając o Michale, migu, czy też "Bolo", jak nazywa go rodzina i przyjaciele. Tak się składa, że 7 maja będą jego urodziny. Chyba więc będzie okazja spotkać się na Bolokonie w Koninie, co?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Curiosity »

KubaP pisze:Tak się składa, że 7 maja będą jego urodziny. Chyba więc będzie okazja spotkać się na Bolokonie w Koninie, co?
Co tu dużo gadać, dla mnie obecność obowiązkowa i tyle.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Odi »

Kuba, dzięki za relację. Chwytająca za serce.

Wspaniały pomysł z tą ludoteką - oby wypalił i oby duch Michała żył w nim jak najdłużej
Awatar użytkownika
Pauly
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2013, 22:17
Lokalizacja: Radom

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Pauly »

Świetna inicjatywa zarówno z ludoteką, jak i ze spotkaniem. Po prostu trzeba tam być.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Adam Kwapiński »

Dzięki wszystkim, którzy byli na pogrzebie i zajęli się organizacją wieńca i wszystkiego co było symbolem tego, że Mig był bardzo ważną osobą wśród nas. Inicjatywa związana z Ludoteką oraz spotkaniami to bardzo dobry pomysł. Jeżeli będzie potrzebne jakieś wsparcie to po prostu dajcie znać.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Lothrain »

Podziękowania dla Curiosity, Adama i Kuby za obecność i relacje. Chciałem coś napisać, ale odebrało mi mowę. Wiem jedno - nawet taki skapcaniały Warszawiak jak ja, wybierze się w maju do Konina. Dzięki Mig za wszystko, co dla nas zrobiłeś.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Paskudnik »

KubaP pisze:Tak się składa, że 7 maja będą jego urodziny. Chyba więc będzie okazja spotkać się na Bolokonie w Koninie, co?
Jadę!
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: piton »

Wielkie dzięki Panowie za pełnienie roli delegacji naszego Forum. Relacja chwyta za serce.

Ogromny szacunek i podziw dla Miga, że mimo choroby był wszędzie, naprawdę hartu ducha i zapału to każdy może mu zazdrościć.
Dla nas to naprawdę zaszczyt, że Ktoś taki bawił się i grał z nami w ''głupie i losowe'' planszówki. Wybrał nasze hobby mimo miliona zajęć za co możemy mu być wdzięczni, bo przez to poznaliśmy naprawdę Wielkiego Człowieka...szkoda, że tak późno :(
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Pogrzeb miga w Koninie 18 listopada w południe

Post autor: Tomzaq »

Panowie dzięki za te kilka zdań. Wbiło mnie w fotel. 7 maja - matury w szkołach, ale będę grał w głowie.
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ