(Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Otorek »

Mr_Fisq pisze: 02 lut 2022, 20:58
Otorek pisze: 02 lut 2022, 20:49 (...) ale się pokuszę, na przykład Brazil. Możemy tu się podlizywać wydawcy i marginalizować te kilkadziesiąt złoty podwyżki, ale dla mnie czara się dzisiaj przelała.
Z ciekawości:
- na jakiej dużej licencji jest Brazil?
- do czego dodatkiem jest Brazil?
Z ciekawości mam więcej gier z licencją Dune, wiem ile zapłaciłem za podstawkę, czyli teraz prócz chińskiego powietrza, papieru, kontenera i mazutu podrożała licencja.

Może wydawca mógł sie skupić na jak najlepszej cenie dodatku, a nie deluxe boxa, który u nas zejdzie bez względu na zaporowość ceny.
John_S_PJK

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: John_S_PJK »

eveni pisze: 02 lut 2022, 20:48
A czemu sumujesz dodatek i deluxe pack? Ja napisałam o samym dodatku Potęga IX. 160 zł a 190 zł (w promocji z 200 zł) to jest różnica.

To że plastik kosztuje swoje jest oczywiste i ja tego nie kwestionuję.
Na okazję tego, że wiedziałem że komuś może nie pasować kwestia połączenia dodatku z upgrade packiem napisałem wyżej też takie zdanie, które brzmi następująco:
"A jeżeli cena jednostkowa za samą Potęgę Ix czyli 190 złotych to za dużo (i więcej niż 40 USD) to przecież od dawna jest informacja, że to będzie w sklepach czyli taniej, gdyby nie chcieć kupować razem z upgrade packiem."
Z kolei uzupełnieniem tego jest lub może być to co napisał Michał czyli zwrócenie uwagi na osłabienie złotego i na wzrost kursu walut.

Swoją drogą czy ważne jest to jaka jest różnica między ceną LDG a sklepem wydawcy czy najniższa końcowa cena dodatku na polskim rynku vs cena u wydawcy? Szczególnie w świetle tego, że dodatek będzie w sklepach.

Myślę, że nasze polskie zakupy są tylko na plus tzn.:
- upgrade pack od LDG tańszy niż u wydawcy,
- upgrade pack + dodatek w promocji od LDG tańsze niż u wydawcy,
- dodatek w polskich sklepach taniej lub tak samo jak u wydawcy.
sasquach
Posty: 1846
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: sasquach »

rastula pisze: 02 lut 2022, 20:59 absolutnie też nie widzę sensu czekania i wspierania polskich wydawnictw - cena jest podobna, często wyższa ( broni to się jeszcze kosztami wysyłki z zagranicy ...ale i to da się powili obejść przy większych zakupach), polska wersja obarczona błędami i opóźnieniami...
Tu się niestety możesz srogo zawieść. Np. w angielskie wersji D:I jedna z kart nie była oznaczona jako należąca Bene Gesserit, w polskiej wersji było to już poprawione.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1247 times
Been thanked: 1466 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Otorek pisze: 02 lut 2022, 21:05
Spoiler:
Z ciekawości mam więcej gier z licencją Dune, wiem ile zapłaciłem za podstawkę, czyli teraz prócz chińskiego powietrza, papieru, kontenera i mazutu podrożała licencja.

Może wydawca mógł sie skupić na jak najlepszej cenie dodatku, a nie deluxe boxa, który u nas zejdzie bez względu na zaporowość ceny.
Nie twierdzę, że podrożała licencja tylko porównujesz cenę i zawartość podstawki nielicencjonowanej (i to zdaniem wielu ludzi bardzo korzystnie wycenionej, a nie jakiejś tam przeciętnej gry) z dodatkiem licencjonowanym co zupełnie nie ma sensu (w moim odczuciu).

Ja nie twierdzę przy tym że dodatek do Diuny jest tani, po prostu porównując ceny róbmy to w miarę uczciwie.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Otorek »

Porównałem pełnoprawną podstawową grę do małego dodatku - to już było nie fair. Nie będę się powoływał na dodatki do Dune z 2019 w wersji angielskiej, ściągane przez sklep z za granicy za 70 zł - bo wiadomo, że wtedy niemiecka marka stała za 2 zł (2020-07). Dlatego wspominałem, że w naszym gronie gracze nie są w stanie niczego ze sobą porównać i jest to chyba unikalna abstrakcja i postawienie wszystkiego na głowie, bo nie spotkałem się z takim podejściem w innych gałęziach rozrywki/hobby.
Simon1979
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2022, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Simon1979 »

Pamiętajmy, że ceny gier, to nie tylko koszt materiałów, z których ją wykonano. Produkcja gier to zlożony proces.
Ktoś to musi zaprojektować.
Ktoś musi to testować
Ktoś musi wykonać grafiki.
Ktoś musi przetłumaczyć grę.
Grafik DTP musi wszystko złożyć i przygotować do druku.
Ewentualnie trzeba zapłacić za licencję i spełnić wszelkie wymogi w niej zawarte (np. odnośnie jakości produkcji kompomentów).
Fabryka musi wyprodukować komponenty gier.
Drukarnia musi wydrukować plansze i karty.
Trzeba to przetransportować.
Potem trzeba to gdzieś magazynować.
Następnie rozwieźć do sklepów.
Przydałoby się grę czy dodatek jakoś zareklamować.
Ktoś musi się zająć stroną i social mediami.
Trzeba zapłacić rachunki za biuro, prąd itd.
Wypadałoby wypłacić pracownikom pensje.
Potem trzeba zapłacić podatki i VAT.
W sumie trzeba też o jakieś marży pomyśleć, żeby nie pracować za darmo.
Pewnie wiele rzeczy pominąłem...

Też bym wolał, żeby gry były tańsze, ale trzeba też na to realnie spojrzeć . Wszystko systematycznie drożeje.

Zawsze też można np. w weekend wypić 2 piwa mniej, żeby dołożyć te 20zl więcej i kupić grę, w którą będziemy grali wiele razy.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: mineralen »

Otorek
eveni

Na serio nie zdajecie sobie sprawy, że cena podana na stronie Dire Wolf jest PRZED podatkiem? Podatek doliczany jest przy finalizacji zakupu.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1603
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: eveni »

mineralen pisze: 02 lut 2022, 23:17 Otorek
eveni

Na serio nie zdajecie sobie sprawy, że cena podana na stronie Dire Wolf jest PRZED podatkiem? Podatek doliczany jest przy finalizacji zakupu.
Wpisałam adres w USA i doliczyło mi tylko 10$ za przesyłkę. Możliwe, że coś źle zrobiłam ale przekierowało mnie do płatności.

Temat moim zdaniem wyczerpany i ja bym już go kontynuować nie chciała. Każdy ma swoje racje, nie ma co zaśmiecać wątku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rastula »

Simon1979 pisze: 02 lut 2022, 22:51 Pamiętajmy, że ceny gier, to nie tylko koszt materiałów, z których ją wykonano. Produkcja gier to zlożony proces.
Ktoś to musi zaprojektować.
Ktoś musi to testować
Ktoś musi wykonać grafiki.
Ktoś musi przetłumaczyć grę.
Grafik DTP musi wszystko złożyć i przygotować do druku.
Ewentualnie trzeba zapłacić za licencję i spełnić wszelkie wymogi w niej zawarte (np. odnośnie jakości produkcji kompomentów).
Fabryka musi wyprodukować komponenty gier.
Drukarnia musi wydrukować plansze i karty.
Trzeba to przetransportować.
Potem trzeba to gdzieś magazynować.
Następnie rozwieźć do sklepów.
Przydałoby się grę czy dodatek jakoś zareklamować.
Ktoś musi się zająć stroną i social mediami.
Trzeba zapłacić rachunki za biuro, prąd itd.
Wypadałoby wypłacić pracownikom pensje.
Potem trzeba zapłacić podatki i VAT.
W sumie trzeba też o jakieś marży pomyśleć, żeby nie pracować za darmo.
Pewnie wiele rzeczy pominąłem...

Też bym wolał, żeby gry były tańsze, ale trzeba też na to realnie spojrzeć . Wszystko systematycznie drożeje.

Zawsze też można np. w weekend wypić 2 piwa mniej, żeby dołożyć te 20zl więcej i kupić grę, w którą będziemy grali wiele razy.
oczywiste oczywistość, jak przy każdym produkcie

ta cena jest wysoka relatywnie do innych podobnych produktów...no chyba że tam nie ma zastosowania ta lista...

zresztą niech kosztuje to i 500 , święte prawo rynku...po prostu mam nadzieję, że sprzedaż będzie adekwatna...
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: esubotowicz »

eveni pisze: 02 lut 2022, 23:32 Każdy ma swoje racje, nie ma co zaśmiecać wątku.
Lub wydzielić jako dyskusję o wzrostach cen 😉
Ewa
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Rykas »

Nie ma w przedsprzedaży kart promo?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Seykan »

Rykas pisze: 03 lut 2022, 07:58 Nie ma w przedsprzedaży kart promo?
Gdzieś czytałem, że karta promo jest w każdym pudełku. Do zweryfikowania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: japanczyk »

Rykas pisze: 03 lut 2022, 07:58 Nie ma w przedsprzedaży kart promo?
Jest w całym pierwszym nakładzie dodatku
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Rykas »

Ale kart są jeszcze dwie Duncan i boundless ambition, więc o której mówimy? A może jedna jest w deluxe a druga w IX?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Seykan »

Rykas pisze: 03 lut 2022, 08:40 Ale kart są jeszcze dwie Duncan i boundless ambition, więc o której mówimy? A może jedna jest w deluxe a druga w IX?
Nieposkromiona Ambicja jest w IX, nie wiem jak z Duncanem...
sasquach
Posty: 1846
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: sasquach »

Ostatnio pisali, że negocjują z wydawcą w sprawie Duncana i cisza.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: mmag »

Lucky Duck Games

Czy jest szansa na udostępnienie erraty do Diuny (https://luckyduckgames.com/pl/errata-do ... a-imperium) w formie poprawionej karty/naklejki na instrukcję do samodzielnego wydruku? Zawsze byłoby to jakieś rozwiązanie dla posiadaczy wcześniejszych druków.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

sasquach pisze: 03 lut 2022, 10:14 Ostatnio pisali, że negocjują z wydawcą w sprawie Duncana i cisza.
Na ten moment Duncana nie będzie niestety.
Nieposkromiona Ambicja jest w każdym pudełku IX z tego (pierwszego) druku. W dodruku nie będzie.
Mamy trochę promki z pierwszego druku podstawki (Jessika), ale pojedyncze sztuki - będzie można jakoś dorwać na konwentach u nas (jak ruszą).

Co do Deluxa - wykupiliście blisko 450 sztuk wczoraj, zostało ok 50 ostatnich kopii.
Wysyłkę już organizujemy, jak się nic złego nie zadzieje to pod koniec przyszłego tygodnia gry powinny zacząć do Was docierać.
Potęga IX ruszy do hurtu pod koniec przyszłego tygodnia, w sklepach pewnie więc gdzieś za niecałe dwa tygodnie (oficjalna premiera 18.02).
Awatar użytkownika
rand
Posty: 496
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rand »

Muszę przyznać, że i mnie cena mocno zaskoczyły, niemniej Diuna to moje top 3 zeszłego roku więc skusiłem się na kupno. Jakby gra mniej mi się podobała, pewnie bym niekupił. Niestety ale w dzisiejszych czasach nie można mieć wszystkiego i kupować wszystkich Upgrade packów, dodatków i gier. Podobna sytuacja jest u mnie z Albi, gdzie od nich nie kupuje bo ceny większe od angielskich wersji, jednak na Parki się skusiłem, nawet pomimo ceny. Dodatek do Diuny i tak się wyprzeda pomimo narzekań, jak dobrze widze na jendym z bardziej znanych sklepów już się prawie wykupił. A przynajmniej pierwsza paczka 100 pudełek :wink:
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 561 times
Been thanked: 1266 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Fojtu »

Ja jestem mocno w szoku jeżeli chodzi o cenę, ale myślę, że nie można tutaj winić Kaczek a oryginalnego wydawcę.
Porównując zawartość z innymi grami czy po prostu podstawką Diuny jest dość biednie. Jak dla mnie gra jest popularna, więc DireWolf po prostu robi dojonko. Może i licencja jest droga, ale żeby aż tak? Jeszcze niedawno to takiego typu dodatek do gry by był za 70-80zł maks, a tutaj mamy 136zł najtaniej aktualnie. Nawet biorąc pod uwagę różnego rodzaju podwyżki i licencje to naprawdę drogo.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: AntBehindLeaf »

Fojtu pisze: 03 lut 2022, 13:04 Ja jestem mocno w szoku jeżeli chodzi o cenę, ale myślę, że nie można tutaj winić Kaczek a oryginalnego wydawcę.
Porównując zawartość z innymi grami czy po prostu podstawką Diuny jest dość biednie. Jak dla mnie gra jest popularna, więc DireWolf po prostu robi dojonko. Może i licencja jest droga, ale żeby aż tak? Jeszcze niedawno to takiego typu dodatek do gry by był za 70-80zł maks, a tutaj mamy 136zł najtaniej aktualnie. Nawet biorąc pod uwagę różnego rodzaju podwyżki i licencje to naprawdę drogo.
No jest dojonko bo podstawka kosztuje 160 pln. Patrząc na oryginalnego wydawcę to czeka nas jeszcze z 5 dodatków :lol: .
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Seykan »

AntBehindLeaf pisze: 03 lut 2022, 13:08 No jest dojonko bo podstawka kosztuje 160 pln. Patrząc na oryginalnego wydawcę to czeka nas jeszcze z 5 dodatków :lol: .
Dlatego ja wysiadam już na początku, podstawka mi styknie :P
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: AntBehindLeaf »

Seykan pisze: 03 lut 2022, 13:16
AntBehindLeaf pisze: 03 lut 2022, 13:08 No jest dojonko bo podstawka kosztuje 160 pln. Patrząc na oryginalnego wydawcę to czeka nas jeszcze z 5 dodatków :lol: .
Dlatego ja wysiadam już na początku, podstawka mi styknie :P
Żeby była jasność, nikt za dużych pretensji do Kaczek nie ma. Ot specyfika rynku/branży.
Jeszcze ten fakt, że nakłada się plansze na plansze... poczekam na opinię XLRD'a :D
Squall927
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2020, 22:19
Has thanked: 1 time

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Squall927 »

Co z edytorem scenariuszy do Destinies?
John_S_PJK

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: John_S_PJK »

Lucky Duck Games pisze: 03 lut 2022, 12:50 Co do Deluxa - wykupiliście blisko 450 sztuk wczoraj, zostało ok 50 ostatnich kopii.
Wysyłkę już organizujemy, jak się nic złego nie zadzieje to pod koniec przyszłego tygodnia gry powinny zacząć do Was docierać.
Potęga IX ruszy do hurtu pod koniec przyszłego tygodnia, w sklepach pewnie więc gdzieś za niecałe dwa tygodnie (oficjalna premiera 18.02).
Widzę na swoim koncie, że status zamówienia zmienił się już na "Wysłano", ale obstawiam że żadne wysyłki jeszcze nie ruszyły, prawda?
Czy na okazję tej przedsprzedaży ten status to Wasza wewnętrzna informacja i fizyczna wysyłka będzie dopiero potwierdzona mailowo?
Zablokowany