Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: thorus197 »

Pyśki!

Mam gre już w wirtualnym koszyku!

Będzie ona męczona albo solo albo w 4 osobowej grupie. Sam z angielską wersja nie mam problemu, ale są osoby w grupie które mogą mieć.. Łatwo zrozumieć opisy kart i wydarzeń czy raczej trzeba nastawiać ludzi na grę z translatorem?

Bedzie to pierwsza ENG gra na mojej półce i nie chce żeby przez barierę językową była to półka wstydu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Nastaw się oczywiście na role narratora, bo o karty graczy to mniejsza, ale wszystkie efekty, które będą wychodzić (objective, strike deck, talia gry itp.) będziesz musiał grupie tłumaczyć. Nawet nie tyle z PL na ANG bezpośrednio, tylko po prostu mówić, co to w praktyce robi.

Same karty, które gracze będą kupować, możesz objaśniać jak się pojawią na rynku. Większość ma dość proste efekty, a działanie słów kluczowych i tak będziesz musiał tłumaczyć.
To jest coop, więc wszystko jest do zrobienia. Mechanika jest stosunkowo prosta, więc największe wyzwanie w tym, żeby gracze rozumieli, jaka jest sytuacja, co musicie zrobić, czego szukać, co wam grozi itp. Ale to się niewiele różni od rozgrywki z kims, kto angielski zna, ale po prostu nie zna gry.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: myszons »

Witam
Instrukcje i karty przetłumaczone na PL są w sekcji Tłumaczenie obcojęzycznych elementów gier https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... 95#p745195
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 868
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Szewa »

Leviathan pisze: 06 lut 2021, 22:21 Dorzucam recenzję gry na Wojennik TV:

Wojennik TV # 533: Legendary Encounters: Alien - recenzja (PL)
Świetna robota, zawsze zastanawiałem sie nad LEA, ale po Twojej recenzji wiem, że to gra, która bedzie pasować do mojej kolekcji.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 98
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Mp02 »

Cześć,

Wiadomo coś o dodruku? Szukam w sklepach i nigdzie nie ma...
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Mp02 pisze: 27 mar 2021, 22:49 Cześć,

Wiadomo coś o dodruku? Szukam w sklepach i nigdzie nie ma...
Próbowałeś tutaj: http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... uery/Alien

Tylko dzwoń telefonicznie mozliwe ze mają coś na sklepie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

Z drukiem ostatnio kiepsko w Upperdecku. Dodatki do Marvela mają pół roku opóźnienia. Na dodruk Aliena też bym nie liczył, że się za szybko pojawi.
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Kurczę ale ta gra jest zła w pozytywnym słowa znaczeniu... Dwa chestbustery w jednej grze (Aliens scenariusz). Sane drogie karty nam wyszły i nie było jak się rozpędzić. Ale mało mieliśmy obrażeń a do tego był Medyk z Najemnikiem więc liczyłem na dluzszą walkę. A tutaj mi wyszedł facehugger pod koniec tury mojej a w kolejnej kolega miał tylko dwa ataki. Chestbuster i w drugim dociągu przebił mi klate.

Kolega walczył jeszcze dzielnie ale tez dostał przymilacza i chestbustera do kolekcji. Dwie tury i po zawodach.

Spełniliśmy dopiero połowę drugiego zadania i grę sprzątałem. Nie wiem czy 40 minut graliśmy nawet.

Polecam kazdemu fanowi DeckBuldingu a kto lubi do tego Aliena to bez wahania kupować z wszystkim co wyszło.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: as.nielo »

Wyciągnąłem to niedawno na stół i rozstawiłem pierwszy scenariusz. Wszystko szło jak z płatka, do czasu aż pojawił się The Perfect Organism. Może nierozsądnie wrzuciłem do strike deck karty z rozszerzenia. Mój "medyk" dostał najwredniejszego z wrednych i nawet kotek mu nie pomógł. Drugi bohater miał na ręku wyłącznie techników i sierżanta i też nie dał rady w swojej kolejce, obydwa avatary zostały pożarte przez wielką mrówkę.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 658
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

Jestem przed pierwszą grą. Czy dobrze rozumiem że karty dronów ułatwiają grę? Mimo że są to przeciwnicy to ułatwiają bo są dość słabi i wydłużają nieco przygotowania do final bossa? Ja zamierzam zagrać z tabelą z dodatku i dać sobie i współgraczowi jedna turę bez roju. Myślicie że good idea?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

Nilis pisze: 13 kwie 2021, 14:55 Jestem przed pierwszą grą. Czy dobrze rozumiem że karty dronów ułatwiają grę? Mimo że są to przeciwnicy to ułatwiają bo są dość słabi i wydłużają nieco przygotowania do final bossa? Ja zamierzam zagrać z tabelą z dodatku i dać sobie i współgraczowi jedna turę bez roju. Myślicie że good idea?
Miałem zasugerować, żebyś sobie ściągnął instrukcję do pierwszego dodatku, ale widzę, że ogarnięte. Tak, to dobry pomysł, jak Wam będzie za łatwo to sobie zmienicie w kolejnej rozgrywce. Ja solo gram już tylko z żołnierzami z dodatku, bo im mniej graczy tym łatwiej.

I tak jak mówisz – drony są dość słabe i trochę wydłużają rozgrywkę, co na pewno pomaga. Czasem mają też jakieś pozytywne efekty po zabiciu.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 658
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

Jestem po kilku rozgrywkach w Aliena w składzie 3 osoby, dwie osoby i solo. Powiem szczerze że gra jest kapitalna. Chcąc na siłę znaleźć minusy - nie potrafię. Nie lubię grać w trybie solo ale w tej grze solo jest znakomitym trybem. Wczoraj przy dwóch rozgrywkach 4h uciekły mi jak na świetnym koncercie.

Jedyne co to grając solo szybko trzeba wskoczyć na Hard Mode bo zwykły jest za łatwy. Lubię Eons End ale do Aliena nawet nie ma co porównywać a nie jestem fanem serii Alien, oglądałem filmy 20 lat temu i były ok, lubię je natomiast bez wypieków na twarzy.

Aha, jest jeden minus. Do podstawki plus rozszerzenia należy kupić jakąś niewyobrażalną liczbę koszulek :mrgreen:

10/10
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Nilis pisze: 06 maja 2021, 11:22 Jestem po kilku rozgrywkach w Aliena w składzie 3 osoby, dwie osoby i solo. Powiem szczerze że gra jest kapitalna. Chcąc na siłę znaleźć minusy - nie potrafię. Nie lubię grać w trybie solo ale w tej grze solo jest znakomitym trybem. Wczoraj przy dwóch rozgrywkach 4h uciekły mi jak na świetnym koncercie.

Jedyne co to grając solo szybko trzeba wskoczyć na Hard Mode bo zwykły jest za łatwy. Lubię Eons End ale do Aliena nawet nie ma co porównywać a nie jestem fanem serii Alien, oglądałem filmy 20 lat temu i były ok, lubię je natomiast bez wypieków na twarzy.

Aha, jest jeden minus. Do podstawki plus rozszerzenia należy kupić jakąś niewyobrażalną liczbę koszulek :mrgreen:

10/10
Ja lubię Aliena ale doceniam tez Aoens End. Oczywiście są w obydwu jakieś minusy ale plusy przeważają zdecydowanie. U mnie niestety solo nie wchodzi tak dobrze bo nie jestem tym typem gracza co lubi sam ogrywać tytuły.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 658
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

gregoff pisze: 06 maja 2021, 11:39 Ja lubię Aliena ale doceniam tez Aoens End. Oczywiście są w obydwu jakieś minusy ale plusy przeważają zdecydowanie. U mnie niestety solo nie wchodzi tak dobrze bo nie jestem tym typem gracza co lubi sam ogrywać tytuły.
Aeons End jest bardzo dobre mechanicznie, duży plus za to że jest trudne i tworzy emocje szczególnie pod koniec jak zwycięstwo wisi na włosku. Jednak w Aeons End nie czuje klimatu, wygląd kart i podpisy na nich są dla mnie bezpłciowe. Dla mnie gra jest nijaka pod względem wykonania, oczywiście jest sporo tańsza od Aliena więc w pełni rozumiem. Alien jest jedyną grą w jaką gram solo i sprawia mi dużo przyjemności czym jestem bardzo pozytywnie zaskoczony
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Kwestię koszulek obszedłem w ten sposób, że karty na macie są bez koszulek (tasowanie w sumie raz przed grą), a zakoszulkowałem tylko decki startowe. Gdy coś kupuję do talii, to wkładam w koszulkę. Jak dla mnie to wystarczające rozwiązanie. A, no i zakoszulkowałem wszystkie strajki, bo one są przetasowywane chyba częściej.

Trudno porównywać świat Aeon's End, autorską kreację twórców gry, z dorobkiem universum Aliena, gdzie klimat sami sobie budujemy dzięki znajomości (choćby i pobieżnej) filmów, komiksów, gier. Wiele, bardzo wiele ilustracji w Alienie jest świetnych, ale też wiele jest bardzo kiepskich.

Natomiast generalnie grę uwielbiam - czekam tylko na jakiś sensowny moduł grania solo królową, bo tego w ogóle jeszcze nie wykorzystaliśmy.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

Nilis pisze: 06 maja 2021, 11:22 Aha, jest jeden minus. Do podstawki plus rozszerzenia należy kupić jakąś niewyobrażalną liczbę koszulek :mrgreen:
Pfff, raptem 1200 kart z oboma dodatkami. :mrgreen:
Zakoszulkuj sobie całe Legendary albo Thunderstone Quest ze wszystkimi dodatkami (akurat mam – prawie 4 tyś. kart).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Ja jestem manakiem koszulkowania więc mam wszystko w rebel premium longsleeve plus insert do tego i do pudelka od podstawki wchodzi mi podstawka plus convenant. Jestem mega zadowolony ale wiem teraz o skrzyni od redrewno gdzie wchodzi wszystko z oboma dodatkami.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 658
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

Odi pisze: 06 maja 2021, 12:14 Trudno porównywać świat Aeon's End, autorską kreację twórców gry, z dorobkiem universum Aliena, gdzie klimat sami sobie budujemy dzięki znajomości (choćby i pobieżnej) filmów, komiksów, gier. Wiele, bardzo wiele ilustracji w Alienie jest świetnych, ale też wiele jest bardzo kiepskich.
Trudno porównać ale jednak porównuje gry pod tym kątem bo dzięki temu klimatowi lepiej się bawię czyli + dla Obcego i - dla Aeons. Nie szukam tu przyczyn i nie mam pretensji do twórców Aeons.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

gregoff pisze: 06 maja 2021, 14:35 Ja jestem manakiem koszulkowania więc mam wszystko w rebel premium longsleeve plus insert do tego i do pudelka od podstawki wchodzi mi podstawka plus convenant. Jestem mega zadowolony ale wiem teraz o skrzyni od redrewno gdzie wchodzi wszystko z oboma dodatkami.
Nie mam insertu, bo akurat w tej grze uważam za zupełnie zbędny. Wydrukowałem sobie tylko ładniejsze przekładki do kart. Mieszczą się wszystkie karty z obu dodatków zakoszulkowane w Rebel Premium.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Wiem, że się da ale wygoda obsługi gry z insertem jest o wiele przyjemniejsza dla mnie.

Wczoraj grałem scenariusz Alien Resurrection po raz pierwszy i muszę przyznać że super się grało. Graficznie też jakoś przypasowało bardziej niż poprzednie scenariusze. Oczywiście Newborn zabił nas obydwu :)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 658
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

gregoff pisze: 07 maja 2021, 09:20 Wiem, że się da ale wygoda obsługi gry z insertem jest o wiele przyjemniejsza dla mnie.

Wczoraj grałem scenariusz Alien Resurrection po raz pierwszy i muszę przyznać że super się grało. Graficznie też jakoś przypasowało bardziej niż poprzednie scenariusze. Oczywiście Newborn zabił nas obydwu :)
To świetnie że was zaciukał, dzięki temu jest motywacja do dalszego grania:)

Ja wczoraj po raz pierwszy zagrałem dwa razy trzeci scenariusz na zwykłych zasadach (oczywiście bez dronów) i zbyt łatwo wygrałem. W przyszłym tyg. Wrzucę Hard mode i soldierów, oby stłukli mi mordę:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 548 times
Been thanked: 167 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Nilis pisze: 07 maja 2021, 09:32
gregoff pisze: 07 maja 2021, 09:20 Wiem, że się da ale wygoda obsługi gry z insertem jest o wiele przyjemniejsza dla mnie.

Wczoraj grałem scenariusz Alien Resurrection po raz pierwszy i muszę przyznać że super się grało. Graficznie też jakoś przypasowało bardziej niż poprzednie scenariusze. Oczywiście Newborn zabił nas obydwu :)
To świetnie że was zaciukał, dzięki temu jest motywacja do dalszego grania:)

Ja wczoraj po raz pierwszy zagrałem dwa razy trzeci scenariusz na zwykłych zasadach (oczywiście bez dronów) i zbyt łatwo wygrałem. W przyszłym tyg. Wrzucę Hard mode i soldierów, oby stłukli mi mordę:)
Ja dopiero regularnie mam drugą osobę do gry i plan jest taki aby ograć wszystkie scenariusze i przynajmniej raz wygrać na zwykłym potem na hard mode. Może w międzyczasie wariant konfrontacyjny oraz ten z ukrytymi tożsamościami.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

Jestem po liczeniu kart w postawce aliena z tego co doczytałem powinno byc 600. I mam chyba cos niezle namieszane. Sprawdzałem ze spisem i mam 599 ,brakuje mi karty lokacji 1 x The Aviary, Ile jest kart lokacji 4 czy 5 w postawce bez dodatku?
Nie mam też kart lokacji w wersji HARD MODE, uderzac z tym do sklepu czy bezpośrednio do wydawcy?
ODPOWIEDZ