Dungeon Lords / Władcy Podziemi (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Lords

Post autor: Dabi »

Z kumplem na pewno nie zagram wedle zasad - czyli z dwoma botami. To niszczy klimat.
No to nie pograsz :)

Natomiast jeśli chodzi o budowę lochu to trzeba jąnieco przemyśleć i rozplanować korytarze. Ale nie jest to najważniejsze.
joke90
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2010, 00:43

Re: Dungeon Lords

Post autor: joke90 »

Dabi, Ink - dziękuję za odpowiedzi!
Ink pisze:Cytuj:
Z kumplem na pewno nie zagram wedle zasad - czyli z dwoma botami. To niszczy klimat.

No, skoro tak stawiasz sprawę, że nie wg. zasad, to nic na to nie poradzę.
Dabi pisze:Cytuj:
Z kumplem na pewno nie zagram wedle zasad - czyli z dwoma botami. To niszczy klimat.

No to nie pograsz
Źle się wyraziłem. :D Chodziło mi o to, że jeżeli wedle zasad, gra na dwie osoby wymaga dodatkowo grania z dwoma botami, którymi steruje każdy z graczy, to lipa. Nie zagram tak z kumplem, bo to utrudni mu ogarnięcie gry. Innymi słowy - jeżeli mam grać w tę grę, to w minimum 3 osoby. We dwóch po prostu będzie za trudna i IMO mniej klimatyczna.

Skoro jest w niej nieco więcej zasad niż w innych eurograch to wstrzymam się jeszcze i pewnie kupię ją za jakiś czas po prostu, by mieć. Usilnie kumpla staram się wciągnąć w planszówki, ale nie chciałbym zaliczyć wtopy (czyli przyjść z nieprzetestowaną grą, która mu się w ogóle nie spodoba). Rozważam jeszcze Posiadłość Szaleństwa, ale to też ze względu na klimat, bo rozgrywka pewnie równie skomplikowana.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: pabula »

Czy ktoś się wybiera na Festival International des Jeux de Cannes?
Bo jeśli tak to bardzo proszę o przywiezienie drobnostki:
Edit: Tak to jest jak się nie zna francuskiego - Już po festivalu.
No nic, czekam aż CGE wyda większą ilość tego dodatku nie tylko dla IELLO.
Może przywiozą na Pionka...

Reguły po francusku

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: schizofretka »

Jakie wyniki zwykle osiągacie? Nie chodzi mi o rekord życiowy (choć możecie się pochwalić), bo trophy room w połączeniu z ogólnym prowadzeniem może dość łatwo wykręcić wynik poza skalą (np. dziś udało mi się z trzema nowymi osiągnąć 41p, a zrobiłem kilka głupot), ale o typowy rezultat i czy jest on w miarę stały, czy rozrzut jest jednak spory? Zazwyczaj nabijam pomiędzy dwudziestoma a trzydziestoma punktami (średnio raczej bliżej 20), ale zdarzyło mi się ostatnio zakończyć na kilkunastu punktach i nie widzę na razie możliwości uzyskania powtarzalności choćby takiej jak w Agricoli. Dla ustalenia uwagi przyjmijmy czteroosobowy skład, w którym nie więcej niż jedna osoba nie zna gry, a najlepiej wszystkie mają przynajmniej 2 partie na koncie.

Strasznie wkurzająca gra, chyba dlatego tak ją lubię :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: mig »

W końcu udało mi się zagrać. Moje emocje (i oczekiwania) wobec tej gry oscylowały od wielkiego entuzjazmu (kiedy ją wyszukałem, przeczytałem o czym jest i w ciągu 15 podjąłem decyzję o kupnie) do wielkiego niepokoju (kiedy poczytałem opinie o WP na forum;).

Na szczęście, mimo wielu obaw zainspirowanych wczesniejszymi postami w tym temacie, gra okazala się świetna. Może nie mistrzostwo świata, ale jak dla mnie zdecydowanie powyżej przeciętnej.

Graliśmy dziś w partię 3-osobową. Trochę było strachu przed graniem w wersję "niepelną" z wirtualnym graczem, ale okazało się, że ten mechanizm sprawdza się doskonale i zupełnie nie ma wrażenia gry w produkt ułomny.

Gra jest dość ciężka. Planowania jest mnóstwo. I na początku (zwłaszcza jak czas goni;) trudno wszystko ogarnąć. Natomiast klimat jest wyczuwalny fantastycznie. Chvatil dołącza do Wallace`a w moim rankingu mistrzów potrafiących genialnie połączyć mechanikę z tematem.

Wygrał gracz, który nie bał się rekrutować potworów (i duchów;), olewać podaki i zarabiać punkty zła. Ostatni był gracz, który starał się ogarnąć wszystko a w pierwszej grze niespecjalnie mu to wyszło i skończył na solidnym minusie... Chcę jeszcze :) solidne 8/10 (a po wiekszym rozgryzieniu tajników gry pewnie wyżej).

Na koniec o instrukcji. Najlepsza instrukcja jaką kiedykolwiek czytałem. Nie dość, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością (fantastyczne poczucie humoru) to jeszcze - jak rzadko kiedy - nie pozostawiła żadnych wątpliwości i niejasnych kwestii. Tylko "karta pomocy" zupełnie niepraktyczna.

No i już wiem, że Pupile Podziemi trafią zapewne na wysokie miejsce na wishliście :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: Andreus »

Czy planowana jest polska wersja Dungeon Lords - Festival Season?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: DDP »

Z tego co wiem to nie, ale na dniach będzie polska instrukcja zasad w rebelu (jak się wyrobię;p)
Zawsze gram o zwycięstwo!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: schizofretka »

Zagrałem dziś z festiwalem. Nie było tak źle jak się spodziewałem, ale byłem naprawdę negatywnie nastawiony początkowo. Nowe potworki, komnaty, pułapki i wydarzenia oczywiście in plus (znaczy te ostatnie oczywiście in minus), nowy bohater - bard - dość wrednie dodaje życia innym bohaterom, ale z dwojga złego chyba wolę już jego od złodzieja. Najciekawsze, ale najbardziej kontrowersyjne są nakładki na pola akcji - co turę (z wyjątkiem pierwszej tury każdego roku) każdy rozkaz działa inaczej, robiąc rzeczy zbliżone, ale nie to samo, na przykład specjalne kopanie tuneli pozwala naprawić podbitą komnatę/korytarz bądź zbudować korytarz specjalny (są takie dające punkty, zmniejszające liczbę potrzebnych impów w przyległych komnatach, pozwalające kopać złoto bez rozkazu po dobrym przeliczniku itp), ale nie można już wykopać normalnego tunelu. musiałem przez to wykopać tunel rundę wcześniej (znamy przyszłą akcję specjalną) by zrobić miejsce na Trophy Room, kosztem kolejnego potwora, co odbiło się dość tragicznie na stanie mojego lochu po walce. Planowanie jest wyraźnie utrudnione, kontrola mniejsza, ale paradoksalnie wyniki wyższe. Jest to po pierwsze wynik dodatkowej tury w każdym roku, a także bonusowej akcji specjalnej - w ostatniej turze licytujemy się impami o podstawowe zasoby odpowiadające akcjom specjalnym, które zostały wylosowane w ciągu roku, tak że można zdobyć nadprogramową pułapkę lub potwora. Mimo dwóch sporych błędów - trochę niechcący wziąłem paladyna, i to trudniejszego (teraz jest dwóch, lub w wariancie - trzech), oraz wylądowałem z jednym drugorocznym potworem mniej, niż planowałem - miałem 40 punktów, co zdarza się raczej od święta w podstawce. Petzy dorzucone są trochę na siłę, do tego są słabsze i silniejsze. Traktuję je bardziej jako mrugnięcie okiem do właścicieli Pupili Podziemi niż cokolwiek innego.

Cały czas uważam, że możliwość zwiększenia zła przeciwników poprzez jedną z nowych akcji specjalnych jest przegięta, ale ogólnie rzecz biorąc nie odmówię kolejnej partii z dodatkiem, choć sam sobie chwilowo nie kupię.

No i zdecydowanie nie polecam gry z dodatkiem początkującym, choć w mojej partii akurat było dwóch - gratulacje dla Andreusa i Kromki za odwagę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: walkingdead »

Dziś pierwszy raz zagrałam we Władców Podziemi.
Pokładałam w tej grze wielkie nadzieje i...się nie zawiodłam.
Początkowo byłam nieco przerażona mnogością elementów,plansz i kart,ale z biegiem czasu oswoiłam się z wszystkim co konieczne.Jestem zachwycona nie tylko klimatem gry,ale i wykonaniem elementów. Kolorowy,wciągający świat. :wink:
Jestem przekonana,że już przy kolejnej rozgrywce będę mogła bardziej wykorzystać potencjał i będę mogła opracować jakąś strategię.

Oby jak najszybciej znowu zagrać! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Dungeon Lords

Post autor: Veridiana »

Ja miałam po pierwszej partii tak samo. Ale drugą przegrałam z kretesem i... poszłam hodować pupile. Ale do władców na pewno jeszcze wrócę :wink:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: walkingdead »

Mój własny,realny pupil jest jak najbardziej z piekła rodem, więc "mrocznej i piekielnej hodowli" wystarczy mi na codzień :wink:

Mam nadzieję,że w drugiej rozgrywce nie będę się już tak koncentrować na samych elementach,urodzie gry i będę w stanie spojrzeć szerzej na rozgrywkę. Może dojdę do etapu gdzie będę w pełni świadomie decydować o dalszych ruchach.
Jestem w pełnej gotowści.Trzymaj kciuki :D

Trzeba przyznać,że dla planszowego ignoranta,mnogość zasad jest dość przytłaczająca w tej grze.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: Matio.K »

W koncu nadarzyła się okazja do zagrania: http://www.grydlapoczatkujacych.pl/2014 ... ram-5.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: louiscyphre »

nieaktualne
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: schizofretka »

Zostawię ten link tutaj: http://boardgamegeek.com/thread/1163316 ... ry-edition


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Odp: Dungeon Lords

Post autor: Tehanu »

walkingdead pisze: ...Trzeba przyznać,że dla planszowego ignoranta,mnogość zasad jest dość przytłaczająca w tej grze.
Wg mnie ich ilość jest na tyle przytłaczająca, że część osób w ogóle nie będzie czerpać przyjemności z grania w ten tytuł (np. ja).
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: AkitaInu »

Ok, to ja teraz coś dorzuce :)

Długo czekałem na Władców, grając w pupili :)

Wczoraj zagralismy pierwsza rozgrywke, na 2 osoby (tak gramy najczęściej)
Jestesmy w sumie zachwyceni :) Bardzo lubie mechanikę stawiania workerów (troche jak w enklawie), jeżeli chodzi o 2 "sztucznych" graczy to ograniczają losowość napewno, można sobie nimi pomóc albo poprzeszkadzać przeciwnikowi. Jest troche więcej móżdżenia ale to też plus że troche inaczej działa (równie dobrze) na 2 graczy jak ina większą ilość.

Według mnie (oprócz Mage Knight'a) to jedni z fajniej działających graczy sztucznych :)

O klimacie nie będe pisać - jest super :)

Co do losowości (przeczytałem wątek) i jedno co mi się nasuwa ... marudzicie :)

Raz - można sterować tym jakiego bohatera dostaniemy
Dwa - trzeba się troche dostosowywać do zmieniających się warunków. Co jest też wyzwaniem a jak ktoś marudzi że to jest straszna losowość to albo nie rozgryzł tej gry albo mu się nie chce tak móżdzyć, wtedy gra raczej nie dla niej/niego ;)
Trzy - można naprawde sporo zaplanować tylko trzeba pograć kilka razy, tutaj (minus czy nie minus) jest tak że akurat po pierwszej rozgrywce cieżko znać już całą grę.

Generalnie czekam teraz żeby kupić dodatek bo gra jest świetna ! :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dungeon Lords

Post autor: Firenski »

A czy jest jakaś szansa na dodatek w polskiej wersji językowej? Bo gra jest świetna :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: pabula »

Już od początku się pytałem i nie chcą :(
a szkoda bo dodatek wnosi dużo ciekawych rzeczy.
No i wydłuża grę też! :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: AkitaInu »

No dobrze by było bo tu jest inna sytuacja niż z pupilami gdzie dodatek też jest niezależny językowo.

W sumie to tylko karty.

Można ewentualnie wsadzić tłumaczenie do koszulek i mieć karty w pl ;-)

Robił tak ktoś już? I czy jest gdzieś polskie tłumaczenie? :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: grymir »

Jak ja pytałem o wydanie pl to odpisali że mają w planie ale nie wiedzą kiedy.
Czyli w tłumaczeniu na chłopski być może kiedyś wydamy kto to wie.
Ja jeszcze poczekam.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: grabash4u »

wstępnie zapowiadam amatorskie tłumaczenie dodatku do Dungeon Lords (mam już go na półce) - najszybciej w okolicach II połowy lipca
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: schizofretka »

:)
https://www.kickstarter.com/projects/53 ... ry-edition

Tylko cena po dodaniu vatu sporawa :(


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: AkitaInu »

108 dolcow to sporo ale chyba i tak aie zdecyduje :)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: schizofretka »

Ja kupię na pewno, ale nie wiem, czy nie poczekam, aż będzie w sklepach. Tylko koszulka z chochlikiem mnie korci...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Dungeon Lords

Post autor: adikom5777 »

będzie w sklepach :)
ODPOWIEDZ