Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

Polzcount pisze: 17 maja 2021, 22:57 Jestem po liczeniu kart w postawce aliena z tego co doczytałem powinno byc 600. I mam chyba cos niezle namieszane. Sprawdzałem ze spisem i mam 599 ,brakuje mi karty lokacji 1 x The Aviary, Ile jest kart lokacji 4 czy 5 w postawce bez dodatku?
Nie mam też kart lokacji w wersji HARD MODE, uderzac z tym do sklepu czy bezpośrednio do wydawcy?
The Aviary to jest lokacja z dodatku. W podstawce jest 4 scenariusze i powinny być 4 lokacje. Hard Mody do podstawki są w dużym dodatku. Jak koszulkujesz sprawdź czy się gdzieś w koszulce nie ma podwójnej karty. Od czasu do czasu się zdarza w tej grze że dwie karty się złączą (z tego co czytałem na BGG).
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: nienazwany »

Warto dokupić Covenant? Spotkałem się z mieszanymi opiniami. Pierwszy dodatek mam (wciąż czeka aż ogram podstawkę :) ), a nie mam natury kolekcjonera ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

nienazwany pisze: 18 maja 2021, 08:49...Pierwszy dodatek mam (wciąż czeka aż ogram podstawkę :) ), a nie mam natury kolekcjonera ;)
W takim razie zagraj z dużym dodatkiem. Jak będziesz mieć niedosyt to mały dodatek spełni oczekiwania.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: nienazwany »

c08mk pisze: 18 maja 2021, 09:43
nienazwany pisze: 18 maja 2021, 08:49...Pierwszy dodatek mam (wciąż czeka aż ogram podstawkę :) ), a nie mam natury kolekcjonera ;)
W takim razie zagraj z dużym dodatkiem. Jak będziesz mieć niedosyt to mały dodatek spełni oczekiwania.
Bardziej chodzi mi o jakość tego dodatku. To, że poprzednie pudełka mi się podobały, nie znaczy, że nowe warto kupić ;) A spotkałem się z opiniami, że Covenant jest wyraźnie słabsze od poprzednich części.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 963 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Nie powiedziałbym, że jest "wyraźnie słabszy".
Scenariusz jest bardzo dobry, jest sporo nowych talii, nowe fajne strajki...

Problem w tym, że jest stosunkowo drogi i to jego główna wada.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

c08mk pisze: 17 maja 2021, 23:08
Polzcount pisze: 17 maja 2021, 22:57 Jestem po liczeniu kart w postawce aliena z tego co doczytałem powinno byc 600. I mam chyba cos niezle namieszane. Sprawdzałem ze spisem i mam 599 ,brakuje mi karty lokacji 1 x The Aviary, Ile jest kart lokacji 4 czy 5 w postawce bez dodatku?
Nie mam też kart lokacji w wersji HARD MODE, uderzac z tym do sklepu czy bezpośrednio do wydawcy?
The Aviary to jest lokacja z dodatku. W podstawce jest 4 scenariusze i powinny być 4 lokacje. Hard Mody do podstawki są w dużym dodatku. Jak koszulkujesz sprawdź czy się gdzieś w koszulce nie ma podwójnej karty. Od czasu do czasu się zdarza w tej grze że dwie karty się złączą (z tego co czytałem na BGG).
Dzięki,za wskazówkę.Okazało się ,że jedna z kart Drone Deck była "sklejona".Przeliczałem ta talie chyba z 4 razy i dopiero za piątym zauważyłem ,że dwie karty są niesamowicie sprasowane, a jeszcze nie pakowałem w koszulki.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 657
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

Ja mam Aliena + Expansion i w moim odczuciu mam bardzo dużo zawartości na bardzo dużą ilość rozgrywek. Z pewnością nie kupię Convenant bo jest za drogi w porównaniu z niewielką zawartością jaka się w niej znajduje.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Hyperion »

Witam,
Można gdzieś w Polsce dorwać jeszcze podstawkę Aliena?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Czy ktoś z was, kiedykolwiek korzystał z zaawansowanych zasad (gracz nie umiera przez Chestburstera tylko staje się obcym) albo grał w trybie z Hidden Agendas? I czy ktokolwiek liczył punkty po grze? Ja grałem tylko solo, więc trudniej mi zdecydować, czy te zasady mają sens, ale wydaje mi się, że punktacja jest dodana mocno na siłę i tak szczerze to nie wiem czemu ma służyć (niby rozumiem zamysł, ale wykonanie jest, delikatnie mówiąc, co najmniej średnie). Według mnie, to wszystko niepotrzebnie pompuje instrukcję i ma powodować, że gra wydaje się bardziej złożona (chociaż nie wiem po co).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1850 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Gambit »

woytas pisze: 20 gru 2021, 15:19 Czy ktoś z was, kiedykolwiek korzystał z zaawansowanych zasad (gracz nie umiera przez Chestburstera tylko staje się obcym) albo grał w trybie z Hidden Agendas? I czy ktokolwiek liczył punkty po grze? Ja grałem tylko solo, więc trudniej mi zdecydować, czy te zasady mają sens, ale wydaje mi się, że punktacja jest dodana mocno na siłę i tak szczerze to nie wiem czemu ma służyć (niby rozumiem zamysł, ale wykonanie jest, delikatnie mówiąc, co najmniej średnie). Według mnie, to wszystko niepotrzebnie pompuje instrukcję i ma powodować, że gra wydaje się bardziej złożona (chociaż nie wiem po co).
Obcy przyspiesza koniec gry. Ten nieszczęśliwy dla graczy. Hidden Agendas bardzo lubię, ale to moduł nie dla każdego. Jest bardzo specyficzny i potrafi wywołać skrajne emocje. Co do punktów...to w tej grze jest w ogóle możliwość liczenia punktów? Wiem, że jest w Legendary Marvel, ale mimo iż tyle gram w LE Alien, byłem pewien, że tu tego nie było.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

Opcja z Alien Player jest, jak to się wyraził ktoś na BGG, eleganckim sposobem na zakończenie gry. Dzięki temu gracz, który odpadnie nie musi czekać na zakończenie rozgrywki, a ta najprawdopodobniej skończy się szybko.
Hidden agendas nie mają za bardzo racji bytu w grze solo, nawet grając na dwie ręce. W tej opcji chodzi właśnie o to żeby informacja była ukryta przed innym graczem. Pamiętam, że któryś ze scenariuszy (chyba z dodatku) używa tych kart jako nagrody także całkiem odłogiem nie leżą w pudełku.
Zasady dotyczące punktów pamiętam, że gdzieś były (chyba w Predatorze albo którymś dodatku) i są one raczej opcją rzadko wykorzystywaną. W Alienie samo przetrwanie do końca jest wystarczająco satysfakcjonujące i liczenie punktów wręcz by zabiło klimat końcówki (ale jeżeli ktoś chce to opcja jest dostępna).
dannte
Posty: 738
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 433 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: dannte »

Kojarzę punktację, ale nigdy nie używałem jej w moich grach. Zawsze postrzegałem to jako "wariant" - coś jakby punktacja turniejowa, gdy gramy kilka różnych gier na różne sposoby, a na koniec podliczamy kto sumarycznie zdobył więcej punktów. Traktowałem to jako sztuczne utrudnienie gry z cyklu semi-coop, gdzie niby współpracujemy, ale "wolę zaryzykować, żeby ten Alien Cię zjadł zanim go wykończę, bo wtedy dostanę więcej punktów" - coś w ten deseń. Jakoś szybko zapomniałem o tej opcji, wolę w bardziej naturalny sposób zwiększać poziom trudności.

Nie graliśmy ani razu z wariantem gracza obcego, tzn. gdy postanowiliśmy zagrać, to akurat nikt nie dostał Chestburstera... Ale graliśmy przeciwko Alien Queen chyba w 3+1 osób i z tego co pamiętam, to ten wariant był bardzo niezbalansowany - gracz grający Królową nie musiał się za wiele napocić, a sprawiał nam masę problemów. Może graliśmy coś źle, ale ciężko będzie do tego wrócić.

Z agendami graliśmy chyba dosłownie raz na 3 osoby i mnie się podobało - do końca nie było wiadomo kto jest tym złym, ale ostatecznie chyba tak czy siak nikt nie wyszedł z tego żywy, bo wybraliśmy jakiś trudny scenariusz.

A co do agend w trybie solo, to chyba nie chodzi o scenariusz, a o rzadką kartę z talii Superintendent Andrews. Ona pozwala dodawać agendy do talii.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Ardel12 »

Ja ogrywałem agendy kilka razy i na 3+ zawsze polecam grać z nimi jeśli już jesteśmy zaawansowani w Alienie. Wprowadza świetne uczucie paranoi, grupa musi uważać by nie było jednego gracza od zadawania obrażeń ani nawet innych specjalizacji, gdyż taki przeciwnik może szybko położyć nam grę. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że sami nie wiemy czy jesteśmy tymi złymi. Uśpiony agent. IMHO gra sama w sobie jest trudna, a agendy podkręcają poziom w przypadku, gdy wylosujemy zdrajcę. Jest szansa, że nikt nie zostanie, a wtedy gra robi się trochę za prosta(Agendy są jednak potężne).

Nie miałem niestety okazji grać z królową obcych, ale gdzie nie czytam, to każdy na nią narzeka.

Z kolei zamiana gracza w Obcego jest mega klimatyczne i nie pozwala na pechowe odpadnięcie z gry(comba z talii ran potrafią zabić na strzała słabszych zawodników). Ja bardzo miło wspominam te partie, gdy Obcy się pojawiał. Jeśli udało nam się i tak wygrać, to partia z marszu robiła się legendarna.

Oczywiście polecam też łączenie wariantu obcego z agendami. Potrafi się czasem porobić, jak mamy zdrajcę, obcego i 1-2 graczy starających się przetrwać :D

Co do punktów, to Alien żadnego systemu nie oferuje. Są bodaj achievmenty w instrukcji, ale nic godnego uwagi. W LM liczenie punktów dla mnie może nie istnieć, więc i tutaj nie widzę żadnej potrzeby.
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: sako77 »

Witam, przymknijcie proszę oko jeśli te pytanie już kiedyś padło (poza tym nie jestem pewny czy odpowiedni dział) ale przebić się przez całe te forum to nie taka prosta sprawa.
Pytanie: Jak ta gra idzie (tak szczerze) Solo i na dwie osoby? Raczej nie mam szans na grę w większym składzie, a nie wiem czy opłaca się pakować kasę w coś, co może na dwie osoby nie wypali. Dodam tylko że trochę już wiem o tej grze, i baaardzo lubię deckbuildery. Po prostu chciałbym szczerą opinię od kogoś, kto trochę to ogrywał solo i na dwie osoby. Dzięki 😉👍
PS. Ma ktoś na sprzedanie? 😉
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Ardel12 »

sako77 pisze: 28 gru 2021, 18:09 Witam, przymknijcie proszę oko jeśli te pytanie już kiedyś padło (poza tym nie jestem pewny czy odpowiedni dział) ale przebić się przez całe te forum to nie taka prosta sprawa.
Pytanie: Jak ta gra idzie (tak szczerze) Solo i na dwie osoby? Raczej nie mam szans na grę w większym składzie, a nie wiem czy opłaca się pakować kasę w coś, co może na dwie osoby nie wypali. Dodam tylko że trochę już wiem o tej grze, i baaardzo lubię deckbuildery. Po prostu chciałbym szczerą opinię od kogoś, kto trochę to ogrywał solo i na dwie osoby. Dzięki 😉👍
PS. Ma ktoś na sprzedanie? 😉
Ja gram głównie na 2 osoby i sprawdza się wyśmienicie. Tracisz jedynie tryb z możliwym zdrajcą, który na 2os będzie słabo dzialał. IMHO ja jego braku nie odczuwam. Serię lubię, więc jeśli jesteś fanem kinowego oryginału to się nie zastanawiaj, gdyż dla mnie jest to jeden z najlepszych deckbuilderów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

sako77 pisze: 28 gru 2021, 18:09 Witam, przymknijcie proszę oko jeśli te pytanie już kiedyś padło (poza tym nie jestem pewny czy odpowiedni dział) ale przebić się przez całe te forum to nie taka prosta sprawa.
Pytanie: Jak ta gra idzie (tak szczerze) Solo i na dwie osoby? Raczej nie mam szans na grę w większym składzie, a nie wiem czy opłaca się pakować kasę w coś, co może na dwie osoby nie wypali. Dodam tylko że trochę już wiem o tej grze, i baaardzo lubię deckbuildery. Po prostu chciałbym szczerą opinię od kogoś, kto trochę to ogrywał solo i na dwie osoby. Dzięki 😉👍
PS. Ma ktoś na sprzedanie? 😉
Na pewno już było, więc napiszę krótko.

Ta gra ma ten problem, że im mniej graczy tym łatwiej. Solo jest wręcz banalnie prosta. Na szczęście dodatek dorzuca karty, które utrudniają i dodaje do misji tryby Hard. Gram i lubię grać solo, dla mnie bardzo dobra gra (i nie trzeba grać na dwie ręce). Jak nie masz dodatku to po prostu musisz grać na trudniejszych zasadach (nie dorzucać dronów).
Na dwie osoby chyba nigdy nie grałem, ale zakładam, że będzie równie dobrze jak na 3 i więcej. Gra trochę zyskuje w kooperacji, bo można się wspierać kartami w turze innych graczy (mechanika coordinarte).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
dannte
Posty: 738
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 433 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: dannte »

Potwierdzam to, co poprzednicy napisali. Dodam tylko, że to wspieranie się (Coordinate) działa świetnie na większą liczbę graczy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś grał solo na 2-3 ręce, bo to praktycznie czysty koop. Pod warunkiem, że lubisz tak grać, bo wiele osób unika takich "udziwnień". Ale to pozwala utrudnić i uatrakcyjnić sobie solo.

Poza tym, z dodatkiem jest też opcja grania jako Królowa. Na większą liczbę osób nie polecam, ale na dwójkę może się dobrze sprawdzić.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: kastration »

Ja należę do purystów odnośnie Aliena solo. Grałem zawsze solo w wersji klasycznej, czyli na 1 rękę i bywało różnie. Raz łatwo, raz trudno, raz średnio, czyli tak jak ma być w tym tytule, nigdy nie wiem, czego się spodziewać. Nie mam dodatku, więc tu się nie wypowiem, ale sama podstawka jest świetna i jeśli ktoś lubi grać klasyczne solo, to nie będzie zawiedziony. Coordinate nie używam naturalnie w tym układzie, no ale to by było zbyt łatwe. Cała zabawa, by odpowiednio przenosić Asha w 1 filmie po statku żeby nam się nie dobrał do skóry. I choć obecnie gram skrajnie rzadko, to jednak mam bardzo duży sentyment do tej gry, w każdym składzie. Solo gracze na pewno nie będą zawiedzeni. Poprzednicy wspomnieli już jak zwiększyć sobie poziom, więc elastyczność to dodatkowy walor pod tym względem.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 657
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Poza tą grą nie gram w żadne gry solo bo nie lubię. W przypadku Aliena solo działa rewelacyjnie ale w dwie osoby jest nawet jeszcze lepiej. Gorąco polecam tytuł i rozszerzenie
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: sako77 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, przekonaliście mnie A więc teraz trzeba zapolować... na grę najpierw 😜
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2271
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wylądowała jeszcze angielska wersja recenzji. Polską linkowałem już jakiś czas temu.

Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, 09:59 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam 2326
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2021, 17:33

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Adam 2326 »

Obrazek
A jakie macie odczucia co do polskiej wersji?
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 103 times
Been thanked: 39 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: choczkins »

Adam 2326 pisze: 17 lip 2022, 08:06 A jakie macie odczucia co do polskiej wersji?
A skąd wziąć takie polskie karty?
No i gdzie drukowaleś i jaki koszt wyszedł? 😃
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Bea pisze: 06 kwie 2016, 20:42 A nie sądzicie, że Wiedźmin sprawdziłby się z tą mechaniką? Walki z kikimorami, Strzygami i innymi dziadostwami!
Po 6. latach od tego posta spełniło się to życzenie i jest Wiedźmin na mechanice LE! Projekt fanowski, ale pełna profeska.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ