Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

yrq pisze: 15 lis 2020, 23:15
Reku_ pisze: 15 lis 2020, 23:01 Jeszcze tylko domówić koszulki sloyki, pewnie ze 7 paczek standardów i czekać.
Talia na jednego gracza to ok. 20-40 kart. Bezpiecznie jednak 100 liczyć (to już z zapasem).
Na pozostałe talie wspólne to max ok. 100 kart. Więcej to już przepych.

Coby jeszcze coś dopowiedzieć i podbić hype: gra jest dobra, gdy się śni, a to mi się przydarzyło :)
Podczas ostatniej rozgrywki utknąłem w śnie, wydaje się bez możliwości popchnięcia akcji dalej. Frustracja w górę, zadowolenie z gry w dół.
Za to mogę wykorzystać tę okazję do pochwalenia AR i społeczności. Pytanie co robić dalej zadałem na BGG i forum AR. Podpowiedź dostałem szybko (na BGG od AR, na forum od innego użytkownika), z zapewnieniem, że gdybym dalej miał problemy to służą pomocą.
Można link do forum AR?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Hardkor pisze: 16 lis 2020, 01:04 Można link do forum AR?
https://it296605.wixsite.com/etherfields/forum
Wosho pisze: 16 lis 2020, 09:07 Również czekam na otwarcie PM bo żona marudzi że od czasów Aeons End legacy nie graliśmy w nic "przygodowego" najlepiej po pl a tu jeszcze deckbuilder wiec chyba ladnie siadzie :)
Bardzo bym się nie nastawiał na deckbuilding. W Etherfields nie jest rozbudowany.

Talie początkowe mają dwadzieścia parę kart, po przebudzeniu można przebudować sobie talię tak, żeby zawierała 20-40 kart. Z tym, że każde przetasowanie jak się skończy to 1 żeton distress albo seal trzech kart (zablokowanie do momentu kiedy gra powie, że można odblokować - hmm dość rzadko). Raczej chcesz mieć 3-4 katy progress aktywne, co zmniejsza liczbę kart do dobierania. No i często jako negatywne efekty trzeba sealować parę kart - mniej boli gdy masz ich bliżej 40.
Same karty do kupienia ze sklepu nie są znowu jakieś potężne - są na poziomie kart startowych, więc to nie jest tak, że kupimy jakiegoś mocarza i chcemy jak najczęściej na niego trafiać.

Pewnie jestem gdzieś w około połowie kampanii i dopiero niedawno mogłem zacząć przycinanie talii przy górnym limicie czterdziestu kart.
Krótkie wyspecjalizowane talie sprawdzą się pewnie lepiej na większą liczbę graczy. No i łatwiej wtedy kręcić wyspecjalizowane kombosy.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 330
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Reku_ »

Wosho pisze: 16 lis 2020, 09:07 Również czekam na otwarcie PM bo żona marudzi że od czasów Aeons End legacy nie graliśmy w nic "przygodowego" najlepiej po pl a tu jeszcze deckbuilder wiec chyba ladnie siadzie :)
To jeszcze trochę poczeka na tę grę.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Czy ktos może zamówił w wersji angielskiej Card Holdery i może je jakoś zrecenzować? Tanie nie są, planuje wziąć z kolegą we dwójkę i podzielić sie 2/3, ale kompletnie nie wiem ile wziąć. Na pewno będę grał w 2 osoby, może 3 (ale na pewno nie więcej). Co radzicie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: polwac »

Ja tam mam zamiar używać najprostszego deckboxa za 5zł sztuka. Nie widzę żadnej wartości w tych Card holderach poza wartością kolekcjonerską/FOMO
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Tez nie ogarniam. Te card holdery sluza do tego by stac na polce a nie zeby trzymac deck w trakcie gry. To by bylo niewygodne. Nieogarniam po co to komu za ta kase.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 16 lis 2020, 19:14 Tez nie ogarniam. Te card holdery sluza do tego by stac na polce a nie zeby trzymac deck w trakcie gry. To by bylo niewygodne. Nieogarniam po co to komu za ta kase.
Są prześliczne przecież! :D
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: szafaaaa »

Etherfields czeka na półce. Ktoś wypowie się na temat regrywalności? Chwalili się na ksie że można bez problemu przejść grę więcej niż raz. Jak jest faktycznie?
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 614
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Wszystkie recenzje i opisy, które czytałem i oglądałem jasno wskazują, że jest to gra jednorazowa. Kolejny raz możesz spróbować w nią zagrać za 10 lat i to pod warunkiem że jadłeś dużo masła i masz problemy z lecytyną :wink: .
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

szafaaaa pisze: 16 lis 2020, 19:36 Etherfields czeka na półce. Ktoś wypowie się na temat regrywalności? Chwalili się na ksie że można bez problemu przejść grę więcej niż raz. Jak jest faktycznie?
Wciąż zastrzegam, że jeszcze grę poznaję, ale z tego co widzę:
- sny mają wynik zwycięstwo / porażka i nie różnicują nagród, zawsze odblokujesz to samo, fabuła zawsze tak samo będzie się odkrywała (nawet nie "rozwijała")
- dość często trafiają się za to momenty decyzji w mniej ważnych sprawach, co sprawia, że z trzech możliwości zobaczymy jedną - np. dostaniemy jedną z trzech kart
- czasem te "linie poboczne" decyzji są dłużej pociągnięte - nie chcę spoilować, nie jest to nic na wielką skalę, bardziej jak miły akcent
- w zależności od postaci, którymi gramy możemy odsłaniać tylko niektóre - spoiler-. To już zupełnie kosmetyka, ale buduje klimat.

Z tego co widzę to tak, aby zobaczyć 100% gry, trzeba ją przejść kilka razy. Po drodze pewnie nas coś zaskoczy, ale w większości to będzie bardzo podobna gra.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

Może ktoś opisać jak to jest z tą fabułą? Niby gra jednorazowa to duży nacisk powinien być na odkrywane rzeczy ale oglądając filmiki, których za dużo nie ma, nie widzę gdzie dokładnie ma być prowadzona ta opowieść? Od razu zaznaczę że jakieś kilkugodzinne gameplaye odpuszczałem więc nie krzyczcie że wszystko było już pokazane;) Przejrzałem ten temat i w sumie dalej nie wiem czym jest ta gra. TG to dla mnie 10/10 między innymi dzięki fabule ale to jest zupełnie inna gra. Jakościowo gra wygląda fajnie ale wydaję mi się że nie będę potrafił odnaleźć się w tych kilku poziomach gry. Jakaś eksploracja, jakaś walka, jakiś deckbuilding ale nie czuję co jest głównym elementem tej gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Co do regrywalności to ciezko poznac cala prawde skoro dostalismy 2 kampanie z 6 a elementy z innych kampanii dodaje sie do innych kampanii(poza ta pierwsza ktora pozostaje "gola"). Duza role w regrywalnosci tutaj zapewne odegraja randomowe spotkania do tego ponoc nawet kolejnosc rozgrywania kampanii ma wpływ na te kolejne.. Jesli ktos jak ja - potrafi wiele razy przechodzić kampanie w Arkham LCG to pewnie i tu regrywalnosc bedzie dla niego spora.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

tomekmani3k pisze: 16 lis 2020, 20:58 Może ktoś opisać jak to jest z tą fabułą? Niby gra jednorazowa to duży nacisk powinien być na odkrywane rzeczy ale oglądając filmiki, których za dużo nie ma, nie widzę gdzie dokładnie ma być prowadzona ta opowieść? Od razu zaznaczę że jakieś kilkugodzinne gameplaye odpuszczałem więc nie krzyczcie że wszystko było już pokazane;) Przejrzałem ten temat i w sumie dalej nie wiem czym jest ta gra. TG to dla mnie 10/10 między innymi dzięki fabule ale to jest zupełnie inna gra. Jakościowo gra wygląda fajnie ale wydaję mi się że nie będę potrafił odnaleźć się w tych kilku poziomach gry. Jakaś eksploracja, jakaś walka, jakiś deckbuilding ale nie czuję co jest głównym elementem tej gry.
Fabuła... jest ;) Nie narzuca się mocno w trakcie gry. Opowieść się snuje jak w snach - seria połączonych ze sobą scenerii. Między innymi w grze chodzi o odkrycie kim jesteśmy, co tu robimy.
Jest mapa świata, po której krążymy. Mamy bramy do snów i jak przez nie przejdziemy lądujemy w jakimś obrazie z jakimś konkretnym zadaniem. Więc wiemy mniej więcej co trzeba zrobić, chociaż zwykle nie do końca wiemy jak.
W trakcie snu pojawia się zwykle jakiś byt, który raczej nie ma dobrych zamiarów. Czasem trzeba go bić, czasem trzeba uciekać, czasem można coś innego próbować.
Głównym elementem gry jest odkrywanie co nas czeka za rogiem.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: szafaaaa »

brazylianwisnia pisze: 16 lis 2020, 21:13 Co do regrywalności to ciezko poznac cala prawde skoro dostalismy 2 kampanie z 6 a elementy z innych kampanii dodaje sie do innych kampanii(poza ta pierwsza ktora pozostaje "gola"). Duza role w regrywalnosci tutaj zapewne odegraja randomowe spotkania do tego ponoc nawet kolejnosc rozgrywania kampanii ma wpływ na te kolejne.. Jesli ktos jak ja - potrafi wiele razy przechodzić kampanie w Arkham LCG to pewnie i tu regrywalnosc bedzie dla niego spora.
Ok, porównanie do AH mi pasuje. Jeżeli regrywalność jest na tym samym poziomie to mi to wystarcza.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

Według mnie jeżeli będzie dobra opowieść (niewazne w jaki sposób gra mi ta opowieść przedstawi) i sama gra też będzie dobra. To właśnie TO dla mnie czyni te grę regrywalną. To jak powrót do dobrej książki, filmu czy gry po 3-5 latach, a wiadomo że są takie tytuły które można by "doświadczać" co rok :D

Ja tam regrywalnoscia Etherfields w ogóle się nie zamartwiam
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 614
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

A jak wygląda rozwiązywanie zagadek/tajemnic itp?? Czy tak jak np w Times Stories, że zbiera się różne wskazówki żeby potem główkować nad rozwiązaniem jakiegoś szyfru, dzięki któremu możesz iść dalej?? Bo jeżeli tak to jednak regrywalność jest niewielka albo przynajmniej satysfakcja z ponownego przejścia scenariusza jest mocno ograniczona, przynajmniej wg mnie. Jasne, że można jeszcze raz go przechodzić ale to tak jak czytanie Gry o tron gdy już wiesz kto zginie :wink: .
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Muleq pisze: 17 lis 2020, 08:58 A jak wygląda rozwiązywanie zagadek/tajemnic itp?? Czy tak jak np w Times Stories, że zbiera się różne wskazówki żeby potem główkować nad rozwiązaniem jakiegoś szyfru, dzięki któremu możesz iść dalej?? Bo jeżeli tak to jednak regrywalność jest niewielka albo przynajmniej satysfakcja z ponownego przejścia scenariusza jest mocno ograniczona, przynajmniej wg mnie. Jasne, że można jeszcze raz go przechodzić ale to tak jak czytanie Gry o tron gdy już wiesz kto zginie :wink: .
W Etherfields nie ma znowu jakichś super zagadek - czasem trzeba "pomyśleć poza pudełkiem", ale gra nie przypomina mi Time Stories ani gier typu Escape Room.
Jest parę zabiegów żeby ponowne granie scenariusza trochę się różniło, ale raczej jak raz się przejdzie to wiadomo czego się spodziewać.

Do tej pory wracałem do kilku snów (część z nich ma tę opcję, że po przejściu można zagrać ponownie). W paru wiedziałem, że mam jeszcze coś do zrobienia, inne z ciekawości. Wiedziałem już co po kolei trzeba robić, które akcje popychają sen do przodu, a które olać. W efekcie miałem dużo łatwiej i praktycznie przebiegałem przez nie. Przyjemność z ponownego przejścia cóż, mniejsza.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: feniks_ciapek »

Hardkor pisze: 16 lis 2020, 16:29 Czy ktos może zamówił w wersji angielskiej Card Holdery i może je jakoś zrecenzować? Tanie nie są, planuje wziąć z kolegą we dwójkę i podzielić sie 2/3, ale kompletnie nie wiem ile wziąć. Na pewno będę grał w 2 osoby, może 3 (ale na pewno nie więcej). Co radzicie?
Zamówiłem, dostałem, są śliczne. Nawet sundrop mi dali, chociaż pledge miałem bez. Zamykają się na magnesy, bardzo dobry, twardy plastik, super detale. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na ile będą używane do Etherfields, to się zobaczy :)

W ogóle cała produkcja Etherfields jest na najlepszym światowym poziomie. Mógłbym się zwyczajowo czepiać plastikowych żetonów, które jeszcze AR z jakiegoś powodu nie wychodzą tak dobrze, jak cała reszta, ale i tak jest bardzo, bardzo dobrze. Figurki z lepszego plastiku, niż we wcześniejszych produkcjach, tylko podstawki się jeszcze ostały i tę różnicę trochę widać. Ale to już spokojnie jakość CMON z Zombicide: Invader i Cthulhu DMD.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

feniks_ciapek pisze: 17 lis 2020, 22:31
Hardkor pisze: 16 lis 2020, 16:29 Czy ktos może zamówił w wersji angielskiej Card Holdery i może je jakoś zrecenzować? Tanie nie są, planuje wziąć z kolegą we dwójkę i podzielić sie 2/3, ale kompletnie nie wiem ile wziąć. Na pewno będę grał w 2 osoby, może 3 (ale na pewno nie więcej). Co radzicie?
Zamówiłem, dostałem, są śliczne. Nawet sundrop mi dali, chociaż pledge miałem bez. Zamykają się na magnesy, bardzo dobry, twardy plastik, super detale. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na ile będą używane do Etherfields, to się zobaczy :)

W ogóle cała produkcja Etherfields jest na najlepszym światowym poziomie. Mógłbym się zwyczajowo czepiać plastikowych żetonów, które jeszcze AR z jakiegoś powodu nie wychodzą tak dobrze, jak cała reszta, ale i tak jest bardzo, bardzo dobrze. Figurki z lepszego plastiku, niż we wcześniejszych produkcjach, tylko podstawki się jeszcze ostały i tę różnicę trochę widać. Ale to już spokojnie jakość CMON z Zombicide: Invader i Cthulhu DMD.
No właśnie filmiki z unboxingów oglądałem, więc wiem ,że jakość super. Właśnie o to na ile są używane się dla mnie liczy :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Wrażenia z dziś:
trzy kolejne sny, zupełnie różne, z unikalnymi mechanikami. Rewelacja jak można prosty system przekuć w tak różnorodne pomysły. Jestem (sądząc po objętości sekretów do odrzuconych) gdzieś co najmniej za połową.
Wiem coraz więcej o głównej fabule i korci mnie żeby jak najszybciej się wszystkiego dowiedzieć.

Za to na minus - wychodzi trochę zmęczenie materiału. Ogrywam grę intensywnie i mimo, że gra zaskakuje na każdym kroku, to zaczyna mnie nużyć powtarzalność mechaniki. Mam swój nieco odpicowany deck z paroma kombosami, jak na rękę dostaję pewne karty to już automatycznie wiem jak je optymalnie zagrać. Potem trochę już mechanicznie: aha taki test, potrzebuję takich kart. W przyszłej turze przyda mi się tyle ruchu, więc takie karty sobie zostawię. Więc początkowa zaleta prostej mechaniki z czasem robi się wadą - jak w talii nie mam już nic do odkrycia to odpada mi część decyzji.

Widzę, że chyba lepiej by się grało w dwie osoby - interakcja mogłaby ciekawie wyglądać i wprowadzać więcej świeżości.

Sam sobie dam radę - parę dni przerwy od grania w Etherfieldsy ;)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 614
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

To jeszcze pytanie o ilość osób. Jak Ci się wydaje czy warto wchodzić w opcję 5 gracza czy jednak 4 osoby to jest max?? I drugie pytanie czy miałeś okazję wykorzystać gdzieś talię kart do gry?? W sensie tych: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/2455#/ :wink:
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Muleq pisze: 17 lis 2020, 23:58 To jeszcze pytanie o ilość osób. Jak Ci się wydaje czy warto wchodzić w opcję 5 gracza czy jednak 4 osoby to jest max?? I drugie pytanie czy miałeś okazję wykorzystać gdzieś talię kart do gry?? W sensie tych: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/2455#/ :wink:
To trudno mi powiedzieć, na pewno będzie spora różnica między solo a dwojgiem - interakcje i inne składanie talii. Trzy i więcej może być jeszcze ciekawiej jeśli chodzi o możliwości, za to talie będą musiały być już bardzo wyspecjalizowane. Test 8 x liczba graczy solo jest trudny. We dwie osoby - raczej nie do wykonania w jedną turę, nawet jeśli ktoś ma same karty w danym kolorze. Jak będziemy grać w 4-5 osób to połowa musi skupić się na robieniu testu i w dwie tury może się uda. Solo dużo łatwiej jest unikać obrażeń - żeby znaleźć się na odpowiednim polu poza zasięgiem jakiegoś ataku wystarczy jeden dobry ruch. W więcej osób nie każdy będzie miał się gdzie schować i obrażenia będą leciały częściej. Z drugiej strony, w paru scenariuszach bardzo przydałoby mi się być w trzech miejscach na raz.
Czy 4 czy 5 to już powinna być kosmetyka - balans pewnie jakoś się obroni. Przeszkód mechanicznych raczej nie będzie, a jeśli tyle ludzi będziesz miał w ekipie to czemu nie. Dla klimatu im więcej osób tym (w przynajmniej paru miejscach) dużo lepiej.

Co do zwykłych kart, to na końcu instrukcji jest opisana mechanika ich wykorzystania. W skrócie: odkrywasz trzy karty, sumujesz ich wartości i decydujesz na które elementy gry chcesz wpływać (np. rany, zapieczętowane karty, żetony potworów) i czy próbujesz szczęścia. Jeśli tak, to dobierasz kolejne trzy karty i jeśli ich suma jest niższa od tych wcześniejszych - dostajesz bonus, np. leczenie. Jak jest wyższa to masz negatywny efekt. Mogą to być każde normalne karty do gry, niekoniecznie te dedykowane ;)
Ot, taki uproszczony Black Jack - jak dla mnie zupełnie zbędny.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomp »

Czy jest gdzieś porównanie wersji polskiej i angielskiej ? Która ma lepszy klimat ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 181 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: aduko »

Nie ma jeszcze wersji polskiej.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

yrq pisze: 17 lis 2020, 23:38 Wrażenia z dziś:
Twoje relacje z gry w EF są po prostu MEGA. Duży plus za to, że robisz to unikając spoilerów (chociaż widać, że cię korci), za to oddajesz emocje z gry i co tu dużo gadać podkręcasz u mnie hype (czekam na wersję PL).
U mnie chyba zmęczenie materiału nie grozi - nie mam możliwości żeby grać częściej niż raz w tygodniu (w grupie 3-4 osobowej).
ODPOWIEDZ