[XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Merry »

jestem emocjonalnie pozytywnie naladowana na najblizsze pol roku;-)
zagralam az w dwie gry;-D oczywiscie w Tichu, bylo emocjonujaco dzieki Janowi i Paulinie. I w 51.
:twisted: UWAGA-NIE GRAJCIE W 51 Z CIERNIEM!
MIAŻDŻY! :twisted:
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: skanna »

Merry, nie kłam, w Dixita też grałaś - nówka urodzinowa przecież :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: WRS »

Z serca płynące ogromne podziękowania.

Dla Trzewika, że nadal mu się chce!
Dla pomarańczowych koszulek za wielką życzliwość i pomoc (mój najmłodszy Skarb sam zorganizował Piechu do objaśniania Claustrophobii i kolderka do Formula De - a Oni takiego małego smyka nie zignorowali, ale pomogli! - ukłony i podziękowania!)
Dla asioka, że mi wybaczył, dał szansę... (a ja ją oczywiście zmarnowałem i pojechałem go w Gheos i Qubixa...)
Dla folko za rodzinne granie w Resistance (co prawda miałem nadzieję na jakąś logiczną batalię, ale miło było wprowadzać Was w świat podejrzeń :) )

Dla wszystkich znajomych, których tak miło było spotkać!

Zwłaszcza dla tych, którzy mieli chwilę czasu na rozmowę...

Nieoczekiwanie hitem Pionka będą gry, które podeszły mojemu najmłodszemu Skarbowi - Claustrophobia i King of Tokyo (błeee ;) ).
A dumą napawa mnie fakt, że starszy Skarb wywalczył wicemistrza w Qubixa! :D
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: folko »

skanna pisze:Merry, nie kłam, w Dixita też grałaś - nówka urodzinowa przecież :)
Wydaje mi się, że widziałem ją też przy Qubixie ;p
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Merry »

kurde, fakt, bo wiecie,na Pionku sie jest jak na, no wiadomo na czym i w jakim stanie;-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Tycjan »

Dziękuje wszystkim za Pionka, którego z całym szacunkiem dla gier tworzą jednak ludzie :) Grać to ja mogę w domu, ale żeby Was spotkać pojadę zawsze! Do następnego razu na mPionku jak dobrze myślę :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
trzewik

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: trzewik »

1. Dziękuję wszystkim uczestnikom Pionka za przybycie oraz za tworzenie - niezmiennie - absolutnie wspaniałej atmosfery. Pozytywne wibracje dosłownie unoszą budynek Młodzieżowego Domu Kultury w górę. Jest to rzecz w Pionku najcenniejsza.

2. Dziękuję zespołowi Pomarańczowych koszulek. Każdy kto był na Pionku doskonale wie jak świetną robotę robią ci ludzie, jak wiele serca wkładają w to, byście udanie spędzili weekend na Pionku. Kłaniam się w pas. Ten Pionek był kolejnym z serii podczas którego miałem 100% pewność, że gdybym opuścił imprezę w sobotę rano i wrócił w niedzielę wieczorem nic złego by się nie stało - Pomarańczowe koszulki, zespół pionkowy działają jak rewelacyjnie naoliwiona maszyna. Nic tylko podziwiać, jak to wszystko pięnie hula, jak ten zespół ciągnie Pionka od jednej edycji do kolejnej.

3. Dziękuję sponsorom imprezy, firmom:

Wydawnictwo Granna
Wydawnictwo Portal
Egmont Polska
Galakta
Sklep z grami Rebel.pl
Hasbro Polska
Phalanx Games Polska
Logorajd
Wydawnictwo Bard
Trefl S.A.
Polskie Gry Planszowe
Wydawnictwo Piatnik

Dzięki wsparciu sponsorów, dzięki im wielkiej hojności i sercu dla naszej imprezy byliśmy w stanie rozdać blisko 200 nagród (w loterii oraz jako nagrody w turniejach, konkursach). Kłaniam się nisko w pas i dziękuję. Zachęcam wszystkich, by kupowali gry tych wydawnicw - to naprawdę bardzo pozytywne firmy i warto je wspierać.

4. Dziękuję MDK oraz UM Gliwice, że tym razem przyłączyli się do organizacji Pionka. Na mieście pojawiły się plakaty reklamujące imprezę (choć ich skuteczność jest wątpliwa), a na samym Pionku pojawiła sie i strefa przedszkolaka, i masa rzeźb Pionków, i wystawa prac Edrache i szatnia była (na szczęście nie było ulewy, więc szatnia była niepotrzebna) i nawet mały bufet. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze bardziej wspierane przez te instytucje!

5. Miło było wszystkich was spotkać, miło było być świadkiem wręczenia nagrody gra roku, miło było mieć premierę Agentów Molocha, miło było widzieć jak naród zagrywa się w świetnego folkowego Qubixa, miło było rozdawać te cudne nagrody... Było świetnie. Kłaniam się w pas. Do zobaczenia na kolejnej edycji.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Veridiana »

Z mojej strony również podziękowania, że przyjechaliście tak tłumnie i mogłam przez dwa dni robić to, co tygryski lubią najbardziej, czyli łazić, gadać, przeszkadzać (sorry, Skanna!) i tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć, tłuma... tłu... t.... :D
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: nikozja_dg »

i ja dziękuję, wprawdzie tylko kilka godzin :) bo niecałe 4:) ale warto było Was wszystkich zobaczyć :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Merry »

Foty, foty, foty!
Kto robił? Kto ma? Kto pokaże?
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: piechu »

Wcześniej jakoś nie miałem czasu, a również chciałbym za kilka rzeczy podziękować.

Przede wszystkim dziękuję Trzewikowi, nie tylko za zorganizowanie świetnej imprezy z masą atrakcji, ale także za możliwość wystąpienia po raz pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni) w pomarańczowej koszulce. Był to zaszczyt, jak i wielka przyjemność :)

Dziękuję za wszystkie podziękowania skierowane pod moim adresem. Odpowiem na to krótko: drobiazg ;)
WRS pisze:mój najmłodszy Skarb sam zorganizował Piechu do objaśniania Claustrophobii
Muszę przyznać, że Twój Skarb mnie zaskoczył, kiedy podszedł do mnie i poprosił o wytłumaczenie Claustrophobii, ale w końcu po coś czytałem intsrukcję do niej jeszcze w piątek wieczorek przed Pionkiem, żeby móc ją tłumaczyć, więc nie mogłem odmówić. I później Twój Skarb zaskoczył mnie po raz drugi, bo okazał się bardzo pojętnym młodym graczem ;)

A na koniec dziękuję jeszcze wszystkim, którym tłumaczyłem reguły różnych gier. Widząc, że mnie rozumieją i jak grają, miałem wrażenie, że się sprawdziłem w swojej roli.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: sheva »

Ciężko się przyznać ja robiłem zdjęcia... ale okazało się, że bez karty pamięci... walczę o odzyskanie choć kilku...
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Tycjan »

sheva pisze:Ciężko się przyznać ja robiłem zdjęcia... ale okazało się, że bez karty pamięci... walczę o odzyskanie choć kilku...
To chyba ciężkie jak nie masz z czego odzyskać? ;) Ja będę miał ale tylko z konkursu wc.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: sheva »

Mój aparat ma wbudowana pamieć podręczna szukam sposobu na odzyskanie czegoś z tego :/
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: WRS »

piechu pisze:
WRS pisze:mój najmłodszy Skarb sam zorganizował Piechu do objaśniania Claustrophobii
Muszę przyznać, że Twój Skarb mnie zaskoczył, kiedy podszedł do mnie i poprosił o wytłumaczenie Claustrophobii, ale w końcu po coś czytałem intsrukcję do niej jeszcze w piątek wieczorek przed Pionkiem, żeby móc ją tłumaczyć, więc nie mogłem odmówić. I później Twój Skarb zaskoczył mnie po raz drugi, bo okazał się bardzo pojętnym młodym graczem ;)
Dla mnie ważne jest to, że nauczył się tego, iż na Pionku nikt nie jest ignorowany. Nawet, jeśli wygląda niepozornie.
Cieszy mnie oczywiście to, że dzięki planszówkom moje Skarby uczą się także kontaktów międzyludzkich i nabywają pewności siebie.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: costi »

sheva pisze:Mój aparat ma wbudowana pamieć podręczna szukam sposobu na odzyskanie czegoś z tego :/
Jeśli nadal robisz Nikonem, to muszę Cię zmartwić - nie wydostaniesz nic z bufora, bo nie ma do niego dostępu. Zresztą chyba zdjęcia nie są w nim przechowywane dłużej niż do puszczenia spustu.
Nauczka na przyszłość - włączyć blokadę spustu, gdy nie ma włożonej karty. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: asiok »

WRS pisze:
piechu pisze:
WRS pisze:mój najmłodszy Skarb sam zorganizował Piechu do objaśniania Claustrophobii
Muszę przyznać, że Twój Skarb mnie zaskoczył, kiedy podszedł do mnie i poprosił o wytłumaczenie Claustrophobii, ale w końcu po coś czytałem intsrukcję do niej jeszcze w piątek wieczorek przed Pionkiem, żeby móc ją tłumaczyć, więc nie mogłem odmówić. I później Twój Skarb zaskoczył mnie po raz drugi, bo okazał się bardzo pojętnym młodym graczem ;)
Dla mnie ważne jest to, że nauczył się tego, iż na Pionku nikt nie jest ignorowany. Nawet, jeśli wygląda niepozornie.
Cieszy mnie oczywiście to, że dzięki planszówkom moje Skarby uczą się także kontaktów międzyludzkich i nabywają pewności siebie.

Taaa.... Jak skarby Wrsa grały obok nas w Qubixa to Tatuś musiał latać po bandaże i jodynę - tyle się działo!
Grzeniu
Posty: 836
Rejestracja: 28 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Grzeniu »

Jeszcze jeden reportaż wyszperany w sieci:
http://www.itv.gliwice.pl/artykul.php?id=4402
http://www.itv.gliwice.pl/artykul.php?id=4403

Miłego oglądania!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: WRS »

asiok pisze:Jak skarby Wrsa grały obok nas w Qubixa to Tatuś musiał latać po bandaże i jodynę - tyle się działo!
W MaNiKi grały...
A do tej pory znały tylko Ciemną Stronę Mocy... :evil:
Dzięki Pionkowi poznają także Jasną :twisted:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ