51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Camilus »

Firenski pisze:Hehe... My, grając w całą trylogię, nawet przy n+1 podejściu musimy od czasu do czasu zajrzeć do instrukcji, aby sprawdzić i upewnić się co dokładnie oznacza dana ikonka. Ale i tak gra się bosko :)
+1 , zwłaszcza jeśli między partiami jest dłuższa przerwa. Ale fakt, w świetnej zabawie to nie przeszkadza. :mrgreen:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2074
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 140 times
Been thanked: 370 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: walkingdead »

mat_eyo pisze:Dziś wieczorem dostałem w końcu Nową Erę. Nie grałem jeszcze, na razie tylko wypstrykałem żetony i zakoszulkowałem karty. Przy tej drugiej czynności przejrzałem pobieżnie symbole na kartach i mimo, że czytałem instrukcję to czuję się zamotany. Podobnie było przy RftG, ale tam ikony wydawały się być bardziej intuicyjne. Zobsczymy jak to wyjdzie po pierwszym podejsciu.
Też mam pewne obawy związane z pierwszą rozgrywką, gra grzecznie czeka na półce na swój czas na stole.
Zaplanowałam grę na niedzielę, kiedy wszyscy będą wypoczęci i gotowi do intelektualnych wysiłków. :wink:
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mate00 »

Nie przejmujcie się, jeśli nie ogarniecie wszystkiego od razu. Instrukcja nie jest najlepsza, jest tam trochę niejasności. W razie wątpliwości, najlepiej od razu pytajcie. Myślę, że przez pierwsze trzy gry, grałem źle, a nawet po kilkudziesięciu grach, czasem wyskakiwały jakieś pytania. Ale warto to opanować, bo gra się naprawdę świetnie.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2074
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 140 times
Been thanked: 370 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: walkingdead »

Pierwsza gra za mną.
Określę to następująco: chaos w głowie. :mrgreen:
Potencjał jest ogromny, trzeba jedynie opanować ikony i zależności między kartami.
Ale wiem,że to kawał świetnej gry i cieszę się,że mam w swoich zbiorach.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Mam Nową Erę i uważam, że jest świetna. Jedyny minus to zapamiętanie zasad i oznaczenia ikonek, dla nowych graczy jest to problem niestety. Tłumaczenie zajmuje dość sporo czasu, a i tak wszystko sie miesza. Ale z upływem kolejnych tur zaczyna się grać coraz bardziej intuicyjnie. Dodatek Ruiny na pewno zakupię :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

Ja kupię takie kompakcik "wszystko w jednym" na pewno i dodatek też. Cała trylogia (a za chwilę i tetralogia) to moja ulubiona gra :D marzy mi się czteropak z obowiązkowymi wkładkami w postaci kolejnych okładek w środku, bo to jak prezentują się pudełka, to po prostu mistrzostwo świata!
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Misio205 »

Stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem 51 stanu, oraz talii demo :D czy wspomnianą talię można dołożyć do gry podstawowej celem zwiększenia puli kart? W tej chwili jest to zafoliowana nówka i jakby się nie dało to taka pozostanie po prostu ;)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: jolietjake »

Jak sobie chcesz to nikt Ci nie zabroni, ale chyba nie jest to wskazane. Nie znajdziesz tam nowych kart, tylko poprostu cześć zdublujesz, a cześć nie - a to nie wiem czy nie zburzy balansu specjalnie zbudowanej talii do gry.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Misio205 »

To wiele wyjaśnia. Skoro tak to folia wersji demo pozostanie folią :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Hiu »

Jako, ze mamy Maj... gdzie moje ruiny ? Gdzie master set...
Swoja droga - gdzie znajde zime (tak, wiem, ze dopiero za pare miesiecy - bo mamy prawie lato) ale chetnie polozylbym lapska na zimie i zrobil dokladke do nowej ery....

GDZIE, no powiedz gdzie :)
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: prohibic »

właśnie!!! na stronie Portalu napisali, że już za chwilę więcej wieści, a tu pustki! Pewnie liczą, że samo się sprzeda pomimo braku komunikacji z klientem.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Hiu »

Oczywiscie, ze sie sprzeda... :) z tym to nie bedzie zadnego problemu. Pytanie tylko - kiedy to w moje lapska wpadnie :)

Pamietaj, ze Portal to nie FFG :) ktore ma oddzial osob wymyslajacych obrazki do PR'u
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Prohibic, prosze, spójrz na ilość moich postów na tym forum. Spójrz na kanały Twitter, Instagram, Vimeo oraz YouTube, stronę FB oraz główną www wydawnictwa (dwujęzyczną). Dodaj do tego nagrywany co tydzień podcast 2Pionki, konwent Portalkon organizowany dla naszych klientów dwa razy w roku... Porównaj te dane z dowolnym innym wydawcą w Polsce. A później zastanów się, czy wyrażenie 'brak komunikacj z klientem' jest na pewno zasadne.

Dziękuję za poświęcony trud.

Na stronie produktu Ruiny można znaleźć opis dodatku, liczne ilustracje z kart oraz zapowiedź, że dodatek ukaże się w maju. Wraz ze zbliżającą się premierą ilość dostępnych materiałów będzie rosła.
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: prohibic »

Jestem jak najbardziej tego świadomy, ponieważ aktywnie śledzę wspomniane media. Z 2pionkami jestem od samego początku, jednakże czuję się niedoinformowany w sprawie Ruin (jako klient must have dokładnie chciałbym wiedzieć kiedy się pojawią. Mam bardzo niecierpliwą żonę. Jak nie przyniosę jej tego dodatku w maju wystawi mnie z walizami na zewnątrz).
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Hiu »

Niecierpliwa zona to argument nie do podwazenia. Czyli kiedy w maju ruiny i kiedy zima? :)
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Potwierdzam Ruiny w maju, proszę się nie obawiać i nie pakować waliz. :)
Zima nieprędko.
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: prohibic »

Dziękuję, kamień z serca!
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Firenski »

Pięknie :) To szykuje mi się świetny prezent urodzinowy. Tylko poproszę tak w połowie maja. Nie później ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Czy Nową Ere warto połączyć z 51 stanem?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: jolietjake »

Jeśli znudzi Ci się podstawowa talia z Nowej Ery to możesz sobie dorzucić też karty z 51. Stanu, żeby paramo nowymi akcjami urozmaicić. Natomiast (jeśli się nie mylę) chyba około połowa kart się pokrywa. Wg mnie na pewno lepiej najpierw dołączyć Zimę (Winter), a dopiero potem ew. 51. Stan. Ja głównie gram Nowa Era+Winter+karty promocyjne+liderzy z 51. Stanu. Normalnych kart lokacji z 51 jeszcze na razie nie dodaję.
Joliet Jake na BGG
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: scathlock »

Przedsprzedaż Ruin w sklepiku Portalu.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Dzięki za info! 35 zł to spoko cena :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cierń »

Na stronie Portalu pojawiła się informacja o tym co znajduje się w Ruinach.

http://portalgames.pl/pl/ignacy-oprowadza-po-ruinach/
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Parlament to kosmos karta. U nas zawsze jest walka o liderów, bo pod nich konstruuje się ciąg akcji, a dwóch liderów na raz to będzie maszynka do punktów.
Ciekawe, czy w pudełku jest tylko jedna kopia Parlamentu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mat_eyo »

Pytanie co jeśli posiadam tylko Nową Erę? Mogę spokojnie dokładać wszystkie karty z Ruin? Bo wtedy w talii będzie tylko dwóch liderów i może się zdarzyć tak, że dzięki Parlamentowi dostanie je jeden gracz.
ODPOWIEDZ