Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jediwolf
Posty: 407
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 87 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: jediwolf »

FFG mówił, że teraz będzie skupiał się na apce do IA i nowych kampaniach, zamiast na fizycznych dodatkach. Więc jest szansa, że będzie to prężniej rozwijane.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: arian »

feniks_ciapek pisze: 02 lip 2019, 08:17 Sorki, do podstawki nie ma w ogóle kampanii w apce. Jest do Return to Hoth i Heart of the Empire. Grałem w tę drugą i była tak na 5/10. Ok, ale nie porwała, chyba głównie przez to, że nie było w zasadzie misji pobocznych.
Trochę z opóźnieniem, ale dopiero dostałem grę i faktycznie byłem przekonany, że nie ma kampanii do podstawki. A przecież jest:

Obrazek

Kampania składająca się z pięciu misji. Nie dużo, ale zawsze coś.
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

arian pisze: 25 lip 2019, 12:46 Trochę z opóźnieniem, ale dopiero dostałem grę i faktycznie byłem przekonany, że nie ma kampanii do podstawki. A przecież jest.
Chyba muszę wyjąć tę grę z powrotem na stół, bo jak widać zaczynam już majaczyć :D
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: strid3rr »

Ktoś może rozegrał wszystkie 3 kampanie dostępne w aplikacji i mógłby się podzielić wrażeniami i powiedzieć jaka jest ich długość (ilość misji)?
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

strid3rr pisze: 30 lis 2019, 19:38 Ktoś może rozegrał wszystkie 3 kampanie dostępne w aplikacji i mógłby się podzielić wrażeniami i powiedzieć jaka jest ich długość (ilość misji)?
Ja chyba rozegrałem tylko dwie (podstawkę i bodajże Heart of the Empire). Podstawka miała kilka problemów pierwszego dziecka i osobiście najbardziej brakowało mi misji pobocznych, bo dla mnie one robiły sporą część kampanii papierowych, a tutaj takie trochę komputerowe losowe spotkania z testami. Tym niemniej, Heart of the Empire już było ciekawsze.

Fajne jest to, że nie znasz mapy od początku. Trochę co prawda jest szukania, jak trzeba dołożyć nową płytkę, ale klimatycznie jest to naprawdę super - podobny patent jak w Hoth z "mistrzem gry". Trochę słaby jest losowy dobór przeciwników w niektórych miejscach (raz wyskoczył na mnie Palpatine, którego dość szybko ekipa utłukła) i czasami AI jest powiedzmy suboptymalne, ale jak się nad tym przeskoczy, to gra z apką jest super.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: strid3rr »

feniks_ciapek pisze: 30 lis 2019, 22:06
Ja chyba rozegrałem tylko dwie (podstawkę i bodajże Heart of the Empire). Podstawka miała kilka problemów pierwszego dziecka i osobiście najbardziej brakowało mi misji pobocznych, bo dla mnie one robiły sporą część kampanii papierowych, a tutaj takie trochę komputerowe losowe spotkania z testami. Tym niemniej, Heart of the Empire już było ciekawsze.

Fajne jest to, że nie znasz mapy od początku. Trochę co prawda jest szukania, jak trzeba dołożyć nową płytkę, ale klimatycznie jest to naprawdę super - podobny patent jak w Hoth z "mistrzem gry". Trochę słaby jest losowy dobór przeciwników w niektórych miejscach (raz wyskoczył na mnie Palpatine, którego dość szybko ekipa utłukła) i czasami AI jest powiedzmy suboptymalne, ale jak się nad tym przeskoczy, to gra z apką jest super.
A kojarzysz ile misji składało się na poszczególne kampanie?
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Chyba około 6-7. Akurat zdążysz sobie przejść całą progresję postaci od zera do kart za 3-4 XP.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

feniks_ciapek pisze: 30 lis 2019, 23:23 Chyba około 6-7. Akurat zdążysz sobie przejść całą progresję postaci od zera do kart za 3-4 XP.
A pamiętasz może czy jest podobnie do papierowej kampanii, że porażka Rebelii definiuje misję dajmy na to A, a zwycięstwo misję B jako następną ? Czy jest to kampania "prostolinijna" ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Grałem tylko raz w każdą, więc nie mam pojęcia :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: arian »

13thSON pisze: 03 gru 2019, 11:26
feniks_ciapek pisze: 30 lis 2019, 23:23 Chyba około 6-7. Akurat zdążysz sobie przejść całą progresję postaci od zera do kart za 3-4 XP.
A pamiętasz może czy jest podobnie do papierowej kampanii, że porażka Rebelii definiuje misję dajmy na to A, a zwycięstwo misję B jako następną ? Czy jest to kampania "prostolinijna" ?
Grałem wielokrotnie w kampanię do podstawki, ale gra jest na tyle łatwa, że nawet w trybie trudnym teraz już nie przegrywam misji. Z tego co pamiętam po pierwszych rozgrywkach, to nic się nie zmieniało. Niestety bardzo brakuje różnorodności, co trochę zabija przyjemność z kolejnych podejść. Bo możesz zmienić postaci, masz innych wrogów, ale już nastawiasz się na to, co będziesz musiał zrobić i jak optymalizować przemieszczanie się po planszy, żeby szybko dojść do celu.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

OK to dzięki za odpowiedź. Czyli nie będę grał solo, bo sobie zaspoileruję granie z ekipą.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: strid3rr »

Smutne jest tylko to, że linia SW:IA została zamknięta przez FFG i za chwile zaczną znikać dodatki z półek sklepowych. Znając życie cena wywinduje w kosmos, a raczej wątpię żeby w planach była wersja 2.0.
W teorii mieli pracować nad aplikacją i ją dalej rozwijać ale wątpię czy coś z tego będzie. Zapewne całe siły przerobowe są przekierowane na Legion.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2831
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 364 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Gromb »

Eeee... Chyba z 2-3 tygodnie temu była aktualizacja aplikacji. Wprowadzili kolejny dodatek i połatali trochę znane błędy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: rastula »

legion jest typowym bitewniakiem , więc nigdy nie zastąpi IA - łączą go wyłącznie figurki...zobaczymy co wymyślą teraz
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: strid3rr »

Gromb pisze: 03 gru 2019, 13:13 Eeee... Chyba z 2-3 tygodnie temu była aktualizacja aplikacji. Wprowadzili kolejny dodatek i połatali trochę znane błędy.
Jeśli dobrze kojarzę, to wprowadzili nową mapę do trybu Raid. Ale mówiąc o rozwoju miałem na myśli nowe, rozbudowane kampanie, a nie tylko łatanie błędów i pojedynczą misję.

Legion wyparł tryb skirmish z IA.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Czy też macie wrażenie, że pojedyncze figurki z zestawów dodatków są lepiej wykonane niż te, które są w pudle z podstawką ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Artur_M »

Istnieje polska wersja językowa apki?
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: strid3rr »

Artur_M pisze: 18 gru 2019, 12:02 Istnieje polska wersja językowa apki?
Nie
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: mat_eyo »

Mam kilka pytań odnośnie apki, od razu uprzedzam, że dawno nie zagłębiałem tematu, więc mogą one być dla kogoś oczywiste.

Jak oceniacie grę solo z apką? Zwłaszcza upierdliwość jej obsługi, poziom trudności i radość z gry. Jeśli ktoś umiałby porównać do Podróży przez Śródziemie, to już w ogóle byłoby super.

Czy granie z apką mając polską wersję gry nie przysparza trudności? Znam angielski, chodzi mi bardziej o jakieś nieoczywiste tłumaczenia itd.

Widzę, że poza podstawką, w apce są kampanie dla Powrotu na Hoth i Królestwa Jakby. Niestety nie mam żadnego z tych dodatków. Opłaca się kupować je tylko dla kampanii solo w apce? Jeśli tak, to który z tych dodatków ma lepszą kampanię w apce?
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

mat_eyo pisze: 27 gru 2019, 23:16 Jak oceniacie grę solo z apką? Zwłaszcza upierdliwość jej obsługi, poziom trudności i radość z gry. Jeśli ktoś umiałby porównać do Podróży przez Śródziemie, to już w ogóle byłoby super.
Moim zdaniem jest to bardzo dobry stosunek gry planszowej do tego, co się dzieje w apce. Upierdliwości żadnej nie zauważyłem, a nie ma tego, co jest w Podróżach, że cała gra odbywa się tak naprawdę na ekranie. Apka tylko mówi co i gdzie, losuje przeciwników i wyświetla ich algorytm, ale wszystko tak naprawdę obsługujesz sam, hit pointy i rzuty liczysz w rzeczywistości i wszystko jest transparentne. Prawie jakbyś z drugim graczem grał.

OK, jedyna upierdliwość to to, że czasem losowe spotkania są naprawdę losowe - wyskoczy ci np. jakiś Palpatine w korytarzu, tudzież latający szturmowcy imperium w korytarzu więziennym (bo gra losuje z puli tego, co masz dostępne).
mat_eyo pisze: 27 gru 2019, 23:16 Czy granie z apką mając polską wersję gry nie przysparza trudności? Znam angielski, chodzi mi bardziej o jakieś nieoczywiste tłumaczenia itd.
Wydaje mi się, że nie, ale mam angielską wersję, więc ciężko mi się tu wypowiedzieć.
mat_eyo pisze: 27 gru 2019, 23:16 Widzę, że poza podstawką, w apce są kampanie dla Powrotu na Hoth i Królestwa Jakby. Niestety nie mam żadnego z tych dodatków. Opłaca się kupować je tylko dla kampanii solo w apce? Jeśli tak, to który z tych dodatków ma lepszą kampanię w apce?
No jak to, nie masz wszystkich dodatków do Imperial Assault? ;) Jabba obowiązkowo. Hoth może nie jest najlepszy jako dodatek, ale ma w sumie ciekawe misje.
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Artur_M »

Siemka,
czy ktoś z Was spotkał się z figurką Kylo Ren'a? Chodzi mi o mały dodatek, może być w wersji anglojęzycznej.
Rozwijając pytanie, czy w wersji anglojęzycznej występuje więcej małych dodatków (figurek)?
feniks_ciapek
Posty: 2306
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1612 times
Been thanked: 939 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Jest więcej, ale ostatnia trylogia nie jest uwzględniona w tej grze.
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Artur_M »

Szkoda, że gra się nie rozwija wraz z sagą. Mam jeszcze jedno pytanie. Ja gram głównie w skirmisha. Co polecacie must to have z dużych dodatków? Czy sama podstawka wystarczy i nie ma się pchać w rozszerzenia?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: ghostdog »

Nie rozwija bo FFG się przerzuciło na Legion i on jest chyba oczkiem w głowie teraz.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: mat_eyo »

Artur_M pisze: 04 sty 2020, 14:35 Szkoda, że gra się nie rozwija wraz z sagą.
Biorąc pod uwagę, że całe IA jest upakowane w bardzo sztywne ramy czasowe, to nie bardzo mają jak. Dziwne by było, gdybyś walczył z Kylo Renem mając w drużynie młodych Hana i Luke'a. Postaci z trylogii prequeli też przecież nie mamy.
ODPOWIEDZ