Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Dokładnie przydałoby się coś o grze samej w sobie. Z czego się składa cały tytuł Summoner Wars, a co z tego chcecie wydać. Teraz wydajecie 2 w sumie nie wiem jak to nazwać....pudełka, a to http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... moner-wars to jak się ma do obecnie wydanych 2 gier?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tomb »

Do znających grę: czy któryś z zestawów dostępnych w przedsprzedaży jest lepszy dla początkujących? Chciałbym wprowadzić córkę, ale najlepiej czymś, co raczej jest samograjem, niż armią, która wymaga solidnego ogrania, żeby odkryć jej prawdziwą moc?
Mitrel pisze:Ludzie lubią dużo obiecywać, tak jak w przypadku Racial Wars który okazał się totalna klapą :lol:
Racial Wars to były jakieś mrzonki. Summoner Wars to jednak dość solidnie zakotwiczona marka i teraz tylko zostaje głosowanie portfelami na pełną polską edycję.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

mulek18 pisze:Dokładnie przydałoby się coś o grze samej w sobie. Z czego się składa cały tytuł Summoner Wars, a co z tego chcecie wydać. Teraz wydajecie 2 w sumie nie wiem jak to nazwać....pudełka, a to http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... moner-wars to jak się ma do obecnie wydanych 2 gier?

Już precyzuję, w przyszłym tygodniu infromacja oficjalna pojawi się też w mediach.

Summoner Wars składa się z kilku rodzajów produktów. Na początku na naszym rynku pojawią się dwa Zestawy Startowe. W każdym z zestawów otrzymujemy dwie gotowe talie do gry (różnych frakcji), mata, kostki, znaczniki oraz instrukcja, czyli wszystko co potrzeba, żeby zacząć przygodę z SW.

Oprócz tego, niedługo po premierze Zestawów Startowych, zaczną pojawiać się pojedyncze Talie Frakcji, czyli pudełka z jedną, nową, gotową do gry talią frakcji - inną od tych z zestawów startowych. Są to typowe dodatki, do których użycia potrzebny będzie jeden z wymienionych wyżej zestawów. Nakładem naszego wydawnictwa pojawią się także tzw. Drugie Talie Frakcji (Second Summoners), które zawierają kompletnie odmienne talie do Frakcji z zestawów startowych - będzie możliwość budowy własnych talii i mieszania jednostek w obrębie jednej rasy.

Gra z linka, który podałeś to jeszcze inny produkt - Master Set. Czyli duże pudło, w którym znajduje się 6 zupełnie innych frakcji, a główną różnicą jest twarda, tekturowa plansza. Też mamy go w planach, ale terminy zależą od sprzedaży bieżącej.

Podsumowując. Summoner Wars to przede wszystkim 2 Zestawy Startowe (w sumie 4 frakcje), 6 Talii Frakcji oraz Master Set (6 frakcji) - w sumie 16 zupełnie odmiennych frakcji do poprowadzenia :-)

Istnieją także zestawy uzupełniające, ale ich wydanie to kwestia przyszłego roku.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

TomB pisze:Do znających grę: czy któryś z zestawów dostępnych w przedsprzedaży jest lepszy dla początkujących? Chciałbym wprowadzić córkę, ale najlepiej czymś, co raczej jest samograjem, niż armią, która wymaga solidnego ogrania, żeby odkryć jej prawdziwą moc?

Myślę, że Elfy vs. Orki będzie nieco łatwiejszy do opanowania.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Summoner Wars

Post autor: Don_Silvarro »

Jeśli chodzi o poziom skomplikowania frakcji ze starterów, to sklasyfikowałbym je tak:

(najłatwiejsze w prowadzeniu)
Krasnale
Orkowie
Elfy
Gobliny
(najtrudniejsze w prowadzeniu)

Przy czym różnica między pierwszymi trzema jest nieznaczna, a między elfami i goblinami już o wiele wyraźniejsza. Dlatego również polecam lodowych orków i ogniste elfy.
adam4444
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:35
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Summoner Wars

Post autor: adam4444 »

czy już wiadomo kiedy dokładnie ruszą wysyłki?
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Smoku »

Dysponuje ktoś instrukcją pl. Znalazłem jedynie przetłumaczone karty postaci.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

jak wyglada pole gry? to taka silikonowa mata?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Mata w zestawach startowych jest papierowa
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Krwawisz pisze:Mata w zestawach startowych jest papierowa
yyyyy. masakra. jak to nawet sztywna tektura nie jest to badziewnie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2455
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

Czyli dokladnie jak w wydaniu angielskim :-) papierowaplansza w malych starterach
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Trochę to takie średnie, że wydawca już prawie wepchnął grę na sklepowe półki, a nic w zasadzie o wydawanej grze nie wiadomo.
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Summoner Wars

Post autor: tramwajaz »

Niestety muszę się przyłączyć do osób zadziwionych postawą Cube. Nie dość, że w zasadzie zignorowali głosy typu "Czemu nie master set?", to teraz piszą, że gra lada dzień się ukaże, a nie ma dostępnej instrukcji PL? Przecież wystarczy korzystać z tego forum i zobaczyć jaki hype robi Portal albo Galakta. Masa osób czeka na ich gry bo dają zdjęcia, podgrzewają atmosferę, pokazują filmiki itd.
Wiadomo, że Summoner Wars powinno w pewnym sensie sprzedać się bazując na opiniach wersji angielskiej, ale jednak wydaje się, że główny cel to ludzie nie posiadający gry w wersji angielskiej, a więc tacy których do zakupu wersji angielskiej nie skłoniły jej recenzje, opinie itp. Cube wydaje wysoko ocenianą grę na BGG ale prezentuje jakiś chaos w swoich działaniach moim zdaniem.

Żeby nie było samego narzekania, to przyznam, że gra jest i tak jest na mojej liście do zakupu w najbliższym czasie i bardzo pochwalam inicjatywę jej wydania w wersji PL. Panowie i Panie z Cube dajcie nam po prostu trochę więcej od siebie w trakcie naszego czekania na waszą grę :).
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Najbliższy tydzień przyniesie odpowiedzi na wszystkie dręczące Was pytania. Jeśli chodzi o materiały promocyjne odnośnie gry to już teraz zapraszam na nasz profil na fejsbuku, gdzie od jakiegoś czasu pojawiają się opisy poszczególnych frakcji w grze. Więcej materiałów - nie tylko na facebooku - przyniesie, jak już wspomniałem, przyszły tydzień.

Co do zarzutów, że jakoby zignorowaliśmy pytania o Master Set - są one nieprawdziwe. Master Set mamy w planach i jesteśmy zdecydowani go wydać. A dlaczego nie na początek? Bo nas zwyczajnie na to nie stać...
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: meshuggah717 »

Też jestem zadziwiony ignorancją ze strony wydawnictwa. Nie dość, że nie wydają materiałów promocyjnych, to nie odpisują na maile dotyczące master seta... To jest 35 gra na rankingu BGG, niektórzy bardzo czekają na wersję PL...
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

meshuggah717: Przecież napisali, że materiały promocyjne już się pojawiają na FB. A odnośnie Master Set to masz odpowiedź post wyżej:
FactoryOfIdeas pisze: Co do zarzutów, że jakoby zignorowaliśmy pytania o Master Set - są one nieprawdziwe. Master Set mamy w planach i jesteśmy zdecydowani go wydać. A dlaczego nie na początek? Bo nas zwyczajnie na to nie stać...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

A ignorancja =/= ignorowanie ;].
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Summoner Wars

Post autor: Zwieżak »

Czy to jednak nie jest trochę strzelanie sobie w stopę. Niektórzy mogą poczekać na Master seta choćby z uwagi na planszę, więc i przychód ze starterów pierwszych będzie mniejsza. Ale oczywicie to prawo wydawcy.W końcu jego pieniądze i jego ryzyko.
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: piogal »

Wnioskując z powyższych - jeśli wszyscy zdecydowaliby się czekać, to się zwyczajnie nie doczekają ;-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: meshuggah717 »

Logicznym jest, że wolę poczekać na master seta, który oferuje 6 talii i plansze z grubej tektury, aniżeli w podobnej cenie dwa zestawy startowe, gdzie w sumie dostanę 4 talie i zwykłe papierowe plansze :?
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

a w Master Secie są te same armie+ 2 nowe, czy 6 zupełnie nowych?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

6 nowych
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:6 nowych
Dzięki. W takiej sytuacji zupełnie nie rozumiem biadolenia, że najpierw wychodzą po polsku 2 zestawy startowe, a nie Master Set. Ja z grą nie miałem nigdy styczności, więc chętnie zacznę od zestawów startowych. Podejrzewam, że w Master Secie są już armie dla bardziej doświadczonych graczy. Mylę się?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

mulek18 pisze:
mig pisze:6 nowych
Dzięki. W takiej sytuacji zupełnie nie rozumiem biadolenia, że najpierw wychodzą po polsku 2 zestawy startowe, a nie Master Set. Ja z grą nie miałem nigdy styczności, więc chętnie zacznę od zestawów startowych. Podejrzewam, że w Master Secie są już armie dla bardziej doświadczonych graczy. Mylę się?
Pewnie chodzi o te planszetki z grubszej tektury ;-)
Pewnie plan jest taki, zeby najpierw zachęcić czymś. A łatwiej zachęcić dwutaliową paczką za 70PLN niż sześciotaliową za 180. Ze wzgledu na sporą zależność językową sporo osób się wstrzymywało z zakupem. Gra nie jest aż tak popularna jak inne karcianki (choćby LCG), choć opinie ma świetne. Więc, szczerze mówiąc, mam wrażenie, że dla osoby, która chce zobaczyć co to takiego to taki zestaw startowy z dwoma rasami jest o niebo lepszy niż Master Set...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

mulek18 pisze:
mig pisze:6 nowych
Dzięki. W takiej sytuacji zupełnie nie rozumiem biadolenia, że najpierw wychodzą po polsku 2 zestawy startowe, a nie Master Set. Ja z grą nie miałem nigdy styczności, więc chętnie zacznę od zestawów startowych. Podejrzewam, że w Master Secie są już armie dla bardziej doświadczonych graczy. Mylę się?
Nie mylisz się. Armie z MS są po części nieco bardziej wymagające.
Również uważam, że startery to najlepszy krok w kierunku wybadania rynku.
ODPOWIEDZ