Wasze top 5 anty gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 871 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Neoptolemos »

Bardziej największe zawody, niż najgorsze gry - naprawdę złych gier jeszcze nie spotkałem ;) (Węże i drabiny i podobne nie były oczywiście brane pod uwagę)

1. Hanabi - ok, jednak spotkałem przynajmniej jedną naprawdę ZŁĄ grę. Jedyne, co mi się w Hanabi podoba, to pomysł.
2. Mexica - spodziewałem się nie wiadomo czego, a dostałem poprawną grę wypraną z klimatu bardziej niż szachy... co ciekawe, podobne wrażenie miałem przy Samuraju Knizii, ale w tego drugiego wciąż można mnie namówić, a do Mexici jeszcze długo, długo nie.
3. Poprzez Wieki - przesadnie ładnie opakowana pozycja na 3 rozgrywki po 15 minut, więcej partii grałem tylko z recenzenckiego obowiązku. W kategorii mikrogier/fillerów List Miłosny (którego też już mam trochę dosyć) zjada grę Portalu na przystawkę. PW nie zasłużyło na tak bogate wydanie, lepsze by było w małym pudełko po 15 zł.
4. El Bazar - fajne przez chwilę, po 2 partiach stwierdziłem, że nadaje się tylko i wyłącznie do grania z dziećmi. A dziewczyna nie pozwala mi sprzedać :P
5. Rzymianie do domu! - frajda porównywalna z grą w wojnę. Sytuację trochę ratuje komiksowa oprawa, krótki czas rozgrywki i fakt, że akurat na Rzymian w ogóle nie czułem hype. I słusznie, nie zbliżyli się do poziomu pozostałych gier z Trefl Joker Line.
Wyróżnienie - Callisto - wydawanie gier w takiej formie powinno być karalne.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: evenstar »

1. Maskarada - nie lubię gier blefu, ale to już przesada, mam blefować nie wiedząc jakie mam karty na ręce?
2. Colt express - chaos, brak możliwości zaplanowania czegokolwiek
3. Namiestnik - mechanika zupełnie do mnie nie przemawia
4. Hansa Teutonica - suchar, powtarzalność każdej rozgrywki, brak różnorodności i urozmaicenia
5. Terra Mystica - już troche lepiej niż powyżej, ale i tak zbyt abstrakcyjna
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
StanleyStone

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: StanleyStone »

Tutaj oczywiście mógłbym wrzucić takie klasyki jak Chińczyk czy Monopoly, ale zakładam, że mówimy o nowoczesnych grach towarzyskich, planszowych i karcianych.

1. Shogun - maszyna losująca byłaby dobrym pomysłem, gdyby jej losowość była mniejsza. Niech wahania oscylują w granicy +/- 25%, ale kiedy grałem ze znajomą atakującą moje 3 kostki jej jedną kostką i zobaczyłem wynik starcia (wypadła tylko jej kostka), a w dodatku musiałem patrzeć na jej tryumfalizm, to powiedziałem sobie, że więcej w tę grę nie zagram.

2. Jungle Speed - mam większą frajdę z główkowania niż drapania się z innymi graczami. Jak chcę się poruszać, to idę pograć w piłkę.

3. Alien Frontiers - niby kontrolujemy tę losowość, ale tak jak w przypadku Shoguna, kiedyś rozegrałem z Migiem partię, w której miałem chyba jedną 6, a prawie cały czas 1, 2 i 3. Wystarczyło. I fakt, nie jestem wielkim fanem losowości, ale taką Metropolię uwielbiam, więc z góry nie przekreślam żadnej gry.

4. Lords of Waterdeep - trochę problemem jest jej popularność, bo ludzie z którymi gram, są na nią często napaleni. Tymczasem gra jest ekonomicznym eurosucharem ubranym w klimat przygodówki. I pewnie raz czasem mógłbym, ale kiedy czuję na sobie tę presję grania w suchą grę kolejny raz, to zaczynam jej nie lubić.

5. Red7. Nuuuuuuda.

Bardzo subiektywne, ale chyba tak miał być :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: sirwei »

W colt express nie ma chaosu ani braku możliwości zaplanowania czegokolwiek. Wystarczy tylko obserwować karty graczy, mieć dobrą pamięć i ciut intuicji
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Porchpeople »

Wpisując się w wątek "gusta różne i przeróżne" - wymienię moją listę ;) :
1. Cywilizacja- za nieintuicyjność, poziom skomplikowania nie dający w zamian poziomu kompleksowości rozgrywki. Oczekiwałem efektu "wow" (głównie kierując się rankingiem BGG)
2. Puerto Rico - namawiany przez znajomych usiedliśmy i.... dawno nie grałem w tak nudną grę. Generalnie dla mnie brak jakiegokolwiek klimatu, zero możliwości wczucia się w rolę- tylko obliczanie "co się najbardziej opłaca"- tylko po co, skoro nie widać głębszego sensu/celu gry..?
3. Android Netrunner - to inny temat: gra jest moim zdaniem dobra (przyczepić się mogę na pewno do poziomu skomplikowania języka instrukcji)- natomiast oczekiwałem Najbardziej- Najlepiej- dopracowanej gry karcianej wszechczasów, obiektu kultu i powodu ślinotoku przy każdym wyciągnięciu z pułki- a grałem w grę, która jest dobra i nie ma efektu "wow"- stąd rozczarowanie
4. Władca pierścieni LCG - totalnie nas nie wciągnęła. Graliśmy kilka razy dając jej szansę, że "może mieliśmy słaby dzień, może ta misja była mało wciągająca" - i za każdym kolejnym razem niestety ponosiliśmy zawód.. Kupowaliśmy grę z dużymi oczekiwaniami, osadzoną w uwielbianym przez nas uniwersum- i niestety wielki zawód.
5. Pędzące żółwie: rzeczywiście są aż tak łatwe i nadają się dla dzieci- ale nawet dzieci widziałem, że nie wciąga... :)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2016, 20:26 przez Porchpeople, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: rattkin »

1. Splendor - anty-gra totalna
2. Tajemnicze Domostwo - piękne grafiki, zero treści, zero sensu, zero gry, kretyńskie zasady
3. Dobry Glina / Zły Glina (i do tego worka wszystkie mierne party-gierki) - gdy próbuje się zamaskować niedowład gry twierdzeniami pokroju "oj, to tylko taka zabawa"
4. Innowacje - Chudyk robi arkusze kalkulacyjnie w postaci kart o 5 zastosowaniach, faktycznych gier robić jeszcze nie umie
5. Shadowrun: Crossfire - czyli jak zrobić niezbalansowany, niedotestowany szajs, doić na durnych pocztówkach i mówić, że tak jest dobrze, a reszta się nie zna.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: mikeyoski »

Neoptolemos pisze: Wyróżnienie - Callisto - wydawanie gier w takiej formie powinno być karalne.
To zagraj w wersję Piatnika [emoji3] Niestety wersja Barda to totalne nieporozumienie [emoji20]



Tapnięte z mojego T800
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: slawas2001 »

1. chicago express - nie lubie zbytnio gier o pociągach, ale ta ma okropny klimat i mechanike
2. king of tokyo - niby śmieszna ale jakoś mnie nie rusza, nawet gdybym chciał wygrać to czuje że nie za wiele mam wpływ
3. maskarada - j.w.
4. carcassonne - nuda, chociaż jak się gra z poważnymi przeciwnikami to można pomyśleć
5. curse of black dice - za dużo kości, nie wiem za bardzo o co biega ;)
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: wirusman »

To i moje 5 groszy dodam:

1. Dominion - przecież to brzydkie, bez polotu i non stop trzeba tasować te karty, jak dobrze że nie skończyłem zabawy z planszówkami nad tym tytułem.
2. Suchary - gry, które nigdy mi nie leżą, nic nie robisz tylko liczysz i liczysz i liczysz, te gry powinny być tylko solo i tak to nic nie zmieni.
3. Smallword - wesoła nawalanka i tyle lub aż tyle, zero strategii w tej grze. Ty mi ja tobie coś zabiorę.
4. Zimna wojna - tylko przez to, że była to pierwsza gra, w którą nigdy się zasad nie nauczyłem, palcie się w piekle pracownicy barda, to oni zachwalali tą grę dla początkujących.

Na dzień dzisiejszy wystarczy.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: hancza123 »

Z gier powszechnie dobrze ocenianych, a które sam zupełnie nie chcę grać

1. Cywilizacja poprzez Wieki
2. Agricola
3. Zamki Burgundii
4. Szogun
5. Lewis and Clark
FightWapa
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: FightWapa »

1. Smallworld (z gigantyczną przewagą nad resztą peletonu)
2. Osadnicy z Catanu
3. Altaria Starcie Wymiarów
4. Summoner Wars
5. Wikingowie: Wojownicy Północy
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: bukimi »

1. Viticulture - przez całą rozgrywkę masz poczucie, że karty rządzą Twoimi decyzjami i nic na to nie możesz poradzić.
2. 5 sekund - szybko wymień 3 nazwiska kobiet-himalaistów, cóż za radość i zabawa.
3. Troyes - to gra, czy lekcja matematyki?
4. Bruges - turlanie, dobieranie, turlanie i dobieranie. Jak dla mnie za dużo modlitwy o korzystny rzut / kartę.
5. Zamki Burgundii - pomijając fakt, że jest zwyczajnie brzydka, to jak dla mnie za dużo turlania kostkami.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Wincenty Jan »

bukimi pisze:1. Viticulture - przez całą rozgrywkę masz poczucie, że karty rządzą Twoimi decyzjami i nic na to nie możesz poradzić.
2. 5 sekund - szybko wymień 3 nazwiska kobiet-himalaistów, cóż za radość i zabawa.
3. Troyes - to gra, czy lekcja matematyki?
4. Bruges - turlanie, dobieranie, turlanie i dobieranie. Jak dla mnie za dużo modlitwy o korzystny rzut / kartę.
5. Zamki Burgundii - pomijając fakt, że jest zwyczajnie brzydka, to jak dla mnie za dużo turlania kostkami.

Zniszczyłeś mnie.... Czekam na Troyes jak na zbawienie a Zamki Burgundii mam na półce i w sercu :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: akahoshi »

Ja na szczęście nie mam aż 5 gier anty. Jakoś na razie udało mi się zrobić większych wtop. Dlatego też u mnie tylko jeden tytuł: Mage Knight.
Suche toto i zupełnie bez klimatu. Zupełnie do mnie nue przemawia ruch za pomocą kart.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Zet »

A ja zrezygnowałem z wypisania top 5 anty gier, po tym jak doszedłem do ok. 15 tytułów, których nie cierpię, nie mam zamiaru w nie więcej zagrać, ale nie potrafię ich uporządkować i wyłonić najgorszej piątki :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: espresso »

5. Kingsburg - trafiłam na niego gdzieś na początku przygody z grami, kiedy wszystkie tytuły wydawały się super i... nie dograłam partii do końca, bo zbytnio się nudziliśmy. Potem już nie podchodziłam drugi raz.
4. Nieco powiązane z poprzednim: Kingsport Festival. Tu było jeszcze gorzej, bo nastawiłam się na klimatyczną grę, a dostałam przesuwanie się na jakiś kolorowych torach (a dodam też, że teraz już bardzo lubię kostki!).
3. Przebiegłe Wielbłądy - próbowaliśmy zagrać na konwencie, osoba prowadząca tak nam wyjaśniła zasady, że wszyscy współgracze zrezygnowali gdzieś w okolicach 3 rundy, bo nic w tej grze nie miało sensu. Tak, być może powinnam dać drugą szansę, ale nie zrobię tego, bo wspomnienie pozostaje zbyt traumatyczne.
2. Tajemnicze Domostwo. Grałam 3 razy i 3 razy się nudziłam. Nie pojmuję fenomenu, 0 klimatu (Dixita dla odmiany uwielbiam).
1. Wszelkie klony CAH. O ile samo CAH powieeeedzmy, że było w miarę oryginalnym pomysłem (zupełnie nie w moim guście, ale rozumiem, że komuś może sprawdzić przyjemność), to pojawiające się jak grzyby po deszczu podróbki tej gry, reklamowane jako "zupełnie coś innego" są dla mnie działaniem na szkodę tego hobby.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: sqb1978 »

Porchpeople pisze:Wpisując się w wątek "gusta różne i przeróżne" - wymienię moją listę ;) :
1. Cywilizacja- za nieintuicyjność, poziom skomplikowania nie dający w zamian poziomu kompleksowości rozgrywki. Oczekiwałem efektu "wow" (głównie kierując się rankingiem BGG)
2. Puerto Rico - namawiany przez znajomych usiedliśmy i.... dawno nie grałem w tak nudną grę. Generalnie dla mnie brak jakiegokolwiek klimatu, zero możliwości wczucia się w rolę- tylko obliczanie "co się najbardziej opłaca"- tylko po co, skoro nie widać głębszego sensu/celu gry..?
3. Android Netrunner - to inny temat: gra jest moim zdaniem dobra (przyczepić się mogę na pewno do poziomu skomplikowania języka instrukcji)- natomiast oczekiwałem Najbardziej- Najlepiej- dopracowanej gry karcianej wszechczasów, obiektu kultu i powodu ślinotoku przy każdym wyciągnięciu z półki- a grałem w grę, która jest dobra i nie ma efektu "wow"- stąd rozczarowanie
4. Władca pierścieni LCG - totalnie nas nie wciągnęła. Graliśmy kilka razy dając jej szansę, że "może mieliśmy słaby dzień, może ta misja była mało wciągająca" - i za każdym kolejnym razem niestety ponosiliśmy zawód.. Kupowaliśmy grę z dużymi oczekiwaniami, osadzoną w uwielbianym przez nas uniwersum- i niestety wielki zawód.
5. Pędzące żółwie: rzeczywiście są aż tak łatwe i nadają się dla dzieci- ale nawet dzieci widziałem, że nie wciąga... :)
Wygląda na to, że jesteś moim antybiegunem planszówkowym. Praktycznie wymieniłeś mój TOP5 :)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Porchpeople »

sqb1978 pisze: Wygląda na to, że jesteś moim antybiegunem planszówkowym. Praktycznie wymieniłeś mój TOP5 :)
Rozumiem..kolejny fan "Pędzących żółwi" ;)
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Atopos »

1. 7 cudów świata
2. Talisman
3. 7ronin
4. King of tokyo
5. OMG
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: orzeh »

Ale bym chciał obejrzeć top 5 niektórych ludzi tutaj....
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: sqb1978 »

Porchpeople pisze:
sqb1978 pisze: Wygląda na to, że jesteś moim antybiegunem planszówkowym. Praktycznie wymieniłeś mój TOP5 :)
Rozumiem..kolejny fan "Pędzących żółwi" ;)
No tu akurat pudło, ale pozostałe jak najbardziej ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Curiosity »

orzeh pisze:Ale bym chciał obejrzeć top 5 niektórych ludzi tutaj....
Lepiej nie, bo się ludzie mogą obrazić, że ich tak szeregujesz ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Maxxx76 »

Atopos pisze: 5. OMG
Oh My God? :-D
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: Atopos »

Maxxx76 pisze:
Atopos pisze: 5. OMG
Oh My God? :-D
Tak.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Wasze top 5 anty gier

Post autor: AkitaInu »

orzeh pisze:Ale bym chciał obejrzeć top 5 niektórych ludzi tutaj....
Zróbmy ankietę, kogo top anty5 gier byśmy chętnie zobaczyli :)
ODPOWIEDZ