Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2236
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

buhaj pisze: 22 wrz 2022, 21:40
gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 10:43
Bandit pisze: 22 wrz 2022, 07:44 A kapsuły ratunkowe nie były zamknięte? Bo wiem że są otwarte jak ktoś zginie, uruchomi się sekwencja auto destrukcji, lub możesz ją otworzyć za pomocą kart. 🤔
Napisał, że sterownia. A przerzut był rozumiem ze skanera?
Tak
a ładunek skąd?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 21:48
buhaj pisze: 22 wrz 2022, 21:40
gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 10:43
Napisał, że sterownia. A przerzut był rozumiem ze skanera?
Tak
a ładunek skąd?
A można nabyć (solo) w inny sposób niż przez przeszukanie?
gogovsky
Posty: 2236
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

buhaj pisze: 22 wrz 2022, 22:16
gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 21:48
buhaj pisze: 22 wrz 2022, 21:40
Tak
a ładunek skąd?
A można nabyć (solo) w inny sposób niż przez przeszukanie?
nie wiem po co ta złośliwość? Akurat w opisie nie ma :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 22:28
buhaj pisze: 22 wrz 2022, 22:16
gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 21:48

a ładunek skąd?
A można nabyć (solo) w inny sposób niż przez przeszukanie?
nie wiem po co ta złośliwość? Akurat w opisie nie ma :p
Hej to nie złośliwie. Może tak przez neta zabrzmiało. Ja bodajże 2 przeszukania zrobiłem. Także spox :)
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tricitdex »

dispe pisze: 18 wrz 2022, 17:59 Dokładnie 320 zł. :mrgreen:

ale to było tylko na pierwszym kickstarterze kilka lat temu. Autorzy sami potem przyznali że trochę niedoszacowali. Kolejne druki już były droższe.

Jeśli chcesz mieć wszystko to potrzebujesz:
✓ Carnomorfy
✓ Koszmary*
✓ Pokłosie*
✓ Medyk*
✓ dwa komiksy (Niedokończone Opowieści)
✓ karty promo (4 rodzaje, do kupienia np. w BGG store)
✓ Terrain Expansion (opcjonalnie)
✓ dodatkowe figurki Królowych i kotków (opcjonalnie)
✓ mata (opcjonalnie)

* te 3 rzeczy były w jednym pudle jeśli ktoś zamawiał na pierwszym KS.
A jak to ma się do Lockdown ? TO zupełnie osobny tytuł który jest jakoś powiązany?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 355
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 274 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

tricitdex pisze: 25 wrz 2022, 14:15
Spoiler:
A jak to ma się do Lockdown ? TO zupełnie osobny tytuł który jest jakoś powiązany?
Nie. Lockdown to osobna gra. Widziałem że ma już swoje własne promo karty Achievements.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Jest w pewnym stopniu powiązany. Nie mam jeszcze swojego egzemplarza ale ponoć ma być w lockdownie zestaw kart akcji dla postaci ze zwykłego nemesisa. A spowodowane jest to tym, że postacie ze zwykłego nemesisa mogą być dzieki temu wykorzystywane w lockdownie. No i 3 rasy obcych z podstawki ponoć mogą być wykorzystane w rozgrywce w N lockdown i te z lockdowna w pierwszym N.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Dokładnie tak. Konwersji w drugą stronę nie będzie.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

KOSHI pisze: 25 wrz 2022, 23:50 Dokładnie tak. Konwersji w drugą stronę nie będzie.
Ponoć ras z lockdowna będzie można używać w zwykłym nemesisie czy się coś zmieniło?
antonio3333
Posty: 707
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 43 times
Been thanked: 70 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: antonio3333 »

Ponoć tych nietoperzopodobnych nie, ale te roślinne potwory z SG można do podstawki Nemesisa użyć.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Jak się teraz zastanawiam to jednak chyba rośliny będzie można a o nietoperzach czytałem chyba kiedyś, że cały statek należy traktować jak pogrążony w ciemności dla kart ataku. Natomiast konwersji postaci w drugą stronę raczej nie będzie na 100℅.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Mając 2 Nemesisy na regale , pierwotny i Lockdown trzeba się chyba grubo zastanowić którego zostawić w kolekcji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: RUNner »

Zastanawiałem się co kupić z powyższych pozycji i postawiłem ostatecznie na pierwszą część. Dla mnie wygrał tutaj potencjalnie lepszy klimat, choć nie wykluczam, że kiedyś może sięgnę po Lockdown. Warunek jest taki, żeby gra się spodobała mi i moim współgraczom.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 96 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

Również ze względu na klimat Nemesisa, w ogóle nawet nie rozważałem Lockdown - mimo teoretycznie poprawionych pewnych mechanik.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Ja poczekam na dostawę i sprawdzę Lockdown. Następnie przetestuje jak sprawdzają się postacie z Nemesisa w nim, jak wygląda gra nowymi rasami i wtedy ostatecznie zdecyduję, którą grę zostawić lub czy nie zostawić obu.
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Valhalla »

Nie wiem czy ktoś już o to pytał, ale jak duży stół jest potrzebny żeby komfortowo zagrać w podstawkę?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: paracelsus444 »

Valhalla pisze: 27 wrz 2022, 19:27 Nie wiem czy ktoś już o to pytał, ale jak duży stół jest potrzebny żeby komfortowo zagrać w podstawkę?
Zależy na ilu graczy. Ja mam 140x90 rozkladane do 180x90 i to takie minimum moim zdaniem. We dwójke gramy na zlożonym i jest ciasno ale dajemy radę, a jak wpadają znajomi to 180x90 musi być na 5 graczy bo bez tego byloby ciężko. Gdyby stół miał szerokość 100 to byłoby jeszcze lepiej, bo tak to jest na styk ale grało się super.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

Ma ktoś z was edycję kickstarter? Czy w pudle dostaliście jakiś kod dostępu do soundtracku i Nemesis Distress? Czy w jakiś inny sposób uzyskaliście dostęp do tej zawartości?
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mich81 »

Do Lockdown powstaje aplikacja. Pytanie, czy bedzie można ją wykorzystać do gry Nemesis? To dla mnie też istotne, a może nawet decydujące. Zgadzam się z opinia, że klimat lepszy na statku, ale mechanicznie lepszy Lockdown.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Pompa85 pisze: 02 paź 2022, 22:03 Ma ktoś z was edycję kickstarter? Czy w pudle dostaliście jakiś kod dostępu do soundtracku i Nemesis Distress? Czy w jakiś inny sposób uzyskaliście dostęp do tej zawartości?
Do gry Distress AR rozsylal kofy poczas trwania kampanii. Obowoazyja one rowniez teraz ale nie wiem czy juz jest wersja alpha czy nadal testuja bete.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: RUNner »

Diserve pisze: 27 wrz 2022, 15:45 Również ze względu na klimat Nemesisa, w ogóle nawet nie rozważałem Lockdown - mimo teoretycznie poprawionych pewnych mechanik.
No właśnie, a co konkretnie różni te dwie gry pod kątem mechaniki? Co Lockdown poprawia? Z tego co widziałem w jednym z gameplayów, rozgrywka jest bardzo podobna, ale nie wpatrywałem się zbyt mocno, bo od początku wolałem pierwszą część. Przynajmniej od niej wolę zacząć, a później się zobaczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 96 times
Been thanked: 68 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

RUNner pisze: 03 paź 2022, 08:33
Diserve pisze: 27 wrz 2022, 15:45 Również ze względu na klimat Nemesisa, w ogóle nawet nie rozważałem Lockdown - mimo teoretycznie poprawionych pewnych mechanik.
No właśnie, a co konkretnie różni te dwie gry pod kątem mechaniki? Co Lockdown poprawia? Z tego co widziałem w jednym z gameplayów, rozgrywka jest bardzo podobna, ale nie wpatrywałem się zbyt mocno, bo od początku wolałem pierwszą część. Przynajmniej od niej wolę zacząć, a później się zobaczy.
Jakoś mocno się w to niezagłębiałem, ale w którymś streamie Adam Kwapiński mówił, że np talia wydarzeń jest poprawiona - za przykład podawał np. wydarzenia z pożarem, które w jedynce mogą mocno zaorać załogę w dwie tury bez możliwości reakcji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: RUNner »

Rozłożyłem sobie grę na pierwszą rozgrywkę solową. Setup trochę trwał, około 20 minut, ale jest potencjał, żeby ten czas skrócić i to mocno. Wybrałem sobie jeden cel, choć mogłem dwa, ale stwierdziłem, że w partii testowej nie będę się spinał. Miałem nadać sygnał i doprowadzić do zniszczenia statku. Looz. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że przecież postać musi przeżyć. W tym przypadku wystrzelić w kaspule. Początek był bardzo spokojny, ale robiłem coraz większy raban i w końcu wylosowałem Królową. Zaskoczyła mnie, ale nie ucierpiałem. Przywołała „jedynie” dorosłego osobnika. Postawiłem ogień zaporowy i zwiałem do kolejnego pomieszczenia, które akurat umożliwiło nadanie sygnału. Później trafiłem do monitoringu i tutaj spędziłem 3 rundy żeby odkryć sobie pomieszczenia. Odnalazłem Generator i do niego powędrowałem. Niestety widziałem wcześniej na monitoringu, że jest uszkodzony, ale co tam, naprawi się. Tak się stało, a następnie uruchomiłem procedurę autodestrukcji. Do sektora ewakuacyjnego miałem kawałek, więc ruszyłem ostro, nie zważając na szmery. I się doigrałem, bo zaskoczył mnie dorosły osobnik. Na szczęście chybił. W kolejnej turze wyrwałem mu się, ale kosztowało mnie to głęboką ranę. Nie miałem czasu żeby z nim walczyć. Równolegle, przywołany wcześniej przez Królową dorosły osobnik poleciał do... sektora ewakuacyjnego. Udało mi się go pokonać, ale chwilę później statek eksplodował! Nemesis to przygoda pełną gębą. Tutaj nie ma ustalonej fabuły. Ona się tworzy w trakcie rozgrywki i zawsze będzie inna. Świetna sprawa!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Tak samo odbieram tę grę . W sumie to nawet nie gra a pisany świetny scenariusz podczas przygody na statku. Za każdym razem się dobrze bawię a jak jeszcze leci muzyczka w tle i ekipa jest mocno zaangażowana to już petarda. Nemesis to dziwny twój. ta gra jest losowa w każdym jej aspekcie a mimo to ta losowość nie przeszkadza. Trzeba szyć nową strategię każdej tury....każdy ruch tutaj ma znaczenie. Wielu rzeczy i wypadkowych nie jesteś w stanie przewidzieć.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

BOLLO pisze: 04 paź 2022, 10:23 Tak samo odbieram tę grę . W sumie to nawet nie gra a pisany świetny scenariusz podczas przygody na statku. Za każdym razem się dobrze bawię a jak jeszcze leci muzyczka w tle i ekipa jest mocno zaangażowana to już petarda. Nemesis to dziwny twój. ta gra jest losowa w każdym jej aspekcie a mimo to ta losowość nie przeszkadza. Trzeba szyć nową strategię każdej tury....każdy ruch tutaj ma znaczenie. Wielu rzeczy i wypadkowych nie jesteś w stanie przewidzieć.
To jest gra, w której po śmierci z powodu losowości masz syndrom osła ze shreka zamiast "głupia losowa gra"
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ