[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

wrogiem może nie, ale wole w coś innego zagrać :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

To może powiecie, dlaczego Osadnicy są tacy beee?
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Spotkanie planszowkowe dzisiaj (wtorek 03.07) w sklepie Wszystko Gra (ul. Gdanska 36) o godz. 18! :D
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Spotkanie odbyło się w jakże zacnym gronie: cdc9, cdc9junior, PiotrSolo, Sępol, wujaw oraz nieocenieni Shopmistress E i Shopmaster D :D

Przed zebraniem całej ekipy rozegraliśmy Colossal Arena - grę Reinera Knizii o mistrzostwach potworów i o tym jaką to można zbić kasę obstawiając właściwe monstra :)

Po dotarciu pełnego składu w ruch poszło Shadows over Camelot - niestety katapulty zbombardowały zamek....
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Wtorek to wybitnie nie-mój-dzień...
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Dla mnie każdy dzień jest problemem, ale może po prostu zaproponuj jakiś dzień, który Tobie odpowiada, może Def coś pokombinuje, bo jak zauważyłem inni gracze nie są tak ograniczeni dniem tygodnia.
Warto chociaż spróbowac.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Nareszcie dane nam było zagrać w Grę o Tron. Trzeba stwierdzić że gra jest po prostu NIESAMOWITA........... :D

ZALETY:
- piękne wykonanie
- proste zasady ( dla kogoś kto już gra w gierki )
- klimat
- mechanika
- brak losowości
- sojusze ( tylko nie z Piotrem-SOLO :wink: )

WADY:
- czas gry ( chociaż uwinęliśmy się w 3 h)
- ilośc osób do gry ( najlepiej 4,5-ciu )
- brak ekonomii nawet tej znikomej

SUPER gierka i już czekam na kolejne potyczki.

Zagadka dnia: KTO WYGRAŁ ???? hi hi hi
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Przyznaję że wspaniale było odświeżyć sobie Game of Thrones. Gierka wymiata - podpisuje się pod przedmówcą, z tą różnicą, że brak aspektu ekonomicznego w grze zupełnie mi nie przeszkadza.

Jako House Baratheon (żółci, rozpoczynają na wyspie na wschód od Westeros) przez cały czas cierpiałem na niedobór zaopatrzenia - mogłem posiadać tylko jedną armię o liczebności "2" i jedną "3". Dość szybko wyczerpałem zasób konnicy (max 4) upgradeując armie. Na szczęście 3 oddziały jazdy ulokowałem w bardzo korzystnym miejscu. Wspierały one moje mniejsze "lotne" wojska w toczących się w sąsiedztwie bitwach. Dom Lannister (czerwony, PiotrSolo) i Dom Tyrell (zielony, Tomi) dość szybko w obawie przed zagrożeniem z mojej strony zawiązały sojusz. Moje wcześniejsze negocjacje z Domem Tyrell (Tomi) spaliły na panewce, gdyż Tyrellowie nie mieli zbyt wiele do zaoferowania.

Przynajmniej od północy miałem spokój, gdyż z Domem Greyjoy (biali z północy - Kosmita) podzieliliśmy strefy wpływów i zrzekliśmy się dalszych roszczeń. W każdej rundzie uwidaczniał się jednak brak zaufania - nasze floty w obawie przed ewentualnym zdradzieckim napadem umacniały pozycje obronne.

Porażka przyszła nieoczekiwanie. Tyrellowie (zieloni, Tomi) wciągnięci przez Lannisterów (czerwony, Solo) w knowania przeciwko mnie, nie zauważyli ciągłego wzrostu wpływów tych ostatnich na Zachodzie. Pozostałe Domy również zmagały się głównie z sojuszem Tyrellowsko-Lannisterowskim oraz z własną podejrzliwością. Do końca Greyjoy (biali, Kosmita, Północ) i Baratheon (żólci, ja, Wschód) nie osiągnęli nic ponad pakt o nieagresji. W takiej sytuacji, w ósmej rundzie Lannisterowie zajęli siódme miasto i ogłosili zwycięstwo.
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Jutro wtorek - więc o 18 spotkanie w sklepie Wszystko Gra! Może uda się zagrać w Industrię? Wprawdzie gra 4-osobowa, ale gra się 30-45 minut i zajmuje mało miejsca, więc można w coś grać równolegle.
def
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

No niestety jutro mnie nie będzie miłego grania :)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Może warto byłoby się spotkać w tym tygodniu na większą planszówkę ????

Gra o Tron na 4-ech ????
Mam trochę czasu we wtorek lub środę ale najlepiej przed południem . DEF można o tej porze grać w sklepie ( to zawsze jakaś żywa reklama :wink: )
Dajcie znać.
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

oczywiście może też być na 5 lub 6 jak znajdzie się więcej chętnych, bo w środę na 17 to powinno być kilku :)


Edited: Niestety GOT nie będzie gdyż wyjechał sobie na dłuższe wakacje :(
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Jutro wtorek (17 lipca 2007) więc oczywiście spotkanie w sklepie Wszystko Gra.
Gwoli kompletności archiwaliów, krótki raport z zeszłego tygodnia. Stawili się Misiołak i Kosmita, lało jak cholera. Misiołak najpierw dołączył do sklepowych juniorów grających w Pirates of the Spanish Main, ogrywając ich bezlitośnie. Grał przy tym pierwszy raz i nie ma ani jednego własnego statku. To nie fair :lol:

Później dotarł Kosmi i zagraliśmy w Dungeoneera: Krypta Przeklętych. Misiołak znowu wygrał, przestało padać i poszliśmy do domu.

Jutro może Industria?
def
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Zrobiłem liste moich gier http://boardgamegeek.com/viewcollection ... letter=ALL
Jakieś specjalne zamówienia na jutro ?
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Eeee mało :o To może wreszcie Meuterer?
def
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Sorry Piotr że się nie odzywałem ale przeczytałem listy dopiero teraz. O której gramy rano o 9tej czy o 17tej dajcie znać !!!! :wink:
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

jak to o której, przecież o 17 :) a gdzie to przeczytaj w pw ;)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Oczywiście już jutro (wtorek, 24 lipca) kolejne spotkanie sklepowe we Wszystko Gra, Gdańska 36.

Poprzednio skład był całkiem spory: cdc9 , cdc9junior, Kosmita, PiotrSolo, Stasiu (fan gry Pirates of Spanish Main) i ja. Najpierw obecni rozegrali Industrię (ja kibicowałem) a później już ze mną Mag Blasta. Miało trwać 30 minut, ale trwało 2 godziny , bo "karta nie szła". W obydwu grach od doskonałej strony zaprezentował się wtorkowy debiutant Stasiu. Nie żeby zaraz wygrał , ale w Industrii ograł zgadnijcie kogo :D
def
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

W najbliższy czwartek o 16 w Pegazie będzie można sobie w coś pograć :)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Jeszcze zanim to nastąpi to szybki raport z wtorku.

Było sporo osób: Magda i Łukasz (rodzeństwo Magicowców), Kacper, cdc9 i cdc9junior, PiotrSolo, Paweł (pierwszy raz na spotkaniu, choć wygrażał się już od ok. 2 miesięcy :D ), Kosmi i Sępol.

Rozpoczęliśmy lekko przed czasem z Magdą , Łukaszem i Kacprem od Atomuuuuówek. Chwilę później dołączyli jeszcze Paweł i cdc9junior. W tak dużym składzie krowy wybuchały bardzo szybko , niestety nie pamiętam kto wygrał, ale pewnie nie ja :wink:

Tymczasem na stoliku obok PiotrSolo demonstrował cdc9 i Sępolowi swój autorski projekt. Niestety dużo więcej nie mogę powiedzieć na jego temat - są plansze z chatkami rodem z Biskupina, łuki , miecze i lemiesze i mnóstwo guzików - znaczników. Piotr, skrobniesz conieco na ten temat? Chętnie zagram w następny wtorek! Czy można póki co nazywać to Projekt Biskupin ? :lol:

Na stole głównym odpalono w tym czasie For Sale (skład: Kacper,Paweł,cdc9junior,Kosmi). Następnie w tym samym składzie Industria. (choć Paweł w połowie oddał mi stery swojego koncernu gliniano-szklano-półprzewodnikowego).

Po Industrii Piotr zwinął Biskupin i wszyscy zasiedli do finałowych rozgrywek w For Sale!. Tylko Kosmi się obraził i powiedział że w to , to on nie gra, a cdc9 że gierka bezmyślna, ale ja mam całkiem inne zdanie na ten temat. Najlepsze jest to, że za pierwszym razem wygrałem, choć wszystkie moje budynki były z zakresu 10-20.
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Tak, nie trzymając graczy więcej w niepewności (w końcu to już za 4 godziny) zapraszam na spotkanie z planszówkami - wtorek, 31 lipca 2007, godz. 18-ta. Sklep Wszystko Gra , Bydgoszcz, ul. Gdańska 36.

Udział zapowiedziali już Paweł i cdc9.

Proponuję powrót do Shadows over Camelot. Prosiłem też PiotraSolo, aby przyniósł Evo, Colosseum i Biskupin. Jeśli wujaw przyniesie jeszcze Osadników z Catanu to już będzie orgia!!
def
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Orgia może i była :wink: , ale o moich Osadnikach nikt się znowu nawet nie zająknął.
Fajnie się zapowiada ten Biskupin.Mam nadzieję, ze Piotr doprowadzi ten projekt do końca.
Oglądałem kątem oka rozgrywkę w Evo i nasunęłą mi się myśl, że autorzy powinni pomyślec o jakimś happy endzie dla zwycięzcy.
A tak wygrywa ten, komu najlepiej szło w chwili kiedy wszystkich szlag trafił na skutek wybuchu meteorytu. :lol:
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Kolejne spotkanie za nami. Frekwencja tym razem rekordowa. W pewnej chwili było chyba z 10 osób!

Rozpoczęliśmy, zgodnie z zapowiedzią od Shadows over Camelot. Znowu udało się rozegrać grę w pełnym 7-osobowym składzie, tym razem jednak rycerze okrągłego stołu pokonali zło (w postaci Tomiego).

Później gracze rozdzielil się na 2 stoliki. Przy jednym PiotrSolo rozgrywał ze mną i z wujawem Biskupin - po kolejnych ulepszeniach. Uznałem że gra ma jedną wadę - brak wbudowanego tempa, przez co mogą zdarzać się patowe sytuacje zbyt mocno wydłużające rozgrywkę. Propozycja - podzielenie gry na tury i punktacja na koniec każdej z tur, zamiast "twardego" i wyłącznego warunku zwycięstwa - przewagi w 5 chatkach. Jako że gra się przeciągała, Panowie PiotrSolo i wujaw przyznali mi zwycięstwo. Faktycznie okopałem się paru chatkach, ale wcale nie czułem się władcą Biskupina.

Przy głównym stoliku dawno nie grane Evo. Obserwowałem tylko kątem oka. Wygrał cdc9 i to ogromną przewagą.

Po Evo, na głównym stole rozegrano lajtową gierkę logiczną Kapelusze przyniesioną przez Stasia. Info dla dociekliwych: angielski tytuł to Top Hats, tutaj link do gry na BGG: http://www.boardgamegeek.com/game/2549

Na koniec jeszcze tylko szybciutka prezentacja Star Wars Pocketmodel w wykonaniu nieocenionego PiotraSolo7th. Następne spotkanie za tydzień!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Zbliża się kolejne spotkanie we Wszystko Gra na Gdańskiej 36 (w Bydgoszczy hehe).
7 sierpnia od 18.00.

Moje typy na najbliższy wtorek: Osadnicy z Catanu, Gheos, Biskupin.
def
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Same gry na 4 osoby.A jak będzie lepsza frekwencja?
Chyba powinna byc jeszcze jakaś opcja małogabarytowa na drugi stoliczek... :wink:
Mam nadzieję, że znajdzie się trzech chętnych do Osadników?
ODPOWIEDZ